•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FDA روش زامبونی در درمان ام اس را رد کرد
(2011/10/05, 05:57 AM)roshanak.z نوشته است: بله خیلی امیدوارند . بیشتر از اونی که فکرش رو بکنید . اینجا خیلی متفاوت تره . اونقدر امیدوارند که وقتی میری دانشگاه می بینی خانمه 65 ساله است اومده دانشگاه درس بخونه . در حالیکه توی ایران مثلا یه خانم با 50 سال سن دیگه همه زندگیش رو کرده و واقعا دائم میگه ما که پیر شدیم و منتظر حضرت عزاییل هست angry3
اینجا آدمهای 70-80 ساله سرکار میرن و کلی انرژی زندگی کردن دارن . کلی کلاسهای متفاوت میرن . هفته پیش رفته بودم کلاس رقص باورتون نمی شه دوتا خانوم اومده بودن که نمی تونستن راه برن و توی هر تمرین مثلا من یا یکی دستش رو می گرفتیم تا اون هم انجام بده و کلی با ذوق و لبخند این کار رو انجام میداد . خلاصه اینا رو بهتون گفتم که خدای نکرده احساس درماندگی و یا کسالت و ... نکنید و همیشه به زندگی امیدوار باشید .
در مورد درمان اخیر هم که پزشکان کانادا مخالف انجامش هستند من تقریبا باهاشون موافقم چون معتقدند تا زمانیکه از چیزی بطور دقیق اطمینان نداشته باشند انجام نمی دهند چون مردمشون رو مثل ببخشید موش آزمایشگاهی نمی دونند و تفکراتشون خیلی متفاوته .
سلام روشنک عزیز. بله من در کنگره ام اس سال88 در تبریز پرفسور شمس نیا رو ملاقات کردم. ایشون اصالتا آذری هستند و در آمریکا در زمینه نورولوژی طابت و تحقیق میکنند. میگفتند در آمریکا بیمارانی دارند که بیشتر از 35 ساله که ام اس دارند و فقط تغییرات جزیی در زندگیشون دادند و به یک زندگی معمولی ادامه دادند. دوستان خوبم در همین ایران هم میشه سالهای سال با ام اس زندگی کرد همیشه این طرز فکر آدم هست که جریان زندگی رو رهبری میکنه. اعمال تغییرات جزیی در زندگی حتی راه رفتن و صحبت کردن میتونه خیلی مفید باشه. خودم رو مثال می زنم: حالا که در بالارفتن از پله یه کم مشکل پیدا کردم آروم تر قدم بر می دارم و حتما دستم رو به نرده میگیرم این باعث میشه همه فکر کنند که چقدر با وقار و آرامش راه میرم. کلمات رو آرومتر ادا میکنم و اجازه نمیدم کلمات با فشار خارج بشه. حالا که حافظه من فراموش کار شده یادداشت های روزانه تهیه میکنم. از هیچ فرصتی برای پیشرفت کوتاهی نمیکنم قبرای یادگیری بیشتر وقت میگذارم و حتی زمانی که قراره سر کلاس برم مطالب رو چند بار مرور میکنم و یادداشت برمیدارم که خدایی نکرده حق دانشجو گردنم نمونه. اینها ربطی به محل زندگی من نداره فقط به نوع نگرش من به مجموعه هستی برمیگرده. امیدوارباشید. من مدت سه ساله که حتی یک آمپول کورتن هم دریافت نکردم.
برای اولین بار تولد را درک کنید فرصتهای ناب تکرار نمی شوند. من امشب هفت شهر آرزوهایم را گم کرده ام. اینجا ستاره ها پنهان شده اند. تا به خویش آمدم تمامم تباه شد........

تشکر شده توسط : Hasty , ساغر
منم راجع به این مطلب تو همین سایت مطلب خونده بودم یادمه سینا گفته بود که برای بررسی به تبریز رفته بود تا معلوم بشه که رگ گردنش نازک شده یا نه wink2wink2
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
سلامت نیوز : کاهش جریان خون در رگ‌ها موجب رسوب آهن در مغز شده و همین امر منجر به ضایعات عصبی مانند «ام اس» می‌شود.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا دانشمندان ایتالیایی رگ‌های باریک گردن را عامل بروز بیماری اسکلروز چندگانه یا «ام اس» می‌دانند.
متخصصان کانادایی در حال انجام مطالعات خود بر روی بیماری «ام اس» MS هستند. آن‌ها در این تحقیقات از فرضیه‌های مطرح شده قبلی توسط محققان ایتالیایی استفاده می‌کنند.
بر اساس گزارش کانادین پرس، دانشمندان ایتالیایی رگ‌های باریک گردن را عامل بروز بیماری اسکلروز چندگانه یا «ام اس» می‌دانند.
پائولو زامبونی (Paolo Zamboni) متخصص ایتالیایی این فرضیه را مطرح کرده است که کاهش جریان خون در رگ‌ها موجب رسوب آهن در مغز شده و همین امر منجر به ضایعات عصبی مانند «ام اس» می‌شود.
«زامبونی» بر این باور است که باز کردن رگ‌های گردن با استفاده از بالن آنژیوپلاستی موجب کاهش علایم این بیماری می‌شود.
دانشمندان کانادایی در آزمایشات خود در حال بررسی صحت و یا عدم صحت این فرضیه هستند.

چه كسانی دچار بیماری ام.اس می‌شوند؟

عموماً دو گروه از اشخاص دچار بیماری ام.اس می‌شوند:

الف - گروه نخست افرادی هستند فوق‌العاده حساس، زودرنج و عصبی و با كمترین ناملایمات از حالت عادی خارج شده و تعادل خود را از دست می‌دهند.
یكی از عمده‌ترین علت‌های این بیماری، عصبی شدن افراد است كه مهم‌ترین دلیل آن در واقع كمبود مواد غذایی یا مواد معدنی و ویتامین‌ها در بدن و همچنین مواد زائد در سلول‌ها و بافت‌ها است.هرگاه شخص از نظر فیزیولوژی دچال اختلال شود، از نظر سیستم عصبی نیز دچار ناراحتی روحی و روانی خواهد شد و با كمترین برخوردی، عكس‌العمل نشان خواهد داد.‌وقتی كه تعادل املاح معدنی در بدن به هم می‌خورد، انسان با كمترین برخوردی عصبی می‌شود و همچنین كار غدد درون‌ریز در بدن مختل می‌شود.
همین امر موجب می‌شود كه ترشحات طبیعی معده مختل و اسید معده به اندازه دوبرابر حد طبیعی شود.روزانه معده یك انسان بالغ حدود دو لیتر اسید كلریدریك ترشح می‌كند كه در هضم غذا نقش اصلی را ایفا می‌كند.
وقتی فردی عصبی می‌شود، این مقدار اسید به دو برابر حجم واقعی و طبیعی خود می‌رسد كه در واقع روزانه چهار لیتر اسید معده كه فوق‌العاده قوی است، ترشح می‌شود.
اختلال در غدد درون‌ریز موجب می‌شود كه سیستم داخلی بدن به هم ریزد و انسان از حالت تعادلی روحی و روانی خارج شود.
پس می‌توان نتیجه گرفت بهترین راهكار درمانی كه در زمینه پیشگیری از بیماری ام.اس نیز برای این گروه مؤثر خواهد بود، پرهیز از بروز تنش در مناسبات بین‌فردی و سعی در كنترل احساسات و عواطف شخصی است افراد زودرنج و حساس باید تلاش كنند تا تفسیر خود را از موقعیت‌های اجتماعی به‌گونه‌ای تغییر دهند تا كمترین فشار روانی بر آنان وارد شود.

ب -گروه دوم شامل افرادی است كه از نظر ژنتیكی دارای طبع سردی هستند و مدام از غذاهای سرد اسیدی ‌‌PHغذاهایی با به حد وفور استفاده می‌كنند و علاقه زیادی به خوردن ترشی، سركه، تمر هندی، ماست، قره‌قروت و امثال آن دارند.

افرادی كه دارای چنین طبعی هستند، اگر در مورد غذای مصرفی روزانه خود دقیق نباشند، بیشتر در معرض بیماری ام.اس قرار می‌گیرند.‌
عموماً در بیماران مبتلا به ام.اس، ‌‌PH خون گرایش به حالت اسیدی دارد و اگر این حالت بر اثر نوع تغذیه تكرار شود، بیمار در معرض حملات مداوم قرار خواهد گرفت و حال بیمار به مرور رو به وخامت خواهد رفت.
جالب توجه اینكه این نوع بیماران علاقه وافری به مصرف غذاهای دارای حالت اسیدوز نشان می‌دهند، مانند: ماست، بستنی، ترشی، تمر هندی، ماهی و امثال آن.
این‌گونه بیماران باید از مصرف غذاهای اسیدی دوری جویند تا بدین وسیله از پیشرفت بیماری جلوگیری به عمل آورند.
برای پیشگیری از این بیماری در سایر افراد نیز می‌توان مصرف متعادل مواد غذایی به‌ویژه اجتناب از مواد غذایی اسیدی را توصیه كرد.

منبع: iran-eng.ir

سلام امیدوارم مطلبم تکراری نباشه
به دستای نیاز من نگاهی کن از اون بالا/ من این آرامش محضو به تو مدیونم این روزا
تو دیدی من خطا کردم دلم گم شد دعا کردم/ کمک کن تا نفس مونده به آغوش تو برگردم
خدایا دوستت دارم
sad2

تشکر شده توسط : ساغر , maryamjoooon , Hasty , غزل , kia , زهرا59 , shahryar_eng , shahrzad.s , shokolat , Ali 324 , mehdernet2
مندر یک تاپیک هم قبلا راجع به این دکتر وعملکردش خوانده بودم به نظر من اگر درمانی برای رفع یا تحمل بهتر بیماری پیدا میشه باید تحمل رو بعده بیماران بذارند یعنی هر کس خودش خواست راه کرد رو امتحان کنه بی شک اگر دکتری در ایران اینکار انجام بده خیلی از بیماران داوطلبانه این کارو با تمام عوارض واحتمالاتش قبول میکنندwink2wink2 icon_question
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
(2011/05/08, 06:51 PM)successful نوشته است: من قصد دارم این آنژیو پلاستی رو انجام بدم.راستی گروه خونیم A هست وهمیشه آزمایش های خونیم کم خونی مختصر را نشان می دهند.(تو پرانتز بگم که افراد دارای این گروه خونی فاکتور داخلی معده-که محافظ اهن در معده هست رو ندارند وهمیشه در بدنشان کمبود آهن دارند.) خیلی جالبه باید ببینم با وجود این کمبود آهن ، آهن ها توی رگ های گردنم رسوب کرده اند یا نه؟
خبرش رو بهتون می دم.
smiling

سلام می خواستم بدون عمل کردین میشه لطفا بگین چی شذ من خیلی نگرانم مرسییییییییییییییی
(2011/08/24, 12:56 PM)goli61 نوشته است: سلام به دوستان عزیزم
من مدت خیلی طولانی نیومدم به سایت سر بزنم.
از رفتن من به لهستان نزدیک سه ماه میگذره.خب اون انتظاراتی که داشتم کامل براورده نشد ولی یه سری تغییرات مثبت در وضعیت من ایجاد کرد که یکی از مهمترین اونها از بین رفتن سردردهای شدید روزانه من بود.ولی در راه رفتنم تغییری ایجاد نشد که البته فکر میکنم به علت پیگیری نکردن فیزیوتراپی و بازتوانی از سوی من باشه.
در کل از اینکه این عمل رو انجام دادم راضیم.

سلام یعنی شما همین عمل رو انجام دادین که دکتر زامبونی ....؟
میشه یکم توضیح بدین بیشتر
میشه ما را رو از وضعیت جدیدتون مطلع کنین
با سلام من از دکتر صحرائیان در مورد ccsvi سئوال کردم دکتر فرمودنداین کار تحقیقاتی است ودر ایران انجام نمیشود

[/QUOTE]

سلام یعنی شما همین عمل رو انجام دادین که دکتر زامبونی ....؟
میشه یکم توضیح بدین بیشتر
میشه ما را رو از وضعیت جدیدتون مطلع کنین
[/quote]

سلام
بله.من این عمل رو خرداد ماه پارسال انجام دادم.به نظرم این یک روش جلوگیری کننده از پیشرفت بیماری و نه درمان هست.اگر بعد از انجام عمل هم روشهای بازتوانی ازجمله کاردرمانی و فیزیوتراپی و یوگا رو در برنامه روزانه قرار بدین بهترین نتیجه حاصل میشه.
همونطور که گفتم من از انجام این عمل راضیم.و الان مدت زیادیه که حمله نداشتم در حالیکه قبل از این عمل من به طور میانگین هر 6 تا 9 ماه یک حمله داشتم.
به امید سلامتی و شادابی روزافزون
تو منو تنها نذار....ای خدا.....خدا.....
 تشکر شده توسط : Sina , mari , najva
طبق آخرین نتایج بدست آمده که در مجله BMC Neurology 2012 به چاپ رسیده است نشان داده شده است که ناتوانی در افراد با وجود یا شدت ccsvi رابطه ندارد. اگر چه شدت ccsvi با عملکرد های فکری و شناختی در شاخص EDSS مرتبط است.
طی انالیزهای آماری نشان داده شده است که ام اس از نوع پیش رونده ( اولیه و ثانویه ) بر خلاف ام اس از نوع عود کننده فروکش کننده با CCSVI مرتبط است اگر چه ارتباطی با ناتوانی اشخاص ندارد و یا اگر داشته باشد خیلی کم است.angry2

Source: BMC Neurology 2012, 12:26 doi:10.1186/1471-2377-12-26 © 2012 BioMed Central Ltd (16/05/12)
 تشکر شده توسط : Azad , najva , nahid
البته توی همین سایت هم متذکر شده که این روش نیاز به تحقیقات بیشتری داره ولی در کل CCSVI رو رد نکرده
بگذرد این روزگار تلخ تر از زهر بار دگر روزگار چون شکر آید

شاید امروز نه ؛ اما من ایمان دارم که سرانجام همه چیز درست خواهد شد ... آری ، روزهای خوب خواهند آمد.
 تشکر شده توسط : somaye_602000 , najva
من که هر دو ویژگی الف و ب را دارم.
به نظرم همه اونایی که ام اس میگیرن یه سری ویژگی های روحی اخلاقی ویژه ای دارند
أللّهُمَ إجعَلْ نَفْسی مُطمَئِنَةً بِقَدَرِک

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 9
  • 10
  • 11(current)
  • 12
  • 13
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج مقدماتی اما امید بخش در درمان «ام.اس» محمود 1 2,487 2019/11/20, 08:53 AM
آخرین ارسال: ارزو ش
  پیوند سلول‌های بنیادی خونساز 'ممکن است بزودی درمان اصلی ام اس شود' hamid 2 3,489 2018/03/20, 11:59 AM
آخرین ارسال: N@RGES
  شناسایی پروتئینی به عنوان کلید درمان ام اس nahid 1 2,765 2017/04/30, 03:55 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  کشف ﻣﺤﻘﻘﺎﻥ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﭘﺮﯾﺴﺘﻮﻝ ﺍﻧﮕﻠﯿﺲ‏ برای درمان MS warrior 121 99,199 2016/11/16, 01:25 AM
آخرین ارسال: nanaz
  نتایج تحقیقات خارجی درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی mohammad.ali 59 42,431 2016/07/18, 12:13 AM
آخرین ارسال: sia
  تحولی بزرگ در درمان نابینایی nahid 1 3,275 2016/05/09, 08:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  پيوند موفقيت آميز مغز استخوان براي درمان ام اس maya 21 14,263 2015/07/13, 09:32 AM
آخرین ارسال: gor911
  سلول‌های پوستی خوک کلید جدید درمان بیماری‌های عصبی انسان niloofary 4 4,402 2015/05/11, 11:38 AM
آخرین ارسال: helli
  دستیابی به یک روش جدید برای درمان ام اس الیاس 4 5,668 2015/04/16, 10:42 AM
آخرین ارسال: sweetbasil
  درمان معجزه‌گر بیماری ام‌اس با پیوند سلول‌های بنیادی aztab 5 8,175 2015/03/19, 06:09 PM
آخرین ارسال: مینا میلانی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست