امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بازارچه و جشنواره غذا به نفع بیماران ام.اس
سلام
نمیدونم این هم بود یا نه به هر حال عجب اینشو دیگه ندیده بودم

بازارچه غذای آذرماه به نفع بیماران ام.اس - اولین داروی خوراکی ام.اس مورد تایید مراکز پژوهشی قرار گرفته که پیش بینی می شود در آینده ی نزدیک به بازار راه یابد

به گزارش خبرنامه ی ام.اس، در این بازارچه که همه ماهه برگزار می شود، غذاهای مختلفی که توسط خیرین طبخ شده به نفع بیماران مبتلا به این بیماری به فروش می رود.
ساعت شرکت در بازارچه: 11:30 الی 14:30 و آدرس: تهران - خیابان وصال شیرازی - بین خیابان های انقلاب و طالقانی - کوچه ی شمس - انجمن ام.اس ایران.
حدود 30 هزار نفر در ایران به ام اس مبتلا هستند. ام.اس یکی از بیماری های اختلال در سیستم عصبی است که هنوز علت ابتلا به آن به طور دقیق کشف نشده اما در سالهای اخیر تعداد مبتلایان به این بیماری در ایران افزایش چشم گیری داشته است.

داروهای موجود برای بیمای ام.اس - که همگی تزریقی هستند - تنها می توانند به کنترل و گسترش نیافتن آن کمک کنند. این داروها بسیار گران هستند؛ دولت بخشی از هزینه ی آن را پرداخت می کند و بخش دیگر توسط خود بیمار و کمک خیرین تامین می شود.
به تازگی اولین داروی خوراکی ام.اس مورد تایید مراکز پژوهشی قرار گرفته که پیش بینی می شود در آینده ی نزدیک به بازار راه یابد اما هزینه ی استفاده ی هر بیمار از آن برای یک سال حدود 45 میلیون تومانHuh تخمین زده شده است.
منبع:ام اس لینک

تشکر شده توسط : nazaninn , pariya , yaro
از كي تا كي؟
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
آره هر ماه تشکیل میشه.
یعنی چی به نفع بیماران ام اس؟
کاش بجای این کارا نشست هایی میذاشتن که ام اس رو از غول به شاخ و دمی که تو ذهن مردم هست به واقعیتی که هست تغییر بدن.
دو شب پیش دیگه داشتم میترکیدم از بس یکی از ام اس بد می گفت و من گوش میدادم.
قضیه 45 میلیون در سال چیه؟confusedconfused
یعنی چند درصدش به عهده بیمار هست؟icon_cryicon_cry
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
این که خیلی وقته هستش

همکارای من خیلی هاشون می رن از اینجا غذا می خرن

من که چند وقته پیش گفته بودم.
خدا یا کیفیت رو فدای کمیت نکن. کمتر خلق کن ولی آدم خلق کن!
غذای آذرماه ؟؟!
هر وعده غذا چند ؟
میگم بریم اونجا خودمون به نفع خودمون بخریم بخوریم ؟؟!!
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : earth
هر ماه برگزار میشه
بازارچه ی غذای دیماه به نفع بیماران ام.اس، روزهای سه شنبه و چهارشنبه ی هفته ی جاری(14 و 15 دی ماه) در تهران برگزار می شود.بچه ها برید نوش جان کنید ما کارت داریم
به گزارش خبرنامه ی ام.اس، غذاهای طبخ شده توسط خیرین در این بازارچه به نفع بیماران مبتلا به ام.اس به فروش می رسد. انجمن ام. اس ایران میزبان
برپایی این بازارچه است و علاقمندان می توانند برای شرکت در آن ساعت 11:30 الی 14:30 به نشانی تهران - خیابان وصال شیرازی - بین خیابان های انقلاب و طالقانی - کوچه ی شمس - انجمن ام.اس ایران مراجعه کنند.
تحقیقات جدید محققان دانشگاه کلوریدا نشان می دهد كه در آینده ی نزدیک درمان موفق بيماري ام.اس محقق خواهد شد. به به پس حله .ام.اس، بیماری اختلال سیستم عصبی است که این اختلال در بیماران مختلف شدت و ضعف دارد. داروهایی که مبتلایان به ام.اس استفاده می کنند تنها به کنترل و گسترش نیافتن آن کمک می کند.

هم اکنون قریب به دو میلیون نفر در جهان و حدود 30 هزار نفر در ایران به ام.اس مبتلا هستند. روند ابتلا به این بیماری در چند سال گذشته در ایران سرعت داشته است. تاکنون علت ابتلا به این بیماری مشخص نشده است.
منبع:ام اس لینک

این بازارچه ماهیانه برگزار میشه.
همیشه دوس داشتم برم ولی لحظه آخر پشیمون میشم.
یعنی هر ماه 14 ام و 15 امک برگزار میشه؟
یا مثلا از کجا باید بفهمیم نمایشگاه بعدی کی و کجاست؟
آنقدر باورت دارم که وقتی میگویی باران، خیس می شوم

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارائه خدمات هوشمند به بیماران ام اس محمود 41 33,011 2019/06/02, 08:29 AM
آخرین ارسال: parisaa
  بودجه بیماران خاص کاهش یافت nahid 3 2,121 2019/01/03, 01:38 PM
آخرین ارسال: minas
  راه‌اندازی شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص nahid 0 1,376 2018/11/12, 06:15 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,327 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,799 2018/07/24, 07:35 PM
  حمایت بیمه ای بیماران ام اس nahid 0 1,929 2018/01/17, 06:34 PM
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,966 2017/12/14, 06:46 PM
  ورود جلیقه های خنک کننده ویژه بیماران MS به بازار yummy 66 40,012 2017/02/14, 07:58 PM
آخرین ارسال: pesareshoja_ir71
  مشکل اصلی و خاص بیماران «ام.اس»، مشکل بیمه آن‌هاست paeazan 3 4,673 2016/04/18, 11:54 AM
آخرین ارسال: بابک ابو علی زاده
  همایش بیماران ام اس rashvand-cinnagen 0 2,189 2016/03/09, 03:30 PM
آخرین ارسال: rashvand-cinnagen

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان