•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 24
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟
البته اینی که گفتید احتمالی هست دیگه ...؟

اینکه به احتمالی امکان داره ام اس انتقال پیدا کنه
نامش را دنیای مجازی گذاشتند
اما حرفهایمان ، حقیقی تر از دنیای واقعیست
اینجا راست میگوییم
اطمینان پیدا میکنیم
همراز میشویم و درودل میکنیم

تشکر شده توسط : amirfarhag , Pooya.N
من با دکتر صحرائیان که این موضوع رو مطرح کردم. دکتر کاملا مخالفت کردن و گفتن که اصلا توصیه نمی کنن. چون 2 فرد مبتلا احتمال 30% فرزندشون مبتلا میشه. مگر اینکه تصمیم بگیرن بچه دار نشن. و گفتن به عنوان یک پزشک اجازه بچه دار شدن تو شرایط 2 فرد میتلا رو هم نمیدن.
 تشکر شده توسط : Saina , ارزو , salar , Pooya.N , شهرزاد , atmahasan
بهترين ادمها كساني هستن كه تو زمان حال زندگي ميكنن براي يك ام اسي داشتن اميد عشق و علاقه خيلي موثر هستش داشتن يك شريك...ما قدم اول و برميداريم و از فرداها خبري نداريم چي ميشهagreement2
هنوز حرف بچه اي وسط نيست...بايد بيماري و كنترل كرد با تنها موندن چيزي حل نميشه فقط افسرده تر و منزوي تر ميشيم همينsad2
در این خاک, در این خاک
در این مزرعه ی پاک
به جز عشق, به جز مهر
دگر بذر, نَکاریم...!
 تشکر شده توسط : شهرزاد , hilda , Pooya.N , kaveh_plus
عشق هر چقدر هم عمیق باشه بعد از مدتی کمرنگ میشه و زندگی احتیاج به یه امید برای ادامه پیدا میکنه و نمیشه بدون بچه روزها رو گذروند چون زندگی مشترک رو باید بخاطر کسی تلاش کنی و ثمره اش رو ببینی ، این نظر منه و به تجربه دیدم هم تو زندگی خودم و هم در اطرافیان . فرزند باعث نیروئی مضاعف در زندگی مشترک میشه ولی بدون میوه زندگی که همون فرزنده ، باغ زندگی کم کم طراونشو از دست میده .
به نظر من دو تا ام اسی با هم ازدواج نکنند بهتره.
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : Pooya.N
(2012/07/27, 10:20 AM)najva نوشته است: عشق هر چقدر هم عمیق باشه بعد از مدتی کمرنگ میشه و زندگی احتیاج به یه امید برای ادامه پیدا میکنه و نمیشه بدون بچه روزها رو گذروند چون زندگی مشترک رو باید بخاطر کسی تلاش کنی و ثمره اش رو ببینی ، این نظر منه و به تجربه دیدم هم تو زندگی خودم و هم در اطرافیان . فرزند باعث نیروئی مضاعف در زندگی مشترک میشه ولی بدون میوه زندگی که همون فرزنده ، باغ زندگی کم کم طراونشو از دست میده .
به نظر من دو تا ام اسی با هم ازدواج نکنند بهتره.
خوب عزیزم هر مشکلی یه راه حلی داره
اگه خیلی نداشتن بچه به آدم فشار آورد
میشه سرپرستی یه بچه رو تقبل کرد
چه دونفر ام اسی باهم ازدواج کنن چه یه آدم ام اسی با یه آدم سالم ازدواج کنه بازم در هر دو وضعیت این ریسک وجود داره که بچه مبتلا شه.

تشکر شده توسط : najva , Pooya.N
من مثل كسي نيستم چرا كسي باورش نمشد دارو به من نمسازه
آخرش آزاتيپرين دارم ميخرم

چون دوتا msمثل هم نيستند ازدوا ج شون واقعا سخت
...
آقا احسان اینکه چه دارویی به ما میسازه یا نمیسازه ملاک مناسبی واسه مقایسه دو تا ام اسی نیست که بهم میخورن یا نمیخورن
بعدشم علت اینکه هیچ کدوم از علایم ماها مث هم نیست اینه که مغز انسان از میلیارد ها نرون تشکیل شده
وقتی که گلبول های سفید به میلین این نرون ها حمله میکنند ممکنه یکی از این میلیاردها نرون آسیب ببینه
پس همین باعث میشه که علایم ماها با هم فرق داشته باشه.
در ضمن همین باعث شده که هنوز که هنوزه علت این بیماری کشف نشه چون خیلی پیچیدست

هدف من گفتن این نکتست که درک متقابلی که ماها نسبت به هم داریم فهمیدنش ممکنه واسه یه نفر که بیماری مارو نداره سخت باشه
Blush
 تشکر شده توسط : نجمه , حسین ms , Pooya.N , kaveh_plus
نازنین درست میگه هر چیزی که محال باعشق میشه .
(2012/07/27, 10:58 AM)naazanin نوشته است: خوب عزیزم هر مشکلی یه راه حلی داره
اگه خیلی نداشتن بچه به آدم فشار آورد
میشه سرپرستی یه بچه رو تقبل کرد
چه دونفر ام اسی باهم ازدواج کنن چه یه آدم ام اسی با یه آدم سالم ازدواج کنه بازم در هر دو وضعیت این ریسک وجود داره که بچه مبتلا شه.

سلام دوستان
عذر خواهی می کنم که فضولی میکنم اما فکر میکنم برای سرپرستی کودک شرایط خاصی باید وجود داشته باشه از جمله سلامت کامل زن و شوهر یا به عبارتی زوجین، لطفا این مطلب رو بخونین:
سوال:چه شرايطي براي درخواست كنندگان سرپرستي در نظر گرفته شده است؟
پاسخ: نداشتن محكوميت جزايي مؤثر با رعايت موارد مقرر در قانون مجازات اسلامي، تمكن مالي درخواست كننده، سلامت جسمي و رواني براي نگهداري و تربيت كودكان و نوجوانان، نداشتن اعتياد، برخورداري از صلاحيت اخلاقي، توانايي نگهداري و تربيت افراد تحت سرپرستي و ابتلانداشتن به بيماري هاي واگيردار يا صعب العلاج از جمله شرايطي است كه براي متقاضيان سرپرستي اين كودكان در نظر گرفته شده است.

و همچنین در سایت بهزیستی:
شرایط:

زن و شوهر داوطلب سرپرستی، ایرانی و مقیم ایران باشند.
پنج سال تمام از تاریخ ازدواج آنها گذشته و از این ازدواج صاحب فرزند نشده باشند.
سن یکی از زوجین حداقل سی سال باشد.
زوجین دارای محکومیت جزائی مؤثر بعلت ارتکاب جرائم عمدی و مهجور نباشد.
زوجین دارای صلاحیت اخلاقی باشند.
زوجین یا یکی از آنها دارای تمکن مالی باشند.
زوجین مبتلا به بیماری صعب العلاج نباشند.
زوجین معتاد به مواد الکلی یا مواد مخدر و سایر اعتیادات مضر نباشند.
هرگاه زوجین پزشکی نتوانند صاحب فرزند شوند معافیت از شرایط 2 و 3 به عهده دادگاه است.
منبع: http://www.behzisti.ir/Services/?cid=2&id=24
رسول خدا صل الله علیه و آله و سلم فرمودند: هر که مومنی را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که مرا شاد کند، خدا را شاد کرده است.
 تشکر شده توسط : Pooya.N , نگار1353 , najva , atmahasan
اقا ازدواج کنین...اتفاقا چه بهتر که با هم نوع و هم درد خودمون باشه...حداقلش اینه که همدیگرو راحت درک میکنیم....اینده نگر باشین...اینو قبول کنین که شرایط خاص دارین و هر اتفاقی رو در نظر بگیرین(البته دور از جون زبونم لالangry3angry3)...ولی خوب ما بزرگیمو عاقل هر چیزی رو در نظر بگیرین...شرایط مالی رو بسنجید و طرفتونو کامل درک کنید...مطمئن باشین با یک همراه خوب خیلی راحت تر میشه این مسیرو طی کرد...خوشبخت بشیم همه ایشالاicon_questionicon_question
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : amirfarhag , saraa , naazanin , Pooya.N , kaveh_plus , hilda , نگار1353

•  قبلی
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4(current)
  • 5
  • 6
  • ...
  • 24
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثير جنسيت جنين در بهبود وضعيت مادر مبتلا به ام اس mehdernet2 5 4,752 2014/04/11, 07:00 AM
آخرین ارسال: neghar
  دلنوشته یک فرزند که مادر مبتلا به ام اس دارد shokolat 4 3,413 2013/10/06, 02:47 PM
آخرین ارسال: گيتي
  تعدادی از مشاهیر مبتلا به ام اس matinfard 1 3,483 2013/06/02, 08:33 AM
آخرین ارسال: موجود گیاه خوار
  چگونه میتوان زمان دقیق مبتلا شدن به ام اس را تشخیص داد؟ مهسا24 34 22,502 2012/03/14, 10:54 AM
آخرین ارسال: hanif

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست