امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رویکردی جدید در علت یابی بیماری ام اس
اخیرا دکتر بارانزینی طبق تحقیقی که در دانشگاه سانفرانسیسکو در کالیفرنیا انجام داده دو قلوهایی رو بررسی کرده که یکی شون ام اس داشته یکی دیگه نه.......این تحقیق ارزشمند و البته بسیار گرون تو مرحله اولش موفق نشد که چیزی پیدا کنه که نشون بده چرا یکی از دوقلوها که هردو از نظر ژنتیکی یکسان هستند ام اس میگیرن و اون یکی نه........دعا کنین در دوفاز بعدی تحقیق شواهد قابل توجیهی بدست بیاد که سرنخی باشه واسه درمان بیماران ام اس

من لینک مقاله رو گذاشتم اگه کسی خواست اصلش رو بگیره پی ام بده من واسه اش میگیرم

http://www.nature.com/nature/journal/v46...08990.html
 تشکر شده توسط : montazer , pariya , شفا یافته , kia , FBF
(2010/08/17, 04:03 PM)MS researcher نوشته است: اخیرا دکتر بارانزینی طبق تحقیقی که در دانشگاه سانفرانسیسکو در کالیفرنیا انجام داده دو قلوهایی رو بررسی کرده که یکی شون ام اس داشته یکی دیگه نه.......این تحقیق ارزشمند و البته بسیار گرون تو مرحله اولش موفق نشد که چیزی پیدا کنه که نشون بده چرا یکی از دوقلوها که هردو از نظر ژنتیکی یکسان هستند ام اس میگیرن و اون یکی نه........دعا کنین در دوفاز بعدی تحقیق شواهد قابل توجیهی بدست بیاد که سرنخی باشه واسه درمان بیماران ام اس

من لینک مقاله رو گذاشتم اگه کسی خواست اصلش رو بگیره پی ام بده من واسه اش میگیرم

http://www.nature.com/nature/journal/v46...08990.html

سلام شما در زمینه این بیماری تحقیق میکنی؟من خودم سوالی همیشه تو ذهنم بوده که آیا افراداز نظر ژنتیکی قبل و بعد از این بیماری مقایسه شدند یا نه ؟ مثلا یک تار مو یا هر چیزیکه بتونه اطلاعات ژنتیک فرد رو قبل از بیماری نشون بده تاحالا بررسی شده وبا اطلاعات ژنتیکی بعد از بیماریش مقایسه شده؟میدونیم که بعضی عوامل مثل امواج وتشعشعات میتونه رشته دی ان ای رو پاره کنه وبدن دیگه نمیتونه اون رو مثل اولش ترمیم کنه،شاید یه همچین تغییری باعث بشه گلوبولهای سفید میلین رو به عنوان جسم خارجی بشناسن وبه اونها حمله کنن وام اس رو بوجود بیارن.
(2010/08/18, 09:14 AM)montazer نوشته است: سلام شما در زمینه این بیماری تحقیق میکنی؟من خودم سوالی همیشه تو ذهنم بوده که آیا افراداز نظر ژنتیکی قبل و بعد از این بیماری مقایسه شدند یا نه ؟ مثلا یک تار مو یا هر چیزیکه بتونه اطلاعات ژنتیک فرد رو قبل از بیماری نشون بده تاحالا بررسی شده وبا اطلاعات ژنتیکی بعد از بیماریش مقایسه شده؟میدونیم که بعضی عوامل مثل امواج وتشعشعات میتونه رشته دی ان ای رو پاره کنه وبدن دیگه نمیتونه اون رو مثل اولش ترمیم کنه،شاید یه همچین تغییری باعث بشه گلوبولهای سفید میلین رو به عنوان جسم خارجی بشناسن وبه اونها حمله کنن وام اس رو بوجود بیارن.

سلام
از سوال تون ممنونم

در واقع بایستی گفت که بله..........الان تو چهار تا از مراکز بزرگ دنیا دارن رو همین موضوع کار میکنن...........اصطلاحا به این موضوعی که شما میگین میگین اپی ژنتیک (Epigenetics)............یعنی تغییراتی که بعدا میتونه رو بیان یک سری از ژن ها تاثیر بگذاره

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رابطه مصرف بیش از حد نمک و بیماری ام اس paeazan 24 16,814 2019/07/12, 06:00 PM
آخرین ارسال: پریا حقیقت پور
  روند تشخیص درست بیماری ام اس sargol 25 28,765 2018/03/18, 08:36 PM
آخرین ارسال: nahid
  کشف نشانگرزیستی بیماری‌های خود ایمنی niloofary 1 2,839 2017/02/08, 10:02 AM
آخرین ارسال: niloofary
  بیماری لوپوس و تشابه و تفاوت آن با ام اس نازلی 7 16,856 2017/01/12, 12:50 AM
آخرین ارسال: silent
  اصلاح آسیب‌های میلین: روشی جدید در درمان ام اس محمود 1 3,729 2016/08/09, 08:55 AM
آخرین ارسال: niloofary
  تشخیص بیماری ام اس Prime 2 96,421 2015/10/21, 10:45 PM
آخرین ارسال: nahid
  ام‌اس بیماری چندعلتی است (مصاحبه اختصاصی تبیان با دکترعظیمی) parisa2011 6 8,370 2014/06/11, 02:35 PM
آخرین ارسال: سالومه
  علل بروز بیماری MS و راه‌های پیشگیری hamid_147 3 4,626 2014/04/23, 05:57 PM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  ام اس را همراه بدانیم، نه بیماری paeazan 0 2,807 2014/02/27, 11:33 PM
آخرین ارسال: paeazan
  ویتامین A پیشرفت بیماری ام.اس را متوقف می کند fereshteh 1 7,907 2014/02/09, 09:08 PM
آخرین ارسال: warrior

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست