امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نتایج پیوند سلولهای بنیادی خونساز دردرمان MS در کانادا
چرا نمیدونید ؟ خودشون که توضیح دادن !
دوست دارید الکی خوشحال بشیم و انتظارمون بره بالا ؟
ما سالی حداقل دو بار خبر درمان قطعی رو میشنویم . این خبرهایی که به این شکل در رسانه ها منتشر میشن امید زیادی رو ایجاد میکنن ، بعد مبتلایان ، بخصوص کسانی که واقعا دارن از بیماری پیشرفته رنج میبرن، وقتی دیدن چند بار تکرار شد و خبری نشد و یا دیدن این شیوه نمیتونه آسیب های وارد شده رو جبران کنه ، معلومه که حسابی ناامید میشن و روحیه خودشون رو از دست میدن، یه مقدار به فکر اون عزیزان هم باشیم بد نیست.
دکتر صحراییان که خودشون گفتن دارن روی سلول های بنیادی کار میکنن و خیلی هم امیدوارن به اون !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : یه غریبه
ببخشید کدوم سال خبر درمان قطعی ام اس آمده که من خبر ندارم confused
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
آخیششششش! بالاخره این ویدئو رو توسط دوستم تو سایت "پیام ام اس" پیدا کردم.

آقا جان درمان با سلول های بنیادی سالهاست که در حال پژوهشه و هنوز هیچ درمانی وجود نداره!
اینجا رو ببینید!
 تشکر شده توسط : paeeze
سلام
وقتتون بخیر

چرا فکر میکنید ما بخیلیم که دلمون نمیخواد درمان بیاد؟ 305320_JC_thinking
انگار نه انگار خودمون هم داریم رنج این بیماری رو میکشیم! sad2
دشمنی باهم نداریم که چند روز هست هی تو سر همدیگه میزنیم و اونقدر پیش رفتیم که تیر هدف رو سمت پزشکان هم گرفتیم!

والا هدفمون اینه خبر درست تشریح شه و فقط در حد یه تیتر که ممکنه خیلی ها رو بی جهت امیدوار یا ناامید کنه نباشه.
آره خب این خبر خیلییییییی امیدوارکننده س برا درمان ام اس و حتی بهمون امیدواری داده برا روشی ساده تر در آینده ای نه چندان دور.
همونطور که آقا فرشید هم گفتن قبلا هم بحث سلول های بنیادی بوده
من خودم همیشه پیگیر خبرهاش در سایت بودم

الان دانشمندا خوشبختانه روششون روی عده ای جواب داده
بازم میگم آره این امیدوار کننده س
اما نمی دونم چرا در شرح دادن روشش، که پزشکان ما دارن به زبان ساده تر بیانش میکنن، موضع گرفته میشه!
شماها دقت کردید این روش سالها طول کشیده تا به همچین نتیجه ای رسیدن؟ از طرفی خطر و ریسکشو خود محققین هم قبول دارن. مطمئنا همین محققان الان عزمشون رو جزم تر میکنن که بیان و راه و روشی ساده تر و کم خطر تر رو کشف کنن و قطعا براش از این به بعد تلاش بیشتری خواهند کرد.Blush
و چه بسا روشی که همه بتونن استفاده کنن رو هم به زودی کشف کنن happy0065.gif

یه جوری روی این خبر مانور داده شد انگار درمانش کار یه روز هست و محققان اومدن دره خونه هامون صف کشیدن که تو رو خدا بیایین درمانتون کنیم! خودشون هم قبول دارن فعلا این روش ریسکش بالاس اما این چیزی که کشف کردن امیدوارکننده س.
دقت کنین؟ امیدوار کننده س برا درمانی راحت تر
واقعا موندم سر چی هی بحث می کنیمUndecided

متاسفانه موجی شروع شده که قبلا هم بوده که میگن پزشکان(پزشکان کل دنیا منظورمه) و داروسازان ( داروسازان کل دنیا منظورمه) میگن اینا نمیزارن درمان بیاد؟
نمی دونم چرا ماها فکر می کنیم دیگه بعد از ما کسی به ام اس مبتلا نخواهد شد. فکر می کنیم ما درمان شیم پزشکا بیکار می مونن. نه جانم. برید آمار انجمن ها رو چک کنید ببینید روزانه چقد بیمار جدید دارن اضاف میشن متاسفانه. قطعا درمان اصلیش بیاد همه ازش نفع میبرن. هم ما بیمارا، هم تازه مبتلاها، هم پزشکان و ........
خوبه ادعامون میشه برا هر چیزی بریم پیش پزشک معالجمون اونوقت اینقد راحت هم میاییم تخریب می کنیم!

در مورد داروسازا. نمی دونم چرا اینطور تصور میشه که شرکتا داروسازی نمیزارن درمان بیاد؟ آیا تا حالا فکر کردید چقدر در بازار دارویی رقابت هست؟ آیا فکر کردین اگر درمان قطعی بیاد چقد شرکتها سعی می کنن خودشون رو باهاش به روز کنن و درمانو تولید کنن؟ فکر کردین میشینن بیکار؟

الان نگاه کنید به طور مثال تا چند سال پیش جلنیا یه قرص انحصاری در دنیا بود. آیا مثلا همین کشور خودمون اومد بیکار نشست و پسش زد؟؟؟؟؟ آیا الان دومین شرکت در کشور هم دست به تولیدش نزده؟؟؟؟ و در کل منظورم همه جای دنیاهه.

مثال بعدیم ربیف هست. ربیف خارجی چند ساله که به صورتی با دستگاه آماده ش هم تولید شده.
رسیژن نمونه ایرانی از ربیف هست.
دقت کردین الان مدتیه شرکت ایرانیه رسیژن هم اومده رسیژن رو به صورت سرنگ با دستگاه آماده ساخته؟
اینا یعنی اگه درمانی جدیدتر و یا حتی قطعی بیاد شرکتا داروسازی خودشون کارشون رو بلدن و میان خط تولیدشو میزنن که هم به روز بوده باشن هم سودشو برده باشن.

خود پزشکان داخل کشورمون هم اظهار امیدواری دارن نسبت به این درمان.
از جمله خوده ما.

به جای بحثهایی که روحمون رو داره آزار میده واقع بین باشیم
آره درمانی اومده و روی عده ای جواب داده
اما هنوز مراحلی داره برا همگانی و فراگیر شدن

من با شنیدن خبر درمان ام اس به درمان نهایی ام اس که برا همه قابل استفاده باشه امیدوار شدم
بیاییم دعا کنیم تحقیقاتشون هر چه زودتر نتیجه امیدبخش تری بده برامون
و به زودی شاهد این باشیم که هیشکی از بابت ام اس ناراحت و درگیر نباشه!

بازم وقتتون بخیر
والسلام
عشق اگر با تو بیاید به پرستاری من
قصـــه عشــق شود قصه بیماری من
 تشکر شده توسط : nahid , یه غریبه , sia , zohrevand , FBF
اصلا
پزشکان
یک جوری بیان می کنند که کلا حرف ها برعکس نشان داده می شه خوب دیگه شاید نامید کردن ملت یک جور کار و کاسبی باشه confused
ولی
هر جوری
می خواهند بیان کنند بیان کنند
بیماری ام اس با روش شیمی درمانی و سلول های بنیادین تو کاناندا چه به صورت تحقیق و پژوهش و چه به هر صورتی دیگه هی که می خواهید فکر کنید درمان شده happy0065.gif
اصلا
یعنی چی دوره نحفتگیش طولانی تر شده icon_cryنحفتگی چیه دیگه 305320_JC_thinking من که بعد از ۱۳ سال این واژه را تازه شنیدم و دارم زندگی معمولیم را می کنم و اگه هم خود نگم کسی متوجه ام اس نمی شهangel
یکی نیست که بگهSmiley-cool14
دکتر جان همه چیز که کتاب نمی گه Laie_70
در اصل همه چیز را بیمار بهت می گی wink2
کتاب ها را بیمار ها در اصل می نویسند چون بیماره که از بیماریش می گه BlushBlushwink2
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
كاشكى ياد بگيريم به اين راحتى به دكترهامون انگ هاى الكى نزنيم و نگيم به خاطر كار و كاسبى نظراتشون رو ميگن. اونا درسش رو خوندن و نظراتى ميدن كه علمى هست. بهتر از همه ما ميدونن چى درسته چى غلط. اين حرفها فقط باعث ميشه كه توى دل كسانى كه تازه بيمار شدن، خالى بشه و نسبت به پزشكها بى اعتماد بشن. كه خيلى بده.
در مورد نهفتگى هم ما شايد چيزى ندونيم. دليلش هم اينه كه تخصص و علم لازم رو نداريم.
به نظرم همه چيز به حس اعتماد به پزشك برميگرده.
خوب باید به پزشک اعتماد کرد ولی در حد حدود مشاوره نه تعیین و تکلیفSmiley-cool14
من باز هم می گم
کتاب و مطلب را آن کسی می نویسه که اعلام ناراحتی از بیماری می کنه Smile (52)
این واژه نهفتگی / نحفتگی /.... ( شاید درست منظورشون یک چیز بود ) را هم من از زبان دکتر عظیمی شنیدم Undecided
و اصلا اعتقادی به این واژه تو ام اس ندارم Cheshm-posht2
اصلا یعنی چی Smile (52)
یکی که استرسش زیاده و حمله بیشتری داره پس بیماریش فعاله 305320_JC_thinking
یکی که استرس کمتری داره حمله کمتری داره پس پلاک فعال نداره Sleepy
آن واژه اگه یعنی تو یک دوره زمانی مشخص همه افراد هیچ حمله ای نداشته باشند و بعد از آن حمله داشته باشند
که اصلا این جوری نیست angel
الان برای کسیکه سکته قلبی میکنه وef قلبش پایینه
از سلول های بنیادی استفاده میکنندوef قلبو ازحالت بحرانی نجات می دهند
نمیدونم چرا دکترهای حاذق ما که سالی یک ماه برای تفریح و.....در امریکا واروپا هستندangry
در مقابل این خبر موضع گیری میکنند
 تشکر شده توسط : majid1
به نظرم شايد لازم باشه در مورد بسته شدن اين تاپيك جدى تر فكر كنيم. بحث در اين مورد به كسى كمك نميكنه.
 تشکر شده توسط : Exhautless , hadisss
دوستان این تاپیک اخبار خارجی هست نه موضع گیری در مورد پزشکان . من کاملا صحبت های دکتر عظیمی و دکتر صحراییان رو متوجه شدم که منظورشون چی بود و هیچ آیه یاس و یا نظر منفی در مورد درمان ام اس با سلول های بنیادی در صحبتهاشون ندیدم برعکس خیلی هم امیدوار شدم به این که در آینده ای نزدیک و نه خیلی دور بالاخره این درمانها ما رو نجات میدن . هم از صحبتهای دکتر صحراییان که درمانهای جدیدی تو راهه و هم خبرهایی که آقا فرشید گذاشتن . کسانی که از حرفای پزشکان مطرح شده بد برداشت کردن ، لطفا دوباره بخونن تا خوب متوجه بشن و حرفهای بیربط به موضوع نزنن .
پست های آقا حسام از اول تا آخر معلوم نیست چیه . توی اولین پست گفته روشش ریسک داره و....، تو پست های بعدی گفته چرا دکترا نمیذارن و... ! واقعا عجیبه این چرخش نظر !

دوستان مگه الان این درمان میخواسته بیاد تو ایران که دکترا نذاشتن ؟ هنوز فقط روی داوطلبان تحقیق و بررسی کردن.
لطفا فقط خبرهای مربوط به موضوع تاپیک رو اگه دارید بذارید وگرنه مجبور نیستید که پستی تو اخبار خارجی بدید که دیگران رو ناامید کنید از دکترا. لابد بعدش بیان پیش شما درمان شن !
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : یه غریبه , hadisss

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج مقدماتی اما امید بخش در درمان «ام.اس» محمود 1 2,474 2019/11/20, 08:53 AM
آخرین ارسال: ارزو ش
  پیوند سلول‌های بنیادی خونساز 'ممکن است بزودی درمان اصلی ام اس شود' hamid 2 3,470 2018/03/20, 11:59 AM
آخرین ارسال: N@RGES
  نتایج تحقیقات خارجی درمان ام.اس با سلول‌های بنیادی mohammad.ali 59 42,354 2016/07/18, 12:13 AM
آخرین ارسال: sia
  چند تحقیق جدید و نتایج معنی دار mohamad88 6 6,109 2015/04/07, 09:04 AM
آخرین ارسال: niloofary
  درمان معجزه‌گر بیماری ام‌اس با پیوند سلول‌های بنیادی aztab 5 8,164 2015/03/19, 06:09 PM
آخرین ارسال: مینا میلانی
  آخرین نتایج تحقیقات در مورد ام اس sooorooosh 12 13,454 2013/11/22, 11:07 PM
آخرین ارسال: شهرزاد
  موفقیت دانشمندان دردرمان بیماری ام‌‎اس mohammad.ali 0 2,351 2013/10/14, 12:49 PM
آخرین ارسال: mohammad.ali
  اولین پیوند سلول های بنیادی برای درمان MS درهند nahid 2 3,637 2013/08/21, 12:44 AM
آخرین ارسال: FBF
  مروری بر گزارش عملکرد پیوند سلولهای بنیادی جنینی در هر 3 نوع ام اس همسر یک مشکوک به ام اس 7 5,761 2013/02/21, 02:13 PM
آخرین ارسال: sargol
  کشف فرایند به رسمیت شناخته شدن میلین توسط سلولهای T همسر یک مشکوک به ام اس 1 3,771 2013/01/13, 01:58 PM
آخرین ارسال: sargol

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
3 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست