•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16(current)
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امیتازات : 3.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحقیق برای درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی درایران
سلام
میشه بیشتر و واضحتر توضیح بدی؟
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : zohaa , FBF
(2014/01/05, 11:16 PM)ابراهیم نوشته است: سلام
میشه بیشتر و واضحتر توضیح بدی؟
سلام،
بطور کلی هدف استفاده از سلول های بنیادی
1- ترمیم و یا جایگزین کردن نقاط آسیب دیده مغز و یا ستون فقرات
2- جایگزین کردن سیستم ایمنی جدید و توقف آسیب های بعدی
هست. سلول های بنیادی انواعی دارند، این مطالعاتی که توسط انگلستان استارت خورد و بعد چند کشور از جمله ایران(پژوهشکده رویان) و اخیرا دانشگاه جنووا و آمریکا(FDA) اون رو دنبال کردند، "تزریق" سلول های بنیادی مزانشیمی هست. هدف این روش بیشتر مورد اول یعنی ترمیم و جایگزین کردن نقاط آسیب دیده هست.
روش دیگه ای که مطالعات بیشتری روش انجام شده و تا به الان بیشترین موفقیت رو داشته HSCT هست که در حقیقت "کاشت" سلول های بنیادی خونی هست و هدفش بیشتر مورد دوم یعنی جایگزین کردن سیستم ایمنی جدید و توقف فعالیت ام اس هست.
همونطور که عرض کردم پژوهشکده رویان جواب ایمیل هام رو ندادند و اطلاعی ندارم که آیا مطالعاتشون هنوز ادامه داره یا نه، میتونید با متخصصین ایمونولوژی و مغز و اعصاب شون صحبت کنید و مشورت بگیرید. مشخصات و نحوه تماس رو میتونید از توی وبسایتشون ملاحظه بفرمایید. اگر امکانشو داشته باشید میتونید در مطالعات خارج از ایران (هر دو MSC و HSCT) مثل مطالعات FDA هم به صورت داوطلبانه شرکت بکنید. واقعا دوست داشتم الان 2018 می بود ...

http://www.mssociety.org.uk/ms-research/...ll-therapy
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24256874
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24268069
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
 تشکر شده توسط : paeazan , رامنا , nanaz , ابراهیم , HannahZ , pedram
من کاندید شدم و متاسفانه قبولم نکردن چون مریض با علائم مزمن می خواستن!!!!!!!
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : paeazan , FBF
با سلام خدمت اطبا ء محترم ومجرب انجمن ام اس ایران در دانشگاه شهید بهشتی درمان پژوهشی سلولهای بنیادی انجام شده است خواهشمندم اطلاع رسانی عمومی از نتایج درمان انجام فرمایئد
 تشکر شده توسط : mahmah , بیخیال , مریم امیدوار
آقا ما هر دومون تصمیم گرفتیم که وقتی یه همچین درمانی واسه ام اس پیدا شد، بریم ته صف و نوبت رو بدیم به اون ده درصد افرادی که دکتر صحرائیان تو صحبتاشون گفتن.. اونا واجب ترن..امیدوارم هر چه زودتر درمان قطعیش بیاد،نه برای خودم.واسه اون ده درصد
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : مریم امیدوار
اون ده درصد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کی هستن؟وبا بقیه چه تفاوتی دارن؟؟؟؟؟؟؟؟icon_cryicon_cryicon_cry
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : مریم امیدوار
(2014/05/30, 05:09 PM)سمیرا67 نوشته است: اون ده درصد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کی هستن؟وبا بقیه چه تفاوتی دارن؟؟؟؟؟؟؟؟icon_cryicon_cryicon_cry

اون ده درصد افرادی هستند که نوع ام اسشون عودکننده فروکش کننده نیست و مشکل حرکتی دارن.
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : مریم امیدوار , kohedard
من 1بارتوسال86توسط دکترصحرائیان سلول بنیادی گرفتم تا1سال هم تحت نظربودم توی اون 1سال پیشرفت نداشت امابعددوباره پیشرفتش شروع شدconfused2
 تشکر شده توسط : FBF
من هم مي توانم كانديد بشم؟؟؟؟؟icon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin

ديديد راي اورديم و رييس جمهور هم شديما[size=xx-large]smilingsmilingsmiling
سلام به دوستان كسي از امپول هاي سلول بنيادي تو كرج يا تهران استفاده كرده ؟؟؟؟؟؟
اگر كسي بوده امكانش هست بگه از كجا تهيه كردن ممنون ميشمicon_question
دیونگی یعنی همین اهنگ که واسه تو با عشق میخونم
این همه لحظه های خوبو من به پاکی این عشق مدیونم
love28

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16(current)
  • 17
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قانونی شدن استفاده از ماري جوانا در سوئد در درمان ام اس hamdam 6 18,592 2022/03/22, 01:16 PM
آخرین ارسال: MerajNajafi
  تبلیغات درمان قطعی ام‌اس دروغی بیش نیست- درمان ام‌اس طی 10سال آتی paeazan 24 22,315 2021/04/22, 09:45 PM
آخرین ارسال: سارا۹۸۶۰
  جزییات بسته حمایتی وزارت بهداشت برای ۱۳۱ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج SMA 2 2,185 2019/08/11, 01:50 PM
آخرین ارسال: SMA
  ام‌اس با طب سنتی درمان نمی‌شود nahid 3 2,520 2018/11/11, 10:54 AM
آخرین ارسال: hamid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,234 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  آمارام اس درایران و افزایش شیوع آن در سالهای اخیر nazaninn 106 57,711 2018/09/17, 08:07 PM
آخرین ارسال: nahid
Exclamation آیا استفاده از روش سلول های بنیادی درمان قطعی ام اس است؟ امیرپوریا 0 3,159 2018/03/23, 10:16 PM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  درمان ام اس Godlovesme 18 11,495 2017/12/30, 07:49 PM
آخرین ارسال: N@RGES
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,930 2017/12/14, 06:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماریهای صعب العلاج با زهر جانوری niloofary 0 2,085 2017/02/26, 09:45 AM
آخرین ارسال: niloofary

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست