• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمان خوردن قرص مسکن در روز تزریق
سلام
من هنوزم نمیدونم چرا میگن قبل از تزریق باید مسکن خورد ؟ قبلش چه اثری داره؟ دردش حدود سه چهار ساعت بعدش ظاهر میشه ، تا اون موقع اثر اون مسکنه مگه میمونه ؟
من فقط یه مسکن و معمولا استامینوفن 500 می خورم و یا گاهی کلونازپام که بخوابم و درد احتمالی رو نفهمم.
- اگه قراره فقط یک استامینوفن خورده بشه، قبلش بهتره یا بعدش ؟ چرا ؟
- تزریق بدون مسکن که معمولا تب بره ایرادی (مثل بالارفتن دمای بدن) داره ؟

چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : parastoo joon , عمومهربان , sargol
(2011/04/02, 10:54 PM)nahid نوشته است: سلام
من هنوزم نمیدونم چرا میگن قبل از تزریق باید مسکن خورد ؟ قبلش چه اثری داره؟ دردش حدود سه چهار ساعت بعدش ظاهر میشه ، تا اون موقع اثر اون مسکنه مگه میمونه ؟
من فقط یه مسکن و معمولا استامینوفن 500 می خورم و یا گاهی کلونازپام که بخوابم و درد احتمالی رو نفهمم.
- اگه قراره فقط یک استامینوفن خورده بشه، قبلش بهتره یا بعدش ؟ چرا ؟
- تزریق بدون مسکن که معمولا تب بره ایرادی (مثل بالارفتن دمای بدن) داره ؟

ببینید اصل قضیه مصرف داروهای تب بر نه مسکن ! اینه :
زمانی که دارید به بدن دارویی تزریق می کنید که روی سیستم ایمنی بدن تاثیر میگذاره این عمل باعث میشه که سیستم ایمنی بدن در مقابل اون دارو از خودش واکنش نشون بده .
گلبولهای سفید خون میرن به طرف این ماده جدید و باعث میشن که شما تب کنی .
مصرف قرص در ماه های اول تزریق 2 ساعت قبل از تزریق و 2 ساعت بعد از تزریق ( بستگی به قدرت بدنی شما داره ! ) باعث میشه تا حدودی این سیستم رو به آرامش ببره .
تاثیر داروهای شیمیایی که ما مصرف می کنیم آنی نیست و گاهی تا اندازه 4 ساعت طول می کشه تا تاثیر نهایی رو بزاره.
درست مثل زمانی که شما گلو درد چرکی شدی و آمپول پینیسیلین تزریق می کنید . آنی که خوب نمی شید ! تاثیر حدود 3 - 4 ساعت بعد مشخص میشه .
قرص های به قول شما مسکن هم کارشون همینه که از بروز تب در اثر تزریق جلوگیری کنن.
نکته دیگه اینه که اگر به شما پیشنهاد داده میشه قبل از تزریق قرص مصرف کنید برای پیشگیری هست . حالا بعدش هم اگر مصرف کردین موردی نداره ولی یکم اذیت میشید .
اگر می دونید بدون مصرف قرص های تب بر مشکلی برای شما بوجود نمیاد خوب مصرف نکنید .
من هم اول که تزریق رو شروع کرده بودم 4 تا قرص استامینوفن 500 مصرف می کردم اما حالا دیگه بعد از 7 ماه ( تقریبا ! ) دیگه قرص مصرف نمی کنم چون اصلا تب نمی کنم . تقریبا میشه گفت بدنم به این ماده دیگه عادت کرده و واکنش نشون نمیده .
موفق باشید.
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : nahid , nazaninn , سنا , parastoo joon , زهرا59 , عمومهربان , sargol , mahak , hadisss , zohaa , elham 66 , delaram22
ممنون از توضیحت میلو جون.
من همینو شک داشتم که مسکن واقعا لازمه یا نه. برای تبه یا برای درده. من برعکس تو ماههای اول تزریق فقط کمی سردم میشد، تب که اصلا. بدن درد رو چند وقت که گذشت حس کردم.اون وقتا میرفتم بیرون تزریق می کردم، ظهر یاعصر بود و میتونستم تا شب اونو حس کنم.قرص هم نمیخوردم یه مدت.اما حدود یه ساله خودم میزنم ، شب تازه یادم میفته امروز تزریق دارم ، وقتی میزنم فقط باید تو فکر این باشم که خوابم ببره و نصف شب بیدار نشم.نمیشه هم مسکن بخورم هم کلونازپام ، اگه بدونم مسکن لزومی نداره ، دیگه نمیخورم.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : TootFarangi , sargol , successful , hadisss , zohaa
منم هنو بعد این مدت عادت نکردم انگار!
البته گاهی با یه استامینوفن 325 کار در میاد
گاهی هم دو تا باید بخورم.
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : sargol , successful
من بعد هشت سال، اگه شب نوافن یا بروفن نخورم هم خوابم مختل میشه هم سر درد و بدن درد اذیتم می کنه نمی دونم چرا بدنم عادت نمی کنه به آونکس
 تشکر شده توسط : Prime , sargol , زیبا*
(2011/04/03, 01:07 PM)prime نوشته است: منم هنو بعد این مدت عادت نکردم انگار!
البته گاهی با یه استامینوفن 325 کار در میاد
گاهی هم دو تا باید بخورم.

داروی ربیف یک مقداری سر سخت تر از بتافرون عمل میکنه برای همین معمولا تا حدود 6 ماه طول میکشه .
البته من مدت زمانی که شما از دارو استفاده می کنید رو اطلاعی ندارم اما یکی از دوستان خوب من که با بتافرون مشکلی نداشت و به اصرار خودش ( بنا به یه سری دلایل! ) داروش رو به ربیف تغییر داد الآن مشکلش بعد از یک سال هنوز حل نشده.

گفتم مصرف داروی مسکن/تب بر اساس قدرت بدنی فرد میزانش اندازه گیری میشه.
(2011/04/03, 01:00 PM)nahid نوشته است: ممنون از توضیحت میلو جون.
من همینو شک داشتم که مسکن واقعا لازمه یا نه. برای تبه یا برای درده. من برعکس تو ماههای اول تزریق فقط کمی سردم میشد، تب که اصلا. بدن درد رو چند وقت که گذشت حس کردم.اون وقتا میرفتم بیرون تزریق می کردم، ظهر یاعصر بود و میتونستم تا شب اونو حس کنم.قرص هم نمیخوردم یه مدت.اما حدود یه ساله خودم میزنم ، شب تازه یادم میفته امروز تزریق دارم ، وقتی میزنم فقط باید تو فکر این باشم که خوابم ببره و نصف شب بیدار نشم.نمیشه هم مسکن بخورم هم کلونازپام ، اگه بدونم مسکن لزومی نداره ، دیگه نمیخورم.

خوب دوست عزیز من منظورم از تب ، تب و لرز بود . گاهی شب ها از شدت تب و لرز با کاپشن می خوابیدم و قرص هام رو بالای سرم میزاشتم تا نصف شب که بیدار میشم نخواد تا از تخت خواب بیام بیرون .
اگر بدن شما بر اثر تزریق دچار درد های عضلانی میشه مسکن مصرف کنید ولی ترجیحا از استامینوفن 500 کمک بگیرید تا داروهای بسیار قوی چون بعده ها دچار مشکل میشید . داروهای مسکن نوافن و ایبو پروفن و استامینوفن کدئین و ژلوفن و ... و کلن داروهای مسکن کافئین دار برای بدن ضرر دارن . در دراز مدت مشکلات زیادی بوجود میارن .
(2011/04/03, 01:16 PM)مهسا نوشته است: من بعد هشت سال، اگه شب نوافن یا بروفن نخورم هم خوابم مختل میشه هم سر درد و بدن درد اذیتم می کنه نمی دونم چرا بدنم عادت نمی کنه به آونکس

من از داروی آوونکس اطلاع دقیقی ندارم ولی سعی کنید به جای کپسول های نوافن از ایبوپروفن 200 استفاده کنید . نوافن به دلیل دارا بودن کافئین اگر در دراز مدت از دوز بالا استفاده بشه عوارض بدی داره . ایبوپروفن یا همون بروفن هم اگر از نوع 200 میلی باشه خیلی بهتره چون در دراز مدت یک کمی که سن تون بره بالا پوکی اسخوان میاره درست مثل ژلوقن مخصوصا برای شما که خانم هستین.
بازم خودتون هر طور صلاح می دونید عمل کنید . من فقط پیشنهاد دادم . icon_question
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : nahid , Prime , مـه ســـا , melody , parastoo joon , sargol
من فکر کنم دیگه دو سال شده که ربیف می زنم.

من میگم بریم تو کار آسپرین!
هم منشا شیمیایی نداره
هم اینکه اصولا خوبه برای بدن
اگه تلخم مثل گریه اگه تنهام اگه تاریک
اگه از ترانه دورم اگه با مرثیه نزدیک
اگه ناباور چشمام تو تماشای تو مونده
اگه اون نگاه اول منو پای تو نشونده:
How wonderful life is while you're in the world
 تشکر شده توسط : TootFarangi
من فکر میکنم اگه بعد از تزریق یه مقدار بدن رو با ورزش گرم کنیم حالت تب و استخوان درد کمتر بشه.چون من چند باری با دوچرخه برای تزریق میرفتم و چون فاصله تا خونه زیاد بود تا برسم حسابی عرق میکردم، ولی عوضش احساس تب و لرز نداشتم.
بادباچراغ خاموش کاری ندارد،اگردرسختی هستی بدان که روشنی...
 تشکر شده توسط : sargol
من دکترم بهم توصیه کرد یک ساعت قبل از تزریق یه مسکن بخورم تا زمان تزریق دارو و تاثیر مسکن تقریبا همزمان باشه و از بدن درد و تب جلوگیری کنه یکی دوبار اول هم اینکار و کردم و مشکلی هم نداشتم ولی بعدش دیگه مسکن و مصرف نکردم و باز هم خدا رو شکر مشکل خاصی نداشتم البته تو این مدت هم گه گاهی شده استخوان درد خفیفی گرفته باشم ولی انقد جدی نبوده که به مسکن نیاز پیدا کنم
خوردن مسکن هفته ای یک تا سه عدد تاثیر چندانی در کارکرد کلیه و معده نمیزاره و اگه کسی واسه تزریقش نیاز به مسکن داره حتما استفاده کنه چون عوارض خوردن مسکن به این تعداد قابل چشم پوشیه و خطر ساز نیست
"چقدر ابد زمان اندکی ست برای آنکه به کفایت کنارت باشم...
 تشکر شده توسط : nazaniiin , parastoo joon , sargol
خیلی خوبه ..
من تقریبا سوالایی که تو ذهن بود ایجا پیدا کردم..agreement2
ولی یه سوال دارم ..
من هنوز سینووکس نزدم و بزودی می خوام شروع کنم.
یعنی اینقدر درد داره؟؟؟sad2 angry3
با تشکر از همه دوستان..love28
 تشکر شده توسط : sargol

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 10
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  عوارضی که با تزریق دگزامتازون پیش آمده صدف 39 49,439 2023/05/22, 09:14 AM
آخرین ارسال: abbas_ghanavati
  تاخیر در زمان تزریق nahid 56 29,156 2019/04/08, 04:47 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  اثربخشی و عوارض تزریق سینومر vahid.sh 44 34,424 2019/01/01, 01:05 PM
آخرین ارسال: mahbub
Lightbulb عوارض تزریق - تب و لرز، درد Narges 75 58,505 2017/10/03, 06:05 PM
آخرین ارسال: yas8866
  تزریق nahid 135 94,900 2017/08/10, 11:53 PM
آخرین ارسال: yas8866
Rainbow مصرف چای مرزه بعنوان مسکن درد بعد از تزریق سینووکس sharmin 11 11,256 2015/12/06, 12:17 AM
آخرین ارسال: seebche
  آزمایش خون بعد از تزریق nahid 12 8,251 2015/08/19, 11:31 PM
آخرین ارسال: web1001
  روزهای تزریق داروهای ربیف و رسیژن hamid 34 20,920 2015/07/19, 09:47 PM
آخرین ارسال: 1361hr87
  هواگیری سرنگ تزریق i_sh 8 33,424 2014/11/22, 12:54 AM
آخرین ارسال: سمیرا67
  ام اسي هاي با مدت زمان بيماري بيش از 10 سال mehdernet2 33 21,206 2014/09/13, 09:48 AM
آخرین ارسال: omid882

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست