امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معاون توانبخشی:بیماران ام اس ازپوشش بهزیستی خارج نمی شوند
واقعیتش بیمار ام اس بدون ناتوانی حرکتی را خیلی سخت قبول میکنند (تقریبا قبول نمیکنند)
تازه چند روز پیش تو دستورالعمل جدید بهشون گفتن هزینه داروهای بیمارهای ام اس رو کامل پرداخت کنند(فقط کسانی که معلولیت دارن)
اخبار من منبع شخصی داره
زندگی مثل یه لیوان پر از آب ولی ترک خورده است
آب رو بخوری تموم میشه --- آب رو نخوری حروم میشه
 تشکر شده توسط : FBF
منم توي روزنامه همشهري خوندم كه فقط بيماراني تحت پوشش بهزيستي قرار ميگيرند كه مشكل حسي و حركتي داشته باشند حتي اگه سالهاي زيادي هم باشه كه ام اس داشته باشند؛ اگه مشكل ندارند تحت بيمه قرار نمي گيرند
 تشکر شده توسط : kaveh_plus
این خبر جدید رو هم من خوندم
اما قبلا اینطوری نبود که. در یکی از همایش های اهواز رئیس بهزیستی گفت (حرف شاید 7 سال پیشه) بیمارای ام اس میتونن عضو بهزیستی بشن. چون دوست مامانم در بهزیستی اینجا بود من راحت عضو شدم اما دوستم رو خیلی اذیت کردن تا عضو کردن و میگفتن باید معلولیت داشته باشه
خبر الان رو چیزی در موردش نمیدونم اینکه مثل اون سالها عضو بدون مشکل میپذیرن یا سختگیری میکنن
صدالبته پارتی که داشته باشی مشکلت حله

حالا مگه میخوای چیکار کنن برای بیمار؟
قبلاها یه مدت هزینه ی دانشگاه آزاد رایگان بود بعدش کردنش نصف بعد گفتن اگ درآمد سرپرست خانواده از پانصد هزار بیشتر باشه این تخفیف دانشگاه شاملش نمیشه
بلیط هواپیما فقط بعضی از شرکتهای هوایی نصف قیمته. که من کارت بهزیستیم تمدید نبوده و تا حالا ازش استفاده نکردم. هنوزم بهزیستی تمدیدش نکرده
اگ ثبت نامتون نکردن اصلا غصه نخورین چیزی رو از دست ندادین
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : sanaz-sss , kaveh_plus , saba.
قبول دارم که باید به بیماران بها داده بشه طوری که کمبودی تو زندگیشون حس نکنن
ولی از یه طرف هم حس خیلی خوبیه وقتی می بینی اونقدر سرحال و سرپایی که به بیماریت اهمیت داده نمیشه و عضو بهزیستی قرار نمی گیری....
امیدوارم که هیچ وقت ، هیچ دوستی احتیاجی به بهزیستی نداشته باشه.
اگرمیخواهی محال ترین اتفاق زندگیت رخ بدهد باور محال بودنش را عوض کن ...............
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , طاهره کسمایی , عمومهربان , successful , شفا یافته , saba.
من رفتم از بهزیستی پرسیدم گفتن برای کسانی که حد معلولیتشان از متوسط به بالا باشه بهزیستی کمک میکنه
از ديروز بياموز، براي امروز زندگي كن و به فردا اميد داشته باش
15 آذر 1392- ساعت: 17:5
داروهای بیماران ام اس تحت پوشش بیمه قرار می گیرد
کاشان– ایرنا – معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: با پیگیری صورت گرفته داروهای بیماران مبتلا به ˈام اسˈ تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، ˈیحیی سخنگوییˈ روز جمعه در جمع خبرنگاران کاشان اظهار کرد:بیماران مبتلا به ˈام اسˈمی توانند با مراجعه به مراکز بهزیستی با دریافت کد معلولیت از خدمات رایگان امور توانبخشی سازمان بهزیستی استفاده کنند.

وی با اشاره به بهبود وضعیت معلولان در دولت یازدهم گفت: در مدت صد روز فعالیت دولت روحانی رقم پرداختی برای تجهیزات معلولان نسبت به سال گذشته 300 درصد افزایش داشته است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی همچنین گفت: طرح بازنگری قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در هیات دولت در حال بررسی است که بزودی برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.

وی با بیان اینکه فراکسیون حقوق معلولان درمجلس پیگر تصویب قانون حمایت از حقوق این قشر از جامعه است، اظهار کرد: با تصویب این قانون 70 درصد از مشکلات معلولان در جامعه حل خواهد شد.

سخنگویی، وضعیت اشتغال، مسکن و محیط سازی مناسب شهری را ازمهمترین موارد مطرح شده در قانون حمایت از جامعه معلولان دانست و گفت: در این طرح نقش صدا وسیما در چگونگی برنامه سازی برای قشرمعلول و وظایف شهرداری ها نسبت به مناسب سازی شهرها بصورت قانون درآمده است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی، ارائه خدمات توانبخشی در منازل را از مهمترین برنامه های این معاونت در سال آینده ذکرکرد و افزود: سال گذشته یکهزار و 600 نفر در 10 استان کشور از تسهیلات توانبخشی رایگان در منازل استفاده کردند و اکنون چهار هزار نفر نیز در سراسر کشور تحت پوشش این طرح قرار دارند.

http://www.irna.ir/fa/News/80938383/%D8%...8%B1%D8%AF
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : hessam , ERMES
چی کار باید کنیم تا عضو شیم ؟ من خودم مهد کودک کار می کنم .
می شه شرایظش رو هم بگین

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ارائه خدمات هوشمند به بیماران ام اس محمود 41 32,963 2019/06/02, 08:29 AM
آخرین ارسال: parisaa
  بودجه بیماران خاص کاهش یافت nahid 3 2,116 2019/01/03, 01:38 PM
آخرین ارسال: minas
  راه‌اندازی شبکه مراکز جامع خدمات بیماران خاص nahid 0 1,369 2018/11/12, 06:15 PM
آخرین ارسال: nahid
  درمان بیماران ام-اس در پژوهشگاه رویان محقق خواهد شد hamdam 22 19,313 2018/10/12, 06:38 PM
آخرین ارسال: kohedard
  بیماران خاص نگران دارو نباشند nahid 0 1,794 2018/07/24, 07:35 PM
  حمایت بیمه ای بیماران ام اس nahid 0 1,916 2018/01/17, 06:34 PM
  رایزنی مجلس با وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف هزینه های درمانی بیماران خاص nahid 0 1,959 2017/12/14, 06:46 PM
  ورود جلیقه های خنک کننده ویژه بیماران MS به بازار yummy 66 39,978 2017/02/14, 07:58 PM
آخرین ارسال: pesareshoja_ir71
  ارائه خدمات توانبخشی با راه‌اندازی کلینیک مغز و شناخت nahid 0 1,771 2016/10/30, 03:49 PM
  چه عواملي سبب ابتلاء به بيماري ام اس مي‌شوند؟ sooorooosh 27 26,971 2016/08/11, 12:28 PM
آخرین ارسال: somaye_602000

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست