امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روش های بهبود حافظه
#1
اگر پیش آمده كه اسم شخصی را فراموش كرده باشید، اگر نام فیلمی را كه هفته گذشته تماشا كردید از یاد برده‌اید، اگر احساس می‌كنید كه زیاد این جمله را به زبان می‌آورید: "آخ، یادم رفته!"؛ نترسید كه مبادا آلزایمر گرفته باشید. راه حل مشكل شما ساده است؛ شما نیاز به تقویت حافظه خود دارید.

حالا جدا از نوع تغذیه و راه‌های مختلفی كه برای این كار توصیه می‌شوند، چند تمرین جالب برایتان داریم كه می‌تواند كمی به تقویت حافظه‌تان كمك كند.

1ـ چشم ها را ببندید. از توی كیف دسته كلید خود را بردارید. حالا بدون این كه چشم‌ها را باز كنید سعی كنید كلید را داخل قفل قرار دهید و در را باز كنید.

2ـ با هر دستی كه عادت به مسواك‌زدن دارید، از امشب با آن یكی دست مسواك بزنید. مثلا اگر با دست راست مسواك می‌زنید، از امشب مسواك را با دست چپ بگیرید.

3ـ برای شانه‌زدن نیز همان تمرینی را كه برای مسواك زدن گفتیم انجام دهید.

4ـ اگر همیشه عادت به یك دوش گرفتن ساده دارید، از این پس یك حمام‌كردن درست و حسابی را تجربه كنید.

5ـ اگر هر روز با ماشین سرِ كار می‌روید از فردا گاهی اوقات قسمتی از مسیر را پیاده عازم محل كار خود شوید.

6ـ به روی میز تحریر خود نگاهی بیندازید، حالا جای همه چیز را عوض كنید. مثلا جامدادی را به جای تراش رومیزی بگذارید.

7ـ اگر سوار آسانسور می‌شوید، چشم ها ببندید و سعی كنید دكمه طبقه مدنظر خود را فشار دهید. البته قبل از فشار دادن چشم هایتان را باز کنید تا اشتباها به طبقه دیگری نروید.

8ـ در زمان زنگ تفریح كار یا كلاس، به جای نشستن و خوراكی خوردن، از جای خود بلند شوید كمی قدم بزنید و هوای تازه استنشاق كنید.

9ـ اگر روی میز تحریرتان عكس یا ساعت رومیزی دارید، آنها را وارونه بگذارید.

10ـ سعی كنید به جای نگاه‌كردن به غذا، از بو یا مزه آن پی ببرید كه درون بشقابتان چه غذایی وجود دارد.

11ـ سرگرمی تازه‌ای برای خود انتخاب كنید.

12ـ اگر می‌توانید به ماهیگیری بروید.

13ـ باغبانی را هم به شما پیشنهاد می‌كنیم تا حافظه خود را تقویت كنید

دوستام سعی کنید حافظه تون رو همیشه اکتیو نگه دارید..................برامون خوب نه عالیهههههههه Wink
وقتی نیستی،همه نیستن
نه که نیستن،هستن
مثل تو نیستن
 تشکر شده توسط : mari , ارزو , aghaghi , Ali 324 , blue sky , seyyed reza , آرزو
#2
می تونید صفحه مانیتور هم 180 درجه Rotate بدید ، اونم شنیدم خیلی موثر هست !� Wink Wink
 تشکر شده توسط : Ali 324
#3
ممکن است پیش خودتان فکر کنید کسانی که حافظه بسیار خوبی دارند از هوش بیشتری نسبت به دیگران برخوردار هستند! اما حقیقت این است که قدرت حافظه تا حد زیادی بستگی به این دارد که از چه ابزارهایی برای حفظ کردن استفاده کنید و چقدر در استفاده از آنها مهارت داشته باشید. در اینجا ده روش برتر برای بهبود حافظه را فرا می گیرید. امیدوارم با مطالعه و به کارگیری آنها در سال جدید دیگر مشکل حافظه نداشته باشید یا کمی مشکلتان برطرف شود ...

۱- اطلاعات را خرد کنید: آیا شما یک شماره تلفن را یک جا حفظ می کنید؟ نه معمولا آن را به قطعات دو یا سه رقمی تبدیل می کنید و تکه تکه حفظش می کنید. مغز انسان اطلاعات را در قطعات کوچک بهتر به خاطر می سپارد. بنابراین با خرد کردن موارد بلند به اطلاعات کوچکتر راحت تر می توانید آنها را حفظ کنید.‬

۲- کلمات را به هم ربط دهید: گاهی وقت ها حفظ کردن بعضی چیزها کار سختی است. من دوستی داشتم که فامیل اش «آرقند» بود. اما این اسم را نمی توانستم حفظ کنم. کافی است در ذهنتان کمی با آن بازی کنید. آرقند؟ قند؟ آب قند؟ آهان درست شد. با ربط دادن این اسم به یک کلمه آشنا آن را حفظ کردم.

با پیدا کردن ارتباط بین موارد جدید و موارد قبلی آشنا در ذهنتان می توانید به راحتی آنها را به خاطر بسپارید. البته نیاز نیست که مثل من بلند فکر کنید. چون اگر دوستم بفهمد که اسمش را چگونه حفظ کرده ام...


۳- ورزش کنید: همه می گویند که ورزش برای فلان و فلان و فلان چیز مفید است! حالا ما هم می گوییم که ورزش برای حافظه هم مفید است و قدرت حفظ کردن را بالا می برد. از پشت کامپیوتر بلند شوید و کمی هم فعالیت بدنی بکنید. قرار نیست قهرمان المپیک بشوید. هدف این است که فعالیت بدنی منظم داشته باشید.

۴- از حافظه تصویری تان استفاده کنید: این یکی از قدرتمند ترین ابزارهای مغز است. تصور کردن یک تصویر یا صحنه روش موثری برای به خاطر سپردن است. بگویید که عینک تان را روی میز آشپزخانه گذاشته اید. حالا تصور کنید که عینک آن جا است و تمام غذاهای روی میز را خورده! دفعه بعد که می خواهید جای عینک را به یاد بیاورید مغز آن تصویر را در ذهن دارد.

۵- تمرکز کنید: این مورد کاملا واضح است. شما نمی توانید وقتی که تلویزیون نگاه می کنید به خوبی مطالعه کنید و چیزی را حفظ کنید. در چنین حالتی مغز شما حالت فعال و پرسشگرانه خود را از دست می دهد و نباید روی حافظه تان حساب کنید. مشابه همین حالت وقتی که در حال کار با کامپیوتر هستید زیاد پیش می آید. اینکه همزمان کار کنید، مطالعه کنید، چت کنید و ... جلوی تمرکز را می گیرد و نباید انتظار عملکرد خوبی از مغز خودتان داشته باشید. بهترین حالت این است که هر زمان فقط یک کار را انجام بدهید و روی آن کاملا تمرکز کنید.

۶- خواب مناسب: اگر می خواهید همیشه حافظه خوبی داشته باشید خواب را فراموش نکنید. کم خوابی می تواند به شدت از قدرت حافظه و تمرکز شما کم کند. ضمنا فراموش نکنید که خوابیدن در شب برای مغز نسبت به خواب در روز مفید تر است.

۷- از کاخ های حافظه استفاده کنید: این یکی از بهترین روش های بهبود حافظه است. اگر می خواهید موارد متعددی را حفظ کنید کافی است که آنها را در یک مکان آشنا تصور کنید. و هر یک را در جایی قرار بدهید. بعد برای خودتان یک سفر ذهنی درست کنید و در این مکان در مسیری مشخص حرکت کنید. حال می توانید هر یک از این وسایل را در یک جای خاص ببینید.

برای مثال شما هر روز صبح که از خانه خارج می شوید باید تعدادی وسایل را همراهتان بردارید. ( شامل دسته کلید تان - کیف - دفترچه یادداشت - حلقه - ساعت مچی - کارت بانک ) اما همیشه چیزی را فراموش می کنید. اشکالی ندارد کافی است برایشان یک سفر ذهنی در کاخ حافظه تان درست کنید. با هم امتحان می کنیم:

سفر را از تخت خواب که بیدار می شوید شروع کنید. روی میز کنار تخت یک دفترچه بزرگ یادداشت را تصور کنید که آنجا قرار گرفته ( وقتی آن را بزرگ و کمی متفاوت و عجیب در تخیل خود بسازید با اغراق کردن به مغز کمک می کنید تا بهتر آن را به خاطر بسپارد.)

سپس از اتاق خواب خارج شوید به آشپزخانه بروید. آنجا درست در کنار یخچال یک دستگاه خودپرداز بانک را تصور کنید که طبق معمول کار نمی کند! وقت اش است که کارت بانک را بردارید.

ذهنتان را به اتاق بعدی خانه ببرید. آنجا روی میز ساعت مچی شما قرار گرفته. و کمی آن طرف تر روی شومینه حلقه است در حالی که به خاطر حرارت آتش کاملا سرخ شده است.

در پایان در کنار چوب لباسی کنار درب خروجی خانه کیف را تصور کنید و آن را بردارید. این سفر ذهنی را چند بار با خودتان مرورکنید. بعد از این هر روز صبح تنها طی چند ثانیه به این سفر ذهنی میروید و دیگر هیچ وقت چیزی را فراموش نمی کنید. با این روش می توانید تا ده ها مورد را پشت سر هم و با نظم حفظ کنید. کاخ های حافظه انسان نامحدود هستند.


۸- رژیم غذایی مناسب: اسیدهای چرب امگا ۳ یکی از مواد مهم برای بالا نگهداشتن کارایی شناختی مغز هستند. کجا یافت می شوند؟ در ماهی ها به خصوص ماهی های ساکن آب های سرد و در مغز دانه ها به خصوص گردو و روغن آن. مصرف ویتامین های گروه B و اسید فولیک هم مغز شما را خوشحال می کند. آنها را در سبزیجات و مرکبات پیدا خواهید کرد. در طرف دیگر کشیدن سیگار و مصرف بالای الکل برای حافظه خوب نیست.

۹- آموخته هایتان را به دیگران یاد بدهید: تحقیقات نشان داده که یک روش خوب یادگیری این است که به دیگران آموزش بدهید! وقتی موضوعی را برای کسی توضیح می دهید این کار به دایمی شدن آن حافظه در مغزتان کمک می کند. بنابراین بخیل نباشید و همیشه به دیگران آموزش بدهید.

۱۰- تکرار، تکرار، تکرار: وقتی یک شماره تلفن را به خاطر می سپارید یا یکی از همین روش های گفته شده را تمرین می کنید، نکته کلیدی تکرار کردن است. با تکرار مغز شما اطلاعات را برای همیشه در خودش نگه می دارد و در به یادآوری آنها هم مهارت پیدا می کند. تمرین این روش ها هم به شما کمک می کند که هر بار از آنها راحت تر و سریع تر استفاده کنید به گونه ای که پس از مدتی جز ابزارهای جدایی ناپذیر حافظه شما خواهند شد.

منبع : نارنجی

راستی قبلا فرشته هم یه مطلب با عنوان چند راه حل ساده برای تقویت حافظه زده بود که اگه نخوندین بهتره اونم بخونین


حال کردم اینجوری رنگ آمیزی کنم ..... قربون همتون برم ... دوستون دارم
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

 تشکر شده توسط : mirali , Aram , سحــــــــر , زهرا59 , O#!!! , coffeedot , najva , Farzane , # پریسا # , arezoo_azizi , naz.gigili , Ali 324 , baran , بابک57 , mahsa , رنگین کمان
#4
گروهي از متخصصان حافظه براي تقويت قدرت ذهن افرادي كه به شدت درگير روزمرگي شده‌اند پيشنهادات جالب توجه و گاه عجيبي دارند. ازجمله به ياد سپردن نام‌ها خيلي مهم است. زماني كه به فردي معرفي مي‌شويد كاملا به نامش توجه كنيد.اسم را مصور كنيد. براي به خاطر سپردن نام‌هاي فاميلي پيچيده و دشوار بايد براي آنها مفهومي درست كرده و آن را در ذهن‌تان به تصوير بكشيد.

يان نام‌ها و مفاهيم ارتباط به ياد ماندني خلق كنيد. برخي نام‌ها يادآور اسامي خاصي مانند نام كوه‌ها يا مرتبط با مشاغلي خاص مانند ساختمان‌سازي هستند.
همچنين مي‌توانيد پيشنهاداتي مانند آنچه خوانديد را با كمي تقلب تكميل كنيد. براي مثال اگر در جلسه‌اي كارت ويزيت فردي را دريافت كرديد، يادداشت كوچكي از ويژگي‌هاي او بر پشت كارت بنويسيد، مثلا عينك قرمز به چشم داشت تا در صورت نياز بتوانيد وي را به راحتي به ياد آوريد.كارهاي خود را به خود اعلام كنيد. به آنچه انجام مي‌دهيد، توجه كنيد و به خود يادآوري كنيد.همچنين خود را به قرار دادن وسايلي كه در طول روز به آنها نياز داريد در جاهايي خاص عادت دهيد.
كارها را به خاطر بسپاريد. براي به خاطر سپردن غير عادي باشيد. براي به خاطر سپردن كاري يك يادآور فيزيكي غير‌عادي خلق كنيد.فهرست خريد خود را تبديل به آواز كنيد.از ميانبرهاي حفظ كردني استفاده كنيد. براي به خاطر سپردن نام‌ها، كارها يا ليست‌ها مي‌توانيد حروف اول هر كلمه از آنها را سر هم كرده و آن را به خاطر بسپاريد.
از بدن خود استفاده كنيد. اگر كاغذ يا قلم براي يادداشت كردن نداريد، از اعضاي بدن خود براي به خاطر سپردن چيزي، مثلا ليستي از اقلام استفاده كنيد. براي مثال اگر بايد چسب، كلم بروكلي، مرغ و انگور بخريد تصور كنيد كه پاهايتان در چسب گيركرده، برگ‌هاي بروكلي از جيب شلوارتان بيرون زده، مرغي در حال نوك زدن به شكم شماست، خوشه‌اي انگور از گردنتان آويزان شده است. از اتاق‌هاي خانه هم استفاده كنيد. در شيوه بالا مي‌توانيد ساختمان محل كار يا منزل خود را جايگزين بدن خود كرده و هر يك از اقلام خريد را به يكي از وسايل درون اتاق‌ها يا خود اتاق‌ها ربط دهيد. براي هر عدد در ذهن خود شكلي تصور كنيد. براي اعداد هم قافيه بيابيد. از حروف الفبا استفاده كنيد. زماني كه نام فيلم يا كتابي را فراموش كرده‌ايد، حروف الفبا را به ترتيب بگوييد. زماني كه به حرف مشابه آغاز كننده نام فيلم برسيد، نام به يادتان خواهد آمد.بخوانيد، بنويسيد، بگوييد، بشنويد.از رنگ‌ها استفاده كنيد. از رنگ‌ها در بخش‌هاي مختلف يادداشت‌هاي خود استفاده كنيد تا آنها را به همراه نام رنگ‌ها به ياد آوريد.
 تشکر شده توسط : mahnaz5352 , مـه ســـا , voodoo , Sina , sadaf , Farnoosh
#5
7شیوه برای افزایش حافظه شما:
کلید ماشینتان را پیدا نمی کنید؟ لیست خرید از بقالی را فراموش می کنید؟ اسم مربیتان (مثلأ در باشگاه ) را نمی توانید به خاطر بیاورید؟
شما تنها نیستید...!!!
هرکسی گهگاهی چیزهایی را فراموش میکند.
با این موارد هنوز به راحتی نمیتوان روشن کرد که دچار کاهش حافظه شده اید.
اگرچه این موارد بوجود آمدن کاهش حافظه را تضمین نمی کند اما وقتی این موارد بوجود می آید، بهتر است برای پیشگیری از کاهش حافظه ترفندها و حقه های ذهنی را که میتواند کمک کننده باشد بکار بگیریم.
7 راه ساده برای تیز ماندن ذهنتان و بدنبال آن کاهش حافظه را درنظر بگیرید.
1)ذهنتان را فعال نگه دارید:
همانطور که فعالیتهای فیزیکی کمک میکند که بدنتان متناسب بماند؛فعالیت های ذهنی مهیج نیز به تیز ماندن ذهنتان کمک می کند و شاید کاهش حافظه را از بین ببرد.
جدول کلمات متقاطع حل کنید.
موضوعاتی از روزنامه را بخوانید زیرا باعث می شود ذهنتان فعالیت طبیعی انجام دهد.در هنگام رانندگی مسیرهای متفاوت را انتخاب کنید .
در محیط آموزشی یا فعالیتهای اجتماعی داوطلب باشید.
2)فعالیت های اجتماعی منظم داشته باشید:
اثرات متقابل اجتماع بخشی از استرس ها و اضطرابهایی است که به کاهش حافظه کمک می کنند بنابراین به فعالیتهای خود نظم دهید.
به دنبال فرصت هایی بگردید که با دوستان و افراد دیگری که دوستشان دارید باشید ، بخصوص اگر تنها زندگی می کنید. وقتی به یک وعده غذایی یا شرکت دریک جمع دعوت می شوید، بروید!
3)منظم باشید:
شما بیشتر زمانی چیزی را فراموش می کنید که خانه تان بهم ریخته باشید و یادداشتهای شما بی نظم باشد.
وظایفتان را بخش بخش کنید و قرارهای ملاقات ودیگر واقعه ها را در یک دفتر مخصوص ، تقویم یا برنامه های الکتریکی یادداشت کنید. شما باید حتی گزارش هر ورود و خروج را داشته باشید این بخشها به پایه و اساس ذهنتان کمک می کند.
یک مکان مشخص برای کیف پول،کلید و دیگر وسایل ضروریتان تعیین کنید .
4)تمرکز:
حواس پرتی هایتان را محدود کنید و سعی نکنید تعداد زیادی از کارها را در یک زمان انجام دهید.
اگر شما روی اطلاعاتی که سعی می کنید به یاد بیاورید تمرکز کنید بیشتر از قبل و بخوبی آنها را به یاد می آورید.
این امر ممکن است به ارتباطاتتان هم کمک کند مثلأ در روابط فامیلی که دارید وهمچنین در به یاد آوردن مسائلی چون آهنگ محبوبتان کمک کننده است.
5)مواد غذایی سالم بخورید:
به همان اندازه که برای سلامتی قلبتان رژیمی را رعایت می کنید،باید برای داشتن یک مغز خوب هم رژیمی را رعایت کنید.
به مصرف میوه ها،سبزیجات و تمامی غلات توجه داشته باشید.
چربی کم و منابع پروتئینی مانند ماهی،گوشت بدون چربی ومرغ بدون پوست را انتخاب کنید.
تعداد دفعات نوشیدنتان را شمارش کنید.کافی نبودن آب ویا مصرف مقدار زیاد الکل باعث گیج شدن و کاهش حافظه میشود.
6)فعالیتهای فیزیکی را بعنوان یکی از کارهای روتین روزانه انجام دهید:
فعالیت های فیزیکی افزایش خون را در تمام بدن از جمله مغزبه دنبال دارد.این امر ممکن است به تیز نگه داشتن ذهن کمک کند.
برای سلامتی به همه بزرگسالان ترجیحأ 150 دقیقه درهفته ورزشهای اروبیک خفیف و یا 75 دقیقه در هفته ورزشهای اروبیک شدید پیشنهاد می شود.
اگر شما وقت کافی برای رفتن به باشگاه های ورزشی را ندارید ، روزانه حدود 10 دقیقه در منزل ورزش کنید.
7)موقعیتهای مزمن را مدیریت کنید:
برای موقعیتهای مزمن (مانند دیابت، فشار خون،افسردگی و...) به دنبال توصیه های رفتاری دکترتان بهتر است شما نیز مواظب خودتان باشید با این کار احتمالأ عملکرد ذهنتان را هم بهتر میشود.
بعلاوه داروهایتان را با دکتر خود بطور منظم بررسی کنید زیرا داروهای مختلفی وجود دارد که می توانند بر حافظه تأثیر گذاشته و باعث کاهش آن شوند.

کلیه حقوق این اثر متعلق به ام اس سنتر می باشد.
مترجم: سمانه

برگرفته از: www.mayoclinic.com
If you live to be a hundred
I want to live to be
,a hundred minus one day
so I never have to live
love28.without you
 تشکر شده توسط : # پریسا # , najva , Hasty , mahsa , esmaeil , غزل , Prime , Mahdieh , paeeze , kami , شفا یافته , TootFarangi , 72 mina , negar_ka84 , ساغر , سمانه , okhtapus , O#!!!
#6
پباده روی بیش از نیم ساعت در روز و حل جدول و پازل هم خیلی خیلی موثره
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : zenith , TootFarangi , okhtapus , O#!!!
#7
هر یك از ما با افزایش سن، بخشی از حافظه كوتاه مدت خود را از دست می دهیم.

تغذیه مناسب بر روی حافظه موثر است. بررسی ها نشان داده، مصرف كربوهیدرات قدرت یادآوری مطالب را بهبود می بخشد.

اخیراً در یك مطالعه اثر پروتئین و چربی را بر روی سطح ادراك و آگاهی افراد بررسی كردند.

22 زن و مرد مسن، در سنین 61 تا 79 سال، بعد از مصرف 4 نوشیدنی زیر، سه آزمایش بررسی هوش را انجام دادند. چهار نوشیدنی شامل:

1- فاقد ماده مغذی

2- كربوهیدرات

3- چربی

4- پروتئین ؛ بود و هر روز بعد از مصرف این چهار نوشیدنی در چهار روز جداگانه بررسی شد.

آزمایش بررسی حافظه شامل یادآوری لغت و متن بود كه بلافاصله یا یك ساعت بعد از مصرف موادمغذی صورت می گرفت.

سه نوشیدنی كه دارای ماده مغذی بودند، حافظه كوتاه مدت و بلندمدت را افزایش داده بودند و یك ساعت بعد از مصرف این افزایش، چشمگیرتر بود. ولی فقط پروتئین در یك آزمایش مجزا، زمینه فراموشی را كاهش داد.

نوشیدنی كه فاقد ماده مغذی بود، اثری بر روی عملكرد حافظه و ذهن نداشت و نشان می داد كه دریافت موادمغذی برای كارآیی ذهن لازم است.

بنابراین سعی كنید به طور منظم و با حجم كم، وعده های غذایی را مصرف كنید. مغز شما برای عملكرد بهتر به غذای كافی و مغذی نیاز دارد. برای جلوگیری از اختلال در حافظه بلندمدت، رژیم غذایی متعادل و مناسبی را داشته باشید و هر روز مكمل مولتی ویتامین مصرف كنید.

كولین، ماده ای است كه به طور طبیعی در غذاهای چرب وجود دارد و حافظه را تقویت می كند. پزشكی از دانشگاه كارولینای شمالی بیان كرد، اگر در دوران بارداری مادر، به رژیم غذایی او كولین اضافه شود، قدرت حافظه جنین در حال رشد را برای مراحل بعدی زندگی افزایش می دهد.

در دوران بارداری و شیردهی، ذخایر كولین بدن مادر تخلیه می شود، در نتیجه كولین كافی برای رشد طبیعی مغز در دسترس نخواهد بود. كولین برای حفظ سلامتی افراد، موردنیاز است.

كولین یك تركیب فسفولیپیدی است كه در بدن، مواد محلول در چربی را حمل و چربی ها را امولسیه* می كند. این ماده مستقیماً روی پیام های عصبی موثر است و قدرت ساخت و آزادسازی استیل كولین را سرعت می بخشد. استیل كولین یك ناقل عصبی است كه در كنترل عضلات و قدرت حافظه دخالت دارد. منابع غذایی كولین عبارت اند از: شیر، جگر، تخم مرغ و بادام زمینی. در بدن نیز از اسید آمینه متیونین ساخته می شود. كولین به صورت مكمل های خوراكی نیز وجود دارد و مقدار مورد نیاز آن برای مردان 550 میلی گرم در روز و برای زنان بالغ 425 میلی گرم در روز است.

 تشکر شده توسط : ساغر , شفا یافته , رنگین کمان
#8
3 اشتباه رایج در مورد حافظه که نباید باورشان کنید

اشتباه 1: توانایی یادآوری ما ، با بالا رفتن سن کم و کمتر می شود

حقیقت این است که : شاید مغز با هرچه پیرتر شود چابکی و فرزی خود را از دست بدهد ، اما هیچوقت گنجایش آن تغییر نمی کند و تسلیم نمی شود!به گزارش نیک صالحی ، به یاد آوردن یک سری لغات پیچیده و مسیرهای سخت نیازمند زمان بیشتری برای به یاد آوردن هستند. اما به جوان تر ها ثابت کنید که اگر بخواهید با کمی تلاش می توانید مثل آنها حافظه خوبی داشته باشید.


اشتباه 2:حافظه ما می تواند اتفاقات یا اطلاعات را کپی کند

حقیقت این است که: مغز ما آن قدر گنجایش دارد که ما هر چه اطلاعات بخواهیم در آن بریزیم و هر وقت آن را لازم داشتیم سعی کنیم تا آن را به یاد بیاوریم. آنها در شبکه های عصبی پیچیده ای زنده می مانند . زمانیکه ما به خودمان قول می دهیم آنها را در وقت خاصی به یاد بیاوریم ، معمولا مغز ما این کار را انجام می دهد. مانند یک راه در میان یک پل چوبی ، هرچی بیشتر در آن کنکاش کنیم ،هر چه بیشتر آ ن را برای خودمان تکرار کنیم راحت تر آن را به یاد می آوریم اما نمی توانیم تمام اطلاعات و حوادث را با تمام جزئیات در ذهن نگاه داریم و بعد همه آنها را به یاد بیاوریم چرا که قسمت بسیاری از آنها به ضمیر ناخودآگاه ما منتقل می شوند.


اشتباه 3: مغز ما در اوایل چهل سالگی و یا پنجاه سالگی زرنگی و چابکی خود را از دست میدهد

حقیقت این است که : چابکی ذهن ،- منظورمان گنجایش آن نیست- در واقع این فرزی و چابکی از 24 سالگی کم و کم تر می شود. هرچه پیرتر می شویم ، سخت تر می توانیم حوادث و مسائل را مثل کودکان به یاد بیاوریم و نیازمند کمی تأمل هستیم.


تهیه و ترجمه : گروه سلامت
زندگی نبرد است جرات حضور در آن را داشته باشید


[تصویر:  28018023802572124662.jpg]


 تشکر شده توسط : هانیه , ساغر , رنگین کمان , najva
#9
استفاده از الماس برای تقویت حافظه


محققان دانشگاه «جان هاپكینز» روشی را ابداع كردند كه در آن با استفاده از الماس، سرعت و مدت‌زمان نگهداری اطلاعات در سیستم‌های ذخیره‌سازی به‌نحو چشمگیری افزایش می‌یابد.

محققان دانشگاه «جان هاپكینز» روشی را ابداع كردند كه در آن با استفاده از الماس، سرعت و مدت‌زمان نگهداری اطلاعات در سیستم‌های ذخیره‌سازی به‌نحو چشمگیری افزایش می‌یابد.

در این روش جدید نوعی آلیاژ خاص متشكل از «ژرمانیوم»، «آنتی‌موان» و «تلاریوم» كه در ساخت حافظه‌های تغییر فاز كاربرد دارد، با الماس جایگزین می‌شود.

حافظه‌هایی كه به این روش ساخته می‌شوند 100 برابر سریع‌تر از حافظه‌های فلش بوده و تا 100 هزار بار امكان بازنویسی اطلاعات را فراهم می‌كنند.

در حال حاضر شركت‌ «آی‌بی‌ام» و سایر شركت‌های سخت‌افزاری، این فناوری را برای تولید تراشه‌هایی با قابلیت پنج میلیون بازنویسی مورد استفاده قرار می‌دهند.انتظار می‌رود تا پنج سال آینده تمام هارددیسك‌ها با استفاده از این فناوری تولید شوند و فضایی صدها برابر فضای كنونی را برای ذخیره اطلاعات با هزاران برابر سرعت فعلی آن فراهم كنند.
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : ارزو , Ali 324 , seyyed reza , Hasty
#10
میگن کنجد برا حافظه خیلی خوبه البته میگن منم میخورم
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
 تشکر شده توسط : zenith
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آکواریوم و گلدان در بهبود سلامت روان موثر است paeazan 3 3,630 2014/04/06, 08:14 PM
آخرین ارسال: hamid_147
  همه چیز در مورد بهبود روحیه نازلی 52 32,192 2013/04/19, 03:44 PM
آخرین ارسال: شيدا رهاکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست