امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هواگیری سرنگ تزریق
میخواستم بدونم واسه هواگیری باید چیکار کنم
سه ماهه خودم دارم آمپوا میزنم ولی یه خورده هواگیریش زمان بره
سرنگش هواگیری میشه بدون هوا تو این سه ماه تجربه شو دارم که هواگیریش کنم
ولی وقتی سوزن باریک رو برای تزریق زیر پوستی میزارم خیلی آروم مایع آمپول رو میدم بالا اکثرا یه حباب هوای کوچیک , بعضی وقتا هم بزرگ ,تو جایی که سر سرنگ و دیواره سوزن با هم درگیر هستند به وجود میاد
که این سرنگ رو هیچ وقت به دست نمیزنم 90 در جه به پاهام یه شکمم میزنم
با این تفاوت که اون حباب کوچیکو با ضربه فرستادم ته سرنگ و معمولا تو این مواقع 1 درجه سرنگ رو نگه میدارم تزریق نمیکنم .
کاریش میشه کرد این اتفاق نیفته این حباب تشکیل نشه ؟؟؟
فیلم آموزشیشو دیدم بدون توجه به هوای سوزن میزنه در صورتیکه هوای سرنگ رو میگیره ...
شاید امروز اون روزی باشه که در آینده منتظرشم..ما فقط شاید تجربش کرده باشیم که روزمره امروز شاید آرزوی فردامون بشه..305320_JC_thinking
 تشکر شده توسط : mahdie , kohedard
(2014/05/27, 10:43 PM)i_sh نوشته است: میخواستم بدونم واسه هواگیری باید چیکار کنم
ولی وقتی سوزن باریک رو برای تزریق زیر پوستی میزارم خیلی آروم مایع آمپول رو میدم بالا اکثرا یه حباب هوای کوچیک , بعضی وقتا هم بزرگ ,تو جایی که سر سرنگ و دیواره سوزن با هم درگیر هستند به وجود میاد
با این تفاوت که اون حباب کوچیکو با ضربه فرستادم ته سرنگ و معمولا تو این مواقع 1 درجه سرنگ رو نگه میدارم تزریق نمیکنم .
فیلم آموزشیشو دیدم بون توجه به هوای سوزن میزنه...

i-sh و مهديه جون جداى از فيلم آموزشى، پرستارى که آموزش تزريق رو بده بهت معرفى کردن؟ از دکتر يا منشى اون سؤال کن ببين کى آموزش ميده. در مورد هواگيرى برات توضيح ميده که اين دارو احتياج به هواگيرى داره يا نه؟
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : kohedard
(2014/05/28, 09:07 AM)برگ 7 نوشته است:
(2014/05/27, 10:43 PM)i_sh نوشته است: میخواستم بدونم واسه هواگیری باید چیکار کنم

i-sh و مهديه جون جداى از فيلم آموزشى، پرستارى که آموزش تزريق رو بده بهت معرفى کردن؟ از دکتر يا منشى اون سؤال کن ببين کى آموزش ميده. در مورد هواگيرى برات توضيح ميده که اين دارو احتياج به هواگيرى داره يا نه؟

داشتنش که داره
آموزششم رفتم
ولی خودم میخوام انجام بدم تقریبا از هر سه بار یک بار اینجوری میشه..
شاید امروز اون روزی باشه که در آینده منتظرشم..ما فقط شاید تجربش کرده باشیم که روزمره امروز شاید آرزوی فردامون بشه..305320_JC_thinking
(2014/05/28, 09:07 AM)برگ 7 نوشته است:

داشتنش که داره
آموزششم رفتم
ولی خودم میخوام انجام بدم تقریبا از هر سه بار یک بار اینجوری میشه..
 تشکر شده توسط : kohedard , nojan.mrs01
خودم جوابشو پیدا کردم
نباید خارج کرد اون هوای سر سوزنو
از یکی از تزریقاتیا راهنمایی خواستم
گفت اون خارج نمیشه باعث میشه دوز بیشتری از دارو به بدن بره و حروم نشه
دارم همون جوری میزنم مشکلی نداشتم...
 تشکر شده توسط : nojan.mrs01
سلام من وقتي ميخام سرنك وداخل شيشه بودر بكنم سرنك با شدت خالي ميشه و بودر كف ميكنه كسي از علت اينه جرا :سرنك با فشار خالي ميشه اطلاعي دار
 تشکر شده توسط : i_sh
چون در ویال هوا نیست و باعث میشه تا سر سوزن رو در ویال فرو میکنی آب مقطر رو بسرعت میکشه داخل ویال.
راهش اینه که با انگشتات جلوی سرنگ رو بگیری ، اگه ولش کنی یه دفعه با شدت خالی میشه تو شیشه پودر .میتونی با انگشت شست و نشانه اهرم رو جوری بگیری که با کنترل توسط خودت آب مقطر رو قطره قطره به داخل ویال بریزی.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : maryam.N , hamid , nojan.mrs01 , i_sh , آنا
البته منظور من این بود که وقتی سر سرنگ رو عوض میکنی و میخوای سرنگ زیر پوستی رو چند قطره ای ازش
تو کشیدن از سرنگ مشکلی ندارم
وقتی میخوای تو سوزن زیر پوستی هئوا به وجود میاد که نود درجه بزنی بعد از تزریقم باقی میمونه..که مشکلی نداره بعد یک سال تجربه
اگه موقع آماده کردنش کف نکنه یعنی درست آماده بشه هواگیریش خیلی راحتهUndecidedUndecided
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : i_sh

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عوارضی که با تزریق دگزامتازون پیش آمده صدف 39 49,443 2023/05/22, 09:14 AM
آخرین ارسال: abbas_ghanavati
  تاخیر در زمان تزریق nahid 56 29,158 2019/04/08, 04:47 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  اثربخشی و عوارض تزریق سینومر vahid.sh 44 34,426 2019/01/01, 01:05 PM
آخرین ارسال: mahbub
Lightbulb عوارض تزریق - تب و لرز، درد Narges 75 58,556 2017/10/03, 06:05 PM
آخرین ارسال: yas8866
  تزریق nahid 135 94,914 2017/08/10, 11:53 PM
آخرین ارسال: yas8866
  زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق nahid 97 75,530 2017/07/20, 09:07 AM
آخرین ارسال: آنا
Rainbow مصرف چای مرزه بعنوان مسکن درد بعد از تزریق سینووکس sharmin 11 11,257 2015/12/06, 12:17 AM
آخرین ارسال: seebche
  آزمایش خون بعد از تزریق nahid 12 8,253 2015/08/19, 11:31 PM
آخرین ارسال: web1001
  روزهای تزریق داروهای ربیف و رسیژن hamid 34 20,920 2015/07/19, 09:47 PM
آخرین ارسال: 1361hr87
  نظر پزشک شما برای قطع تزریق در صورتی که چند سال حمله نداشته باشید afsaneh 47 32,728 2014/04/04, 09:29 AM
آخرین ارسال: موناامیدوار

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان