•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 24
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات : 4.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دو مبتلا به ام‌اس با یکدیگرازدواج نکنند ؟
به نظر من تو این دنیا هیچ چیز قابل پیش بینی نیست مثلا خود من تو اجدادمون هم این بیماری وجود نداشته حتی یک مورد پس چی شده که من ام اس گرفتم؟confused
 تشکر شده توسط : Pooya.N , sooorooosh , Ghost , ابراهیم
هميشه تصورم اين بود كه حداقل ٤ تا بچه داشته باشم ولي نمي تونم اين ريسك قبول كنم چون ام اس تو خونواده ما ارثيه
متاسفم كه حتي شايد يه بچه هم نداشته باشم.مگر اينكه درمانش پيدا شه.اونوقت شايد حتي به ٥ اميش هم فكر كنم Smile
 تشکر شده توسط : Pooya.N
ما هم من و برادرم ام اس داریم
 تشکر شده توسط : Pooya.N , paeazan
اطلاعات به دست آمده نشان می دهند که دو سوم از افرادی که از این بیماری رنج می برند زن هستند و دانشمندان گمان می کنند که یکی از دلایل این مساله می تواند هورمون های زنانه باشد، زیرا هورمون های موجود در بدن زنان کاملا با هورمون های مردانه تفاوت دارند و همچنین گمان می رود کروموزم ایگرگ (Y) مردان می تواند از بروز و پیشرفت این بیماری در مردان جلوگیری کند.
به عقیده دانشمندان عوامل ژنتیکی نیز می تواند از دلایل بروز این بیماری باشد و از اینرو مطالعاتی بر روی دوقلوهای همسان که دارای ژنهای یکسان بوده و دوقلوهای غیر همسان که ژنهای یکسانی ندارند انجام شده است.
یکی از تحقیقاتی که بر روی دو قلوها انجام گرفت نشان داد که اگر یکی از دو قلوها مبتلا به ام اس باشد امکان ابتلای دیگری در صورت همسان بودن ۳۰ درصد و در صورت غیر همسان بودن تنها ۴ در صد است.
این مطلب بیانگر این نکته است که افراد می توانند از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به ام اس باشند.

پدران ام اس را منتقل می‌كنند

دانشمندان دانشگاه مايوكلينيك معتقدند، پدران مبتلا به مولتيپل اسكلروزيس بيش از مادران اين بيماری را به فرزندان خود منتقل مي‌كنند.
به نقل از پايگاه خبري HealthDay، اين دانشمندان با بررسي والدين مبتلا به اين بيماری كه فرزندان آنها به اين بيماری مبتلا بودند دريافتند در صورتی‌كه پدر مبتلا باشد احتمال اين كه فرزندان به اين بيماری مبتلا شوند دو برابر است. به گفته اين دانشمندان مردان به بيماري مولتيپل اسكلروزيس مقاوم‌تر هستند بنابراين برای انتقال اين بيماري به فرزندان بايد ژن‌هاي بيشتر و يا قوی‌تری داشته باشند. اين دانشمندان معتقدند دليل انتقال اين بيماری از پدر به فرزندان را هنوز نمی توان به هورمون های زنانه و مردانه و يا كروموزم های جنسی ربط داد و بايد تحقيقات بيتشری در اين زمنيه انجام شود.
Open Your Heart, I'm Coming Home
 تشکر شده توسط : zenith
پویا جان
تا حالا گفتن مرد 1 درصد زن3 درصد و هردو اگه بیمار باشن 5 درصد احتمال ابتلای فرزند به ام اس وجود داره که با این نوشته تو نمیخونه کدومش درست تره؟
!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

تشکر شده توسط : Pooya.N
اگر تعداده خانمهاي ام اس بيشتره علتش هورمون هاي زنانه نيست علتش اينه كه خانمها حساس ترند و در جامعه ما واقعا خانمها بيشتر اذيت ميشوند angry

آقايون ريلكس ترند

همين ام اس .... آقايون راحت تر ميتونند با اين بيماري باز هم تشكيل خانواده بدن ......... ولي angry2
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
 تشکر شده توسط : Ghost , Pooya.N , gilane
نميخوام بحث رو منحرف كنم
اما....
واقعا چرا بچه؟مشكلاتمون كمه كه يكي ديگه رو هم توش شريك كنيم؟منظورم ابدا مشكلات جسماني نيست
كلي مشكلات ديگه كه به عينه داريم مي بينيم و با پوست و استخون لمس ميكنيم
من كه اگه ام اس هم نداشتم به بچه دار شدن فكر نمي كردم اونوقت دو نفر كه همديگه رو دوست دارند؛ به خاطر 2 درصد و 1 درصد و اينا همديگه رو فراموش كنند؟
 تشکر شده توسط : Ghost , MEGA , مهدی نصیری , N00shin , Pooya.N , sooorooosh , نسترنى , yummy , kaveh_plus
(2012/07/28, 09:57 AM)مـه ســـا نوشته است: نميخوام بحث رو منحرف كنم
اما....
واقعا چرا بچه؟مشكلاتمون كمه كه يكي ديگه رو هم توش شريك كنيم؟منظورم ابدا مشكلات جسماني نيست
من كه اگه ام اس هم نداشتم به بچه دار شدن فكر نمي كردم اونوقت دو نفر كه همديگه رو دوست دارند؛ به خاطر 2 درصد و 1 درصد و اينا همديگه رو فراموش كنند؟

حرف اول و اخرو خانوم مدیر زدن.خوب گفتی مهسا.
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد
 تشکر شده توسط : MEGA , مـه ســـا , Pooya.N , نسترنى
(2012/07/28, 09:57 AM)مـه ســـا نوشته است: نميخوام بحث رو منحرف كنم
اما....
لایک
استرس وجود بچه خودش میتونه یک عامل محرک برای بدتر شدن حالمون باشه...من با هر کدوم از بچهای اینجا صحبت میکردم که بچه دار بودن میگفتن برو خدا رو شکر کن که خودتی مسولیت کسی به دوشت نیست...خوب چه کاریه؟گیر میدینا

[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : مـه ســـا , نسترنى
[quote='مـه ســـا' pid='243355' dateline='1343456864']
نميخوام بحث رو منحرف كنم
اما....

منحرف کردین،دوست داشتن تعریفش دیوونگی هست که خودتو دوست نداشته باشی حالا بخوای ازدواج کنی؟ما گاهی زیادی خودمون رو دوست داریم یا بر عکس به نظرم هست اصلا دوست نداریم تجربه رو تجربه نکردن خوبه و مسئول زندگی بده بچه نباشیم بچه هم شیرینی زندگی هست

تشکر شده توسط : نسترنى

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6(current)
  • 7
  • 8
  • ...
  • 24
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاثير جنسيت جنين در بهبود وضعيت مادر مبتلا به ام اس mehdernet2 5 4,727 2014/04/11, 07:00 AM
آخرین ارسال: neghar
  دلنوشته یک فرزند که مادر مبتلا به ام اس دارد shokolat 4 3,409 2013/10/06, 02:47 PM
آخرین ارسال: گيتي
  تعدادی از مشاهیر مبتلا به ام اس matinfard 1 3,473 2013/06/02, 08:33 AM
آخرین ارسال: موجود گیاه خوار
  چگونه میتوان زمان دقیق مبتلا شدن به ام اس را تشخیص داد؟ مهسا24 34 22,484 2012/03/14, 10:54 AM
آخرین ارسال: hanif

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان