امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات : 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داروی خوراکی تا چند ماه دیگر در اروپا
(2009/10/31, 11:24 AM)anaram نوشته است: من با دكترم پريشب صحبت كردم . گفت شركت دارويي اي كه امتياز وروده دارو رو خريده اعلام كرده تا قبل از 9 از توزيعش تويه بازاره اروپا دارو رو وارده ايران ميكنن .
يعني قبل از شهريور يا مهر سال آينده اين دارو مياد تويه ايران ايشالله Smile
خوش به حالشون
یعنی این شرکت دارویی تیلیاردر شدااااااااااااااااااااااااا
... وقتی تبر به جنگل آمد ، درختان فریاد زدند و گفتند :نگاه کنید دسته اش از جنس ماست !!. ... 1213.2

تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
نوش جونشون سينا جون . من خودم حاظرم همه دار و ندارمو بدم بهشون فقط 5 تا از اين قرصا واسه 3 ماهه آينده بم بدن
آنارام باشید
dostan nemikham naomideton konam vali hich daroye khoraki MS to uropa nayomade�
مايا جان گفتيم دي ماه مياد
آنارام باشید
داروی خوراکی ام اس -فینگولیمود - Fingolimod هنوز توسط FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) تایید نشده است.بنابراین تا ورود این دارو به بازار ایران راه زیادی هست.
ضمنا یک شرکت ایرانی هم همانطور که یکی از دوستان اشاره کرد در سال 87 همزمان با رونمایی داروی رسیژن ساخت شرکت سیناژن مدعی ساخت آن در ایران شده بود ولی بدلیل عدم تایید جهانی این دارو در حال حاضر امکان ورود آن به بازار وجود ندارد.
تحقیقات مقدماتی دانشمندان سوئیسی نشان داد داروی فینگولیمد در پیشگیری از عود حملات ناتوان کننده در بیماران مبتلا به ام اس بسیار موثر است.
به گزارش خبرگزاری مهر، اگر فاز 3 این مطالعه با موفقیت انجام شود تنها با یکبار مصرف این دارو درروز می توان ازعود حملات ام اس پیشگیری کرد.

دکتر لودویگ کاپوس - سرپرست کلینیک سرپایی نورولوژی و نوروسرجری و همچنین سرپرست گروه تحقیقات بیماری ام اس در بیمارستان دانشگاهی بسل بر این باور است که اگرچه عوارض جانبی این دارو در بلند مدت با این مطالعه کوچک قابل پیش بینی نیست ولی تاثیرات درمانی این دارو بسیار چشمگیر است. با مصرف این دارو عود بیماری تا 50 درصد در بیماران مبتلا کاهش می یابد.

این دارو هم مانند سایر داروهای درمان کننده ام اس با مهار سیستم ایمنی شخص می تواند عوارض جدی به بار بیاورد. عفونت مجرای تنفسی فوقانی، افزایش آنزیم های کبدی و تغییرات ریتم قلبی از عوارض ناخواسته این دارو است.

این بیماری تخریب کننده غشای سلول های عصبی موسوم به میلین بیش از 400 هزار نفر را در آمریکا مبتلا کرده است. امروزه تنها می توان با کاهش دفعات عود بیماری از پیشرفت زودهنگام بیماری پیشگیری کرد ولی درمان نهایی برای این بیماری وجود ندارد.

این تحقیق با تصویر برداری های پیشرفته از سیستم عصبی نشان می دهد، با مصرف داروی جدید fingolimod تا 50 درصد خطر عود بیماری کاهش می یابد.

عوارض جانبی مربوط به مصرف این دارو وابسته به دوز است و در دوز های بالا عوارضی چون تنگی نفس، عفونت سیستم تنفسی فوقانی ، سردرد و عوارض گوارشی ایجاد می شود .این داروی خوراکی بهتر از سایر دارو های رایج امروزی و اسان تر از آنها می تواند از عود ام اس در بیماران پیشگیری کند.

بر اساس گزارش medlineplus ، بسیاری از داروهایی که امروزه در درمان این بیماری استفاده می شود تزریقی است. آخرین دارویی که در سال 2004 برای درمان این بیماری به بازار آمد داروی (Tysabri (natalizumab بود که سه ماه بعد از توزیع در بازار به دلیل گزارش چندین مورد عفونت مغزی کشنده از بازار جمع شد. در سال 2006 با کسب مجوز از سازمان نظارت بر مواد غذایی و دارویی آمریکا این دارو به دلیل منافع چشمگیرش در عده ای از بیماران به بازار برگشت.

این مطالعه در نشریه new england journal of medicine به چاپ رسیده است.
با همت و امید، ناتوانی خاطره ای بیش نخواهد بود.agreement2
 تشکر شده توسط : anaram , najva , پریا حقیقت پور
بچه ها من میتونم برم انگلیس هیچ مشکلی نیست ولی برم اونجا از کی این دارو رو بگیرم یا اصلا به هر کسی میفروشن؟
آقای صفاری یا بقیه کسی چیزی نمیدونه؟؟؟ اگه بذارن برا همتون هم قرص میارم
کار گمرکی !اونم دولتی !! اونم دارو!!!! کلی طول میکشه کانفیرم شه
من امروز سرچ میکنم اگه به نتیجه ای رسیدم حتما خبر میدم
پرواز را به خاطر بسپار پرنده رفتنی است
(2009/10/31, 09:38 PM)anaram نوشته است: مايا جان گفتيم دي ماه مياد

ن اينو گفتم؟icon_cry
عمرن angry2
بالايه 500 هزار تومن باشه عمرن نميخرم . badtaste
آنارام باشید
این داروها جزو داروهایی است که فقط با نسخه پزشک در همه جای دنیا عرضه می شود و عملا دریافت دارو برای تعداد زیاد امکان پذیر نیست یا اینکه بهتر بگم من چیز بیشتری نمی دونم.
با همت و امید، ناتوانی خاطره ای بیش نخواهد بود.agreement2
دوستان عزیز من از مهر 84 که دکترم تشخیص ام اس رو داد و من شروع کردم به زدن آونکس وبعدهم سینووکس .. هر دفعه که میرفتم برای نسخه پیش دکتر میگفت چند ماه دیگه خوراکی اش می اید الان 5 سال ولی هنوز نیومده من دیگه باور نمی کنم ولی خدایش دیگه خسته شدم از بس که با شیطون جنگیدم هر هفته میاد سراغم ومیگه " این هفته رو بی خیال" ولی منم میگم لعنت بر دل سیاه شیطون و بعد ... دردم میگیره .... یعنی میشه بیااااااااد ؟
ولي خداييش از آمپولا راحت ميشيم من كه تمتم دل رودم در ميكنه بماند نه مي تونم بشينم نه بخوابم درست و حسابس sad2sad2sad2sad2 همه جام در ميكنه
خوب باشيد و خوب بمانيد

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت هزینه داروی ام اس از بیمه تکمیلی 630701 116 65,469 2020/02/19, 11:55 AM
آخرین ارسال: hourieh
  داروی جدید با عنوان اکریلی زوماب و داروهای دیگر مینا میلانی 4 4,729 2016/01/24, 10:19 AM
آخرین ارسال: niloofary
  گزارش بازدید از شرکت زیست دارو و داروی زیفرون توسط ام اس سنتر گزارشگر 8 9,267 2013/10/12, 10:02 PM
آخرین ارسال: یه غریبه
  داروی جایگزین شما در صورت کمبود دارو چیست؟ shahrzad.s 15 9,892 2012/10/19, 06:42 PM
آخرین ارسال: reza_akrami_a
  یک داروی جدید چگونه تایید می شود (توسعه و تایید محصول) saffari_mo 3 11,655 2012/06/18, 09:51 PM
آخرین ارسال: okhtapus
  اثرات تحريم اتحاديه اروپا بر روي داروهاي ما mehdernet2 2 2,856 2012/01/25, 04:02 PM
آخرین ارسال: نسترنى

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست