•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شباهت بيماري ام اس در اعضاي يك خانواده
اون روزها خيلي روزهاي سختي بود ولي سعي كردم پشت سر بگذازم.من فكر مي كنم كه بيماري تو خونواده ما ارثي باشه.البته باز هم نميشه گفت دقيقا چون علت ام اس رو كسي نمي دونه.
ولي برام عجيب كه اين بيماري خيلي زياد شده به شكل عجيبي.تو بيمارستان تعداد مراجعه كنندگان ام اسي زياد شده.اين موضوع ناراحت كننده است ولي از يه لحاظ خوبه چون باعث شده همه متمركز اين بيماري بشن و اين مي تونه تو كشف علت و درمان بيماري موثر باشه.
 تشکر شده توسط : najva , ارزو , arezooo82
من داییم ۱۶ ساله که ام اس داره، ولی باید بگم نقش وراثت در ام اس اصلا ثابت نشده پس فکر کنم اصلا ام اس ارثی نباشه.
 تشکر شده توسط : ارزو , Ferfer
راستی یادم رفت بگم زن داییم هم ام اس داره. خیلی این بیماری زیاد شدهangry2 تو هر خانواده ای ادم میبینه دست کم 1نفر ام اس دارهrolleyes
باور نمیکنم ولی ................انگار غرور من شکست..................

اگه دلت میخواد بری...........اصرار من بیفایدست...................
 تشکر شده توسط : najva , ارزو , Ferfer
از اقوام خيلي دورم(در حد همشهري) 2 تا خانم رو ميشناسم كه ام اس دارند.
دختر عمه ام 4 سال قبل فوت كرد يه مدت بيمارستان بستري بود و هيچ كس نميدونست از برادرش كه پزشك هست سوال كردم علت بيماريشو گفت گفتم كه ام اس داشت
در خونواده ي مادريم هم همه آلرژي دارند.
صفـایـی بـود دیـشب بـا خیـالت خـلـوت مــا را
ولـــی مــن بـاز پنـهانی تـو را هـم آرزو کـردم
 تشکر شده توسط : Ferfer
اگه مشكل تو ژنتيك باشه مي تو نه ارثي باشه ميتونه نباشه.سير پيشرفت بيماري من و خواهرم و مادرم تا حدود زيادي شبيه هم هست.واسه همين من هنوزم نگران ارثي بودنش هستم.اميدوارم كه نباشه.
اینکه تا 10 درصد احتمال انتقال ارثی هست رو همه دکترا روش هم عقیده هستن
مثلا من در مورد خدم که وحشتناک ادم شاد و شوخ و بیخیالی هستم و اصلا اهل استرس مسترس نیستم خیلیم ورزش میکنم غذامم خوب و سالمه پس چرا باید ام اس بگیرم اونم جوری که دکترم میگه پلاکات حداقل مال 6 7 سال پیشه پس تنها عامل واسه کسی مثل من وراثت هستش
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد
 تشکر شده توسط : najva , somaye_602000 , Parla
توی خانواده من از طرف پدر ، بیماری خود ایمنی داریم ولی فقط من ام اس دارم و بقیه بیماریهای دیگه خود ایمنی دارند!
فکر میکنم ارث تاثیر داشته باشه.
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : مهدی نصیری , Ferfer , somaye_602000
من و داداش کوچیکم بعد از یه افسردگی عشقی هر دو تو سن 26 سالگی ام اس گرفتیم
ولی اون هنوز در مرحله نهفتاشه
امیدوارم هیچ وقت ام اس نگیرهsad2
قصه نيستم که بگوئی ، نغمه نيستم که بخوانی ،صدا نيستم که بشنوی ،یا چيزی چنان که ببينی ،يا چيزی چنان که بدانی ...
من درد مشترکم ،مرا فرياد کن
 تشکر شده توسط : Ferfer , somaye_602000 , arezooo82
من که فکر میکنم هر آدمی اگه ام آر آی بده ممکنه پلاک داشته باشه!
گمانم پلاک توی ایران شده چیزی مثل جوش صورت که ممکنه هر کسی داشته باشه.
خیلی عادی و طبیعی شده.

چقدر عجیبه این ام اس.
هیچ روال خاصی نداره.

توی خانواده ما ظاهرا هیچوقت چنین مشکلاتی نبوده.
فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
 تشکر شده توسط : Ferfer , arezooo82 , nazaninamiri70
دقيقا علت پلاك مربوط به فقط ام اس نمي شه حتي يه سرما خودگي هم مي تونه به طور گذرا و فقط واسه يك بار باعث ايجاد پلاك بشه.ولي اغلب علتش ام اس هست و واسه همينم در كنار ام ار اي شاخص هاي ديگه هم واسه تشخيص مهمه.

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • 8
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ام اس را برای خانواده همسر آینده کی و چطور مطرح کنم؟! siamak.m.h 59 20,124 2018/08/31, 09:45 AM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  ام اسي هاي با مدت زمان بيماري بيش از 10 سال mehdernet2 33 21,429 2014/09/13, 09:48 AM
آخرین ارسال: omid882
Question اعضای خانواده چطوری میتونن به بهبود روحیه بیمار کمک کنن؟ dr.dentist 21 12,972 2013/05/29, 08:46 PM
آخرین ارسال: movahedi
  چه بيماري خود ايمني ديگه اي شبيه دويك و ام اس وجود داره.؟ warrior 2 8,935 2013/02/24, 11:00 AM
آخرین ارسال: maryamnaji11
  سير بيماري ostad2000 3 3,888 2010/08/23, 05:51 PM
آخرین ارسال: hamid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست