امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عوارض خطرناک اعتياد به داروهاي مسكن
به گزارش ايسنا، محققان مي‌گويند عادت كردن به مصرف اين قبيل مسكن‌هاي خانگي يك مشكل جدي است كه مي‌تواند تاثيرات مهمي روي سلامتي افراد داشته باشد.

در اين تحقيق، پژوهشگران استراليايي روي 27 داوطلب كه به مصرف داروهاي مسكن حاوي كدئين يا ايبوبروفن عادت كرده بودند، مطالعه كرده و آسيب ناشي از اين اعتياد را نيز مورد بررسي قرار دادند.

عوارض اعتياد به اين داروها شامل مشكلات گوارشي، كم خوني و كاهش شديد پتاسيم در خون است كه مي‌تواند سبب نامنظم شدن ضربان قلب و يا حتي فلج شود.

به گزارش روزنامه سيدني مورنينگ هرالد چاپ استراليا، محققان دانشكده روانشناسي و روانپزشكي دانشگاه موناش مي‌گويند بيماران اغلب براي خلاصي از دردهاي مزمن به مسكن‌هاي معمولي پناه مي‌برند و تا جايي پيش مي‌روند كه دستور مصرف روزانه آن‌ها را فراموش كرده يا ناديده مي‌گيرند و گاهي ممكن است در روز چندين بسته مصرف كنند. اما مصرف بي‌رويه اين داروها مانند هر ماده ديگري عوارض جدي به همراه خواهد داشت. شرح اين تحقيق در مجله پزشكي استراليا منتشر شده است.
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : سحــــــــر , yaro , TootFarangi , رزمینا , paeazan
قبل از هر چيز ميخوام بگم يادتونه كه ژلوفن چه بلايي سره من آورد؟
شانس آوردين كه ديگه خودمم از تكرار كردن اون حرفا خسته شدم وگرنه الان 3 صفحه ميرفتم سره منبر براتون و خاطره تلخ آني و ژلوفن رو براتون بازگو ميكردم confused
حالا يه چيز ديگه
صداشو در نيارين ولي
امروز اومدم آنتي بيوتيكم رو بخورم ، ( 2 تا قرصه ) ، بعد از اينكه قورتشون دادم و يه گالون آب روشون خوردم ، اومدم قرص مرصامو جمع و جور كنم يهو ديدم ايني كه خورده بودم 2 تا استامينوفن كدئين بود icon_cry
بچه ها اشكالي داره؟Blush
بيخيال . حالا كه خوردم رفت . اگه بهش فك نكنم روي بدنم اثر نميذاره wink2
آره؟ icon_cry
آنارام باشید
رابطه مصرف طولاني مدت استامينوفن با بروز سرطان‌هاي خوني

پزشكان در يك گزارش جديد هشدار دادند كه مصرف‌ كنندگان طولاني مدت داروي استامينوفن كه در آمريكا با نام تجاري «تيلنول» و در اروپا با نام «پاراستامول» عرضه مي‌شود به ميزان اندكي در معرض خطر ابتلا به سرطان‌هاي خوني قرار مي‌گيرند.
به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، اين پزشكان تاكيد كردند كه خطر فوق اندك است و هنوز دقيقا معلوم نيست كه دارو در اين زمينه چه نقشي ايفا مي‌كند. پيش از اين نيز شواهد پزشكي نشان داده بود كه بين سرطان و مصرف داروهاي مسكن درد ارتباط وجود دارد و اين مطالعه آشكار مي سازد كه استامينوفن در اين زمينه اندكي با ديگر مسكن‌ها تفاوت دارد.
به گزارش خبرگزاري رويترز، در اين بررسي پزشكان روي 65 هزار مرد و زن سالمند در ايالت واشنگتن آمريكا مطالعه كردند.
پزشكان مركز سرطان دانشگاه تگزاس تاكيد دارند كه هر چند اين خطر بسيار اندك اما قابل توجه و بررسي بيشتر است.
اين يافته در مجله اونكولوژي باليني به چاپ رسيده است

منبع: خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
 تشکر شده توسط : Prime , kiana , رامين , احمدرضا , najva , Narges , mary54 , Hasty , paeazan , sargol , رزمینا , rahaei
اما پرستارمون میگه استامینوفن واسه کــبــد خیلی مضرّهconfused2confused2confused2
با تمام بی کسی هایم کســـی دارم هنـــــوز

گاهی گمان نمی کنی و می شود/گاهی نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست/گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای, گدائی و بخت نیست /گاهی تمام شهر گدای تو می شود

تشکر شده توسط : mary54 , رزمینا
داروهاي مسكن زمينه ساز بروز سكته قلبي و مغزي

خبرگزاری جمهوری اسلامی - ایرنا

تهران- پژوهشگران مي گويند: مسكن هاي رايج و معمولي مانند ايبوپروفن و آسپرين مي توانند خطر نامنظمي ضربان قلب را تا 40 درصد افزايش دهند.

به گزارش پايگاه اينترنتي ديلي تلگراف، محققان پيش از اين از ارتباط افزايش خطر سكته قلبي و مغزي با مصرف داروهاي ضد التهابي خبر داده بودند.
اكنون محققان بيمارستان دانشگاه آروس در دانمارك براي نخستين بار از ارتباط بين اين داروهاي مسكن با ضربان قلب نامنظم پرده برداشتند.
اين بيماري بسيار شايع تر از نارسايي قلبي و سكته مغزي است و خطر ابتلا به هر دو اين بيماري ها را در پي دارد.
با اين حال پروفسور هنريك سورنسن مجري اين تحقيقات گفت: بيماران مبتلا به بيماري قلبي نبايد مصرف اين داروها را متوقف كرده بلكه بايد در مورد خطرات بالقوه آنها را پزشكشان مشورت كنند.
محققان در اين بررسي 32 هزار و 602 بيمار مبتلا به ضربان نامنظم قلب بين سالهاي 1999 تا 2009 را مورد بررسي قرار دادند و هر يك از آنها را با 10 بيمار سالم كه به صورت تصادفي انتخاب مي شدند مقايسه كردند.
نتايج اين تحقيقات در مجله علمي انگليس منتشر شده است.

من هفته ای 12 تا 16 استامینوفن میخورم پس حتما سرطان خون میگیرم چون بتافرون میزنم دوتا قبل از تزریق

و دو تا بعد از تزریق باید بخورم و یک روز در میان هم تزریق دارم sad2
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : mary54 , Hasty
(2011/08/20, 05:57 PM)najva نوشته است: من هفته ای 12 تا 16 استامینوفن میخورم پس حتما سرطان خون میکیرم چون بتافرون میزنم دوتا قبل از تزریق

و دو تا بعد از تزریق باید بخورم و یک روز در میان هم تزریق دارم sad2

تو همین خبر هم گفته:
نقل قول: اين پزشكان تاكيد كردند كه خطر فوق اندك است و هنوز دقيقا معلوم نيست كه دارو در اين زمينه چه نقشي ايفا مي‌كند.
زیاد سخت نگیرید ازین اخبار زیاده:
مسکن ها در درمان سرطان های دهانی موثرند‎
ژاپنیها تردید درباره مصرف مسکنها را کنار میگذارند‎
مسکنها ممکن است برای پروستات مناسب باشند‎

اولا یکم تعدادش رو کم کنید اگر مشکلی نیست
مثلا یکی قبل از تزریق و یکی بعد!

ثانیا هر چند وقت یکبار مسکن رو تغییر بدید
یه مدت ژلوفن
یه مدت استامینوفن
یه مدت آسپرین
یه مدت ناپروکسن

البته من این رو هم بگم که اصولا مسکن ها دو دسته هستند
دسته اول بهشون میگم مسکن های ضد التهاب غیر استروئیدی یا NSAIDs ها:
که آسپیرین ؛ ایبوبروفن (بروفن -ژلوفن و...) ؛ ناپروکسن و باکلوفن از این دسته اند.
این مسکن ها در سطح پوست و عضلات و مفاصل و استخوانها تاثیر می گذارند

دوم دسته ی استامینوفن ها هستند که برخلاف بالایی با مهار حس درد در مغز و نخاع درد رو کم میکنند.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : Matilat , fireboud , Narges , successful , نازلی , Hasty , najva , paeazan , rahaei
من بتافرون مصرف می کنم اما استامینوفن فقط یکبار قبل از مصرف استفاده می کنم هیچ مشکلی هم واسم پیش نیومده
اگر خدا آرزویی را در دلت انداخت بدان توان رسیدن به آن را در تو دیده است
 تشکر شده توسط : mary54 , Hasty , rahaei
سلام من یک مدت استامینوفن می خوردم بعد ژلوفن خوردم یه چندسالی قبل از تزریق بتافرون مسکنه رو می خوردم حالا اصلا هیچ مسکنی نمی خورم چیزیم نمیشه امتحان کنید شاید بعد از یک مدت نیازی نباشه به مسکن
 تشکر شده توسط : نازلی , Hasty , najva , rahaei

داروهاي مسكن خطر ذات‌الريه را تشديد مي‌كند

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

پزشكان در يك مطالعه جديد هشدار دادد: مصرف داروهاي مسكن «اوپيوئيدي» با افزايش خطر ابتلا به ذات‌الريه در سالمندان 65 تا 94 ساله مرتبط است.

به گزارش سرويس «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، نتايج اين مطالعه كه از سوي كارشناسان انستيتو مطالعات سلامت عمومي و متخصصان دانشگاه واشنگتن انجام شد، حاكي است: بر خلاف داروهاي «اوپيوئيدي»، گروه ديگري از مسكن‌ها از خانواده «بنزوديازپين‌ها» تاثير كمتري در افزايش خطر بروز ذات‌الريه دارند. داروهاي خانواده «بنزوديازپين‌ها» معمولا براي مواردي چون اضطراب و بي‌خوابي تجويز مي‌شوند.

بر اساس گزارش روزنامه ساندي تايمز، آزمايش روي حيوانات آزمايشگاهي نشان داد داروهاي اوپيوئيدي مانند مورفين، كدئين و فنتانيل به سيستم ايمني بدن آسيب مي‌رساند و مي‌توانند در بروز ذات‌الريه نقش داشته باشند.

دكتر ساشا دوبلين و دستياران وي در مطالعات خود دريافتند خطر ابتلا به ذات‌الريه در افرادي كه به طور كلي از داروهاي مسكن از هر دو گروه استفاده مي‌كنند بالاست اما در صورت استفاده از داروهاي اوپيوئيدي اين خطر خيلي شديدتر مي‌شود، چون داروهاي فوق سيستم ايمني بدن را سركوب مي‌كنند.

اين مطالعه طي سال‌هاي 2000 تا 2003 روي بيماران مبتلا به ذات‌الريه در اين دوره و گروه كنترل انجام گرفت. نتايج بررسي‌ها نشان داد خطر ابتلا به ذات‌الريه در افرادي كه از داروهاي اوپيوئيدي استفاده كردند، 13.9 درصد بيشتر از ساير گروه‌ها بوده است.

تشکر شده توسط : najva , مولتی ام اس

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  داروهایی خطرناک در فصل تابستان nahid 0 1,417 2018/07/16, 05:51 PM
آخرین ارسال: nahid
  عوارض قرص های مسکن نازلی 2 4,077 2016/08/22, 02:21 PM
  عوارض نسل جدید قرصهای ضد بارداری (از جمله یاسمین) رامنا 7 99,628 2016/01/08, 11:33 PM
آخرین ارسال: noname1
  عوارض مصرف بي‌رويه دگزامتازون نازلی 9 57,060 2015/08/11, 01:14 AM
آخرین ارسال: کارین
  کدام کبودی بدن خطرناک است؟ نازلی 1 4,949 2014/04/25, 10:00 AM
آخرین ارسال: سالومه
  عوارض داروهای خواب آور نازلی 4 4,523 2014/01/27, 03:29 PM
آخرین ارسال: zenith
  مصرف بيش از اندازه داروهاي گياهي موجب مسمويت كبدي مي شود yaro 10 8,514 2013/07/05, 03:47 PM
آخرین ارسال: شيدا رها
  یک نوشیدنی خطرناک برای سلامت جنین شيدا رها 0 2,139 2013/04/21, 12:15 PM
آخرین ارسال: شيدا رها
  9 علامت خطرناک درزنان واحتمال ابتلابه بیماریهای قلبی sargol 0 1,923 2013/01/04, 10:37 PM
آخرین ارسال: sargol
  خوردن بیش از۶۰۰گرم گوشت درهفته خطرناک‌ است nahid 3 4,162 2013/01/04, 03:48 PM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان