امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاکید برکنترل دارو پیش از واردات
سلامت نیوز : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: اگر بعد از جلسه‌هایی کمیسیون بهداشت با مسئولان وزارت بهداشت برگزار کرد، بی‌توجهی نسبت به واردات دارو از سوی این وزارتخانه صورت گرفته باشد قابل پیگیری است و حتما در جلسه‌های آینده بررسی خواهد شد.
"اکبر رنجبرزاده" در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به توزیع داروی ام اس که بدون مطالعات بالینی در داروخانه‌ها عرضه شده اظهار کرد: در بحث‌هایی که کمیسیون بهداشت با مسئولان وزارت داشت بر کنترل دارو پیش از واردات تاکید شد؛ اما ورود دارو به کشور خارج از زنجیره رسمی بحث دیگری است.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس،‌ افزود: از نظر معاون غذا و دارو وزارت بهداشت این است که تمام داروهایی که به کشور وارد می‌شوند مورد بررسی و کنترل قرار می‌گیرند و هیچ دارویی بدون نظارت وارد چرخه دارویی کشور نمی‌شود.
وی با بیان اینکه بحث داروهای ام اس با داروهای دیگر متفاوت است، گفت: نماینده انجمن بیماران ام اس که در کمیسیون بهداشت هم حاضر شد، اظهار کرد که بیماران ام اس از داروهای ساخت داخل کشور رضایت ندارند و داروهای خارجی را اثربخش‌تر می‌دانند، از سوی دیگر برخی از پزشکان نیز این موضوع را تایید کرده‌اند.
رنجبرزاده یادآور شد: در نشست‌هایی که با مسئولان وزارت بهداشت داشتیم قرار شد هر گونه کوتاهی و قصور در واردات دارو به کشور کنترل شود.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، احتمال واردات دارو بدون کنترل کیفی به کشور را بعید دانست و افزود:‌ اگر بعد از جلسه‌هایی کمیسیون بهداشت با مسئولان وزارت بهداشت برگزار کرد، بی‌توجهی نسبت به واردات دارو صورت گرفته باشد قابل پیگیری است و حتما در جلسه‌های آینده بررسی خواهد شد.
داروی آرژانتینی ام اس که قرار بود به گفته مدیران وزارت بهداشت، بعد از پایان مطالعات بالینی وارد بازار دارویی کشور شود، مجوز توزیع را از چندی قبل دریافت کرده و هم اکنون در تعداد محدودی از داروخانه ها موجود است.
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : maedeh , هانیه , najva , ELI , melody , زهرا59 , nead , ساغر , yummy
(2011/09/07, 12:17 AM)warrior نوشته است: سلامت نیوز : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: اگر بعد از جلسه‌هایی کمیسیون بهداشت با مسئولان وزارت بهداشت برگزار کرد، بی‌توجهی نسبت به واردات دارو از سوی این وزارتخانه صورت گرفته باشد قابل پیگیری است و حتما در جلسه‌های آینده بررسی خواهد شد.
"اکبر رنجبرزاده" در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به توزیع داروی ام اس که بدون مطالعات بالینی در داروخانه‌ها عرضه شده اظهار کرد: در بحث‌هایی که کمیسیون بهداشت با مسئولان وزارت داشت بر کنترل دارو پیش از واردات تاکید شد؛ اما ورود دارو به کشور خارج از زنجیره رسمی بحث دیگری است.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس،‌ افزود: از نظر معاون غذا و دارو وزارت بهداشت این است که تمام داروهایی که به کشور وارد می‌شوند مورد بررسی و کنترل قرار می‌گیرند و هیچ دارویی بدون نظارت وارد چرخه دارویی کشور نمی‌شود.
وی با بیان اینکه بحث داروهای ام اس با داروهای دیگر متفاوت است، گفت: نماینده انجمن بیماران ام اس که در کمیسیون بهداشت هم حاضر شد، اظهار کرد که بیماران ام اس از داروهای ساخت داخل کشور رضایت ندارند و داروهای خارجی را اثربخش‌تر می‌دانند، از سوی دیگر برخی از پزشکان نیز این موضوع را تایید کرده‌اند.
رنجبرزاده یادآور شد: در نشست‌هایی که با مسئولان وزارت بهداشت داشتیم قرار شد هر گونه کوتاهی و قصور در واردات دارو به کشور کنترل شود.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، احتمال واردات دارو بدون کنترل کیفی به کشور را بعید دانست و افزود:‌ اگر بعد از جلسه‌هایی کمیسیون بهداشت با مسئولان وزارت بهداشت برگزار کرد، بی‌توجهی نسبت به واردات دارو صورت گرفته باشد قابل پیگیری است و حتما در جلسه‌های آینده بررسی خواهد شد.
داروی آرژانتینی ام اس که قرار بود به گفته مدیران وزارت بهداشت، بعد از پایان مطالعات بالینی وارد بازار دارویی کشور شود، مجوز توزیع را از چندی قبل دریافت کرده و هم اکنون در تعداد محدودی از داروخانه ها موجود است.

سلام:میشه اسم داروهای آرژانتینی که وارد شده رو بگین؟
(2011/09/07, 07:50 PM)ZAKER نوشته است: سلام:میشه اسم داروهای آرژانتینی که وارد شده رو بگین؟
اسمش اکتویکس هست
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : najva
با سلام من شنیدم داروهای ایرانی برای ام اس به مراتب بهتر از داروهای آرژانتینی است.
مدتی پیش این را در مقاله ای در اینترنت خوانده بودم.
 تشکر شده توسط : saffari_mo
به من يكي كه داروي ايراني جواب ندادconfused2confused2confused2confused2confused2confused2
صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز در زمان خود رخ می دهد. حتی اگر باغبان، باغش را غرق آب کند، درختان خارج از فصل خود، میوه نمی دهند.
اگه منظور از داروی ساخت داخل سینووکس به من یکی که خدا رو شکر خیلی خوب ساخته و دکترمم ازش راضیه و در طول این چند سال که مصرفش میکنم مشکلی برام پیش نیاورده تا بعد خدا بزرگه ببینیم چی میشه
 تشکر شده توسط : yummy , saffari_mo
بچه ها قرصه یا باز آمپول؟من که دیگه حالم از آمپول به هم میخورهbadtaste
کوفت باشه خارجی باشه.ما ایرانی هستیم و عاشق هر چیزی که از اونور مرز بیاد.پس همچنان اصالت خود رو حفظ میکنیمagreement2agreement2agreement2agreement2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : yummy
من هم داروی ایرانی بهم نساخت و بعد یک ماه مصرف دچار حمله شدمicon_cryicon_cryicon_cry
وقتی احساس میکنی داری به بن بست میرسی و زندگی خیلی تخیلی شده به یاد بیار که قبلا هم اینطوری شده بود ولی گذشت. این لحظات فرصتهایی برای بزرگ شدن هستند.icon_biggrin
من از بتافرون راضیم.فقط هنوز بعد6سال باید مسکن بخورم خستم کرده.بعدم واقعا نمیدونم چراماهرچیز خارجی باشه قبول داریمagreement2agreement2agreement2agreement2
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : yummy

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,818 2018/07/24, 07:35 PM
آخرین ارسال: nahid
  رئیس سازمان غذا و دارو: واردات ربيف مغایر با اصل اقتصاد مقاومتی است. Mehdish 16 8,991 2016/05/23, 10:11 AM
آخرین ارسال: nahid
  توقف واردات داروی آرژانتینی ام اس ( اکتووکس) یه غریبه 10 8,202 2016/04/14, 11:38 AM
آخرین ارسال: glassheart
  اطلاعیه سازمان غذا و دارو در مورد سهمیه بندی داروها nahid 17 10,866 2015/08/05, 11:29 AM
آخرین ارسال: abed6311
  واردات داروی ام اس کمتر می شود nahid 1 2,445 2015/05/30, 11:51 AM
آخرین ارسال: مرجان مولایی نژاد
  جزئیات واردات و توزیع داروی آرژانتینی ام اس azadenameh 41 20,264 2014/09/04, 05:48 AM
آخرین ارسال: glassheart
  ماجرای دارو لاغری که باعث مرگ شد! paeazan 9 67,929 2014/04/24, 08:29 AM
آخرین ارسال: سالومه
Rainbow ۵ میلیارد دلار کالای اساسی و دارو با ارز ۱۲۲۶ تومان وارد می شود Saina 3 3,061 2013/10/17, 09:13 PM
آخرین ارسال: mahdiye1989
  چگونگی تخصیص یارانه دارو به بیماران صعب العلاج sargol 47 21,205 2013/10/17, 08:40 PM
آخرین ارسال: rezami
  گفتگو با دکتر صحرائیان درباره وضعیت دارو sooorooosh 10 7,120 2013/10/06, 01:30 PM
آخرین ارسال: Hasty

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان