امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قدرت خارق العاده تلقین
*قدرت خارق العاده تلقين *

*می گويند شخصی سر کلاس رياضی خوابش برد. وقتی که زنگ را زدند بيدار شد
وباعجله دو مسأله راکه روی تخته سياه نوشته بود يادداشت کرد و بخيال اينکه
استاد آنها را بعنوان تکليف منزل داده است به منزل برد و تمام آن روز وآن شب
برای حل آنها فکر کرد. هيچيک را نتوانست حل کند، اما تمام آن هفته دست از کوشش بر نداشت . سرانجام يکی را حل کرد وبه کلاس آورد. استاد بکلی مبهوت شد ، زيرا
آنها را بعنوان دونمونه از مسائل غير قابل حل رياضی داده بود.
اگر اين دانشجو اين موضوع را می دانست احتمالاً آنرا حل نمی کرد، ولی چون به خود تلقين نکرده بود که مسأله غير قابل حل است ، بلکه برعکس فکر می کرد بايدحتماً آن مسأله را حل کند سرانجام راهی برای حل مسأله يافت. *

*برای آنکس که ایمان دارد ناممکن وجود ندارد*

*چند نمونه فراموش نشدني باعث تغيير نگرش پزشكان و روانشناسان شد.*

*يك زنداني كه قصد فرار داشت بطور مخفيانه خود را در يكي از اتاقكهاي قطار جاداده بود و بعد از حركت فهميده بود كه در يخچال قطار قرار دارد.
زنداني مطمئن بود كه در طي چندين ساعتي كه در يخچال قرار دارد منجمد خواهد شد
و دقيقاً اينطور هم شد.
اما بعد از رسيدن به مقصد مشاهده كردند كه زنداني يخ زده در حالي كه يخچال قطار خاموش بوده است و اين نشان ميدهد كه شخص زنداني به خود تلقين كرده كه منجمد خواهد شد و اين تلقين براي او حكم يك تصوير ذهني مطابق با افكار او داشته و همين باعث شده كه سلولهاي بدن وي واقعاً سرما را حس كرده و كم كم منجمد شود.*

*اين نشان مي دهد كه دستگاه عصبي شما با توجه به آنچه فكر مي كنيد يا خيال مي كنيد كه حقيقت دارد واكنش نشان مي دهد.

دستگاه عصبي شما تجربه خيالي را از تجربه واقعي تميز نمي دهد.
در هر دو مورد با توجه به اطلاعاتي كه از ناحيه مغز در اختيار او قرار مي گيرد
واكنش نشان مي دهد.
اين يكي از قوانين اوليه و اصولي ذهن است.
وقتي اين قانون را در افراد هيپنوتيزم شده مشاهده مي كنيم شك مي كنيم كه حتما نيرويي مرموز يا فوق طبيعي در كار است.
در واقع آنچه را كه مي بينيم فرايند طبيعي عمل مغز و دستگاه عصبي انسان است و نه چيز ديگر.
به همین خاطر که باید لحظه به لحظه مواظب گفته ها، فکرها و حرفای دلمون باشیم.
مواظب باشیم که به خودمون چی میگیم هیچ وقت نگیم که چرا زندگی من اینجوریه چون
همش دست خودمونه و این مائیم که زندگی خودمون رو به ویرونه و کلبه ای خرابه تبدیل میکنیم یا به قصری باشکوه و شاهکاری بی نظیر*

تشکر شده توسط : ساغر , najva , احمدرضا , nazii , Hegan , visko , AVID2000 , Arezu Esmaeili , عسل راد
دقیقا من به این موضوع اعتقاد دارم.خودم تجربه ش کردم
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : neda.n , Arezu Esmaeili , sahar.p
100%agreement2agreement2
فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی ، یا دریای بیكران ،
زلال كه باشی ، آسمان در تو پیداست .

باورکن تا ببینی
بهارagreement2
 تشکر شده توسط : neda.n , Arezu Esmaeili
خوش بین باشید تا دارو بر شما اثر کند
0 0

جامعه > سلامت - اگر یک بیمار به دارویی که برای درمان بیماریش مصرف می‌کند اعتقاد نداشته باشد، میزان تاثیر آن کم‌تر می‌شود.

دانشمندان متوجه شدند میزان باور یک بیمار نسبت به داروی مصرفی حتی اگر یک مسکن ساده باشد، می‌تواند تاثیر آن را افزایش داده و حتی آن‌ را به طور کامل بی‌تاثیر کند.
این مطالعات که در نشریه علوم دارویی به چاپ رسیده است حتی نشان داده است که کدام قسمت‌های مغز تحت تاثیر تفکرات بیماران تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
در طی این تحقیقات دانشمندان به پاهای 22 بیمار گرمای نسبتا شدید وارد کرده و از آن‌ها خواستند میزان درد خود را از یک تا 100 تخمین بزنند. به طور متوسط بیماران میزان درد خود را عدد 66 معین کردند. سپس به تعدادی از بیماران بدون اطلاع آن‌ها مسکن داده شد و باز میزان دردی که آن‌ها احساس کردند اندازه گیری شد. در این هنگام میانگین به دست آمده به عدد 55 کاهش پیدا کرد.

بار دیگر این آزمایش تکرار شد اما این بار محققان به افرادی که در تحقیقات شرکت داشتند اعلام کردند که به آن‌ها داروی مسکن داده شده است. بعد از انجام آزمایش عدد متوسط به دست آمده به 39 رسید.
این تحقیقات نشان داد اطلاع داشتن یک بیمار نسبت به مصرف یک دارو و باور داشتن به آن، به طور قابل توجهی می‌تواند روی میزان تاثیرگذاری آن موثر باشد.
پروفسور آیرن تریسی از دانشگاه آکسفورد در این باره به بی‌بی‌سی گفت: نتایج این تحقیقات شگفت‌انگیز است. ما متوجه شدیم که مغز انسان می‌تواند میزان تاثیر یک دارو را بیش‌تر کند یا تاثیر آن را به طور کامل از بین ببرد.

این تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که به بیماری‌های مزمن مبتلا هستند و در طی یک دوره طولانی انواع مختلفی از داروها را بدون آن‌که از مصرف آن‌ها نتیجه گرفته باشند مصرف کرده باشند بعد از مدتی نسبت به میزان تاثیر دارو احساس منفی پیدا می‌کنند. این در حالی است که این حالت می‌تواند روی روند درمانی آن‌ها در آینده تاثیر کاملا منفی داشته باشد
یادت را از من نگیر،بگذار من هم مثل سهراب بگویم:دلخوشی ها کم نیست!!!Angel
 تشکر شده توسط : spring , عسل راد , sahar.p

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قدرت شگفت‌انگیز پایداری شيدا رها 0 1,841 2013/04/02, 08:50 PM
آخرین ارسال: شيدا رها
  ردقاطعانه یا قدرت نه گفتن fereshteh 11 7,150 2012/02/19, 07:41 AM
آخرین ارسال: # پریسا #
  قدرت جذبه hamed 3 3,240 2011/11/10, 03:23 PM
آخرین ارسال: پویش

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان