امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اسي هاي با مدت زمان بيماري بيش از 10 سال
اصلا نگران نباشید.من تو این مدت که ام اس داشتم،درس خوندم، سرِ کار رفتم،کارهایِ سخت ،پرستار بودم،خونه دار بودم،تازه آخرِ سر همسر هم بودم و از نظرِ روحی و جسمی خداروشکر مشکلِ خاصّی وجود نداشتهicon_biggrin
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
 تشکر شده توسط : Hasty , ALI REZA , نازی ی , parisa2011 , شیرین , mehdernet2 , nahid , برگ 7 , paeazan , zohaa , tala , DavidBili , tatagoli
(2012/11/14, 10:53 PM)ارزو نوشته است: اصلا نگران نباشید.من تو این مدت که ام اس داشتم،درس خوندم، سرِ کار رفتم،کارهایِ سخت ،پرستار بودم،خونه دار بودم،تازه آخرِ سر همسر هم بودم و از نظرِ روحی و جسمی خداروشکر مشکلِ خاصّی وجود نداشتهicon_biggrin

با وجود حرفهای شما ها من فکر میکنم که کار های من صد درجه برعس شماست. حالا ما چه کنیم؟ تا به روال معمول زندگی برگردیم؟...confused2
نیم کیلو باش ولی مرد باش...!!!!
 تشکر شده توسط : mehdernet2 , zohaa
مهم نیست چند سال مهم اینه که به این بیماری رو ندی و قوی باشی هر از گاهی خودی نشون میده و میره fighting0030.gif اگه به خودت ایمان بیاری همیشه تو پیروز میدونیicon_biggrinagreement2بعد از هر حمله روحیه خوب و تلاش برای بهبودی نتیجش سلامتی دوباره می شه angelبه لطف خدا
 تشکر شده توسط : نازی ی , parisa2011 , mehdernet2 , nahid , برگ 7 , zohaa , tala , DavidBili , tatagoli
سوال مهدی درسته چون ام اس تو 10 سال اول 1 روند تو 15 سال دوم 1 روند دیگه داره اما خب معمولا اگه تشخیص به موقع باشه و دارو گرفته بشه مشکلی پیش نمیاد.
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
 تشکر شده توسط : شیرین , kiyarash , mehdernet2 , nahid , برگ 7 , zohaa , DavidBili
دوست عزیز شما سعی کن قبل از هر چیز از استرست کم کنی...این دقیقا از تو نوشتنت مشخصه...ببین این جوری به خانمتم هیچ کمکی نمیتونی بکنی و با این کار به خودت ضربه میزنی...
هیچ ارتباطی بین ام اس دو نفر وجود نداره..ام اس قبل از اون که بد باشه غیر قابل پیش بینی هست...بخوای مثال بزنم...فربود دوست خودمون ...بیماریش تو حمله اول سه ماه کامل از کار انداختش و بعد از یکسال فیزیو تراپی دوباره به حالت عادی برگشت اما الان 12 سال از بیماریش میگذره میره علم کوه و دماوند اگر میتونی پا به پاش برو
از اون طرف هم بیمار دارم با تحرک ضعیف چشمی بیماریش شروع شده بعد از دو سال کامل زمین گیر شده...
بینه اینا هیچ ارتباطی وجود نداره...اصلا هم مشخص نیست بیماری چه روندی رو پیش خواهد گرفت...
بخوای کلی بهت بگم از 100 بیمار ام اس 10 تاشون حالشون خیلی خراب میشه...تو 10 تاشون هم ام اس سیر خوش خیمی رو پیش میگیره...
میمونه 80 نفر دیگه که بیماری عود میکنه و فرو کش میکنه و باید با دارو کنترل بشه...بیمار سالیان طولانی زمان لازم هست که تو این حالت به ناتوانی برسه یعنی edss=6 که نقطه عطف عملکرد ام اس هست
چندتا عامل هست موثره...1 دوری از گرما 2- نبوده استرس 3-ویتامین d و در نهایت 4-مصرف داروی مناسب...اگر این جور باشه احتمال اینکه بیمار به ناتوانی برسه خیلی کمه
کلا یه نکته دیگه هم خدمتت بگم...در اخر از هر 4 بیمار ام اس فقط یک نفر در نهایت نیازمند استفاده از ویلچر میشه
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : نازی ی , parisa2011 , شیرین , mysis , elham 66 , mehdernet2 , paeeze , nahid , برگ 7 , paeazan , zohaa , leili-asmaneh , tala
سروش حان آمار دقیقی ارائه کردی party0048.gif
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : sooorooosh , mehdernet2 , نازی ی , tatagoli
از همه ممنونم
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : برگ 7 , zohaa
(2012/11/14, 07:47 PM)nahid نوشته است: من از سال تشخیصم سه ساله میگذره ولی میدونم بیش از ده ساله ام اس یا دست کم cis دارم.یعنی ام آر آی اینو نشون میده ها نه این که خودم فکر میکنم.
خداروشکر مشکل مهمی که در اثر ام اس باشد ندارم .خستگی رو دارم ولی راه حل داره.
همون طور که دوستان گفتن ، نمیشه همه رو باهم مقایسه کرد. ولی شما منظورتون گرفتن آماری از وضعیت بیماران با سابقه هست .
اگرفکر میکنید بیشتر دوستان سالهای اول ابتلا رو میگذرونن و بعدها ممکنه مشکلی داشته باشن ، اینطور نیست. چیزی که توی مدت سه سال از همین تجربه بچه های سایت مشخص و ثابت شده اینه که هروقت فشار روحی و درگیری فکری زیاد بشه احتمال عود بیماری بیشتر میشه.
پس اگه آدم از نظر روحی راحت باشه و مسایل رو سخت نگیره و هی به آینده ای که هیچکس خبر نداره فکر نکنه ، به امید خدا ام اس برای ما مشکلی به وجود نمیاره ، این ماهستیم که هرجور بخواهیم ام اس رو می پرورونیم.

منم کسیرو میشناسم که بعد از 7 سال ام اس دکتر گفته خوب شدی
 تشکر شده توسط : برگ 7 , mehdernet2 , paeazan , zohaa
منم سال دیگه ام اسم 10 ساله میشه تا الان که با آدمای دیگه هیچ فرقی نداشتم مطمئنا تا سال دیگه هم خیلی تفاوتی نخواهم کردagreement2
 تشکر شده توسط : نازی ی , afsaneh , mehdernet2 , shahrzad.s , HannahZ , zohaa , DavidBili , tatagoli
قبول كنين تايپيك خوبيه ديگه
ممنون از همه مخصوصا سروش كه درسته يه كم عصباني شدهاز اين تايپيك اما اصل حرفاشه كههمشون معقولن
ممنون سروش داداش
چاكرم
فقط برای همه دعا کنید
 تشکر شده توسط : zohaa , DavidBili

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاخیر در زمان تزریق nahid 56 29,534 2019/04/08, 04:47 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق nahid 97 76,225 2017/07/20, 09:07 AM
آخرین ارسال: آنا
  شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده Ferfer 79 49,862 2015/07/28, 11:37 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  زمان تشخیص تا...زندگی عادی! tinookhe 14 8,044 2014/06/25, 03:34 PM
آخرین ارسال: tinookhe
  چه بيماري خود ايمني ديگه اي شبيه دويك و ام اس وجود داره.؟ warrior 2 8,947 2013/02/24, 11:00 AM
آخرین ارسال: maryamnaji11
  زمان ايجاد پلاك تا رويت آن farzadm 14 8,808 2012/11/30, 09:39 PM
آخرین ارسال: mary-j
  سير بيماري ostad2000 3 3,901 2010/08/23, 05:51 PM
آخرین ارسال: hamid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان