امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلات جنسی در بیماری ام اس
سلام به همگی
میخواستم بدونم چند درصد از بیماران ام اسی بعد از ازدواج ممکنه تو روابط زناشویی دچار مشکل بشن؟
سلام دوست عزیز به قسمت دانستنی های Multiple Sclerosis مراجعه کنید اونجا مطلب در این مورد هستicon_question
 تشکر شده توسط : پرستو احمدی , ثریا
(2012/06/03, 10:38 AM)# پریسا # نوشته است: سلام دوست عزیز به قسمت دانستنی های Multiple Sclerosis مراجعه کنید اونجا مطلب در این مورد هستicon_question

ممنون پریسا جان راستش من او مطلب رو قبلا مطالعه کرده بودم برای همین این سوال رو مطرح کردم، فقط میخواستم بدونم آیا تو همه بیماران ام اسی این مشکلات هست؟ یعنی هر کسی که ام اس داره حتما این جور مشکلات جنسی رو هم داره یا هستن کسانی که با داشتن این بیماری تو این زمینه مشکلی ندارن؟ مثلاً خستگی رو همه بیمارا تجربه کردن، اینم جز مواردیه که همه تجربه میکنن؟
 تشکر شده توسط : # پریسا #
(2012/06/03, 11:30 AM)پرستو احمدی نوشته است: ممنون پریسا جان راستش من او مطلب رو قبلا مطالعه کرده بودم برای همین این سوال رو مطرح کردم، فقط میخواستم بدونم آیا تو همه بیماران ام اسی این مشکلات هست؟ یعنی هر کسی که ام اس داره حتما این جور مشکلات جنسی رو هم داره یا هستن کسانی که با داشتن این بیماری تو این زمینه مشکلی ندارن؟ مثلاً خستگی رو همه بیمارا تجربه کردن، اینم جز مواردیه که همه تجربه میکنن؟

شما بهتره ابتدا درباره علائم بيماري اطلاعات كسب كنبد و بعد سوال بپرسيد.
شما كه مطالب رو مطالعه كرديد چطور درباره خستگي مبتلايان به ام اس، چنين سوالي ميپرسيد؟
خانم محترم، در جواب سوالتون "سلام به همگی میخواستم بدونم چند درصد از بیماران ام اسی بعد از ازدواج ممکنه تو روابط زناشویی دچار مشکل بشن؟"، بايد بگم، لطفا اينجا نظرسنجي نكنيد. مگه شما محقق هستيد؟ سايت هم جاي نظرسنجي درباره درصد بيماراني كه مشكلات جنسي دارن نيست! اگر سوالي داريد تشريف ببريد انجمن ام اس ايران يا مركز تحقيقات ام اس در تهران و اصفهان، درباره درصد و ... راهنمايي ميكنن و پاسخ دقيقي بهتون ميدن.
واقعا متاسفم.
ندا جون ، من نمی دونم این دوستمون دلیلش برا مطرح کردن سوالاتش چیه ؟ در جایگاهی ام نیستم توو سایت که بدونم سوالاتشون جای پرسیدنش اینجا هست یا نه ؟ اما به فرض اگه این دوستمون تصمیم به ازدواج با یه فرد ام اسی داشته باشه و بخواد نقاط ابهام ذهنش رو با آدمایی که تجربه شخصی دارن پر کنه چی ؟
Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : fireboud , # پریسا # , kaveh_plus , پرستو احمدی , ساغر , مهسا24 , MAHDI , hanie , فرناز , سمانه میم , hamid_147 , nojan.mrs01
اون وقت شايد. اما بهتره در معرفي،‌افرادي كه ام اس ندارن،‌هدفشون رو از عضويت در سايت بگن. اينطوري كمتر تنش ايجاد ميشه.
چند وقت پيش تو چت روم دارم از آقايون راهنمايي ميگيرم كه همسرم هم ام اس داره و بچه نميخواد و من بچه ميخوام، شما كه مرد هستيد، بگيد چطوري با ايشون برخورد كنم. چون همسرم حتي مركز مشاوره هم نمياد! (هر دو ام اسي هستيم)
خانمي كه ام اس نداره، ميپريد وسط حرفمون و ميگفت: عمو فلاني، خانم فلاني و ... به من توجه كنيد!
خب درست نيست ديگه. من و شما هم براي عضويت در سايت هدفي داشتيم، نه اينكه فقط بيايم تو تاپيكهاي سرگرمي چيزي بنويسيم و بريم.
خيلي از كساني كه ام اس ندارن و عضو ميشن، گهگاه سوالات عجيب و غريب ميپرسن يا از طريق پ. خ . بي احترامي مي كنن!
 تشکر شده توسط : # پریسا # , amirfarhag , omid_nejad , nojan.mrs01
دوست عزیز
چت یک محیط آزاد موضوعی هست (البته من خودم شخصا مخالفم باهاش) برای همین هر نوع تبادل بحثی درونش وجود داره حالا اینکه چطور بگذره بستگی به افراد آنلاین در چت داره و میزان اطلاعات دوستان

ولی بخش های داخلی سایت مخصوصا این زیر انجمن که محل پرسش و پاسخ هست هر فردی میتونه سوالتش رو بپرسه و سعی میشه تا به بهترین شکل جواب رو در اختیار دوستان قرار دهیم (سعی بر علمی بودن و موثق بودن)

یکی از دلایل ما برای پاسخگویی این هست که ما وظیفه داریم ام اس را بطور صحیح به جامعه بشناسیم (حتی بدون داشتن اطلاعات قبلی)

پایند و صبور باشید agreement2
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : neda.n , khojaste , kaveh_plus , پرستو احمدی , # پریسا # , ساغر , مهسا24 , warrior , hanie , mahdiye1989 , hamid_147 , nojan.mrs01
(2012/06/03, 12:47 PM)neda.t نوشته است: اون وقت شايد. اما بهتره در معرفي،‌افرادي كه ام اس ندارن،‌هدفشون رو از عضويت در سايت بگن. اينطوري كمتر تنش ايجاد ميشه.
چند وقت پيش تو چت روم دارم از آقايون راهنمايي ميگيرم كه همسرم هم ام اس داره و بچه نميخواد و من بچه ميخوام، شما كه مرد هستيد، بگيد چطوري با ايشون برخورد كنم. چون همسرم حتي مركز مشاوره هم نمياد! (هر دو ام اسي هستيم)
خانمي كه ام اس نداره، ميپريد وسط حرفمون و ميگفت: عمو فلاني، خانم فلاني و ... به من توجه كنيد!
خب درست نيست ديگه. من و شما هم براي عضويت در سايت هدفي داشتيم، نه اينكه فقط بيايم تو تاپيكهاي سرگرمي چيزي بنويسيم و بريم.
خيلي از كساني كه ام اس ندارن و عضو ميشن، گهگاه سوالات عجيب و غريب ميپرسن يا از طريق پ. خ . بي احترامي مي كنن!

در این زمینه حق باشماست ندا جون . اما من فکر می کنم اگه خودت هم سوالت رو در جای درستش یعنی همین تاپیک پرسش و پاسخ یا قسمتهای مشاوره ای سایت مطرح می کردی حتما جواب بهتری می گرفتی . ما اینجاییم تا به هم کمک کنیم در عین حال در کنار هم شاد باشیم و البته خوبه که خودمون رو جدای از جامعه نبینیم . اگه کسی چه ام اسی و چه غیر ام اسی رفتار غیر اصولی داشته باشه ما امکان این رو داریم که به مدیرا گزارش بدیم تا قضیه رو خودشون حل کنن . اینطوری دیگه هیچ تنشی هم پیش نمی یاد

Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : fireboud , مهسا24 , omid_nejad , mahdiye1989
سلامicon_question
راستش این سوالی که دوستمون مطرح کردن سوال من هم هست اما تا امروز نتونستم مطرحش کنم
اگر هم خارج از سایت این سوال رو مطرح کردم کسی نتونسته پاسخگو باشه
این موضوعی نیست که بچه ها بیان بر اساس تجربیات خودشون جواب بدن
بایست کسی که تجربه و پایه ی پزشکی داره جوابگو باشه
ممنون از همه ی دوستانicon_question
زنـــــــــــــــــــــده ام با نفـــــــــــــــــــس تو...!
 تشکر شده توسط : مهسا24 , omid_nejad , hamid_147 , آذرستون , Atenavakili
(2012/06/03, 12:30 PM)neda.t نوشته است: شما بهتره ابتدا درباره علائم بيماري اطلاعات كسب كنبد و بعد سوال بپرسيد.
شما كه مطالب رو مطالعه كرديد چطور درباره خستگي مبتلايان به ام اس، چنين سوالي ميپرسيد؟
خانم محترم، در جواب سوالتون "سلام به همگی میخواستم بدونم چند درصد از بیماران ام اسی بعد از ازدواج ممکنه تو روابط زناشویی دچار مشکل بشن؟"، بايد بگم، لطفا اينجا نظرسنجي نكنيد. مگه شما محقق هستيد؟ سايت هم جاي نظرسنجي درباره درصد بيماراني كه مشكلات جنسي دارن نيست! اگر سوالي داريد تشريف ببريد انجمن ام اس ايران يا مركز تحقيقات ام اس در تهران و اصفهان، درباره درصد و ... راهنمايي ميكنن و پاسخ دقيقي بهتون ميدن.
واقعا متاسفم.

سلام خانم ندا
اولا من تازه عضو این سایت شدم و نمیدونستم باید سوالم رو کجا مطرح کنم، شما بفرمایید من این سوالو کجا باید مطرح میکردم؟ موقعی که عضو شدم نمیدونستم حتما باید هدفمو از عضویت تو سایت بگم، ولی الان میگم، نخیر من محقق نیستم ولی قصد ازدواج با یکی از همکلاسیهامو دارم که بعد از آشناییمون متوجه شدم ام اس داره، دوست دارم همه جوانب رو در نظر بگیرم و در آخر یه تصمیم درست بگیرم، به هیج عنوانم با مطرح کردن این سوال قصد بی احترامی یا توهین نداشتم..... همچنین انتظار اینطور جواب گرفتن هم نداشتم
 تشکر شده توسط : kaveh_plus , # پریسا # , ساغر , مهسا24 , MAHDI , hanie , roya-n , همسر یک قهرمان , hamid_147 , ثریا , Atenavakili

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا این ها علایم بیماری ام اس است ؟ modemo 94 27,948 2022/02/18, 04:21 AM
آخرین ارسال: aydamirzaii
  مشکلات جنسی بیماران ام اس ara77 2 1,544 2020/06/18, 06:23 PM
آخرین ارسال: ara77
  آیاباتب بیماری ام اس تشدیدمیشود؟ sargol 5 6,800 2018/09/25, 12:36 AM
آخرین ارسال: Atenavakili
  بیماری توموفکتیو ام اس چیست؟ qwerty 8 8,195 2018/08/02, 08:32 PM
آخرین ارسال: نیماجعفری
  ام اس و بیماری CML Mtt 7 3,814 2018/02/01, 10:34 AM
آخرین ارسال: Mtt
Rainbow آیا شوک عصبی یا هیجان میتواند باعث بی حسی یا عود بیماری شود ؟ Hasty 39 27,305 2014/08/21, 11:40 AM
آخرین ارسال: همراز
Rainbow میزان مراجعه به پزشک و پیگیری بیماری رنگین کمان 37 18,879 2014/04/13, 09:30 AM
آخرین ارسال: حکمت خدا
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,555 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا
  سوال در مورد روند سیر بیماری ام اس در مردان sooorooosh 19 17,139 2012/06/17, 10:05 PM
آخرین ارسال: okhtapus
  گرفتن ازکارافتادگی و مشکل مشخص نبودن بیماری درMRI movahedi 2 3,929 2012/04/10, 11:14 PM
آخرین ارسال: movahedi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان