امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر پزشک شما برای قطع تزریق در صورتی که چند سال حمله نداشته باشید
(2012/01/24, 06:34 PM)nahid نوشته است: علیرضا ، من با توجه به این گفته شما :

گفتم اگه درستش اینه که دکتر بعد از مدتی دارو رو موقتاً برای بررسی وضع بیمار قطع کنه تا بتونه نتیجه بگیره ( که دارو رو باید قطع کرد یا نه)، پس چطور بعضی از دکترها از همون اول نظر میدن که دارو تا آخر عمر تزریق بشه یا فقط چند سال ؟
من با از همون اول گفتنش مشکل دارم.نمیدونم چطور نظر میدن.
خودم نه تا حالا از دکتر پرسیدم و نه اون گفته که چه مدت بزنم.

خوب ببین مگه چند ساله که این دارو ها اومدن؟
بعد هم معمولا در ایران هیچ پروتکلی تعریف نمیشه
هر کس هر چی تو سمینار ها شنیده انجام میده
یه روز میگن تا آخر عمر بزنه بیمار یه روز میگن چرا عوارض رو تحمیل میکنید.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : DavidBili
(2012/01/24, 06:54 PM)Prime نوشته است: هر کس هر چی تو سمینار ها شنیده انجام میده
یه روز میگن تا آخر عمر بزنه بیمار یه روز میگن چرا عوارض رو تحمیل میکنید.
دقيقا همينطوره
دكتر من هر وقت ميره به يه سمينار جديد توي انگليس يا حالا هر جا،مدتش رو با توجه به صحبتهايي كه اونجا شده ميگه و چون من زياد شكايت نكردم از داروم ، تا به حال صحبت از مرخصي و اينا نكرده

منم 4 سال که سینووکس میزنم تو این 4 سال به غیر دفعه اول که تشخیصی بود یک بار حمله داشتم ولی دکتر خودم میگه که فعلا باید بزنم چون ام اس بیماری خاموشه ممکنه 3 سال مثل من نداشته باشی بعد یه هو یه حمله شدید یا خفیف داشته باشی...من امسال پیش دکتر صحرائیان رفتم گفت اگه حمله نداشته باشی قطع میکنم ولی باز خیلی دقیق نمیشه گفت...چون متاسفانه بیماری ناشناخته ایست...
 تشکر شده توسط : yas , DavidBili
پس نظر دکتر صحراییانم همین بوده که میشه قطع کرد ولی باید احتیاط کرد خوبه agreement2
 تشکر شده توسط : zhonan , DavidBili
منم فقط همون یه حمله داشتم که msمن تشخیص داده شد یعنی بی حسی یه سمت صورتم دکترم میگه اگه تا سه سال حمله نداشته باشی امید قطع کردن آمپولا هست فعلا که خداروشکر همه چی خوبه agreement2agreement2
به اندوه خود لبخند بزن...
(2012/01/24, 02:47 PM)samira61 نوشته است: من درست 6 سال که بتافرون می زنم البته یک سال اونکس زدم بعد 5 سال اخیر بتافرون می زنم دکترم (دکتر معتمد) معتقد که بهترین دارو برای ام اس و قابل اطمینان ترین دارو بتافرون البته بگم من هم ازش خیلی راضی هستم واقعا مشکلی غیر از دردهای استخوانی بعد از تزریق و حالتهای سرماخوردگی که خوب عوارش دارو می باشد مشکل خاص دیگه ای ندارم و زندگی عادی دارم. ولی چند وقت پیش به علت خستگی بعد از 6 سال واقعا از تزریق خسته شدم خودم وقتی داروهام تمام شد نرفتم داروهام بگیرم واقعا خسته بودم و از همه مهمتر بدنم جا برای تزریق نداشت 20 روز نزدم رفتم دکتر برای چکاب به دکتر گفتم که من الان 20 روزی است که دارو نمی زنم اقای دکتر خسته شدم گفت درکت می کنم اشکالی نداری یه کمی استراحت کن بعد دوباره شروع کن ولی داروهات قطع نکن و قدر حالی که الان داری سالمی رو بدون و برام توضیح داد یه بیمار داشتم که 9 سال بود تزریق می کرد یه سفر به ایرلند داشت مدارک بیماریش برده بود به پزشکان اونجا نشان داده بود اونا هم بهش گفته بودن شما اصلا بیماری ام اس ندارین و بیخود دارین دارو مصرف می کنید می گفت بعد از سفر اومد پیش من و به من اقای دکتر من حالم خوبه توی ایرلند هم پیش چند دکتر رفتم نظرشون این بوده که من دارو مصرف نکنم نظر شما چیه ؟ من هم گفتم من جرات اینو که بگم دارو مصرف نکنی رو ندارم ولی می خوای پیش چند متخصص دیگه برو و نظر اونا رو هم بپرس مثل اینکه نظر اون متخصص ها همین بوده که قطع نکنی بهتره ولی این خانم به حرفهای پزشکان ایرلند استناد کرده و دارو رو مصرف نکرده دکتر می گفت چند روز پیش خواهرش اومد مطب گفت فاطمه بعد از یک سال یه حمل شدید بهش دست داده الان هم به سختی راه میره و در بمارستان فرهنگ بستری هستن خودشون روش نشده تمای بگیره از من خواستن از شما وقت ویزیت براش بگیرم راستشو بخواین من هم ترسیدم احساس می کنم ریسک شاید زدن دارو از نزدنش بهتر باشه به امید اینکه یه روزی قرصهای مربوط به این بیماری بیاد و همه ما از تزریق راحت بشیم .

دوست عزيز سلام
منم مریض آقای دکتر معتمد هستم، قبلا یعنى حدود 6 سال علایم داشتم اما پس هر پزشکی می رفتم به من ام آر آی نمی دادند، تا بالاخره آقای دکتر معتمد تشخیص بیماریمو 1.5 سال پیش دادند، الان تحت نظرشونم، به منم اول گفتند دو سال سینووکس بزنم، حالا نمی دونم واقعا تا کی باید سینووکس مصرف کنم
به گمانم فردا روز خوبی باشد.....صورت ماه به من می گوید
دکتر من اول که این آمپولارو تجویز کرد گفت 2 سال باید بزنی!!
از تیر ماه 90 هم سینووکس می زنم .. بعد مهر 91 MRI نوشت (تو این مدت حمله هم نداشتم) گفت ادامه بدم آمپولارو ..
بعد الان دوباره میگن از آخرین MRI باید 2 سال بگذره ...
فروردین 92 هم 1 کم کرختی داشت سمت چپ بدنم با دگزا برطرف شد 1 ماه بود حدودن ..
خلاصه آخرین ویزیتی که شدم قرار شد مهر 93 دوباره MRI بدم اگه خدا بخواد..
مامانم خیلی نگرانه ، و دوست داره که من دیگه آمپول نزنم ConfusedConfused
آنچه مرا نکشد، نیرومندترم میسازد.
این را در مدرسه ی جنگِ زندگی آموخته ام...
 تشکر شده توسط : M_Reza
منم اول بهم گفتن که دو سال باید بزنی آمپولا رو
الان 4 سال شده
angry2
نه ام آر آیconfused2
نه کشکی confused2
نه دوغی confused2
یعنی چی ؟من تا کی باید اینارو تزریق کنم؟؟؟؟؟؟Tongue
درک می کنم، مامان منم همیشه نگرانمه، منم آذر 93 میشه 2 سال که سینووکس می زنم، ولی هنوز نمی دونم که اون موقع باید ام آر آی بدم یا نه، یه بارم یه کم بی حسیم بیشتر شد حدود 6 ماه پیش که نوار مغز گرفت و گفت التهابه آگه دیر میومدی به حمله می رسید، که 7تا دگزا داد براى 3 روز، امیدوارم کلا ریشه کن بشه تو بدنمون
به گمانم فردا روز خوبی باشد.....صورت ماه به من می گوید
قطع نکنین داروتونو confused

هی هم نشمارین چند ماه شده چند سال شده ؛ MRI بدم ندم .....confused2

بهترین دکتر هم نمیدونه فردی با پلاک غیر فعال و قطع دارو چند ماه دیگه چطوره!

شیطون نره تو جلدتونTongueevilgrin0039.gif

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : ابراهیم , nahid , aisan , omid_nejad , hessam , arezooo82

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عوارضی که با تزریق دگزامتازون پیش آمده صدف 39 49,901 2023/05/22, 09:14 AM
آخرین ارسال: abbas_ghanavati
  ام اس را برای طرف مقابل (برای ازدواج) چگونه مطرح کنم ؟ AIDA 151 93,674 2022/11/05, 09:37 PM
آخرین ارسال: powerful
  حمله چه مشخصاتی داره ؟ mina 70 102,358 2022/02/20, 01:10 PM
آخرین ارسال: طلوع..
  انتخاب پزشک مغز و اعصاب ؛ آزمايشگاه و مراکز درمانی khatoon25 49 39,062 2020/05/08, 03:36 PM
آخرین ارسال: Tanhafatima
  استفاده از Tiwan برای سهولت در راه رفتن ستاره تهرانی 0 1,290 2019/09/23, 10:10 AM
آخرین ارسال: ستاره تهرانی
  راهنمایی برای انتخاب و یا تغییر داروی ام اس hadyeh 171 103,799 2019/07/01, 08:43 PM
آخرین ارسال: سمیرا67
  تاخیر در زمان تزریق nahid 56 29,328 2019/04/08, 04:47 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  اثربخشی و عوارض تزریق سینومر vahid.sh 44 34,581 2019/01/01, 01:05 PM
آخرین ارسال: mahbub
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 20,119 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  نظر متفاوت 2 پزشک.. نظر شما چیه؟ mohamad88 31 16,378 2017/12/01, 09:30 PM
آخرین ارسال: hourieh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان