امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خواب رفتگی سر، سوزش و گزگز و یا سنگینی سر
آیاکسی ازدوستان درسرش احساس سنگینی وسوزن,سوزن شدن کرده است؟من که سرم خیلی گزگزمیکندحتی بعضی مواقع شب میخوابم صبح سرم بقدری سنگین است که نمیتوانم ازبالش سرم رابلندکنم.چطوری بگم بعضی مواقع خواب رفتگی شدیددرسرم احساس میکنم.اونطوری که گزگزدرکل بدنم دارم.آیاکسی میتواندعلت خواب رفتگی سررابمن بگوید؟من ازراهنمایی شمادوستان عزیزخیلی ممنون میشوم

اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
سارگل جان من تجربه خواب رفتگی و سوزن سوزن شدن و بعدش خارش سر رو داشتم که بتدریج به گردن و نیمه راست بدن گسترش پیدا کرد.

وقتی سر شما این حالت رو داره ، و این وضعیت ادامه داره بهتره به دکتر مراجعه کنید تا تشخیص بده دراثر چیه.
ممکنه از فشار به عصب باشه یا از آزاد نبودن جریان خون در رگ باشه و یا بی خوابی و... البته من خودم نمیدونم ، اینا رو الان سرچ کردم و دیدم :

بروز هر از گاه حالت خواب رفتگی، مورد نگران کننده ای نیست. اما خواب رفتگی مزمن میتواند نشانه یک مشکل اساسی باشد. اگر بیش از حد یا در فواصل کوتاه دچار خواب رفتگی اعضا میشود، به پزشک مراجعه کرده و از او بخواهید تا از شما یک معاینه کامل به عمل آورد.
http://www.booof.ir/Articles/%D8%AF%D9%8...18981.html

علت سنگینی سر هنگام بی خوابی

گروهی از پزشکان مغز و اعصاب ایتالیا موفق به کشف مکانیزم فعل و انفعالات مغز و علت سنگینی سر در هنگام بی خوابی و یا کم خوابی شدند.

به گزارش ایرنا، گروهی از متخصصان عصب شناسی ایتالیا در تحقیقات خود که در شماره اخیر نشریه علمی “Science “به چاپ رسید، اعلام کردند که در زمان کم خوابی یا بی خوابی، در درون مغز و بین نورون ها (neuron) یا سلول های عصبی ، بیش از حد نیاز، پروتئین انباشته می شود که موجب احساس سنگینی سر و کندی فعالیت مغز می گردد.
این تحقیقات نشان داد که مغز هنگام خواب، تمام اطلاعات وارده در طی روز را، طبقه بندی و تنظیم و نیز داده های اضافی را پاک می کند.
به گفته این گروه از پزشکان ایتالیایی، مغز انسان در طول روز اطلاعات دریافتی را انباشته می کند و با این عمل محل تماس اعصاب موسوم به سیناپس (synapse) متورم می شود تا قادر به نگهداری داده های دریافتی باشد، اما با توجه به محدود بودن گنجایش مغز بسیاری از این داده ها هنگام خواب پاکسازی می شوند.
“کیارا چیرلی” و “جولیو تونونی” پزشکان و پژوهشگران ایتالیایی دانشگاه پزشکی “ویسکونسی – مدیسون” آمریکا در آزمایش های خود با استفاده از میکروسکوپ پرقدرت کشف کردند، در صورتی که شخص به مدت ۲۴ ساعت نخوابد، در اعصاب (Synapse) او پروتئین هایی جمع می شوند که فقط در طی خوابیدن حجم آنها ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش می یابد و در واقع خواب موجب پاکسازی مغز و بهبود کارایی آن می شود.
http://www.shikweb.com/15978-%d8%b9%d9%8...%a8%d9%8a/
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : sargol , nead , helli
تا حالا شده توی سرتون احساس گرمای شدید،سوزش و گزگز بکنین؟
کسی این علائمو با دکترش در میون گذاشته؟
من توی سراحساس گزگزبیشتراوقات دارم.اماگرمای شدیدواحساس سوزش بعضی وقتاتوی تمام بدنم احساس میکنم.گزگزروهم ازسرتاپای بدن دارم.بله به دکترهم گفتم,ایشون بمن گفت قرص گاباپنتین 100بخورم
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : niusha , paeazan , somaye_602000
سلام به دوستان عزیزم.
من از امروز نزدیک ظهر در قسمت بالای سمت چپ سرم احساس سوزش شدیدی میکنم به طوری که مثلا حتی یک روسری هم نمیتونم بپوشم و واقعا اذیتم میکنه! بهش هم نمیتونم دست بزنم که هیچ، همینطوری هم که بهش دست نمیزنم خودبه خود اذیت میکنه و می سوزه!
به قطع باید از سمت ام اس باشه !
میخواستم بدونم که کسی تجربه کرده این مورد رو؟ چه طور خوب شده؟
یعنی حمله میتونه باشه؟confusedconfusedconfused
البته از ظهر شروع کردم به گاباپنتبن خوردن، یعنی جواب میده؟
نگران منی به تو قرصه دلم
تو کنار منی نمی ترسه دلم
علائمه حمله ام اس
بسته به ناحیه ای که از سیستم عصبی مرکز ( مغز و نخاع ) که مورد حمله قرار می گیره متفاوته
شما باید زودتر توسطه پزشکتان معاینه بشید که ایشان تشخیص بدند حمله ام اس یا نه
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : hamid , ماه
من دومین حملم همین شرایط رو داشت
ولی بقدری جدیش گرفتم که الکی الکی بستری شدم
بیشتر از یک ماه طول کشید تا اون علایم برطرف بشه
 تشکر شده توسط : ماه , mehran.rastkar
من هم اين سوزش پوست سر رو داشتم ولى به اين شدت نبوده. البته مورد عذاب آورى هست. به احتمال زياد مربوط به ام اسه confused2 confused2
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 تشکر شده توسط : ماه
سلام
یه چند روزیه حس می کنم سرم سنگینه انگار سرم رو به سمت گردنم به سمت داخل فشار می دن هی حس می کنم مثل یه لاکپشت می مونم که به زور می خوان سرش رو هل بدن توو لاکش. این حس سنگینی و انقباض توو قسمت گردن و شونه ها هم حس میشه. متاسفانه پزشکم الان رفته سفر و من فعلا بهش دسترسی ندارم. می خواستم بدونم شماها هم تا حالا همچین مشکلی داشتین؟ خودش خوب شده یا داروی خاصی براتون تجویز شده؟
 تشکر شده توسط : مریییم
من گاهی اوقات برام پیش میاد بیشتر هم مدت زمانش کوتاه و خودش خوب میشه
استراحت و خواب خیلی موثره
 تشکر شده توسط : helli

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سنگینی ، ضعف ، بی حسی و کرختی پاها # پریسا # 125 89,364 2021/04/03, 01:22 PM
آخرین ارسال: M_ab
  گزگز کردن دست و پا seta 0 4,520 2020/06/10, 02:19 PM
آخرین ارسال: seta
  ضعف و سنگینی دست آزیتا 7 17,405 2017/09/02, 10:37 AM
آخرین ارسال: حامد 67