وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس
شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده - نسخه قابل چاپ

+- وبسایت تخصصی ام اس سنتر | بیماری ام اس | مرجع تخصصی ام اس (https://mscenter.ir)
+-- انجمن: ام اس (https://mscenter.ir/Forum-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3)
+--- انجمن: پرسش و پاسخ (https://mscenter.ir/Forum-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE)
+--- موضوع: شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده (/Thread-%D8%B4%D8%A8%D8%A7%D9%87%D8%AA-%D8%A8%D9%8A%D9%85%D8%A7%D8%B1%D9%8A-%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%D9%8A-%D9%8A%D9%83-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده - Ferfer - 2011/01/09

سلام دوستاي خوبم
اميدوارم كه همتون خوب باشيد.اسم من فرزانه است.فكر كنم عجيب ترين زندكي بين شما رو من داشته باشم.خلاصه شرح حالم توضيح ميدم:
٢٧ سالم بزشكم يه خواهر دارم كه اونم بزشك.سال ٨٦ فهميديم كه مادرم ام اس داره البته خودش هنوز نميدونه و اين بهترين روش بيشكيري ام اس به نظر من.يك ماه بعد از بيماري مادرم خواهرم ام اس كرفت و ٢ هفته بعد اون من خيلي عجيب نه !!!!!!!! همش به علت استرس متاسفانه من و خواهرم به علت شغلمون بيماري ها رو خوب مي شناسيم و اين باعث استرس مضاعف منو خواهرم شد.البته تو خونه كسي هنوز بيماري من رو نمدونه و نخواهد دونست اخه نمي خوام مسبب عود بيماري خواهرم و مادرم بشم.خلاصه اينكه كلي تو كارمون بنهون كاري هست.
سوالم اينه كه اكه هر كدوم از شما تو فاميلتون ام اسي دارين سير بيشرفت بيماري ، زمان شروع، تعداد ونوع حمله هاي اونو با خودتون مقايسه كنين و لطفا برام بنويسن شايد اينجوري بتونيم تا حدودي نقش زنتيك رو بدونيم.راستي مقاله زياد به درد بخوري نتونستم بيدا كنم واسه همين اميدوارم كه شما كمكم كنين...
مرسيييييييييييييييي 
(2011/01/09, 08:07 PM)Ferfer نوشته است: سلام دوستاي خوبم
اميدوارم كه همتون خوب باشيد.اسم من فرزانه است.فكر كنم عجيب ترين زندكي بين شما رو من داشته باشم.خلاصه شرح حالم توضيح ميدم:
٢٧ سالم بزشكم يه خواهر دارم كه اونم بزشك.سال ٨٦ فهميديم كه مادرم ام اس داره البته خودش هنوز نميدونه و اين بهترين روش بيشكيري ام اس به نظر من.يك ماه بعد از بيماري مادرم خواهرم ام اس كرفت و ٢ هفته بعد اون من خيلي عجيب نه !!!!!!!! همش به علت استرس متاسفانه من و خواهرم به علت شغلمون بيماري ها رو خوب مي شناسيم و اين باعث استرس مضاعف منو خواهرم شد.البته تو خونه كسي هنوز بيماري من رو نمدونه و نخواهد دونست اخه نمي خوام مسبب عود بيماري خواهرم و مادرم بشم.خلاصه اينكه كلي تو كارمون بنهون كاري هست.
سوالم اينه كه اكه هر كدوم از شما تو فاميلتون ام اسي دارين سير بيشرفت بيماري ، زمان شروع، تعداد ونوع حمله هاي اونو با خودتون مقايسه كنين و لطفا برام بنويسن شايد اينجوري بتونيم تا حدودي نقش زنتيك رو بدونيم.راستي مقاله زياد به درد بخوري نتونستم بيدا كنم واسه همين اميدوارم كه شما كمكم كنين...
مرسيييييييييييييييي 

فكر كنم جاي درستي مطرح نكردم سوالم ميبرمش تو قسمت برسش و باسخ اونجا جواب بدين لطفا

RE: شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده - mehdi.abdn - 2011/01/09

سلام
تا اونجای که من دیدم همه جا گفتن نقش وراثت تو ام اس خیلی کمه.
اما یه نفر دیگه هم بود که اینجا می گفت مامانش ام اس داشته و خودشم بعد چند سال ام اس گرفته اما یادم نیست کی بود

RE: شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده - tanha - 2011/01/09

سلام
توی چه ماهی (یا چه فصلی) این اتفاق افتاد؟

RE: شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده - TootFarangi - 2011/01/09

تو فامیل ما که من یکی ام :35: البته اگر کسی هم داشته باشه و مخفی کنه که معلوم نمی کنه confused2

RE: شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده - Sina - 2011/01/10

توی فامیل ما هم از طرف بابام هم از طرف مامانم کسی ام اس نداره به جز من
......
یه احتمالی که هست مربوط میشه به مشکلات خانوادگی
یعنی توی یه خونواده ای استرس ذاتا هستش ... یعنی باباهه عصبانی بوده ... مامانه هم خود یه خود عصبی و بچه ها هم چی؟؟؟ عصبی و پر استرس بار اومدن
واما یه مشکلی توی خونواده هستش که کل اعضا رو تحت الشعاع قرار داده .. و همه دارن از این جریان اذیت میشن که نهایاتا منجر میشه به علائم بیماری و یا خود بیماری

RE: شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده - nazaninn - 2011/01/10

من تا هفت نسل اونطرفترم رو هم نديدم ام اس داشته باشه
ولي من كه ام اسم شروع شد اطرافيانم حدود سه ماه يه علائمي شبيه به ام اس داشتند
كه همش مال استرس و اضطراب و نگراني بوده كه خوب رفع شد خدا رو شكر
ام اس ژنتيكي نيست اما پيوند قلبها قطعا چيزيه كه نسل به نسل به ارث برده ميشه و وقتي روابط بين آدما خيلي قوي باشه قطعا شادي و غم و حتي بيماريهاي همديگه رو هم به خودشون ميتونن جذب كننsad2 اين و من به عينه ديدم

RE: شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده - maryamm - 2011/01/10

من همکارم ام اس داشته

فکر کنم یه بار که همدیگه رو بوس کردیم منم ام اس گرفتم laughing3laughing3laughing3laughing3

حالا جدا" جدا از شوخی من یه جورایی بهم داره ثابت میشه وقتی تو یه دوره ای به این بیماری فکر کنی و در خودت دنبالش باشی این اتفاق می افته

البته استرس و نگرانی از این بیماری خیلی می تونه به مبتلا شدن بهش کمک کنه

فقط چیزی که هست به نظر من قاعدتا ما هیچ وقت دقیقا نمی تونیم بگیم که کی به این بیماری مبتلا شدیم

چون امکانش خیلی زیاده که مبتلا بوده باشیم و چون علائم ضعیف بودن یا ما اهمیت نمی دادیم یا حمله ای نداشتیم پیگیر نبودیم که بفهمیم مبتلا هستیم

ولی یه مسئله ی دیگه هم اینه که دارن بررسی می کنن که افراد یه خانواده چه قدر احتمال مبتلا شدنشون هست

چون جدیدا داره تعداد افراد مبتلا در اقوام و بستگان زیاد میشه.

RE: شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده - مـه ســـا - 2011/01/10

ما توی فامیلمون دو، سه نفر داشتیم البته فامیل سببی...که هیچ ربطی به من نداشتند منم به این مریضی خیلی فکر کردم و مبتلا شدم...

الان خانومی که ام اس خیلی پیشرفته ای داشت، دخترش مبتلا شد که دخترش خدا رو شکر مریضیش کنترل شده و مشکل خاصی نداره

RE: شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده - shokolat - 2011/01/10

هیچ کس نه در فامیلامون نه دوستانمون ام اس نداشتن اصلا هم بهش فکر نمیکردم اما غصه خوردنو شایدم زیادی حرص خوردنام منو با ام اس رفیق کرده.نمیدونم هر چیه خدا خواسته و شاکرم ازشBlush

RE: شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده - Farnoosh - 2011/01/10

توی فامیل ما من تنها کسی هستم که ام اس دارم.

هیچوقت هم نه به ام اس و نه به هیچ بیماری دیگه ای فکر نمیکردم. ولی خوب به هرحال مبتلا شدم.