•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 17
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امیتازات : 3.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحقیق برای درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی درایران
سلام
وقتی این تاپیک رو دیدم با توجه به اینکه من تقریبن 2 ساله که دنبالشم یاد این بیت افتادم افتادم که میگه:
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست آنچه البته به جایی نرسد فریاد است
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , samane
شاید لازم باشه که به همه اطلاع بدم که تزریق سلول بنیادی در کشور خودمون هم داره انجام میشه. ولی این یه کار تحقیقاتی که در پژوهشگاه رویان داره انجام میشه. مجری طرح آقای دکتر نبویه. من مهر 1390 برای شرکت تو این طرح اقدام کردم و بعد از کلی برو بیاٰ منو برا تزریق تأیید کردن. از مغز استخوان لگنم حدود 200 سی سی نمونه گرفتن. سلول بنیادی هاش جدا شد و کشت داده شد. و بهمن 90 از راه وریدی بهم تزریق شد. البته لازمه بگم که مطالعه شون case/control بوده یعنی ممکنه به من دارونما تزریق شده باشه. ولی خودم تو این چند ماه احساس بهتری دارم نمره EDSS ام 0.5 نمره بهتر شده و منی که 30 متر به زور راه می رفتم. الآن نزدیک 60 متر رو راه راحت راه میرم. فکر میکنم یه کم کمتر خسته میشم. ولی خود دکتر میگه یک سال طول میکشه تا تأثیر خودش رو واضح نشون بده.
ارزش ماورایی هرکس، به اندازه حرفهاییست که برای نگفتن دارد...
 تشکر شده توسط : najva , nazii , niloufar , ساغر , yummy , parisa2011 , edarzi , فرناز , راضیه , غزل , narsis , zenith , ارزو , afsanehh
ببخشید مینا جون یه سوال دارم، این که میگین ازاستخوان لگن نمونه برمیدارن، دردم داره؟؟؟؟؟ آخه من شنیدم درد داره!!!!؟؟؟Huh
آخرین سنگر سکوته
خیلی حرفا گفتنی نیست...
(2012/04/06, 11:48 AM)niloufar نوشته است: ببخشید مینا جون یه سوال دارم، این که میگین ازاستخوان لگن نمونه برمیدارن، دردم داره؟؟؟؟؟ آخه من شنیدم درد داره!!!!؟؟؟Huh

منو بردن اتاق عمل. نیمه بیهوش بودم. یعنی می فهمیدی دور و برم چی میشه ولی سرم قیری بیری میرفت. موضعی بی حس کردن ولی یه دفعه همون اولش یه درد زیاد گرفت که جیغ زدم. بعد بی حسی بیشتری تزریق کرد. دیگه درد نیومد. ولی تا 2-3 روز یه وری میخوابیدم که درد نگیره.

تشکر شده توسط : niloufar , فرناز
بچه ها من یکی از اون سی نفرم. 5 بهمن تزریق کردم. از راه ورید. حالا هم به نظرم احساس به تری دارم دلی دکتر نبوی گفت حداقل 6 تا 12ماه طول میکشه تا اثرش رو ببینی.
 تشکر شده توسط : نازلی , naser_m , mehdernet2 , عمومهربان , shahrzad.s , somaye_602000 , blue sky
مینا جان آیا باید شرایط خاصی داشته باشی که بتونی تزریق سلول های بنیادی رو انجام بدی؟ اگر بله چه شرایطی؟
و این که آیا راسته که خیلی سخته؟؟؟؟؟
دوست دارم لطف کنی از چگونگی این کار برامون بگی
مرسی
 تشکر شده توسط : naser_m , مینا ح
(2012/04/10, 08:11 PM)N00shin نوشته است: مینا جان آیا باید شرایط خاصی داشته باشی که بتونی تزریق سلول های بنیادی رو انجام بدی؟ اگر بله چه شرایطی؟
و این که آیا راسته که خیلی سخته؟؟؟؟؟
دوست دارم لطف کنی از چگونگی این کار برامون بگی
مرسی

پژوهشگاه رویان این کار رو انجام میده. سه تا دکتر باید آدم رو تاییدکنن که آخریش خود دکتر نبویه. خیلی رفتم و اومدم تا تایید کردن. شرایطشون تا جاییکه من فهمیدم این بود که : مریضی در فاز التهاب باشه و فرد اخیرا حمله داشته باشه یعنی اینکه مدت طولانی یه جور نباشه (اصطلاحا بیماری پویا باشه). مریض بتونه مقداری راه بره(حدود چند دقیقه). به درمان های رایج جواب نداده باشه و سنش خیلی بالا نباشه. اینارو من فهمیدم.
ولی مطالعه case/control هستش یعنی ممکنه به من دارونما تزریق شده باشه. ولی گفتن اگر دارونما هم باشه 6 ماه بعد سلول واقعی تزریق میشه.
20 آذر رفتم اتاق عمل و با بی حسی موضعی در حالیکه نیمه هوشیار بودم از مغز استخوانم نمونه گرفتم. سلول بنیادی هاشو کشت دادن و 5 بهمن تو بیمارستان وریدی بهم تزریق کردن. سخت ترین جاش همون تو بیمارستان بود که از نخاعم برا آزمایش نمونه گرفتن چون تا یه هفته بد ترین سردرد و کمر درد عمرم رو تجربه کردم. اگه سؤال دیگه ای هم براتون پیش اومده خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم.
 تشکر شده توسط : N00shin , nazii , shahrzad.s , SSA , somaye_602000 , Amirsam , kaveh_plus
ان شالا حتما موثر خواهد بود و منشيريني خورون راه ميندازم
فقط خواهشن هر روز يا هفته روند پيشرفت درمانتونو تو تايپيك بذارينتا همموندر جريان باشيم
ممنون
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : مینا ح
از همتون ممنون. تغییراتی که تا الان حس کردم یکی اینه که فکر میکنم کمتر احساس خستگی می کنم ماه پیش که رفتم پیش دکتر از وضعیتم راضی بود. نمره EDSS ام رو (اگه اسمشو درست یادم مونده باشه) 4.5 داد در صورتیکه قبل از تزریق 3.5 بود بعدش یه دوره کورتون گرفتم 4 شد و با 4 تزریق کردم. مسیری رو که 4 بار وسطش وایمیستادم حالا فقط یه بار وسطش وایمیستم و استراحت می کنم. البته این مسیر 100 متر هم نیست. هنوز خسته که میشم پامو رو زمین می کشم ولی این تغییرات کم رو خودم حس می کنم. 5 اردیبهشت باز میرم دکتر. امیدوارم بزودی این روش بعنوان یه روش درمان برای همه استفاده شه. اونوقت همه با هم شیرینی خورون راه میندازیم.
 تشکر شده توسط : alip , هانیه , fireboud , N00shin , SSA , nanaz , نازلی , sohaa , somaye_602000 , Amirsam , kaveh_plus
(2012/04/18, 04:28 PM)zohrevand نوشته است: باسلام مینا جان من در انجمن ام اس خانمی را دیدم که با روش دکتر وزیری تبار هیچگونه تغیری نکرده بود ودکتر وزیری تبار درجواب گفته بود این روش در همه جواب نمیدهد

نمیدونم منظورت من بودم یا اونیکه اسمش مینا 63 بود. دکتر من دکتر نبویه و سلول رو هم تزریق کردم. هیچ نوع دارو چه گیاهی چه غیر گیاهی نخوردم.Huh

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 17
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قانونی شدن استفاده از ماري جوانا در سوئد در درمان ام اس hamdam 6 18,975 2022/03/22, 01:16 PM
آخرین ارسال: MerajNajafi
  تبلیغات درمان قطعی ام‌اس دروغی بیش نیست- درمان ام‌اس طی 10سال آتی paeazan 24 22,698 2021/04/22, 09:45 PM
آخرین ارسال: سارا۹۸۶۰
  جزییات بسته حمایتی وزارت بهداشت برای ۱۳۱ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج SMA 2 2,258 2019/08/11, 01:50 PM
آخرین ارسال: SMA
  ام‌اس با طب سنتی درمان نمی‌شود nahid 3 2,589 2018/11/11, 10:54 AM
آخرین ارسال: hamid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,394 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  آمارام اس درایران و افزایش شیوع آن در سالهای اخیر nazaninn 106 58,232 2018/09/17, 08:07 PM
آخرین ارسال: nahid
Exclamation آیا استفاده از روش سلول های بنیادی درمان قطعی ام اس است؟ امیرپوریا 0 3,217 2018/03/23, 10:16 PM
آخرین ارسال: امیرپوریا
  درمان ام اس Godlovesme 18 11,759 2017/12/30, 07:49 PM
آخرین ارسال: N@RGES
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,983 2017/12/14, 06:46 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماریهای صعب العلاج با زهر جانوری niloofary 0 2,137 2017/02/26, 09:45 AM
آخرین ارسال: niloofary

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان