امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده
(2011/01/09, 08:07 PM)Ferfer نوشته است: سلام دوستاي خوبم
اميدوارم كه همتون خوب باشيد.اسم من فرزانه است.فكر كنم عجيب ترين زندكي بين شما رو من داشته باشم.خلاصه شرح حالم توضيح ميدم:
٢٧ سالم بزشكم يه خواهر دارم كه اونم بزشك.سال ٨٦ فهميديم كه مادرم ام اس داره البته خودش هنوز نميدونه و اين بهترين روش بيشكيري ام اس به نظر من.يك ماه بعد از بيماري مادرم خواهرم ام اس كرفت و ٢ هفته بعد اون من خيلي عجيب نه !!!!!!!! همش به علت استرس متاسفانه من و خواهرم به علت شغلمون بيماري ها رو خوب مي شناسيم و اين باعث استرس مضاعف منو خواهرم شد.البته تو خونه كسي هنوز بيماري من رو نمدونه و نخواهد دونست اخه نمي خوام مسبب عود بيماري خواهرم و مادرم بشم.خلاصه اينكه كلي تو كارمون بنهون كاري هست.
سوالم اينه كه اكه هر كدوم از شما تو فاميلتون ام اسي دارين سير بيشرفت بيماري ، زمان شروع، تعداد ونوع حمله هاي اونو با خودتون مقايسه كنين و لطفا برام بنويسن شايد اينجوري بتونيم تا حدودي نقش زنتيك رو بدونيم.راستي مقاله زياد به درد بخوري نتونستم بيدا كنم واسه همين اميدوارم كه شما كمكم كنين...
مرسيييييييييييييييي
فرزانه جان
سلام
بعدم خوشامد
راستش فكر ميكنم الان ديگه تقريبا بالاي 90 درصد مطمئن هستن محققا كه ام اس ژنتيكي نيست
ولي
عوامل بوجود آورنده ي ام اس كاملا ميتونن مرتبط باشن با ژنتيك
بطور مثال حساسيت بالاي بدن . داشتن آلرژي . تحريك پذيري و ...
مثلا ما توي خونواده اومون از طرف مادري همه فوق العاده زمينه آلرژي و حساسيتشون فراهمه . از هر نوعش هم كه بخواي داريم
و مهمترين چيزي كه مشهوده اينه كه داييم اولسرتيوكلايتيس داشته ( چون پزشكي بايد بدوني چيه . التهاب روده ي بزرگ ) و عملش كرده . كه خب درست مثه ما ام اسيا بايد تا آخر عمر دارو بخوره و همچنين استرس و فشارهاي عصبي و .. براش بده
اين زمينه اي كه من از خانواده ي مادريم به ارث بردم
خانواده ي پدريم هم زمينه ي تحريك پذيريشون بالاس . البته نه به اندازه ي اينطرف
و مشهودترينشون خود بابام بوده كه وقتي بچه بوده تومور داشته
فك ميكنم چيزي كه ارثيه اينجور تحريك پذيرياس كه خب توي هر كسي ميتونه در اثر عوامل مختلف ديگه اي به شكل يك نوع بيماري خاص نمود پيدا كنه
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : ارزو

پیام های داخل این موضوع
RE: شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده - توسط anaram - 2011/01/25, 06:49 PM

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 20,495 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  ام اسي هاي با مدت زمان بيماري بيش از 10 سال mehdernet2 33 21,471 2014/09/13, 09:48 AM
آخرین ارسال: omid882
Question اعضای خانواده چطوری میتونن به بهبود روحیه بیمار کمک کنن؟ dr.dentist 21 13,013 2013/05/29, 08:46 PM
آخرین ارسال: movahedi
  چه بيماري خود ايمني ديگه اي شبيه دويك و ام اس وجود داره.؟ warrior 2 8,960 2013/02/24, 11:00 AM
آخرین ارسال: maryamnaji11
  سير بيماري ostad2000 3 3,914 2010/08/23, 05:51 PM
آخرین ارسال: hamid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان