امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمان بهبود حمله بدون درمان استروییدی
دوستان عزیز من یک سوال داشتم من 2 ماه و نیم پیش چند روز به شدت دچار حس خستگی شدم مثل زمانی که ام اسم تشخیص داده شد و بعد از ان کف پای راستم تا امروز مدام گزگز داره و میسوزه و اگه به حالت گذاشتش توجه نکنم سریع خواب میره و البته طرف راست بدنم گهگهای یک حس مومور خفیف داره. تمام این حسها از 2 ماه پیش اومده و دیگه نرفته. من مطمئنم که حمله داشتم البته از نوع خفیفش. چون خودم بدنم رو میشناسم. حالا سوالم اینه که ایا از دوستان کسی هست که مانند من حمله ای داشته اما بدون گرفتن کورتون صبر کرده تا حمله برطرف بشه؟ و اگر شما اینکار رو کردید چقدر طول کشیده تا حمله تان بدون درمان استروییدی از بین رود و ناپدید شود؟ ممنون.
 تشکر شده توسط : برگ 7 , پریس
من
ديشب كه پيش دكتر بود
داشت پروندم را مى خواند angel
گفت ٤ سال حمله ندارى خيلى خوبه agreement2 ولى با علم امروز بايد آمپول را بزنى تا ببينيم داروى چى مياد Angel
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : helli , آنا , برگ 7
سلا بچه ها خوبید؟ منم چن روزه که یه قسمت هایی از صورتم مثل حالتی که آمپول بی حسی برای دندونپزشکی می زنید خیلی خفیف یه همچنین حسی داره. بعضی وقته ا هم قطع میشه کلا". کسی می دونه ااین حمله اس یا نه؟ خیلی برام مهمه بدونم sadsadsad
 تشکر شده توسط : مینا میلانی , مینا میلانی , پریس
(2015/03/18, 11:19 AM)sharmin نوشته است: سلا بچه ها خوبید؟ منم چن روزه که یه قسمت هایی از صورتم مثل حالتی که آمپول بی حسی برای دندونپزشکی می زنید خیلی خفیف یه همچنین حسی داره. بعضی وقته ا هم قطع میشه کلا". کسی می دونه ااین حمله اس یا نه؟ خیلی برام مهمه بدونم sadsadsad

آره به احتمال زياد حمله
برو دكتر
منم بعضى از حمله هام اينجورى بود
كه حتى بيمارستان بسترى شدم و كرتون گرفتم
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
مینا خانوم من یسال قبل دستام گز گز میشد فکر کردم واسه کمخونیه چندوقتی کمتر شد بیخیالش شدم. ولی دوباره شروع شد ایندفعه شدیدتر که با دستام نمیتونستم کار کنم سنگین شدن و چیزی نمیتونستم تو دستام بگیرم حتی نمیتونستم مسواک کنم.متاسفانه حمله بود و بعد از ام ار ای بستری شدم کورتون گرفتم.حتی چند ماه بعد این حالت واسه پاهامم شد.ایشالا که چیزی نیس ولی حتما به دکتر بگید و پشت گوش نندازین. چون خودتون اذیت میشین.icon_question
......
 تشکر شده توسط : helli , مینا میلانی
ممنون مرجان جان که به سوالم پاسخ دادی عزیزم. بسیار مفید بود. برای اقا حسام هم خیلی خوشحالم که چهار سال حمله نداشتند امیدوارم هیچوقت حمله نداشته باشند شرمین جان اما راجع به شما عزیزم. اره حمله خفیفه و لی هیچ معنای خاصی نداره و برای من هم در گذشته پیش اومده و هیچ نیازی به بستری شدن و کورتون گرفتن نداره. من تو خیلی از سایتهای خارجی عضو هستم واین چند روز اخیر که شدیدا از این موضوع خسته شده بودم تو تمام سایتها پیغام گذاشتم تا ببینم چیکار کنم. من دکترم رو هم هفته پیش دیدم اما بهم کورتون نداد، دکترها در کانادا بسیار سخت استرویید تجویز میکنند کلا تجویز دارو با ایران خیلی فرق داره، دکترم برام تو ضیح داد که اینگار میتونه باعث بشه حمله بعدی سریعتر اتفاق بیفته چنانچه کورتون درمانی غیر ضروری و برای موارد خفیف استفاده بشه ولی من که در این چند روز عاصی شده بودم تصمیم گرفته بودم دوباره برم پیشش و بگم با مسیولیت خودم کورتون بده. بعد از اینکه از دوستان ام اسی خودم در کانادا و امریکا نظرخواهی کردم(در اینجا هم بیماران ام اسی زیادند و گروههای خیلی خوبی تشکیل میدهند، وبه شدت همدیگر رو حمایت میکنند،و بسیار فعال هستند در حمایت از هم و کمک رسانی به همدیگر) که چه بکنم خیلی از دوستان گفتند 2تا 3ماه صبر کن حمله میره و دوباره مثل قبل میشی برایم کمی باورش سخت بود ولی امروز بالاخره بعد از 10هفته خیلی بهتر بودم و علایم کاهش قابل توجهی داشت و در بعضی ساعات اصلا نبود، حالا در روزهای اینده هم برایتان مینویسم که چطور هستم . از دوستان خوبی مثل مرجان نازنین هم که پاسخ داد ند هم مجددا ممنونم. راستی عید همگی هم مبارک.
 تشکر شده توسط : paeazan , helli , sange sabor , مرجان مولایی نژاد , paeeze , برگ 7
دوستان امروز هم از دیروز بهتر بودم وعلام بجز گهگاهی اصلا نبودندagreement2
 تشکر شده توسط : kohedard
(2015/03/20, 01:15 AM)مینا میلانی نوشته است: دوستان امروز هم از دیروز بهتر بودم وعلام بجز گهگاهی اصلا نبودندagreement2
خدارو شکر که امروز بهتر بودی انشاالله که همیشه حالت خوب باشهagreement2
حقیقت تلخ است ولی حقیقت این است که دوستش دارم
 تشکر شده توسط : مرجان مولایی نژاد , مینا میلانی
مینا خانوم خوشحالم که بهتر شدین. عیدتون مبارکicon_question
......
 تشکر شده توسط : مینا میلانی
مینا خانوم
حقیقتش به شما بگم
ام اس مثل یک بیماری عفونی نیست که با یک آنتی بیوتیک و مسکن علائمش رفع بشه
شما بهتر با پزشکتان مشورت کنید و معاینه بشید
و زیر نظر ایشون دارو بگیرید و حتی به تشخیص پزشکتان ورزش های مفید را انجام دهید
 تشکر شده توسط : مرجان مولایی نژاد , برگ 7

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جراحی selective dorsal rhizotomy برای بهبود در راه رفتن i_sh 1 1,512 2019/11/02, 09:08 AM
آخرین ارسال: Silverlight
  ام اس بدون استفاده از دارو mehdernet2 27 16,805 2019/09/24, 09:55 AM
آخرین ارسال: helli
  نظر طب سنتی درباره ام اس و درمان آن ostad2000 96 104,420 2019/01/24, 01:06 AM
آخرین ارسال: مینا1234
Rainbow توصیه های غذایی برای بهبود ام اس dr.dentist 118 111,602 2017/09/22, 02:58 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  مشاركت در طرح بهبود روش هاى درمان بيماران ام اس Biomedical Engineering 4 2,731 2017/06/04, 03:51 PM
آخرین ارسال: Biomedical Engineering
  بهبود ام اس mina_a 374 322,350 2016/11/22, 04:31 PM
آخرین ارسال: saeid35
  چرایی علم فیزیک از بیماری و روش درمان آن arhpir 9 43,150 2016/11/01, 01:24 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  آیا آسیکلوویر می تواند برای بهبود موقت بکار رود؟ farda20032020 3 3,068 2016/11/01, 01:16 PM
آخرین ارسال: الهه درد
  ارتباط بین گلبولهای سفید و حمله mina_a 28 34,400 2016/10/09, 01:01 AM
آخرین ارسال: 1361hr87
  ادعای درمان .nazanin 3 3,106 2016/08/14, 11:01 PM
آخرین ارسال: nahid

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان