امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمان ايجاد پلاك تا رويت آن
با سلام خدمت دوستان
يك سوال داشتم كه اگه هر كي نظرشو بده واقعا ممنون مي شم.
فرض كنيد شخصي ام آر آي بدون تزريق از مغز با قدرت 1.5 تسلا انجام ميده و همه چيز نرماله
در صورتي كه شخص دچار ام اس بشه ،
1) زودترين زماني كه بعد از ام آر آي نرمالش دچار علائم بشه حداقل چند ماه يا چند ساله؟
2) همچنين زودترين زمان بعد از انجام ام آر آي فوق ، چه زماني است كه در صورت انجام ام آر آي مجدد ( با همان شدت 1.5 تسلا) پلاك ها قابل رويت باشه؟
ممنون
با سلام و احترام
فكر مي كردم با توجه به علم دوستان ، كسي بتواند پاسخ من را بدهد كه چنين نشد و همچنان بايد در مقالات علمي در خصوص سوال خود تحقيق كنم.
با تشكر
سوالت خیلی تخصصیه فرزاد خان
فک کنم از دکتر بپرسی بهتره
اكثر دكترها نمي خوان حواب بدن ، شايدم نمي دونن
فرزاد جان نه تنها ما بلكه دكترها هم جوابي واسه سوالت ندارن
اگه قرار بود بدونيم حمله بعدي كي هست كه شايد 70-80 % علاج بيماري پيش ميرفت
اين چيزي كه شما ميگيد با درمان ام اس رابطه مستقيم داره كه هنوز جزو مجهول هاي ام اس هست
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : mehdi.abdn , zaynab , Matilat
آقا فرزاد من فکر میکنم که این شرایط از شخصی به شخص دیگر فرق میکنه!
مثلاً من یه نفری رو میدونم که حدود 12 سال پیش علائمی شبیه ام اس داشته ولی ام آر آی چیزی رو نشون نداده تا اینکه بعد از 12 سال با شروع علائم و انجام ام آر آی و وجود چند پلاک ام اس براش تشخیص داده شدهicon_cry
در واقع بیماری ام اس در همه بیماران شرایط مشابهی نداره و روند پیشرفت در هر کدام سیر مخصوص به خود را داره.
شخصيت منو با برخوردم اشتباه نگير!
شخصيت من چيزيه كه "من" هستم اما برخوردِ من بستگي به اين داره كه "تو" كي هستي...!
آقا فرزاد با توجه به تجربیاتم اگر در اولین ام آر آی پلاک نشون داده نشه براحتی میشه این بیماری را فقط با تغذیه کنترل کرد و از بروز آن پیشگیری کرد.
منهم در اولین ام آر آی پلاکی نداشتم اما علم پیشگیری هم نداشتم بنابراین بیماریم پیشرفت کرد و پلاک هم بوجود امد خیلی زیاد...

اما دوستی داشتم که شرایط ابتدایی و مشکوک به ام اس در اون خیلی بیشتر از من بود ولی پلاک نشون داده نشده بود. با راهنمایی من تغذیه اش را تغییر داد (البته به طور کامل هم رعایت نکرد) اما همه حالتهاش بهبود پیدا کرد و الان هم کاملا سالم و سرحال هست.

پس میشه منتظر پلاک نبود، هرگــــــــــــــــــــــــزicon_biggrin
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : aztab , ostad2000 , omidvar
متاسفانه هنوز خيليا قبول ندارن كه اين بيماري ارتباط مستقيم با تغذيه داره و مهمترين دليل بروزش تغذيه نا درست هست
فان مع العسر يسرا
 تشکر شده توسط : omidvar
شما چه سند و مدرکی دارین که این حرف رو میزنین؟
دکتر تغذیه هستین؟
اینکه تغذیه سالم برای سلامت بدن خیلی مفیده که علم غیب نیست همه می دونن.
اما اینکه مهمترین دلیل بروز ام اس تغذیه نادرست هست یه ادعایی هست که باید با سند اثبات شه.
 تشکر شده توسط : Amir
(2010/12/07, 06:48 PM)mehdi3445 نوشته است: شما چه سند و مدرکی دارین که این حرف رو میزنین؟
دکتر تغذیه هستین؟
اینکه تغذیه سالم برای سلامت بدن خیلی مفیده که علم غیب نیست همه می دونن.
اما اینکه مهمترین دلیل بروز ام اس تغذیه نادرست هست یه ادعایی هست که باید با سند اثبات شه.
موضوع سند نيست اين تجربه ي چند نفر از بچه هاي سايت هست كه اين راه رو امتحان كردن و به نتايج بسيار خوبي رسيدن
بله تغذيه امر تعيين كننده اي هست ولي اكثر پزشكايي كه ما باهاشون سروكار داريم هيچ توصيه اي در اين باره ندارن،من از هر دكتري در مورد تغذيه پرسيدم گفت هرچي ميلت كشيد بخورconfused
به نظر من مهمترين سند خود بيمار هست كه راه روش رو انجام ميده و تاثيرش رو ميبينه
فان مع العسر يسرا
 تشکر شده توسط : omidvar

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاخیر در زمان تزریق nahid 56 29,355 2019/04/08, 04:47 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق nahid 97 75,845 2017/07/20, 09:07 AM
آخرین ارسال: آنا
  ام اسي هاي با مدت زمان بيماري بيش از 10 سال mehdernet2 33 21,440 2014/09/13, 09:48 AM
آخرین ارسال: omid882
  زمان تشخیص تا...زندگی عادی! tinookhe 14 8,031 2014/06/25, 03:34 PM
آخرین ارسال: tinookhe

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست