وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
تاکید برکنترل دارو پیش از واردات - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: اخبار مربوط به ام‌اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D8%B3)
+---- انجمن: اخبار داخلی (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: تاکید برکنترل دارو پیش از واردات (/Thread-%D8%AA%D8%A7%DA%A9%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AA)

صفحه ها: 1 2

تاکید برکنترل دارو پیش از واردات - warrior - 2011/09/07

سلامت نیوز : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: اگر بعد از جلسه‌هایی کمیسیون بهداشت با مسئولان وزارت بهداشت برگزار کرد، بی‌توجهی نسبت به واردات دارو از سوی این وزارتخانه صورت گرفته باشد قابل پیگیری است و حتما در جلسه‌های آینده بررسی خواهد شد.
"اکبر رنجبرزاده" در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به توزیع داروی ام اس که بدون مطالعات بالینی در داروخانه‌ها عرضه شده اظهار کرد: در بحث‌هایی که کمیسیون بهداشت با مسئولان وزارت داشت بر کنترل دارو پیش از واردات تاکید شد؛ اما ورود دارو به کشور خارج از زنجیره رسمی بحث دیگری است.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس،‌ افزود: از نظر معاون غذا و دارو وزارت بهداشت این است که تمام داروهایی که به کشور وارد می‌شوند مورد بررسی و کنترل قرار می‌گیرند و هیچ دارویی بدون نظارت وارد چرخه دارویی کشور نمی‌شود.
وی با بیان اینکه بحث داروهای ام اس با داروهای دیگر متفاوت است، گفت: نماینده انجمن بیماران ام اس که در کمیسیون بهداشت هم حاضر شد، اظهار کرد که بیماران ام اس از داروهای ساخت داخل کشور رضایت ندارند و داروهای خارجی را اثربخش‌تر می‌دانند، از سوی دیگر برخی از پزشکان نیز این موضوع را تایید کرده‌اند.
رنجبرزاده یادآور شد: در نشست‌هایی که با مسئولان وزارت بهداشت داشتیم قرار شد هر گونه کوتاهی و قصور در واردات دارو به کشور کنترل شود.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، احتمال واردات دارو بدون کنترل کیفی به کشور را بعید دانست و افزود:‌ اگر بعد از جلسه‌هایی کمیسیون بهداشت با مسئولان وزارت بهداشت برگزار کرد، بی‌توجهی نسبت به واردات دارو صورت گرفته باشد قابل پیگیری است و حتما در جلسه‌های آینده بررسی خواهد شد.
داروی آرژانتینی ام اس که قرار بود به گفته مدیران وزارت بهداشت، بعد از پایان مطالعات بالینی وارد بازار دارویی کشور شود، مجوز توزیع را از چندی قبل دریافت کرده و هم اکنون در تعداد محدودی از داروخانه ها موجود است.

RE: بیماران ام اس از داروهای ساخت داخل رضایت ندارند. - ZAKER - 2011/09/07

(2011/09/07, 12:17 AM)warrior نوشته است: سلامت نیوز : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: اگر بعد از جلسه‌هایی کمیسیون بهداشت با مسئولان وزارت بهداشت برگزار کرد، بی‌توجهی نسبت به واردات دارو از سوی این وزارتخانه صورت گرفته باشد قابل پیگیری است و حتما در جلسه‌های آینده بررسی خواهد شد.
"اکبر رنجبرزاده" در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به توزیع داروی ام اس که بدون مطالعات بالینی در داروخانه‌ها عرضه شده اظهار کرد: در بحث‌هایی که کمیسیون بهداشت با مسئولان وزارت داشت بر کنترل دارو پیش از واردات تاکید شد؛ اما ورود دارو به کشور خارج از زنجیره رسمی بحث دیگری است.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس،‌ افزود: از نظر معاون غذا و دارو وزارت بهداشت این است که تمام داروهایی که به کشور وارد می‌شوند مورد بررسی و کنترل قرار می‌گیرند و هیچ دارویی بدون نظارت وارد چرخه دارویی کشور نمی‌شود.
وی با بیان اینکه بحث داروهای ام اس با داروهای دیگر متفاوت است، گفت: نماینده انجمن بیماران ام اس که در کمیسیون بهداشت هم حاضر شد، اظهار کرد که بیماران ام اس از داروهای ساخت داخل کشور رضایت ندارند و داروهای خارجی را اثربخش‌تر می‌دانند، از سوی دیگر برخی از پزشکان نیز این موضوع را تایید کرده‌اند.
رنجبرزاده یادآور شد: در نشست‌هایی که با مسئولان وزارت بهداشت داشتیم قرار شد هر گونه کوتاهی و قصور در واردات دارو به کشور کنترل شود.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، احتمال واردات دارو بدون کنترل کیفی به کشور را بعید دانست و افزود:‌ اگر بعد از جلسه‌هایی کمیسیون بهداشت با مسئولان وزارت بهداشت برگزار کرد، بی‌توجهی نسبت به واردات دارو صورت گرفته باشد قابل پیگیری است و حتما در جلسه‌های آینده بررسی خواهد شد.
داروی آرژانتینی ام اس که قرار بود به گفته مدیران وزارت بهداشت، بعد از پایان مطالعات بالینی وارد بازار دارویی کشور شود، مجوز توزیع را از چندی قبل دریافت کرده و هم اکنون در تعداد محدودی از داروخانه ها موجود است.

سلام:میشه اسم داروهای آرژانتینی که وارد شده رو بگین؟

RE: بیماران ام اس از داروهای ساخت داخل رضایت ندارند. - fireboud - 2011/09/08

(2011/09/07, 07:50 PM)ZAKER نوشته است: سلام:میشه اسم داروهای آرژانتینی که وارد شده رو بگین؟
اسمش اکتویکس هست

RE: بیماران ام اس از داروهای ساخت داخل رضایت ندارند. - g.shahverdian - 2011/09/29

با سلام من شنیدم داروهای ایرانی برای ام اس به مراتب بهتر از داروهای آرژانتینی است.
مدتی پیش این را در مقاله ای در اینترنت خوانده بودم.

RE: بیماران ام اس از داروهای ساخت داخل رضایت ندارند. - Mahdieh - 2011/09/29

به من يكي كه داروي ايراني جواب ندادconfused2confused2confused2confused2confused2confused2

RE: بیماران ام اس از داروهای ساخت داخل رضایت ندارند. - elahe - 2011/09/29

اگه منظور از داروی ساخت داخل سینووکس به من یکی که خدا رو شکر خیلی خوب ساخته و دکترمم ازش راضیه و در طول این چند سال که مصرفش میکنم مشکلی برام پیش نیاورده تا بعد خدا بزرگه ببینیم چی میشه

RE: بیماران ام اس از داروهای ساخت داخل رضایت ندارند. - Aynaz - 2011/09/29

بچه ها قرصه یا باز آمپول؟من که دیگه حالم از آمپول به هم میخورهbadtaste

RE: بیماران ام اس از داروهای ساخت داخل رضایت ندارند. - ساغر - 2011/10/20

کوفت باشه خارجی باشه.ما ایرانی هستیم و عاشق هر چیزی که از اونور مرز بیاد.پس همچنان اصالت خود رو حفظ میکنیمagreement2agreement2agreement2agreement2

RE: بیماران ام اس از داروهای ساخت داخل رضایت ندارند. - parisa2087 - 2011/10/20

من هم داروی ایرانی بهم نساخت و بعد یک ماه مصرف دچار حمله شدمicon_cryicon_cryicon_cry

RE: بیماران ام اس از داروهای ساخت داخل رضایت ندارند. - فرناز - 2011/10/20

من از بتافرون راضیم.فقط هنوز بعد6سال باید مسکن بخورم خستم کرده.بعدم واقعا نمیدونم چراماهرچیز خارجی باشه قبول داریمagreement2agreement2agreement2agreement2