امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همه چیز در مورد بهبود روحیه
#1
فعاليت‌هاي فرهنگي، سلامت جسم و روان را بهبود مي‌بخشند


خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران


روانپزشكان نروژي مي‌گويند فرهنگ و فعاليتهاي فرهنگي و هنري مي‌تواند سلامت جسمي و رواني افراد را بهبود بخشند.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، پزشكان همواره به بيماران توصيه مي‌كنند كه ورزش و فعاليتهاي بدني منظم و مناسب انجام دهند اما اين بار روانپزشكان نروژي به زودي براي بيماران خود رفتن به تماشاي تئاتر و يا نقاشي كردن را براي سالم‌تر ماندن تجويز خواهند كرد.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، اين متخصصان نروژي با مطالعه روي بيش از 50 هزار شركت كننده بين سالهاي 2006 تا 2008، تاثير انجام فعاليتهاي فرهنگي را روي سلامت اين افراد مورد تجزيه و تحليل قرار دادند.

اين متخصصان مي‌گويند در مطالعات خود به رابطه جالبي بين انجام فعاليتهاي فرهنگي و بهبود سلامت جسمي و رواني شركت كنندگان در اين آزمايش پي برده‌اند.

جزئيات اين مطالعه در مجله «همه‌گيرشناسي و سلامت جامعه» منتشر شده است.


 تشکر شده توسط : سحــــــــر , farzaneh20
#2
پیشرفت روزانه و سریع تکنولوژی و تغییرات سریع شیوه زندگی، در کنار همه خوبی‌هایش،‌ صدماتی هم به زندگی ما زده است. محققان توصیه می ‌کنند برای رفع تنش‌های ناشی از این تغییرات، به تمرینات ورزشی و روش‌های خاص تنش‌زدایی‌ رو بیاوریم. آنها می‌ گویند طبیعت راهی آسان برای حفظ و ارتقای سلامت روان، پیش روی ما گذاشته است: گل‌ها.


گل‌ها می ‌توانند تاثیراتی سریع‌تر از آنچه فکرش را بکنید، بر شادی و رضایت‌مندی شما از زندگی و روابط اجتماعی‌تان داشته باشند. هیجان‌انگیزترین نکته درباره این تحقیق جدید این است که این بررسی، باورهای علمی متداول درباره اینکه چگونه انسان‌ها می ‌توانند حالات روزانه روحی‌شان را به ‌گونه‌ای سالم و طبیعی مدیریت کنند، به چالش می ‌کشد....

تیم پژوهشی فوق‌الذکر، ارتباط بین گل‌ها و رضایت‌مندی از زندگی را طی 10 ماه مطالعه روی رفتارها و واکنش‌های روحی شرکت‌کنندگان در این تحقیق به هنگام دریافت کردن گل‌ها یافته‌اند. نتیجه‌ها نشان می‌ دهد گل‌ها متعادل‌ کننده حالات روحی به سمت حالات طبیعی و سالم هستند. گل‌ها اثر سریعی روی شادمانی دارند. همه شرکت‌کنندگان در این بررسی در هنگام دریافت گل لبخند واقعی و هیجان‌زده‌ای در صورتشان نمایان شد و توضیح دادند که چه اندازه احساس شادی فوق‌العاده و احساس سپاسگزاری در آن هنگام داشته‌اند. این واکنش روحی در همه جا و مخصوص همه گروه‌های سنی است و محدودیتی ندارد. گل‌ها اثرات بلندمدت مثبت روی حالات روحی دارند. مخصوصا شرکت‌کنندگان در این بررسی از کاهش استرس، اضطراب و عصبانیت بعد از دریافت گل خبر داده‌اند و توضیح داده‌اند که حد بالاتری از احساس لذت‌بخشی و رضایت‌مندی از زندگی را دارند. گل‌ها می ‌توانند روابط اجتماعی ما را نیز عمیق‌تر کنند و باعث افزایش روابط با خانواده و دوستان ‌شوند. احساسات ما به ما می‌ گویند که گل‌ها ما را خوشحال می‌ کنند و حال علم نشان می ‌دهد که نه تنها گل‌ها ما را شادتر از آنچه فکر می ‌کردیم، می‌ کنند؛ بلکه آنها تاثیرات مثبت قوی روی خوب بودن حالات روحی‌مان دارند.
گل های سرخ و سفید
آثار آرام‌بخش گل‌های رنگارنگ

بشر برای زندگی در طبیعت آفریده شده است. طبیعتی که تنوعی از رنگ‌هاست و او را به حکایت ریشه‌های زندگی متوجه می ‌کند. دقیقا به همین دلیل است که رنگ‌ها حس‌های فیزیولوژیکی را به وجود می ‌آورند. همه رنگ‌هایی که در طبیعت می ‌بینیم چه به صورت نشانه، چه نماد و چه سنبل از نظر روانی اهمیت فراوانی در زندگی ما دارند. رنگ‌های موجود در طبیعت حتی روی عملکرد فیزیولوژیکی و طبیعی بدن ما تاثیر می‌ گذارند و به همین خاطر است که شما در یک محیط سرسبز و با تماشای شالیزار حس متفاوتی دارید نسبت به زمانی که به تماشای یک دشت گل سرخ یا کوه‌های پوشیده از برف می ‌نشینید. ثابت شده است که رنگ‌ها به خاطر تاثیر بر عملکرد فیزیولوژیکی بدن بر روحیه و روان ما هم تاثیر دارند. همین رنگ سرخ ضمن اینکه نماد حرکت است، نماد خطر و هیجان نیز هست و در عین حال از منظر فیزیولوژیکی موجب تند شدن ضربان قلب می ‌شود، اشتها را تحریک می ‌کند و بسیاری موارد دیگر. در مقابل، رنگ آبی سبب آهسته‌تر شدن کلیه کارکردهای فیزیولوژیکی بدن می‌ شود و با کاهش ضربان قلب، حس آرامش را همیشه تداعی می ‌کند. به کار بردن رنگ‌ها در محیط زندگی و طبیعت اطراف مان با توجه به تاثیر آنها بر روان ما می ‌تواند راه موثری در کسب لذت بیشتر در موقعیت‌های گوناگون باشد. مثلا جایی که قرار است کار گروهی در آن مکان انجام شود، برای مثال، افراد خانواده دور هم جمع شوند، صحبت کنند و شاد باشند بهتر است از رنگ‌هایی مثل سرخ، نارنجی و زرد استفاده کرد. تا به حال از خود پرسیده‌اید چرا در همه جای دنیا اقوام و ملیت‌ها و حتی سنین و جنسیت‌های مختلف با تماشای رنگ صورتی حس لطافت، زندگی و نشاط را به دست می‌ آورند؟ چون ما این رنگ را از نخستین جایگاه زندگی‌مان یعنی رحم مادر می ‌شناسیم. محل دلپذیری که همه کودکان آن را دوست دارند و حتی وقتی آنها را از آن محل دوست‌داشتنی خارج می ‌کنند واکنش گریه را دارند. جایی تنگ و کوچک (رحم مادر) تنوعی از فام‌های صورتی را به او می ‌رساند. در واقع چون عبور نور از پرده‌های مختلف صورت می ‌گیرد در چشم جنین این احساس رنگ صورتی به چشم می ‌رسد. جنین از چند ماهگی می ‌تواند رنگ‌ها را تشخیص دهد و نخستین رنگ او صورتی است. این ذهنیت نخستین برای همه ما تداعی‌گر آن محل دلپذیر و لطیف در رحم مادر است. فرقی نمی ‌کند مرد و زن در هر سن و ملیتی که باشند طبق آمار از صورتی به‌ عنوان یک رنگ محبوب یاد می ‌کنند. شاید خالی از لطف نباشد دوباره نگاهی به طبیعت و رنگ‌های آن بیندازید و از آن برای تغییر روحیات خود بهره ببرید و با طبیعت آشتی کنید.
شادی و طبیعت
گل‌ها و روابط دوستانه

تحقیقات درباره جاهایی از خانه که انسان‌ها در آن گل‌ها را قرار می ‌دهند به نتایجی رسیده ‌است. جاهایی از خانه که برای مهمان تدارک دیده شده است مثل اتاق پذیرایی و حال، محل قرار گرفتن گل‌هاست که سمبلی برای سهیم کردن و ایجاد فضای مشترک روحی بین افراد است. گل‌ها احساس مثبت روحی را به کسانی که وارد آن اتاق می ‌شوند القا می‌ کنند و فضا را صمیمانه‌تر می‌ کنند، همچنین جوی دوستانه و اشتراکی را برای افراد حاضر در اتاق ایجاد می‌ نمایند.
تاثیرات بصری گل‌ها

گیاهان فقط تضمین ‌کننده خوراک مثل سبزی‌ها و صیفی‌جات نیستند بلکه اثرات دیگری مثل اثرات بصری و بویایی (معطر بودن) دارند. اول از همه، درباره اثرات بصری گیاهان ما می ‌توانیم از رنگ‌های آنها انتظار اثرات درمانی داشته باشیم. اساسا این حق شماست که رنگ مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید. رنگ انتخابی شما نشان‌دهنده حالات روحی شماست و از درون شما تاثیر می ‌پذیرد و آن رنگ می ‌تواند به شما احساس راحتی ببخشد و یا ذهن‌تان را آرام کند.
تاثیر مفید رنگ ها

قرمز: حرارت بدنتان را افزایش می‌ دهد، فشار خون تان را بالا می‌برد و اشتهای تان را زیاد می‌ کند و به شما شور و حرارت می ‌بخشد.

صورتی: شما را جوان‌تر و شاداب‌تر می‌ کند.

نارنجی: اشتهای تان را زیاد می ‌کند و روح تان را تازه می ‌کند.

زرد: باعث سرخوشی‌تان می‌ شود و حس بلندپروازی و رویایی بودن به شما می ‌دهد.

سبز: آرام‌کننده چشم‌های خسته و آرامش بخش است.

آبی: فشار خون‌تان را پایین می‌ آورد و همچنین تپش قلب و اشتهای تان را کنترل می‌ کند.

اگر در رژیم غذایی هستید به خواب تان نیز کمک می‌ کند.

بنفش: آرامش‌بخش است و به بهبود طبیعی کمک می‌ کند.

سفید: ذهن‌تان را نیرو می‌ بخشد و متمرکز می ‌کند.

هفته نامه سلام
زندگی نبرد است جرات حضور در آن را داشته باشید


[تصویر:  28018023802572124662.jpg]


 تشکر شده توسط : آرزو , najva , شهرزاد , nosrati , مینا ح
#3
عالی بود.من عاشق گلهامlove51
[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : maedeh , nosrati
#4

فنگ شویی چیست؟
« : فبریه 02, 2010, 05:24:45 pm »فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی به نظامی از قوانین کهن چین تعلق دارد. از هزاران سال پیش چینی ها خانه های خود را به کمک آن، مکانی برای خوشبختی می ساختند و می آراستند.

فنگ شویی یعنی هنر ایجاد تعادل و هماهنگی در جریان طبیعی انرژی های پیرامونمان تا در زندگیمان تاثیراتی سودمند پدید آوریم.

فنگ شویی هنر و علم زندگی متعادل و هماهنگ بین انسان و طبیعت پیرامون اوست.

فنگ شویی کمک می کند تا مشکلات موجود را بشناسید و راه حل هایی برای آنها بیابید و به شما نشان می دهد که چگونه می توانید در چهار دیواری شخصی خود با ابزاری مختصر جریان انرژی مثبت را تقویت کنید. هدف فنگ شویی رساندن شما به انرژی مطلوب پیرامونتان است.

مهمترین راه استفاده از فنگ شویی رهایی از انباشتگی است .فنگ شویی به چه معناست؟

ترجمه ی لغوی فنگ شویی آب و باد است و مفهوم آن این است که هر آنچه در پیرامون ما وجود دارد حتی اشیای بی جان مانند صندلی میز و یا ساختمان از انرژی فعال به وجود آمده است.چي(Chi)

مفهوم بنيادي فنگ شويي "چي" است و آن را چنين معنا كرده اند: "فعاليت فيزيولو‍ژيك" ، "نيروي عملي موجودات زنده" ، "انرژي زندگي " "دم حيات" يا "نرژي فعالي كه همه چيز در آن جريان دارد."انباشتگی چه تاثیری بر وجود انسان دارد؟

اکثر مردم نمی دانند که انباشتگی هایشان تا چه اندازه بر وجودشان تاثیر دارد و شاید بر این عقیده باشند که انباشتگی آنها دارایی آنهاست یا فکر می کنند که حداقل پس از نظم و ترتیب بخشیدن به آنها، آنها را نوعی دارایی بالقوه به حساب آورند.

در این قسمت 6 تاثیر عمده ی حفظ انباشتگی ذکر می کنم:

1.حفظ انباشتگی می تواند احساس خستگی و رخوت به وجود آورد.

2.شما را در گذشته نگهدارد.
3.در جسمتان گرفتگی و احتقان ایجاد کند.

4.در وزن بدنتان تاثیر بگذارد.

5.بر شیوه ی رفتار مردم با شما تاثیر بگذارد.

6.و از نظر مالی برایتان گران تمام شود.هدف فنگ شويي چيست؟

هدف عمده ي فنگ شويي، هماهنگ كردن زندگی خانوادگی و كسب موفقيت در كار و پيشه از طریق افزایش و جریان درست انرژی در محیط اطرافتان(خانه ومحل کار)است.و اما توصیه های فنگ شویی:

سلامي دوباره با انرژي چي

1-درهم ریختگی ها را مرتب کنید.

2-شیرهایی که چکه می کنند را تعمیر کنید.

3-از سالم بودن کامل گاز و فر خود مطمئن شوید.

4-گیاهان پژمرده و خشک را از داخل و خارج خانه دورکنید.

5-در ،توالت خود را زمانی که استفاده نمی کنید ببندید.

6-زیر تخت تان تمیز و وسیله ای نباشد.

7-همیشه از در جلویی ساختمان استفاده کنید نه در پشتی.

8-چراغهای سوخته را تعویض کنید.

9-آنچه را که دوست ندارید؟

آنچه را که نمی خواهید؟

آنچه را که لازم ندارید؟

آنها را دور بریزید یا ببخشید.پنجره ها را باز كنيد

اگر هواي منزل شما تازه نباشد انرژي شما هم تازه نخواهد بود و داشتن احساس خوب درمورد مسائل و موارد مختلف براي شما مشكل تر خواهد شد. ورود هواي تازه به خانه به تغيير چي و روحيه شما مي انجامد.

يك روش سريع براي تغيير انرژي چي در داخل خانه، باز كردن تمام پنجره ها و درها به مدت 15 دقيقه است. بهترين زمان براي اين كار بين ساعت 11 شب تا 1 بامداد است كه انرژي چي روز در حال تغيير است. مي توانيد از اين تغيير انرژي براي تغيير انرژي چي خانه خود استفاده كنيد. در اين حالت، مجبور نيستيد تمام پنجره ها را باز كنيد، يك يا دو پنجره كافي است.مراسمي براي پاك سازي محيط اجرا كنيد

يك مراسم رسمي براي پاك سازي محيط موثر ترين روش براي از بين بردن انرژي هاي منفي و راكد محيط است. مي توانيد پاك سازي محيط را خودتان يا همراه دوست يا اعضاي خانواده تان انجام دهيد.

شب هايی كه ماه تازه يا كامل است يا هر روز ديگري كه براي شما فرخنده است، هنگامي كه آشفته و پريشان يا راكد نيستيد و احساس شتاب زدگي نمي كنيد زمان مناسبي براي پاك سازي محيط است. پيش از آنكه پاك سازي را شروع كنيد خانه ي شما بايد تميز و مرتب شده باشد. در صورتي كه هميشه با مشكل ريخت و پاش رو به رو هستيد پاك سازي محيط همه ي انرژي هاي قديمي مسدود در خانه ي شما را آزاد مي كند. مرتب كردن ريخت و پاش شروع را آسان تر مي كند. خلاص شدن از شر به هم ريختگي محيط انرژي هاي رها را مرتعش مي سازد. بنابراين احتمالا پس از مرتب كردن منزل به پاك سازي مجدد محيط نياز خواهيد داشت.زير تخت خواب خود را تميز نگه داريد

هر چيزي كه زير تخت خواب شما انبار شده باشد، در گيرانداختن يا مسدود كردن انرژي در تخت خواب شما سهيم است و امكان دارد بر ضمير ناخودآگاه شما در خواب نيز تاثير بگذارد.اگر جعبه هايي از وسايل كهنه را زير تخت انبار كرده ايد، برويد سراغشان و آنها را از خود دور كنيد.

در بهترين حالت، بايد فضاي زير تخت خواب خود را كاملا باز نگه داريد تا انرژي چي بتوند اطراف تخت شما بچرخد.در صورتي كه مجبوريد از فضاي زير تخت خواب خود براي انبار كردن استفاده كنيد، بهترين كار نگه داري وسايل مرتبط به تخت خواب - وسايلي همچون ملحفه، پتو و بالشت اضافي - در فضاي زير تخت خواب است. از نگه داري و انبار كردن وسايلي كه ممكن است به خواب شما صدمه بزند پرهيز كنيد. اين وسايل شامل مواردي همچون كفش ها، وسايل ورزشي، لباس كار، كتاب يا چيزهايي از اين قبيل است كه به فعاليت هاي ذهني مرتبط است.

دقت كنيد كه هيچ شي فلزي زير تخت خود نگه نداريد، چرا كه انرژي فلز، چي را تيز يا قطع مي كند و شما قطعا نمي خواهيد هنگامي كه در خواب هستيد احساس خطر كنيد!

قسمت بندي خانه بر اساس فنگ شويي

فنگ شويي خانه را طبق تصوير زير به 9 قسمت تقسيم مي كند و در ورودی درست روي مركز خط زير شغل قرار مي گيرد.


[ثبت احوال در شناسنامه ام همه چیز را ثبت کرده است جز احوالم را .. !![
 تشکر شده توسط : احمدرضا , najva , شفا یافته , mahsa , yummy , # پریسا # , roya-n
#5

برای همه ما بسیار پیش آمده که از رفتار یا گفتار دیگران رنجیده خاطر شده‌ایم .

قطعا تصدیق می‌کنید که هیچ یک از ما هم نه قدرت عوض کردن همه آدم‌ها را مطابق میل و خواسته خود داریم و نه حق این کار را داریم.

بنابراین منطقی‌ترین شیوه برای این که کمترین آسیب متوجه ما بشود بخشیدن دیگران است

وقتی کسی کاری انجام می‌دهد که به طریقی به شما آسیب می‌زند، بخشیدن وی معمولا کار ساده‌ای نیست.

به هر حال اگر خشم و رنجشی حاصل از اعمال و رفتار دیگران را بتوانید مهار کنید، ‌می‌بینید دلایل خوب بسیاری وجود دارد که شما باید به خاطر آنها تلاش کنید تا دیگران را ببخشید.

1 - زمان ارزشمند است

آیا می‌ارزد که شما زمان و انرژی زیادی را صرف اشتباهی کنید که کسی در حق شما انجام داده است ؟

تمرکز کردن انرژی روی اتفاقات گذشته، بدون شک فقط اتلاف وقت است زیرا هیچ راهی وجود ندارد که بتوان آنچه را که اتفاق افتاده تغییر داد.

وقتی شما کسانی را که در حق‌تان بی انصافی کرده‌اند، می‌بخشید،‌ در واقع انرژی و زمانی را که باید صرف فکر کردن به خاطرات منفی کنید،‌ پس انداز کرده‌اید و می‌توانید از این زمان و انرژی برای مولد بودن و پربار بودن در زمان حال استفاده کنید.

2 - احساس موفقیت و بهبودی کنید

زمانی که کسی را مورد عفو و بخشش قرار می‌دهید، متوجه می‌شوید که در سلامت روح و روان خود احساس بهبودی می‌کنید.

وقتی کسی را می‌بخشید و از گناهش می‌گذرید،‌ در واقع خود را از گرایشات و تمایلات منفی در زندگی خلاص می‌کنید و این رهایی باعث می‌شود شادتر باشید و از زندگی بیشتر لذت ببرید.

احساسات منفی مثل خشم و تندخویی می‌تواند مانع شما در نیل به اهداف‌تان بشود. وقتی دیگران را می‌بخشید،‌ برای شما تمرکز در زمان حال آسان‌تر می‌شود. بنا بر این شانس موفقیت در زندگی به شدت افزایش می‌یابد.

3 - سلامت جسمی افزایش می‌یابد

فکر کردن به گذشته و تجربیات بد و احساس خشم و عصبانیت در مورد آنها، به سلامت جسمی شما هم آسیب وارد می‌کند زیرا باعث وارد آوردن فشار روحی و روانی به شما می‌شود.

استرس عامل بسیاری از بیماریهای فیزیکی مانند سردرد، فشار خون،‌ بیماری‌های قلبی و مشکلات گوارشی است. حتی شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد استرس موجب تغییر شکل گلبول‌های قرمز خون شده و سیستم ایمنی بدن را مختل می‌کند.

وقتی کسی را به خاطر اینکه در گذشته آسیبی به شما وارد کرده، می‌بخشید،‌ خاطرات منفی را از ذهن خود پاک می‌کنید و در نتیجه استرسی که در پی آن ایجاد می‌شود را از خود دور می‌کنید.

قطعا متوجه می‌شوید که حال جسمی بهتری هم به شما دست می‌دهد


4 - محبوب تر باشید

با کنترل خشم و عصبانیت در قلب خود و شادی که در سایه آن به شما دست می‌دهد، باعث می‌شود با اطرافیان خود بهتر رفتار کنید.

اگر در این مورد تردید دارید، ببینید خود شما در ارتباط با آدم‌های منفی و مثبت چه احساسی دارید؟

در بخشش لذتی بی پایان است که در واقع با خشم و رنجش معاوضه می‌شود و این شادی نه تنها حال خودتان را خوب می‌کند بلکه انسان‌های دیگر را بیشتر جذب شما می‌کند.

وقتی شما احساس مثبتی داشته باشید، متوجه می‌شوید که آسان‌تر و بهتر می‌توانید خونسردی خود را حفظ کنید و در زندگی به جای سخت‌گیری، بیشتر شاد باشید و لبخند بزنید و همین موضوع باعث می‌شود بیشتر محبوب دیگران باشید و کمتر تحت تاثیر سخن و اعمال دیگران قرار بگیرید.

5 - کمتر رنج بکشید

وقتی کسی به شما اجحاف می‌کند، این بی انصافی، ملامت و سرزنش را با خود به همرا می‌آورد. در حالی که اگر در همان ابتدای کار او را ببخشید، این ملامت کردن‌های متوالی را از خود دور کرده‌اید.

و با عدم بخشش،‌این خود شما هستید که این رنجش احساس را دایم با خود دارید. پس وقتی شما مقصر اتفاقاتی که افتاده، نیستید چرا رنج ناشی از آن را به دوش بکشید ؟

رنجش و درد احساسی برای اشتباه دیگران غیر منطقی و غیر عقلانی است. تنها راه رها شدن از این درد و رنج، بخشش و رها کردن گذشته در همان زمان گذشته است.

6 - خودتان را هم ببخشید

بخشش فقط در مورد خطاهای دیگران نیست. ممکن است شما با بخشیدن خودتان به خاطر گناهی که قبلا مرتکب شده‌اید یا سخن نادرستی که بر زبان رانده‌اید، مشکل داشته باشید.

مادامی که نتوانید اعمال و گفتار خود را تغییر دهید، پشیمانی تنها هیچ سودی ندارد. به علاوه، گناه باعث نوعی خشم و عصبانیت ویرانگر می‌شود.

پس اگر می‌خواهید شاد باشید، باید راهی پیدا کنید تا هرآنچه را که مرتکب شده‌اید یا هر حرفی را که زده‌اید بپذیرید.

اگر بتوانید اتفاقاتی را افتاده‌اند بپذیرید،‌می‌توانید مسیر زندگی خود را در جهت پیشرفت و تعالی تغییر دهید.

همیشه بخشنده باشید و زندگی خود را پربار سازید که همین بهترین دلیل یرای بخشندگی است .
روزگارا ، تو اگر سخت بمن میگیری ! باخبر باش که پژمردن من آسان نیست . . . !
 تشکر شده توسط : احمدرضا , najva , TootFarangi , arezoo_azizi , yummy , شهرزاد , roya-n
#6
موفّقّیت یعنی توفیق بندگی خدا و رسیدن به این باور که هُوَالرَّزاق. رزق و روزی فقط جنبه ی مادی نداره که همین سلامتی خودش نوعی روزیه. قبول دارید؟
به این روزی نمیرسیم مگر اینکه این سه اصل رو رعایت کنیم.
تـــخـــلـــیـــه, تـــحــلـــیـــه , تـــجـــلـــیـــه.

تخلیه: یعنی اینکه دلتو از هر چی جز یاد خدا خالی کنی. بذار یه مثال بزنم: شما یه هندونه تو دستته یه هلو گنده و آبدار تو دست دیگته. یه سیب قرمز و خوشگل میبینی, میخوای بَرش داری ولی نمیتونی ناچاری یه دستتو خالی کنی. تخلیه هم یعنی همین که اول یه جای خالی تو دلت داشته باشی تا به چیزی که دلت میخواد برسی.

تحلیه :فکر کن قهوه, هویج و تخم مرغ داری هر کدوم با فیزیک خاص خودشون. قهوه یه تخم خشکه, هویج یه سبزی سفته و تخم مرغ یه مواد غذایی ترد و شکننده است. حالا وقتی اینارو میجوشونی, هویج از اون حالت سفتی تفییر حالت میده و شل میشه! تخم مرغ که ترد و شکننده است تغییر حالت میده و سفت میشه.اما قهوه تو آب جوش حل میشه و عطر,طعم و رنگ خودشو به آب جوش میده. تو این حالت آب تغییر حالت و خاصیت میده و دیگه بهش آب جوش نمیگن.
آب جوش مشکلات و افراد اطرافتن که اعصابت از دستشون خورد میشه و جوش میاری,ولی تو سعی کن مثل قهوه باشی

تجلیه: فرض کن میخواد مهمون بیاد خونتون که خیلی باهاش رودرواسی دارین.زود پا میشین همه ی خونرو تمیز میکنین, حیاط رو آب و جارو میکنین و ... .اگه میخوای یه خواستت براورده بشه باید همونجور که خونتونو مرتب و تمیز و گرد گیری میکنی, خونه ی دلت رو هم واسه پذیرائی از مهمان همینطور تمیز و پاکیزه و غبار روبی کنی.
سعی کن دلتو از هر کینه ای خالی کنی که این درهای رحمت الهی رو به روی اون چیزی که آرزو کردی میبنده آخه خونه ی دلت جائی نداره.
با تمام بی کسی هایم کســـی دارم هنـــــوز

گاهی گمان نمی کنی و می شود/گاهی نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست/گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای, گدائی و بخت نیست /گاهی تمام شهر گدای تو می شود

 تشکر شده توسط : Saina , TootFarangi , arezoo_azizi , yummy , رامين , roya-n
#7
آخه هر چی ببخشیم مدام باید به بخشش ادامه بدیمconfused
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : arezoo_azizi , شهرزاد
#8
من که همش دارم می بخشمconfused2
#9
[تصویر:  120917.jpg]قانون زندگی قانون باورهاست .باورهای عالی سرچشمه همه موفقیتهای بزرگ است .توانمندی یك انسان را باورهای او تعیین می‌كند .


دانشمندان برای بررسی تعیین میزان قدرت باورها بر كیفیت زندگی انسانها آزمایشی را در «‌هاروارد یونیورسیتی » انجام دادند.نتیجه این تحقیقات بسیار جالب است:

80 پیرمرد و 80 پیرزن را براى این پروژه انتخاب كردند .یك شهرك را به دور از هیاهو برابر با 40سال پیش ساختند .غذاهای 40سال پیش در این شهرك پخته میشد .خط روی شیشه‌های مغازه‌ها ، فرم مبلمان ، آهنگها ، فیلم‌های قدیمی ، اخباری كه از رادیو و تلویزیون پخش میشد ، را مطابق با 40 سال قبل ساختند . بعد این 160 نفر را از هر نظر آزمایش كردند .

تعداد موی سر ، رنگ موی سر ، نوع استخوان ، خمیدگی بدن ، لرزش دستها ، لرزش صدا ، میزان فشار خون ... بعد این 160 نفر را به داخل این شهرك بردند ، بعد از گذشت 5الی 6ماه كم كم پشتشان صاف شد ، راست می‌ایستادند ، لرزش دستها بطور ناخودآگاه از بین رفت ، لرزش صدا خوب شد ، ضربان قلب مثل افراد جوان ، رنگ موهای سر شروع به مشكی شدن كرد ، چین و چروكهای دست و صورت از بین رفت ...


علت چه بود ؟

خیلی ساده است .آنها چون مطابق با 40سال پیش زندگی كردند ، باور كرده بودند 40سال جوانتر شده اند .

انسانها همان گونه كه باور داشته باشند می‌توانند بیندیشند .باورهای آدمی است كه در هر لحظه به او القا میكند كه چگونه بیندیشد .

اصولا فرق بین انسانها ، فرق میان باورهای آنان است .انسانهای موفق با باورهای عالی ، موفقیت را برای خود خلق میكنند.انسانهای ثروتمند ، باورهای عالی و ثروت آفرین دارند كه با اعتماد به نفس عالی خود و بدون توجه به تمام مسائل به دنبال كسب ثروت میروند و به لحاظ باورهای مثبتشان به ثروت مطلوب خود میرسند .

قانون زندگی قانون باورهاست .باورهای عالی سرچشمه همه موفقیتهای بزرگ است .توانمندی یك انسان را باورهای او تعیین می‌كند .

انسانها هر آنچه را كه باور دارند خلق میكنند . باورهای شما دستاوردهای شما را در زندگی میسازند . زیرا باورها تعیین كننده كیفیت اندیشه‌ها ، اندیشه‌ها عامل اولیه اقدامها و اقدامها عامل اصلی دستاوردها هستند .
گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : arezoo_azizi , roya_63 , ساغر , parisa2011 , shokolat
#10
مشکل اینجاس که ما باورهامون تحت کنترل خودمون نیسconfused2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : najva , parivash
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  همه چیز در مورد استرس mohsen121 61 53,341 2015/06/22, 08:57 AM
آخرین ارسال: niloofary
  آکواریوم و گلدان در بهبود سلامت روان موثر است paeazan 3 3,536 2014/04/06, 08:14 PM
آخرین ارسال: hamid_147
  روش های بهبود حافظه shahrzad 12 10,719 2012/08/31, 02:12 PM
آخرین ارسال: naazanin
  همه چيز در مورد آرامش درون fereshteh 25 18,412 2012/06/29, 09:42 PM
آخرین ارسال: blue skyکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست