امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اطلاعات داروئی جدید از داروهای ام اس
سلام.....همین الان چند خبر از اخبار 14 دریافت کردم که اینجا میزارم.....داروی تزریقی کوپاکسون ایرانی بیمه شد و وارد بازار داروئی کشور شد....30 امپول در ماه هست....روزی یک تزریق....قیمت ازاد دارو برای هر تزریق 35000 تومان ...با بیمه هر امپول 5000 تومان عرضه خواهد شد(مدل ایرانی دارو ساخته شرکت زهراوی تبریز)....خبر دوم در مورد داروی خوراکی فنگو لیمود ایرانی است که معادل قرص خارجی گلنیا سوئیسی است....دارو بصورت کپسول عرضه میشه و قدرت بالائی در کنترل ام اس داره.....قیمت قرص سوئیسی هر قرص 120 دلار میباشد....اما معادل ایرانی ایرانی(ساخت دارو سازی اسو) هر کپسول 12000 تومان میباشد که یک دهم معادل خارجی میباشدicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrin....در ضمن امپول کوپاکسون قدرتی به اندازه اینتر فرون ها در کنترل ام اس دارد...یعنی 35 در صد ....اما نکته مثبت ان در این است که که 1-عوارض تزریق اینتر فرون ها را ندارد2-برای خانم های باردار و جنین بر خلاف اینتر فرون ها بی خطر است3-میتوان از ان در صورت لزوم و تشخیص پزشک بصورت همزمان با اینتر فرون ها استفاده کرد(دارو با اینتر فرون ها تداخل داروئی ندارد)که ترکیب این دو نوع دارو قدرت خوبی در کنترل ام اس دارد و حدود 60 درصد سرعت پیشرفت بیماری را با این ترکیب میتوان پائین اوردicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinicon_biggrinالبته اصل دارو اسرائیلیه دنبالش گشتیم نبود نگرد نیستsad2.....داروهایی که در حال حاضر در ایران در دسترس بیماران نیست یک مورد تای سبری هست البته دارو قابل عرضه است اما با قیمت هر تزریق در ماه پنج ملیون و پانصد هزار تومان....(همون که گفتم در حفیفت دارو وجود ندارهsad2)....و مورد دیگر قرص گلنیا سویسی که بیمه ها تقبل نمیکنن هزینشوزیرا ماهانه شش ملیون تومان هزینه در بر داردsad2(مورد شور ریخت این بیمه ها رو ببرن انگار میخوان از جیب باباشون بدن)....فعلا مدل ایرانی باید مصرف بشه....پیشنهاد میکنم اگر دکترتون گولتون زد و گفت بیاین بخورین شما گول نخورین(به دکتر اینجوری بکنینN_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)N_aggressive (35)) حداقل 2 سال به دارو فرصت بدین تا عوارض جانبیش رو بقیه مشخص بشه و اگر مشکلی داره بر طرف بشه بعد اگر دوست داشتین گول بخورین...مهمترین اثرجانبی قرص خواراکی تاثیری است که بر روی عملکرد قلب می گزارد...دارو در سری های اول مصرف حتما باید در بیمارستان و تحت نظاارت پزشکان و در بخش قلب مصرف شود یعنی بیماری که خواهان مصرف این قرص هست باید در دوز های اول مصرف تحت نظارت بخش قلبی باشد و حتما مانیتور شودsad2....اگر 3 دوز اول خطری نداشت بیمار میتواند ادامه به مصرف دارو دهدicon_biggrin....از تاثیرات دیگر مصرف دارو میتوان به ایجاد اختلال در فشار خون و افزایش زیاد انزیم های کبدی به هنگام مصرف دارو اشاره کرد....البته با نظارت پزشک می توان این عوارض را به حداقل رساند....این قدر خودم عارضه نوشتم ترسیدم....ای قرص خوراکی عزیز ما را بخیر تو امیدی نیست....شر مرسان برادر...ConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfused
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : ابراهیم , شیرین , sara.i , mehdisalimi , nazii , mehdi488 , nahid , najva , Hasty , edarzi , zohrevand , ali1357 , parisa2011 , دیبا , # پریسا # , hamid , ساغر , برگ 7 , f.karamzadeh , آنا , فریبا , نازلی , زهرا59 , نازی ی , عمومهربان , آسو , آقا صادق , Saina , melody , Shima ajamin , zahra :) , علیرضا 2
ای بابا این همه منتظر بودیم حالا هم که اومده کلی عوارض داره!!!ConfusedConfused
 تشکر شده توسط : zohrevand , sooorooosh
این که عوارضش بیشتر شد.

خاص فقط خداست
 تشکر شده توسط : zohrevand , sooorooosh
هر دارویی عارضه داره.
شما برید کاتالوگ همین اینترفرونها رو بخونید مختون سوت می کشه.ولی ماها دیگه عادت کردیم.
به این داروی جدید بیچاره هم عادت می کنیم.بابا خدا خیرش بده من عوارضش رو به جون می خرم ولی خودش رو هم می خرمممممم happy0065.gif
تو منو تنها نذار....ای خدا.....خدا.....
 تشکر شده توسط : sooorooosh , نازلی , nazanin200312
ممنون سروش جان.با خوشحالی مقالتو خوندم تقریبا ناامید شدم.بازم میرم سراغ سینووکس خودم که دوساله به هم عادت کردیم.به آینده امیدوارم.wink2
icon_questionگر نگهبان من آن است که من میدانم
شیشه را در بغل سنگ نگه می داردicon_question
 تشکر شده توسط : sooorooosh
24 /1391/5
سلامت نیوز : شمار بیماران مبتلا به «ام‌اس» در حالی افزایش می یابد كه داروهای شناخته شده «ام . اس» در دنیا هنوز به كشور ما وارد نشده و بیماران ناچارند این داروها را از كشورهای همسایه با قیمت های گزاف تهیه كنند.

امیر رضا عظیمی، دبیر علمی نهمین كنگره ام‌اس با اشاره به قیمت بالای برخی داروهای ام‌اس می‌گوید: «هزینه تامین برخی از این داروها برای بیماران ماهی بیش از 4 میلیون تومان است این در حالی است كه تا چند وقت گذشته دولت سهمیه‌ای را برای داروهای ام اس در نظر گرفته بود اما به دلیل افزایش قیمت داروها این سهمیه كاهش پیدا كرده و بیماران برای تهیه داروها با مشكلات عدیده‌ای مواجه شده اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تهران امروز ؛ دكتر امیر رضا عظیمی، دبیرعلمی نهمین كنگره بین المللی ام اس ایران با اشاره به افزایش قیمت داروهای ام اس در كشور می گوید:« هزینه تهیه برخی از این داروها برای مبتلایان به ام اس ماهی بیش از 4 میلیون تومان می شود این در حالی است كه دارویی مثل «تای سابری» از جمله داروهایی است كه برای جلوگیری از پیشرفت ام اس در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد اما وارد كشورمان نمی شود.

اگر چه هیات دولت طبق مصوبه ای این دارو را جزو داروهایی قرار داده كه باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند اما شركت های بیمه ای زیر بار بیمه این دارو نمی روند.اما بیماران ناچارند ماهی یك بار از این دارو استفاده كنند ولی چون این دارو وارد كشورمان نمی‌شود بیماران ناچارند این دارو را به كشور امارات سفارش دهند این در حالی است كه تا قبل از افزایش نرخ ارز هزینه تمام شده تهیه این دارو از امارات بالغ بر 4 تا 5 میلیون تومان می شد و در حال حاضر با نوسان نرخ ارز قیمت های متفاوتی باید برای تهیه این دارو پرداخت شود. »

داروی «گلاتیرامر» داروی دیگری است كه عظیمی از آن به عنوان درمان ام اس نام برده و می‌گوید:« این دارو مانند اینتروفرون ها عوارضی مانند بدن درد و افسردگی را به دنبال ندارد و در كشورهای دیگر جزو پر‌فروش‌ترین داروهای ام اس شناخته می‌شود اما هزینه خرید آن برای یك ماه مصرف معادل یك میلیون تومان می‌شود و بیمه ها نیز زیر بار بیمه آن نمی روند.»‌

اما در حال حاضر مبتلایان به ام اس به عنوان داروی اصلی از اینترفرون استفاده می كنند. این دارو به عنوان اصلی ترین داروی بیماران ام اس مصرف می شود كه در كشور خودمان تولید می شود اما گفته می‌شود كیفیت این دارو با مشابه خارجی آن فرق دارد. داروهای «سینووكس» و «رسیژن» نیز كه چند سالی و تولید آن در كشورمان آغاز شده و در ایران تولید می‌شودبه دلیل افزایش قیمت‌ها به بیش از 100 هزار تومان در ماه افزایش قیمت داشته و بیمه ها نیز آنچنان كه باید و شاید این دارو را تحت پوشش قرار نمی دهند.
 تشکر شده توسط : DavidBili , niloufar , ساغر , zohrevand
نقل قول: کشور همسایه
confused2confused2confused

منظورش کشور های دیگه هست؟!!
فقط میخوان یه مطلبی نوشته باشن تو خبرگزاریهاشون!
فکرشو کنید ما از افغانستان دارو وارد کنیم....البته با این روند چیز غیر ممکنی هم نیستDodgy
(2012/08/14, 12:00 PM)naazanin نوشته است: سلامت نیوز : شمار بیماران مبتلا به «ام‌اس» در حالی افزایش می یابد كه داروهای شناخته شده «ام . اس» در دنیا هنوز به كشور ما وارد نشده و بیماران ناچارند این داروها را از [b]كشورهای همسایه با قیمت های گزاف تهیه كنند.

اما در حال حاضر مبتلایان به ام اس به عنوان داروی اصلی از اینترفرون استفاده می كنند. این دارو به عنوان اصلی ترین داروی بیماران ام اس مصرف می شود كه در كشور خودمان تولید می شود اما گفته می‌شود كیفیت این دارو با مشابه خارجی آن فرق دارد. داروهای «سینووكس» و «رسیژن» نیز كه چند سالی و تولید آن در كشورمان آغاز شده و در ایران تولید می‌شودبه دلیل افزایش قیمت‌ها به بیش از 100 هزار تومان در ماه افزایش قیمت داشته و بیمه ها نیز آنچنان كه باید و شاید این دارو را تحت پوشش قرار نمی دهند.[/b]

خودشون داروهاشون رو قبول ندارن از بیمار چه انتظاری دارن!!!کی بود میگفت سینوکس همون آوونکس هست؟

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

مثلا یکی از کشورایی که من میدونم یکی از بچه ها تای سابری میخره دبی!
ایران یسری از داروها رو وارد نمیکنه!confused2
ما عاشق و رندو مست و عالم سوزیم
با ما منشین وگرن بد نام شوی
 تشکر شده توسط : zohrevand
(2012/08/14, 12:37 PM)حسین ms نوشته است: مثلا یکی از کشورایی که من میدونم یکی از بچه ها تای سابری میخره دبی!
ایران یسری از داروها رو وارد نمیکنه!confused2

بله معمولا حاشیه خلیج فارس این دارو ها رو دارن نه کشور های همسایه.

البته با استدلال اینا که 40 تا کشور اونورتر همسایه میشه میتونیم متوجه بشیم ما همسایه سوسیس هستیم شایدم آمریکاTongue

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : warrior , ثریا , niloufar
دوستان عزیز یک سری از دارو ها جدیدا تحت پوشش بیمه قرار گرفت که فکر کنم تایسبری هم جزو اونا بود ....
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : paeazan , zohrevand

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نکاتی چند راجع به ام اس و معرفی داروهای مکمل جانبی برا� mohsen121 1 5,516 2017/08/16, 12:28 AM
آخرین ارسال: Saharbaghi1
  فهرست تاپیک های داروهای ام اس nahid 1 7,141 2016/08/22, 12:52 PM
آخرین ارسال: مُنا_منتظر المهدی
  المتوزوماب ( لمترادا) تحول جدید برای درمان MS esmaeil 78 61,830 2014/11/17, 11:54 AM
آخرین ارسال: مهوش
  داروهای مسکن و ضد درد nahid 21 37,742 2014/09/06, 05:14 PM
آخرین ارسال: نازلی
  معرفی انواع داروهای ضد افسردگی nahid 2 8,553 2014/04/18, 01:35 PM
آخرین ارسال: OMG!
  همه چیز در مورد داروهای موثر در درمان بیماری آیدا 6 11,749 2014/01/07, 09:53 AM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  داروهای امید بخش 10سال آینده mari 13 12,226 2013/09/15, 12:50 PM
آخرین ارسال: successful
  مقایسه اثربخشی داروهای آونکس، ربیف و بتافرون shokolat 11 13,665 2012/09/09, 11:54 AM
آخرین ارسال: sooorooosh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان