امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثیر خواب خوب بر زیبایی
تاثیر خواب خوب بر زیبایی

گروه تحقیقانی از مشاهده گران آموزش ندیده خواست كه عكس 23 مرد و زن جوان را بعد از یك شب خواب خوب، بررسی كنند و بعد با عكس هایی كه بعد از بی خوابی آنها گرفته شده مقایسه كنند.

پژوهشگران سوئدی ثابت كرده اند این باور دیرینه كه خواب خوب انسان را زیباتر می كند، صحت دارد. به این ترتیب كسانی كه برای مدتی طولانی بی خوابی می كشند، كمتر جذاب و سالم به نظر می رسند.

به گزارش بی بی سی، از چهره داوطلبانی كه در این تحقیقات شركت كردند دو بار عكس گرفته شد. یك بار بعد از هشت ساعت خواب مستمر و یك بار بعد از سی و یك ساعت بی خوابی.

بعد از افرادی دیگر خواسته شد كه عكس ها را مشاهده كنند و نظرشان را بگویند. مشاهده گران بدون اطلاع قبلی از تفاوت زمان عكس برداری به این نتیجه رسیدند كه در عكس هایی كه بعد از بی خوابی گرفته شده، داوطلبان كمتر جذاب به نظر می رسند.

"خواب زیبایی" عبارتی است كه به طور سنتی در غرب شناخته شده است، اما بر اساس پژوهشگران بنیاد كارولینسكا در استكهلم این باور قدیمی فاقد شواهد علمی بود.

گروه تحقیقانی از مشاهده گران آموزش ندیده خواست كه عكس 23 مرد و زن جوان را بعد از یك شب خواب خوب، بررسی كنند و بعد با عكس هایی كه بعد از بی خوابی آنها گرفته شده مقایسه كنند.

همه عكس ها بر اساس معیار معینی گرفته شده اند. فاصله افراد تا دوربین یكسان است، پوستشان از هر نوع لوازم آرایش پاك است و همه آنها با حالت صورت مشابه جلوی دوربین قرار گرفته اند.

طبق گزارش پژوهشگران سوئدی كه در"نشریه پزشكی بریتانیا" به چاپ رسیده است، آثار خستگی و عدم شادابی در چهره افرادی كه با بی خوابی طولانی مدت مواجه می شوند به وضوح قابل مشاهده است.

به گفته پژوهشگران، این یافته جدید در امور پژشكی بسیار مفید واقع خواهد شد و به پژشكان كمك می كند تا سریعتر به علائم بیماری در مریضان خود پی ببرند.

دكتر درك یان دیك، پروفسور امور مربوط به خواب و فیزیولوژی در مركز پژوهش خواب در بریتانیا گفته است كه تاثیر بی خوابی از آنچه عكس ها نشان می دهند بسیار بیشتر است.

او در این باره گفت: "عكس ها در طول روز گرفته شده اند. زمانی كه ساعت درونی بدن ما مشخص می كند كه زمان بیداری است. آیا می توانید تصور كنید كه چهره آنها در طول شب یا ساعات اولیه صبح كه ساعت درونی شان حكم می كند بخوابند چطور است؟"
 تشکر شده توسط : Morteza , شفا یافته , Hasty , najva , ساغر , arezoo_azizi
من که با بیخوابی قیافه ام شبیه روح میشه، انقدر تابلو میشم که همه متوجه بیخوابیم میشندconfused

تازه بعدش که میخوابم و بیدار میشم همه میگن چقدر خوشگل شدیlaughing3
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : nooresefid333
من اگه بیخواب بشم واییییییییی اینقدر حالم بد میشه که نگوrolleyesخیلی سردرد بدی میگیرم اصولا طی روز عصبانی وبد اخلاق میشم........تازه بدترینش اینه که دوباره بسختی خوابم میبره واین پروسه اینقدر ادامه پیدا میکنه تا یک خواب خوب داشته باشم اونوقت کاملا چهره ام باز میشه ...پوست صورتم صاف وشفاف میشهwink2wink2happy0065.gificon_question
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
شب زنده داری واسه درس که باعث گودی چشممنون میشه بماند،پیماد مابقی آن ، از اون طرف مامان بکشه ادمو بیمارستان که دختر تو غذا نمی خوری ، کم خونی ، شبیه معتاد ها شدی!!!! چند بار واسه این موضوع زنگ اولا بودم آزمایشگاه خدا میدونه!!!icon_cryicon_cry
منکه عمرا اگه بی خواب بشم.مثل خرس می خوابمlaughing3
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
من خیلی وقتا شبا تا صبح بیدارم
هنوز زیاد زشت نشدم
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : nooresefid333
بابا دست خودم نیست خواب ود و س ت ن د ا ر مconfused2confusedN_aggressive (35)wink2حالا بزار گودزیلابشم والاwink2wink2agreement2agreement2agreement2
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : yummy
منم با خواب مشکل دارم
احساس میکنم آدم عمرش تلف میشه
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : arezoo_azizi
پس من آسوده بخوابم wink2همه بیدارن.............آدم سنش میره با لا خوابش کم میشه ولی برای من بر عکس شده.............حتما باید 8 ساعت بخوابمwink2

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تنظيم ساعت خواب نازلی 13 8,213 2015/09/02, 03:56 PM
آخرین ارسال: silent
  عوارض کم خوابی و خواب ناکافی **** 14 5,882 2014/09/23, 12:59 PM
آخرین ارسال: 0MID
  پارستزی یا خواب رفتگی اندام ها najva 3 19,700 2014/05/17, 01:37 PM
آخرین ارسال: nahid
  آپنه (فقدان تنفس در هنگام خواب) چیست ؟ yaro 2 8,643 2014/04/04, 08:42 AM
آخرین ارسال: سمیرا
  خواب ضایعات مغز را دفع می کند nahid 0 2,370 2013/10/22, 08:21 PM
آخرین ارسال: nahid
  منظوراز فلج خواب (بختک ) چیست ؟ mojtaba2iran 4 6,956 2013/06/21, 06:40 PM
آخرین ارسال: sooorooosh
  اهمیت زمان خواب و خواب کافی nahid 21 12,535 2012/12/30, 11:49 PM
آخرین ارسال: nazanin
  تاثیر داروها در نابستان کمتر می شود نجمه 5 3,808 2012/08/08, 10:34 PM
آخرین ارسال: پویش
  تاثیر زمان مصرف غذا بر وزن افراد و نداشتن عادت غذایی ثابت شهرزاد 0 2,049 2012/07/18, 08:54 AM
آخرین ارسال: شهرزاد
  خستگی بعد از خواب شبانه علل و راه حل ها # پریسا # 4 10,085 2012/06/22, 09:27 PM
آخرین ارسال: amirreza

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان