•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چیزهایی که در مورد ازدواج باید بدانید
مطلب بسیار جالبی بود. اما در مورد ضربان قلب فکر کنم یه اشتباهی رخ داده تو متن. 10 ضربه تو دقیقه ضربان قلب به آدم مرده هم نیست. احتمالا 100 و 50 بوده.
هميشه مردم لباس هاي كهنه و پوسيده اشون رو دور مي ندازن دارم به اين فكر مي كنم كه چرا بعضي ها افكار كهنه و پوسيدشون رو هيچ وقت دور نمي ندازن
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , parastoo joon
یکی دیگه از فوائد بوسیدن و بغل کردن اینه که آدم زودی خوابش می گیره . این هم یکی دیگه از فوائدشه توی تحقیق بهش اشاره نشده . :35:
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
مرداني كه نمي‌توانند به ديگران لبخند بزنند، مرداني كه دوست ندارند اختيارات خود را با ديگران تقسيم ‌كنند .
يك كارشناس ازدواج و مبلغ مذهبي استراليايي در نيوجرسي در مقاله‌اي كه در مجله گلاموز به چاپ رسيده به دختران جوان توصيه مي‌كند: در انتخاب همسر آينده خود دقت كنند و فهرستي از خصوصيات مرداني را ارائه كرده كه از ازدواج با آنها بايد پرهيز كرد.

به گزارش ايسنا، پدر پات كانر كه سابقه 40 سال ارائه مشاوره پيش از ازدواج دارد، اين فهرست را بعنوان يك دستورالعمل كاربردي براي دختران نوجوان و جوان منتشر كرده است.

به گزارش نشريه ايج، كانر معتقد است: دختران بايد به طور كامل ارزش‌ها و شخصيت‌ مردي كه قصد ازدواج با او را دارند، مورد توجه قرار دهند و با اين موضوع برخورد احساسي نداشته باشند.

بر اساس توصيه اين كارشناس استراليايي، دختران بايد از ازدواج با پسرهايي كه وابسته به مادر هستند، پسرهايي كه در مسائل مالي افراط و تفريط دارند، مرداني كه هيچ دوستي ندارند،‌

مرداني كه شما را در حضور ديگران تحقير مي‌كنند، مرداني كه نسبت به كارمندان زيردست خود بي ادب و گستاخ هستند، مرداني كه نمي‌توانند به ديگران لبخند بزنند، مرداني كه دوست ندارند اختيارات خود را با ديگران تقسيم ‌كنند و مرداني كه هميشه شما را خنثي و بدون واكنش مي‌خواهند، جدا خودداري كنند، چون در آينده زندگي زناشويي موفقي نخواهند داشت.
چو بید بر سر ایمان خویش میلرزم ... که دل به دست کمان ابروئیست کافر کیش
 تشکر شده توسط : مـه ســـا
خصوصیت هایی که بالا گفته شد همانطور که برای مردها بد است
برای زنها هم بد است
یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.
در روز تولدت درختی بکار،که در سبزی دنیا تو هم سهیم باشی .
طوری زندگی کن که هر وقت اطرافیانت خوبی، مهربانی و بزرگواری دیدند، به یاد تو بیفتند.
 تشکر شده توسط : BanOoOo , Hasty
تصور شما از مرد یا زن ایده آلتان!

نیلوفرانه،فرصتی برای باهم بودن

confused2
تا حالا به این موضوع فکر کردی که همسر فعلی ت چقدر به مرد یا زن رویاهات نزدیکه؟

من فکر کردم اما واقعیت اینه که درست یادم نمیاد در دوران مجردی دوست داشتم همسر آیندم چه خصوصیاتی داشته باشه.چیزی که هست همسر جان من در حال حاضر ایده آل ترین همسر دنیاست.قبول دارم خوبی و بدی در وجود همه ی آدم ها وجود داره و خیلی تخیلی هست اگه یک نفر رو در خوب بودن به عرش ببریم.شاید اوایل نامزدی گاهی اوقات فکر می کردم بعضی رفتارها یا عکس العمل هاش غیر قابل تحمل و وحشتناک و بسیار بسیار مغرضانه است (خدا از سر تقصیرات همه مان بگذرد جوونی بوده دیگه ) ولی الان به این نتیجه رسیدم که برداشت اون زمان من ناشی از جوسازی های محیطی و عدم آشنایی با همسر جان بوده و بس!
زمان و افزایش ارتباطات باعث میشه به نوعی انعطاف پذیری در برخوردهامون با طرف مقابل – همسر,دوست و …- برسیم. نکته ی مهم دیگه این که طرف مقابل رو همون طوری که هست بپذیریم و البته این جمله ی تکراری! به این معنی نیست که با خوبی و بدی همسرمان بسوزیم و بسازیم چون به هر حال صبر و تحمل هم حدی داره. اما وقتی دو طرف به نوعی نزدیکی و علاقه ی روحی برسند می توانند در جهت بهتر و بهتر شدن زندگی و روابط فی ما بین! در رفتارشان تجدید نظر کنند.
اگر دید و اطلاعاتمان را از ویژگی های روانی افراد بالا ببریم و مثلا بدانیم افراد به فراخور درونی یا بیرونی بودن خود عکس العمل نشان می دهند, ابراز احساسات می کنند و … مسلما کنترل بیشتری روی اوضاع و احوال زندگی مان پیدا می کنیم.

مشکلاتی که در زندگی با آن ها مواجه میشویم دو دسته اند:
دسته اول- مشکلاتی که حل می شوند.
دسته دوم- مشکلاتی که دائمی اند.
دسته ی اول معمولا برای همه ی ما آشنا هستند, مثال هایی که وجود دارند برای ما قابل درک هستند می دانیم که باید به مبارزه با این مشکلات برویم و راه حلی برایشان پیدا کنیم اما دسته دوم خیلی قابل درک نیستند چون ریشه ی این نوع مشکلات برای خودمان هم واضح و مشخص نیست.
دردسرهای ما در این زمینه معمولا از آنجایی شروع می شود که ریشه ی این مشکلات در بسیاری مواقع نه در رفتار همسر ما که در درون خود ماست؛ رویاهایی که از کودکی درباره ی زندگی مشترک, ازدواج و تصورات ما از زن و مرد شکل گرفته و حالا ما اصرار داریم که همسرمان را در آن چارچوب قرار بدهیم و او هم نمی تواند.
” بابا هر موقع می خواهد کاری بکند با مامان مشورت می کند, مرد باید با زنش مشورت کند” ” مامان روزهای جمعه غذاهایی رو که بابا دوست داره می پزه.زن خوب باید به شوهرش اینجوری توجه کنه” این جملات و جمله های مشابه دیگری که مطمئنا زیاد شنیده ایم نمونه ای از رویاهای ما از ایده آل هاست. رویاهایی که در آینده می توانند بلای جانمان شوند یا از آن طرف زندگی مان را شیرین تر کنند.
همسرمان نمی تواند در چارچوب ایده آل های ذهنی ما قرار بگیرد چون رویاها و تصوراتش درباره این موضوعات متفاوت و گاهی متضاد است. مشکلات ناشی از توجه نکردن به نقش رویاهایمان معمولا به این راحتی ها حل نمی شوند؛ گاهی وضعیت آنقدر بحرانی می شود که مسائل به مشکلاتی غیر قابل حل تبدیل شده و ادامه ی زندگی مان را به خطر می اندازد.

گاهی اوقات تمام توصیفی که از مشکلمان داریم در حد یکی دو جمله است؛ “همسرم هیچ وقت ابراز احساسات نمی کند” یا ” همسرم انتظارات غیر منطقی ای از من دارد, او می خواهد من مثل مردهای فیلم های خارجی برای او گل بخرم یا ابراز احساسات کنم”. با شنیدن این جملات معمولا در جمع فامیل یا دوستان, سیلی از راه حل های مختلف است که سرازیر میشود. به خانم پیشنهاد می دهند تا چطور همسرش را تشویق کند آن طور که او می خواهد ابراز احساسات کند و به آقا یاد می دهند که چگونه در مقابل تحمیل عقاید و نظریات همسر مقاومت کرده و بتواند خودش باشد. یا اگر دلسوزی پیدا شود به او می گوید چطور با انجام کار هایی کوچک دل همسرش را به دست آورد و زندگی شیرینی داشته باشند.
زوج جوان هم که به شدت در پی این هستند که زندگی بهتری برای خود بسازند سعی می کنند این توصیه ها را عملی کنند. اما بعد از مدتی- وقتی مرد تلاش می کند شبیه آن چیزی شود که همسرش دوست دارد- کم کم احساس می کند از وضعیتی که دارد ناراضی است؛ از خودش, رفتارها و کارهایش احساس رضایت نمی کند؛ انگار مرد کاملی نیست. از آن طرف هم وقتی که خانم سعی می کند انتظاراتش را تعدیل کند احساس می کند آرزوهایش بر باد رفته و همسرش او را درک نمی کند. وقتی هم که خانم تلاش می کند همسرش را وادار کند تا آن طور که او می خواهد رفتار کند و احساساتش را نشان دهد بعد از مدت کوتاهی احساس می کند رفتار همسرش به دلش نمی نشیند و احساسانش واقعی نیستند. این موضوع شاید تا آنجا پیش برود که حتی به احساسات همسر جان شک کند.

پس می بینیم که رویاهای ما به خصوص در مورد زن و مرد ایده آل نقش ویژه ای در زندگی مشترک مان دارند. ولی صرف متفاوت بودن در این بخش به این معنا نیست که چون همسر جان من, زن یا مرد رویاهایم نیست پس باید از او جدا شوم. قطعا جدا شدن اولین و ساده ترین راهی است که به ذهن بعضی ها می رسد چرا که صحبت کردن از رویاها و خواسته ها برای بسیاری افراد کاری سخت و حتی غیر ممکن است!

و اما راه حل: سفر به دنیای رویاها
معمولا همسران نمی توانند درباره ی رویاهای خود صحبت کنند؛ جدای از شرم و خجالتی که از همدیگر دارند, مشکل دیگر این است که آنها اصلا نمی دانند درباره ی زندگی مشترکشان چه رویاهایی دارند!
برای بیشتر افراد تصوراتی که دارند تصوراتی طبیعی و آن چیزی است که باید باشد و اصلا به ذهنشان نمی رسد که چیزی غیر از این هم می توانسته باشد.
در این شرایط قدم اول این است که رویاها و آرزوهای خودمان را مشخص کنیم. یادمان باشد نکته ی مهم این است که به جای متمرکز شدن روی زندگی مشترکمان باید به عقب برگردیم و رویاهایمان را مشخص کنیم. اگر بتوانید ریشه ی آنها را هم پیدا کنید که بسیار جلو افتاده اید. قدم بعدی گاهی اوقات خیلی آسان و در عین حال هم بسیار مشکل است. وقتی هر دو نفر از رویاهایشان صخبت می کنند دو اتفاق می افتد؛ اول اینکه همسر جان در فضایی آرام می تواند به صحبت های او گوش کند و تا زیادی نیز رویاهای او را بپذیرد و احتمال تغییر در این شرایط افزایش می یابد. فایده ی دوم موضوع این است که صحبت در مورد رویاها این امکان را می دهد تا تصوراتی را که فایده ای ندارند و با واقعیات زندگی جور در نمی آیند و منطقی نیستند بتوانیم تا حدی اصلاح کنیم و کنار بگذاریم.

نتیجه گیری!!
بعضی مواقع انتظارات شما از رویاهایی نشات گرفته که ممکن است با واقعیات زندگی الآنتان جور در نیاید؛ این سفر به درون کمک می کند تا سطح انتظارات خود را پایین بیاورید.
حالا لطفا به عقب بر گردید:
به دنیای رویاهایتان سرک بکشید؛ مرد یا زن ایده آل شما چگونه موجودی است؟؟؟

فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : fireboud , Ali 324 , melody , ساغر , Hasty , فرناز , نازلی
چرا نباید برای همسرتان، خودتان عطر بخرید؟!

سلامت نیوز: هیچ‌وقت نمی‌توانید برای همسرتان یك عطر مناسب بخرید؟ سلیقه عطر شما با همه افراد پیرامون خودتان فرق می‌كند؟ خب فكر نكنید این مسئله عجیبی است، درواقع علم برای این مسئله پاسخ دارد: بوی بدن هركس و سیستم ایمنی او، روی سلیقه عطری او و تمایلش به استفاده از عطرهای مختلف تاثیر می‌گذارد.

عطری كه همسرتان دوست دارد، متفاوت است

دكتر تیم جاكوب می‌گوید انسان‌ها به‌طور غریزی جفتی برای خود انتخاب می‌كنند كه بوهایی نه مشابه آن‌ها كه بوهایی متفاوت را دوست داشته باشد و درواقع بوی بدن او با بوی بدن این فرد متفاوت باشد. به گزارش برترین ها دكتر جاكوب می‌گوید: «ما ناخودآگاه بوی افرادی را می‌پسندیم كه سیستم ایمنی متفاوتی با ما دارند، ما افرادی را كه سیستم ایمنی مشابه ما دارند و بوی آن‌ها شبیه بوی ماست نمی‌پسندیم، این رمز تقویت سیستم ایمنی نسل‌های بعد و داشتن فرزندان سالم‌تر است.» البته دكتر جاكوب می‌گوید در این‌جا منظور بوی طبیعی بدن فرد است نه بویی كه به وسیله استفاده از عطرها، افترشیوها و خوشبوكننده‌ها خلق می‌شود. اما نتیجه كل این حرف‌ها چیست؟ پروفسور جاكوب می‌گوید: «شما نمی‌توانید سلیقه خودتان را در مورد دیگران به كار بگیرید،‌ بهترین كار این است كه برای دیگران عطر یا افترشیو انتخاب نكنید و فقط برای خودتان عطر انتخاب كنید.» جالب است كه دكتر جاكوب در ادامه حرف‌هایش می‌گوید:‌ «همه ما، عطر و ادكلن‌هایی داریم كه هدیه گرفته‌ایم اما بوی آن‌ها را دوست نداریم و درنتیجه میزهای ما پر از عطرهایی است كه تمایلی به استفاده از آن‌ها نداریم،‌ این نتیجه همان انتخاب عطر برای دیگران به سلیقه خودمان است.»

گوشت نخورید

اما در این وسط یك سوال پیش می‌آید: «آیا انسان‌ها از عطرها و افترشیوها استفاده می‌كنند تا بوی بدن خود را، یعنی بوی طبیعی بدن خود را پنهان كنند یا آن را تشدید كنند؟ دكتر یان‌ هاولویچ، متخصص بوشناسی در دانشگاه چارلز در این مورد می‌گوید: «به‌طور كلی بوی بدن افرادی كه كمتر گوشت قرمز می‌خورند بهتر از كسانی است كه گوشت قرمز جزو اصلی غذاهای آن‌هاست، باتوجه به این یافته‌ها می‌توان این‌گونه گفت كه در اكثر موارد عطرها و خوشبوكننده‌ها توسط افرادی مصرف می‌شود كه می‌خواهند با بوی آن‌ها بوی بدن خودشان را پنهان كنند یا تغییر دهند اما نكته این است كه این عطرها در برخی موارد و برخی افراد بوی بدن را بهتر می‌كنند اما در برخی افراد هم بوی نامناسب بدن را تشدید می‌كنند، به همین دلیل است كه تنها راه امتحان كردن یك عطر، امتحان كردن آن روی پوست فرد است.» اگر می‌خواهید برای كسی عطر بخرید تنها راه این است كه او را همراه خود ببرید و عطری را كه می‌خواهید برای او بخرید روی پوستش امتحان كنید... البته خب یك استثنا وجود دارد و آن هم در مورد خویشاوندان خونی است، مثلا یك مادر می‌تواند برای پسرش خوشبوكننده‌ها یا عطری بخرد كه مناسب او باشد.

هر عطر برای یك نفر

با همه این تعاریف مشخص می‌شود احتمالا در آینده صنعت تولید عطر در جهان بسیار تغییر خواهد كرد، دكتر هاولویچ این‌گونه پیش‌بینی می‌كند: «احتمالا در آینده شاهد این خواهیم بود، كه برندهای معروف یك عطر جدید خود را در 10 یا 20 نوع با بوهایی نسبتا نزدیك به هم، ارائه خواهند داد، حتی شاید عطرهای شخصی ساخته شود، مثلا یك برند با یك تولید خود، در هزار نوع بو، برای استفاده‌كننده‌ها عطر شخصی بسازد، حتی ممكن است با سلیقه هر فرد، یك عطر برای خود او ساخته شود.»

منبع: برترین ها
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : naz.gigili , parastoo joon , نسترنى , yummy , arezoo_azizi , شاهین , مینا ح , ورپریده , Ghost
خوب من دوست دارم مثلن همسرم این بو رو بده.واسشم این عطرو میخرم.agreement2 و بالعکس
مطمئنن اونم سلیقه منو میپسنده و دوست دارهicon_cry
متخصصینicon_cry بیان رو داروی ام اس کار کننconfused
اگر بدانيد مردم چقــدر به ندرت فکـر مي کنند
هيچ گاه از اينکه درباره ي شما چه فکـر مي کنند
نگــران نمــي شويــد . . .
 تشکر شده توسط : parastoo joon , نسترنى , arezoo_azizi , najva , فرناز , ورپریده
جالب اینجاست که من برای خودم نمیتونم عطری انتخاب کنم!
و بیشتر از بوی عطرهای مردونه خوشم میاد!confusedwink2
Together we stand
Divided we fall
 تشکر شده توسط : naz.gigili , نسترنى , sama , coffeedot , arezoo_azizi , najva , فرناز , ثریا , مینا ح , ورپریده
ميگم چرا همسرم عطرى كه من براش ميخرم نميزنه، نگو خوشش نمياد، خب من برم دعوا evilgrin0039.gif
هيچگاه اميد كسى را نا اميد مكن شايد اين تنها دارايى او باشدundecided2
 تشکر شده توسط : naz.gigili , arezoo_azizi , parastoo joon , بهــار , najva , ثریا , ورپریده
من عطری میخرم که خودم خوشم بیاد.Angel اونم دوست داره من انتخاب کنمSmile (52)
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : naz.gigili , arezoo_azizi , najva , ورپریده

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 9
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تسلیم شدن به یک مرد به امید ازدواج شیوا29 0 2,167 2015/01/13, 08:19 PM
آخرین ارسال: شیوا29
  برای موفقیت در زندگی اینها را باید بدانید شیوا29 0 2,728 2014/06/17, 06:41 PM
آخرین ارسال: شیوا29
  آنچه که در مورد ازدواج اينترنتی باید بدانید paeazan 11 8,432 2014/04/18, 06:33 PM
آخرین ارسال: (reihane(raz
  جور دیگر باید دید شيدا رها 4 3,143 2013/05/21, 10:05 AM
آخرین ارسال: movahedi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست