•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 14
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پژوهشی در باره "ام اس" و "ام اس سنتری ها": ما را در این مطالعه علمی یاری کنید...
(2015/07/22, 07:36 PM)Kamyar نوشته است: [quote='معصومه عباسی

راستی الان یادم اومد. اعتراف می کنم روز اول که پیام خصوصی دادید و پر کردن فرم رو شروع کردم به سوالات مربوط به اطلاعات پروفایل که رسید حس کردم محرمانه بودن پاسخها نقض شد.

سلام کامیار عزیز

در مورد اطلاعات پروفایل، در پرسشنامه از هیچ کدام از دوستان نام کاربری پرسیده نشده.درسته؟
یعنی الان که من به پاسخ های دوستان نگاه می کنم نمی تونم بگم که کدوم پرسشنامه مال کیه.
حتی یکی از دوستان به من پیام داد که من پرسشنامه رو تکمیل کردم ، شما چطور مطلع نشدید!!!
بنابراین اگر مدت زمان آنلاین و تعداد پست و ... غیره پرسیده می شه ،نهایتا میانگین این مشخصات هست که محاسبه میشه نه اینکه در مورد افراد به تنهایی صحبت بشه.

(2015/07/22, 07:36 PM)Kamyar نوشته است: [quote='معصومه عباسی'']

راستی الان یادم اومد. اعتراف می کنم روز اول که پیام خصوصی دادید و پر کردن فرم رو شروع کردم به سوالات مربوط به اطلاعات پروفایل که رسید حس کردم محرمانه بودن پاسخها نقض شد، مخصوصا اینکه آی دی شما بعد از دو سه سال که از ایجادش می گذشت هیچ ارسالی نداشت، و این عجیب بود.

کامیار عزیز
دقت نظرتون بسیار عالیه. زنده باد.icon_biggrin

من هیچ پستی رو تا قبل از شروع مطالعه کمی در وبسایت ارسال نکردم!!!

شاید بقیه دوستان هم مثل شما براشون سئوال باشه.
در تحقیقات کیفی، محقق از روش های مختلفی برای گردآوری داده ها استفاده می کنه. یکی از این روشها مشاهده است. بعضی وقت ها محقق هم مشاهده می کنه و هم در میدان تحقیق وارد میشه و با بقیه اعضاء جامعه تعامل می کنه.
در بعضی از تحقیقات هم ،محقق ،مشاهده گر صرف هست. من هم در این وبسایت به عنوان مشاهدهگر کامل(COMPLETE OBSERVER) حضور داشتم، برای اینکه میدان تحقیق دست نخورده باقی بمونه و اطلاعات بکر باشه.

بنابراین تمامی این مدت علیرغم اینکه واقعا تمایل زیادی داشتم که در برخی از بحث ها شرکت کنم ،ساکت بودم و فقط دیدم و شنیدم.....

و نتایج این مشاهدات در مقاله ای که گفتم آورده خواهد شد.
 تشکر شده توسط : Kamyar , glassheart , paeeze , elham 66
(2015/07/22, 07:46 PM)معصومه عباسی نوشته است:
(2015/07/22, 07:36 PM)Kamyar نوشته است: [quote='معصومه عباسی

راستی الان یادم اومد. اعتراف می کنم روز اول که پیام خصوصی دادید و پر کردن فرم رو شروع کردم به سوالات مربوط به اطلاعات پروفایل که رسید حس کردم محرمانه بودن پاسخها نقض شد.

سلام کامیار عزیز

در مورد اطلاعات پروفایل، در پرسشنامه از هیچ کدام از دوستان نام کاربری پرسیده نشده.درسته؟
یعنی الان که من به پاسخ های دوستان نگاه می کنم نمی تونم بگم که کدوم پرسشنامه مال کیه.
حتی یکی از دوستان به من پیام داد که من پرسشنامه رو تکمیل کردم ، شما چطور مطلع نشدید!!!
بنابراین اگر مدت زمان آنلاین و تعداد پست و ... غیره پرسیده می شه ،نهایتا میانگین این مشخصات هست که محاسبه میشه نه اینکه در مورد افراد به تنهایی صحبت بشه.

متوجهم.
قصدم از گفتن این مطلب صرفا کمک بود و نه انتقاد.
واقعیت اینه که دست کم یک نفر (خودم) ابتدا به ساکن دچار سو تفاهم شده.
گفتم شاید این حس اشتباه منحصر به فرد نباشه و گره کار همین باشه.
مساله اینه که وقتی فرم رو تموم می کنی تازه متوجه می شی اساسا سوال خصوصی و شخصی ای در کار نبوده.
باز هم می گم که نیتم صرفا کمک بود و نه انتقاد.
 تشکر شده توسط : معصومه عباسی , glassheart , elham 66
بله بله. کاملا می فهمم.
اتفاقا خیلی عالی بود که این مطالب رو مطرح کردید و روی سخن من هم با همه دوستان هست ، نه شما.
خیلی وقته منتظر هستم که هر کسی چالشی داره مطرح کنه و البته تعدادی از دوستان در پیام خصوصی نظرات شون رو مطرح کردن و من هم پاسخ دادم.
ولی این که عمومی مطرح بشه خیلی هم عالیه.

متشکرم دوست عزیز
ضمنا ممنونم که در مطالعه ما شرکت کردینicon_question
 تشکر شده توسط : Kamyar , glassheart , elham 66
(2015/07/22, 06:52 PM)معصومه عباسی نوشته است: آقا کامیار عزیز
سلام
جالبه بدونید که تا همین الان، به حدود 300 نفر از اعضایی که شرایط تکمیل پرسشنامه رو داشتن ، پیام خصوصی دادیم، حالا فکر می کنید از این 300 نفر چند نفر پرسشنامه رو تکمیل کردند و برای ما رسال کردند؟icon_cryHuh
حدس بزنید؟!
(2015/07/22, 07:36 PM)Kamyar نوشته است: حدود 150؟ زیر 100 باشه عجیبه.
شاید یکی از دلایل مشارکت ضعیف همین مطلب باشه.
راستی این همه نوشتم نکنه 299 نفر فرم پر کردنlaughing3

بله. زیر 100 نفر هست.
در حالی که به 300 نفر از دوستان واجد شرایط پیام خصوصی دادیم، تازه امشب تعداد کسانی که پرسشنامه رو تکمیل کردند به مرز 85 نفر رسید. icon_cry
و این یعنی اینکه نرخ مشارکت دوستان مون واقعا پایینه. یعنی تقریبا 37%

شما بگید چه کار دیگه ای می تونیم بکنیم که هم بیشتر اطلاع رسانی بشه و هم دوستانمون، در مطالعه شرکت کنن؟ ....confused2icon_cry
 تشکر شده توسط : SSA , glassheart , elham 66
البته از روی تعداد ارسال به راحتی میشه تشخیص داد کدوم پاسخنامه مال کیه!
شاید بخاطر همین مشارکت کم بوده.
یا سختی تبدیل سال به ماه!
یا یادآوری سالهای خیلی گذشته که اولین علائم پیش اومدن.
در مجموع کمی کار میبره.
من شخصا میخواستم با گوشی پر کنم اما نشد.
و طول کشید تا بتونم پای لپ تاپ بشینم!

شایدم بخاطر این که ما انقدر توی این پرسش و پاسخها شرکت کردیم، دیگه برامون رنگ و بویی نداره.
من شخصا شاید 50 بار پرسشنامه پر کرده باشم، چه اینجا، چه بیمارستان سینا!
راستش دیگه برام شیرین نیست.
بخصوص که اغلبشون یک طرفه هستن و هیچ بازخوردی به آدم نمیدن.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : معصومه عباسی , paeeze , glassheart , elham 66
من فکر میکنم که شما باید متن اطلاعیه رو که در صفحه اول وبسایت قرار گرفته عوض کنید. طوری بیان کنید که افراد علاقه مند بشوند، بدونن شما به اونها نیاز دارید تا بتونید این مطالعه رو که درباره اونها و وبسایتشون هست، وبسایتی که زندگی خیلی ها رو عوض کرده و به اونها جهت داده است. بدونن که این مطالعه در نهایت می خواد زندگی و سلامت اونها رو بهتر کند و نتایجش در سیاست گزاری های کلان بهداشت در فضای مجازی به کار بگیرد.

یه متنی مثل ما به شما نیازمندیم برای انجام پژوهش
و ......

واقعا خیلی بده که ما از چند هزار نفر عضو این وبسایت هنوز 87 نفرمون این پرسشنامه رو پر کردیم.angry2angry2angry2

دوستان، ایشون خیلی از وقشون رو برای مطالعه ما و وبسایتمون صرف کردن بیاید ما هم چند دقیقه ای وقتمون رو برای ایشون و کارشون که کار خود ما هم هست بزاریم. ممنونbaybaybaybay
 تشکر شده توسط : معصومه عباسی , glassheart , elham 66
(2015/07/23, 12:55 AM)SSA نوشته است: شایدم بخاطر این که ما انقدر توی این پرسش و پاسخها شرکت کردیم، دیگه برامون رنگ و بویی نداره.

ما هم چنان که در پیام های خصوصی و در پست اول تاپیک گفتیم، متعهد هستیم که نتایج رو خدمت دوستانمون در وبسایت ارائه کنیم. می دونید چرا؟!

اول اینکه این جزو اخلاقیات پژوهش هست.
دوم اینکه جامعه پژوهش این مطالعه ، یعنی دوستانی که عضو وبسایت هستند، جزو کسانی هستند که از تحصیلات بالا و سواد اینترنتی قابل توجه برخوردار هستند و به هر حال جزو مطالبات اساسی شون هست که بازخورد تحقیق مون رو به اون ها بدیم. و حتی فکر می کنم که نتایج این مطالعه برای دوستان عضو وب سایت از همه جالب تر و خوندنی تر باشه!

ضمنا به قول معروف،باید حق صحبت دوستان مون رو در این وبسایت ادا کنیم. چندین ساله که با شما هستیم و وظیفه دو چندان...

به جان پیر خرابات و حق صحبت او
که نیست در سر ما جز هوای خدمت او....
 تشکر شده توسط : paeeze , glassheart , Kamyar , SSA , elham 66
(2015/07/23, 12:55 AM)SSA نوشته است: شایدم بخاطر این که ما انقدر توی این پرسش و پاسخها شرکت کردیم، دیگه برامون رنگ و بویی نداره.

من هم اولین صفحه ی پرسشنامه رو که دیدم فکر کردم مثل بقیه هست.نمیگم تعداد خیلی زیادی ولی قبل از این 3-4 بار پرسشنامه چه در مطب دکتر صحراییان چه از دوستانی که برای پایان نامشون لازم داشتن پر کرده بودم که سوالاتشون کاملا کپی شده از روی هم بوده! مخصوصا این فرم سوالاتشون که در یک هفته ی/ماه گذشته احساس بدی داشتید یا نه!!!!؟Sleepy من از پر کردن پرسشنامه هایی به اون سبک تکراری حس میکنم بیمار ام اس رو با فردی که مشکل روانپریشی داره اشتباه گرفتن و زحمت طرح کردن پرسش جدید رو به خودشون نمیدن ( چون سوالات تست های MMPI ,MBTI رو دیدم و این پرسشنامه ها خیلی مشابه با اونا بوده) ولی سوالاتی که خانم عباسی طرح کردن خط سیر مناسبی داره و کاملا جهت دار هستن.

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : معصومه عباسی , glassheart , SSA , elham 66

(2015/07/23, 11:29 AM)paeeze نوشته است: سوالاتی که خانم عباسی طرح کردن خط سیر مناسبی داره و کاملا جهت دار هستن.

سلام به همگی دوستان

سئوالات مطالعه ما، مخصوصا در قسمت حمایت هایی که اعضاء از هم به عمل میارن، کاملا مخصوص همین تحقیق و مخصوص وبسایت تخصصی ام اس سنتر هست است و در جای دیگری مورد استفاده قرار نگرفته وبر اساس مطالعه کیفی که در مرحله اول روی پست های عزیزان انجام شد .

اتفاقا پائیزه جان پس از تکمیل پرسشنامه نظرات بسیار دقیق و موشکافانه ای در مورد برخی از ابعاد مراودات دوستان در وبسایت به من دادند و مشخصه که علاوه بر مشارکت و عضویت فعال در وبسایت ، برخی از جنبه های این عضویت رو مورد نقد و تحلیل قرار دادند.
ایشون جزو اون دسته از دوستانی بودند که نظرات شون، ایده های بسیار کاربردی برای تحقیقات بعدی را به ذهن متبادر می کرد. به نظر ایشون حمایت اجتماعی یکی از ابعاد تعامل در این گونه وبسایت ها هست و هنوز جنبه های زیادی هست که نیاز به کار داره و ما در مطالعه خودمون اون ها رو نگنجوندیم.
البته نظر ایشون بسیار متین هست و مطالعه ما به دلیل اینکه طولانی تر نشه و پاسخگو ها رو خسته نکنه ، این جنبه ها رو در بر نگرفته، والا پیشنهاد پاییزه جان، جای یه کار کیفی مجزا رو داره.
باید دید که دوستان عزیزمون این بار مطالعه ما رو چگونه همراهی می کنندicon_cry

به هر صورت ممنونم پاییزه جانicon_question
 تشکر شده توسط : paeeze , glassheart , Kamyar , SSA , elham 66
بله، فکر میکنم سوالات پخته و جهت دار و کارشناسی شده هستن.
اما کسی که اصلا صفحه سوالات رو باز نمیکنه این رو نمیفهمه!

من شخصا توی همه نظر سنجیها و پرسش و پاسخها شرکت میکنم.
به نظرم چون ام اس یک بیماری ناشناخته هست نظرها و شرح حال بیماران میتونه خیلی مفید باشه.
حتی اگر کوچیک و بیفایده به نظر بیان.
این پرسشنامه که جای خود داره.
اما منم فکر میکنم شاید بهتر باشه اسمشو عوض کنین.
یا با اسمس از بچه ها بخواین همکاری کنن و جدی بگیرنش.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : Kamyar , معصومه عباسی , glassheart , elham 66

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • 9
  • ...
  • 14
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیماری خود را قبل از ازدواج با همسر آینده مطرح کنید آیدا 35 11,117 2019/12/01, 08:57 PM
آخرین ارسال: آرزو
  بیماری خود را از نظر خودتون کاملا تعریف و معرفی کنید maryamm 78 52,578 2018/01/02, 04:22 PM
آخرین ارسال: hourieh
Star درخواست یاری در پژوهش "ام اس" از دوستان "ام اس سنتر" msharifian 18 7,512 2017/05/23, 11:56 AM
آخرین ارسال: msharifian
  آخرین مقالات چاپ شده در مجلات معتبر علمی پژوهشی در مورد بیماری ام اس msharifian 0 3,187 2017/04/19, 12:03 PM
آخرین ارسال: msharifian
  چه مدت زمانی طول کشید که از زمان تشخیص cis حمله دوم رو تجربه کنید prosperity 7 8,864 2014/11/12, 11:25 PM
آخرین ارسال: prosperity
  اطلاعیه برگزاری جلسه کمیته علمی naazanin 1 2,427 2012/10/01, 01:35 PM
آخرین ارسال: shokolat

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان