• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امیتازات : 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روزه داری و ام اس (تجربیات مبتلایان)
اگرچه این موضوع تکراری است اما دوستای خوبم من نه فقط از دکترم بلکه از چندین دکتر مجرب و شهره در زمینه روزه داری برای ام اس پرسیدم همه با هم دارای یک نظر بودند که اگه می تونی بگیر ولی روزه داری یک استرس بزرگ هست. و استرس هم برای این بیماری سمه. یکی از دکترها هم با شدت اینو رد کرد که به هیچوجه نباید معده ات رو خالی نگه داری اگرچه همونطور هم نباید پرخوری کنی. من یکی که تازگیها به طرز فجیحی وقتی گرسنه که نه چون این روزها اصلن گرسنه نمی شم، وقتی معده ام خالی می شه حال بسیار بدی پیدا می کنم. فکر نکنید بعد از این حال به اندازه یه بوفالو می خورم نه یه کف دست نون و پنیر هم کفایت می کنه که به این روز نیفتم. من با اعتقادات مذهبی دوستان کاری ندارم ولی این ثابت شده است که روزه برای بیماران ام اس خوب نیست حالا این اطلاعات رو از کجا میارن من نمی دونم.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : najva , warrior , نازلی , somaye_602000 , شهرزاد , ساغر , havaars , شفا یافته , okhtapus , DavidBili , arezooo82
فكر نميكنم كه گرسنگي كشيدن براي اين بيماري خوب باشه
بلكه باعث بدتر شدن اون هم ميشه
چون من خودم اين رو تجربه كردم.
وقتي كه خييلي گرسنه بشم چشمام سياهي ميره و پشت گردنم يه صداهايي ميده (confused2)
هر مشكلي آسان شود از مستي و
ترسم خداي من, ساغر بشود خالي و هشيار بميرم.
 تشکر شده توسط : نازلی , رنگین کمان , شهرزاد , ساغر , شفا یافته , okhtapus , DavidBili , arezooo82
من تجربه ی خوبی درمورد این موضوع ندارم
اوایل که تازه فهمیده بودم ام اس دارم موقع ماه رمضان طبق سالهای قبل روزه گرفته بودم ظهر که شد احساس کردم تاری چشمهام بدتر شده و یک ساعت بعد تغریبا همه جا رو مات میدیدم شوهرم گفت نباید روزه می گرفتی و من فورا با پزشکم تماس گرفتم وایشان تاکید کرد روزه ام را بشکنم تا کار دست خودم نداده ام و تاکید کردند روزه نگیرم به همین دلیل هر سال ماه رمضان از روزه گرفتن محرومم
من خودم خیلی معتقدم که حتما باید به دستورات خداوند عمل کنم ولی خداوند خود، انسان مریض را از روزه داری منع کرده و روزه داری کسی که به بدنش زیان برساند عین گناه است خدا الرحم و الرحمین است
 تشکر شده توسط : شهرزاد , ساغر , najva , شفا یافته , okhtapus , arezooo82
منم فکر کنم گرسنگی طولانی مدت برای ام اس خوب نباشه،چون دکترم بهم گفته نباید روزه بگیرم. یکی از بچه ها بخاطر همین روزه گرفتن و گرسنگی طولانی فلج شد.
 تشکر شده توسط : نازلی , رنگین کمان , شهرزاد , ساغر , شفا یافته , okhtapus
منکه 8 ساله روزه نمیگیرم چون حالم را بد میکنه
همه عمر بر ندارم سر از این خمار مستی
که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی
 تشکر شده توسط : شهرزاد , شفا یافته , نازلی , okhtapus
من اون موقع که بیمار شده بودمم بعد اینکه از بستری شدن در رفتم و تموم شد توی ماه رمضون بود دکتر هم بهم هیچی نگفت بعد یه هفته اومدم بقیه روزم رو گرفتم confused2
و سال بعدش هم همینطور اون موقع هم بتافرون میزدم بعد که افطار میکردم میرفتم تزریق میکردم یهب ار که به دکتر گفتم گفت نگیری بهتر ولی اگه میخوای بگیر ولی مثلا هفته ای دو سه روز
من به همین هم راضی بودم و گرفتم
توی اینترنتم که سرچ میکردممیدیدم گفته اوناییکه عود ندارن یا ام اسشون خفیفه میتونن روزه بگیرن
توی صدا و سیما هم ماه رمشون در مورد دیابت و بیماران ریوی قلبی و .......... حرف میزنن جز ام اسیها ما هم تکلیفمون رو نمیدونیم به همین خاطر منم روزه میگیرم ولی امسال بجا 30 روز 10 روز گرفتم بقیش اوونکس داشتم یا عوارض یا ........wink2
 تشکر شده توسط : شهرزاد , okhtapus , DavidBili , arezooo82
من که امسال برای اولین بار همه روزه هامو گرفتم و خدا رو شکر هیچ مشکلی هم نداشتم.حس میکردم حالم بهتر هم شدهSmile
به یاد آرزوهایم سکوتی میکنم بالاتر از فریاد..
 تشکر شده توسط : شهرزاد , ساغر , okhtapus , DavidBili
من مدت 15 ساله که روزه نمی گیرم.......وقتی حتی در طی روز اگه گرسنه بشم فورا سردرد میگیرم وتنم می لرزه اصلا نمی تونم روزه بگیرم sad2sad2sad2sad2sadsad
امارضا ممنونم که من رو طلبیدی به زیارتت اومدم وکلی با شما حرف زدم love28
 تشکر شده توسط : شهرزاد , ساغر , شفا یافته , نازلی , okhtapus , DavidBili , arezooo82
منم همه دکترای قبلی و فعلیم با روزه گرفتن موافق نبودن
الانم اگه گرسنگیم یه کم طولانی بشه بلافاصله سردرد میگیرم
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : najva , شهرزاد , شفا یافته , نازلی , okhtapus , DavidBili , arezooo82
دکترای منم گفتند که روزه نگیرم و برام ضرر داره ولی پرخوری هم خوب نیست و باید غذا رو به مقدارکم خورد .
من صبحها قبل از خوردن صبحانه حالم بهتر از بعد از خوردن صبحانه اس نمیدونم چرا با اینکه خیلی کم صبحانه میخورم!
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : شفا یافته , okhtapus , DavidBili

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 16
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  انتقادات و درد دل های مبتلایان warrior 13 8,538 2014/08/04, 11:21 PM