•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 21
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عود مجدد ام اس بعد از قطع دارو
واااااااااااااااااااای چقدر خوشحال شدم.ایشالا که همیشه سالم باشی و آوونکس ازت دور....

سعیده جان اگه پلاک ها غیر فعال شه میگن دارو مصرف نکن؟
من یه دونه فعال دارم الان نمیدونم چند تاست

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

تشکر شده توسط : earth , pariya1361
سارا متاسفم چيزي تو اين زمينه نمي دونم. فقط خيلي نگرانش نباش. درسته كه شايد اين بيماري خيلي متفاوت و موزي باشه ولي تلقين خيلي مهمه. مطمئنم جريان اون دانشمند رو شنيدي يا خوندي كه تو يخچال گوشت مي مونه و تمام مراحل يخ زدن رو حتي مي نويسه و ميميره درصورتي كه يخچال خاموش بوده. خيلي به جزئيات فكر نكن مي نوش كه دمي زندگاني اين است.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : pariya1361
سلام بچه ها چه بحث خوبی اینجا هست
من الان 3 ساله دارم بتا مصرف ميکنم و خدارو شکر بهم ساخت
تا الان مشکلی باهاش نداشتم icon_biggrinicon_biggrin
اما چيزی که منو اذيت ميکنه اینه که من خسته شدم الان خيلی وقته angry3angry3angry3angry3angry3
يه مدت از عمد تاخير می انداختم
کلی هم بعد مصرف دچار عوارض مثل لرز می شدم
هنوز اون خستگی از بين نرفته sad2sad2
من دونبال راه چاره ميگردم
نبایـــد وایســــم باید بـــرم جلوتـــر
نبـــایـــد وایســـم
نبـــایــــد وایسیـــم
بریم برسیــــم به چیزایی که خواستیــــم
agreement2

این لرز بعدش ضد حاله ، ولی فکر کنم از داروهای دیگه بهتر باشه ، یادمه یکی از بچه ها تو همین سایت می گفت داروش هقته ای یک باره ولی بعد از تزریق یکی دو روز تو خونه افتاده .
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
 تشکر شده توسط : Narges , pariya1361
(2011/04/05, 08:57 PM)hamed نوشته است: این لرز بعدش ضد حاله ، ولی فکر کنم از داروهای دیگه بهتر باشه ، یادمه یکی از بچه ها تو همین سایت می گفت داروش هقته ای یک باره ولی بعد از تزریق یکی دو روز تو خونه افتاده .

آره من هم این خيلی شنيدم
فقط ميدونين تأثير روانيش يه کم بدهconfused
اون هم بعد يه مدت مثل غذا خوردن ميشه agreement2agreement2
نبایـــد وایســــم باید بـــرم جلوتـــر
نبـــایـــد وایســـم
نبـــایــــد وایسیـــم
بریم برسیــــم به چیزایی که خواستیــــم
agreement2

[manam ba in ke daro hamishe sare vagt estefade mikonam bazam haml hamlehay khfifi daram
(2011/04/05, 07:04 PM)earth نوشته است: با اجازه من چون داروي مصرفي ام آونكس بود آنچه كه شنيده و خواندم را راحع به اين دارو براتون مي گم. گفته شده كه مانند داروهاي آنتي بيوتيك كه مدت و ساعت مصرف دارو مهمه اين دارو هم مي بايست در مدت و زمان مشخص شده مصرف بشه اگه شما بين استفاده از داروتون وقفه بندازيد سيكل اين مصرف رو مختل كرديد. و زمان استفاده دارو رو دچار مشكل كرديد. نمي دونم در مورد بقيه داروها چطوره ولي به من گفته شده كه بايد اين دارو رو سر ساعت و دقيقه حتي ثانيه استفاده كنم نه توسط پزشك خودم توسط پزشكان ديگه منم نمي تونم بگم كه ثانيه رو رعايت كردم ولي در مورد روز و ساعت به جرات مي گم كه ذره اي اهمال نكردم. و اينكه به كسي گفته شده كه تا آخر عمر يا يه مدت نامحدود بايد دارو استفاده كني مربوط به چگونگي وضعيت پلاك و تشخيص دكتر داره. از جايي شنيدم يا خوندم كه اگر پنج سال از اولين حمله بگذره و شما حمله جديدي نداشته باشي نشان خوبي هست. نمي خوام استرس به كسي وارد بشه ولي به من گفته شده كه ممكنه حتي حين مصرف دارو هم حمله داشته باشي. اين دارو ها بعيد مي دونم نقش مقابله با حمله رو داشته باشند فكر كنم فقط باعث تخفيف حمله اگه حمله به وجود بياد مي شن. يعني كسي حين مصرف دارو حمله نداشته باشه. من كه احساس مي كنم كنار مصرف دارو حتي قوي تر شرايط محيطي به خصوص آلودگي هوا و تشعشعات تو عود حمله نقش مهمي دارند.
(2011/04/05, 09:04 PM)Narges نوشته است: آره من هم این خيلی شنيدم
فقط ميدونين تأثير روانيش يه کم بدهconfused
اون هم بعد يه مدت مثل غذا خوردن ميشه agreement2agreement2

من بهش عادت کردم ، بعد از مدتی جزئی از زندگی میشه .
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
من طی یک سالی و.. که دارو استفاده کردم فقط 6 ماه اول که سینووکس زدم گاهی وقتا یه مقداری خیلی کم چشمم تار میشد ..بعد داروم شد ربیف 9 ماهی که ربیف زدم هیچ مشکلی نداشتم...با نظر و یکم اصرار خودم دکترم دارومو قطع کرد الان 7ماهه دارو استفاده نمیکنم و مشکلی ندارم البته باید برم یه ام ار ای بدم
من خیلی کم دارو استفاده کردم الان یه ریزه خیلی ترسیدم بچها ..مخصوصا با این جمله !!!!!!!!......."MS دوبار به شما فرصت نمی دهد."Huh

(2011/04/05, 08:54 PM)Narges نوشته است: سلام بچه ها چه بحث خوبی اینجا هست
من الان 3 ساله دارم بتا مصرف ميکنم و خدارو شکر بهم ساخت
تا الان مشکلی باهاش نداشتم icon_biggrinicon_biggrin
اما چيزی که منو اذيت ميکنه اینه که من خسته شدم الان خيلی وقته angry3angry3angry3angry3angry3
يه مدت از عمد تاخير می انداختم
کلی هم بعد مصرف دچار عوارض مثل لرز می شدم
هنوز اون خستگی از بين نرفته sad2sad2
من دونبال راه چاره ميگردم

سلام نرگس جون
منم خسته شده بودم از تزریق اخه من فقط به پا میزدم محل تزریق پام گود شده بود و میسوخت ودرد میکرد..با داروهام 6،7 کیلو وزن کم کردم و نمیتونستم به دستام بزنم ..به شکمم میترسمconfused
تجربه ی من اینه که داروتو طبق گفته ی دوستان راس ساعت ودقیقه بزن قبل از خوابم باشه بهتره...هر چقدرم اروم تر تزریق کنی بعدش کمتر اذیتت میکنه
بنظر من دکتر تشخیص داده که شما نیازی به مصرف دارو نداری .
این که ام اس دوبار فرصت نمی ده درست نیست چون افرادی هستند که بیش از دوبار دچار حمله شدند و الان هم مشکلی ندارند .
 تشکر شده توسط : fireboud , MAHDI , liliyam , Prime , عمومهربان , pariya1361
(2011/04/05, 07:23 PM)sara.161 نوشته است: واااااااااااااااااااای چقدر خوشحال شدم.ایشالا که همیشه سالم باشی و آوونکس ازت دور....

سعیده جان اگه پلاک ها غیر فعال شه میگن دارو مصرف نکن؟
من یه دونه فعال دارم الان نمیدونم چند تاست

ببخشید سارا خانوم شاید این سوال ربطی به این تاپیک نداشته باشه اما میشه بگی منظور از پلاک فعال و غیر فعال چیه و چطور تشخیص داده میشه؟

شاید وقتی دیگر، جایی دیگر...اما بدون شک اتفاق می افتد!

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3(current)
  • 4
  • 5
  • ...
  • 21
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعطیلی ادارات ونرسیدن دارو Mobarz 2 1,196 2020/07/27, 03:29 PM
آخرین ارسال: Mobarz
Exclamation خوشخیم یا بدخیم بودن -- مصرف دارو baback 42 65,631 2019/11/25, 03:34 PM
آخرین ارسال: glassheart
  قطع کردن دارو golemaryam 149 75,217 2018/11/02, 10:33 AM
آخرین ارسال: S.hz
  طول دوره استفاده از دارو min00 76 44,833 2018/03/05, 10:27 PM
آخرین ارسال: hadisss
  تهیه دارو در آمریکا آتوسا یزدانی 3 2,793 2017/06/20, 06:52 AM
آخرین ارسال: hamid
  تایید و تهیه دارو - تعداد نسخه min00 52 29,262 2016/11/09, 03:01 PM
آخرین ارسال: nahid
  نحوه گرفتن دارو از طریق بیمه تکمیلی طلایی آموزش وپرورش البرز 2 5,410 2016/10/24, 10:37 PM
آخرین ارسال: glassheart
  تغییر دارو 7714 31 18,789 2015/09/19, 09:43 AM
آخرین ارسال: parva
  تزريق دارو و مصرف مسكن liliyam 44 28,499 2014/07/19, 04:09 PM
آخرین ارسال: arezooo82
  نحوه تهیه دارو در ترکیه ؟ minotum 6 7,338 2013/12/06, 04:13 PM
آخرین ارسال: minotum

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان