•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14(current)
  • 15
  • 16
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات : 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تکفیدرا،جدیدترین درمان خوراکی ام اس
دوستان اینجا فقط پست های تکفیدرا !Dodgy
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hadisss
(2015/06/28, 02:01 PM)helli نوشته است: می خواین پاک کنم پستم رو؟angel

اینم عوارض دارو به نقل از سایت دکتر عاملی:
عوارض دارو:

شایعترین عوارض دارو اسهال، عوارض کبدی، تهوع، آنفلانزا و ریزش مو است. با توجه به عوارض احتمالی انجام دوره ای آزمایش گلبولهای خونی و کارکرد کبدی و کلیوی و ثبت فشار خون ضروری است. در صورت بروز علایم تهوع، استفراغ، درد شکم، بی اشتهایی، خستگی، زردی پوست و چشم و تیرگی ادرار به باید پزشک معالج مراجعه کرد. مصرف این دارو در بیماران باردار ممنوع است لذا خانمهای متاهل باید از روش های جلوگیری از بارداری مناسب استفاده کنند و قبل از شروع دارو آزمایش بارداری داده شود. بعلاوه تا دو سال بعد از قطع دارو نیز بهتر است بارداری صورت نگیرد. مصرف این دارو در مردانی که قصد داشتن فرزند را دارند نیز توصیه نمی شود و آنان نیز باید در طی مصرف دارو از روش های مناسب جلوگیری استفاده کنند.
برگرفته شده از ameli.blog.ir

confusedSad

سلام.
عوارضی که نوشتید مال داروی تری فلونوماید هست.عوارض دی متیل فومارات (تکفیدرا، اسویدرا) به نقل از سایت دکتر عاملی اینا هستند:
شایعترین عوارض دارو برافروختگی و عوارض گوارشی شامل اسهال، تهوع و درد سر دل است. دارو ممکن است سبب کاهش تعداد گلبول های سفید شود.
 تشکر شده توسط : nahid , helli
سلام دوستان
امروز رفته بودم داروخانه منتظری رسیژن بگیرم. از مسئول داروخانه پرسیدم اسویدرا دارید؟ گفت بله!!! 20 میلی میخوای یا 40 میلی؟
قیمتش رو هکم پرسیدم گفت باید نسخه و کارتت رو بدی تا وارد سیستم کنم و قیمت رو ببینم
خیلی هیجان زده شدم!!!!!!
امروز میخوام برم پیش دکترم بگم برام بنویسه. فقط فک کنم این ماه نتونم بگیرم چون رسیژن گرفتم
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : helli , glassheart
(2015/06/30, 11:13 AM)الی کوچولو نوشته است: سلام دوستان
امروز رفته بودم داروخانه منتظری رسیژن بگیرم. از مسئول داروخانه پرسیدم اسویدرا دارید؟ گفت بله!!! 20 میلی میخوای یا 40 میلی؟
قیمتش رو هکم پرسیدم گفت باید نسخه و کارتت رو بدی تا وارد سیستم کنم و قیمت رو ببینم
خیلی هیجان زده شدم!!!!!!
امروز میخوام برم پیش دکترم بگم برام بنویسه. فقط فک کنم این ماه نتونم بگیرم چون رسیژن گرفتم

فکر کنم منظورش آمپول اسویمر بوده متوجه منظورت نشده که گفته 20mg یا 40 mg می خوای یا نه ؟
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : hadisss , glassheart , javad6788 , kaveh_plus , helli , علیرضا 2
دوستان این حرفی که میزنم فقط و فقط نظر شخصی خودمه:وقتی ی داروی جدیدی وارد بازار میشه اولین کسی که خبر دار میشه دکترا هستن هر چند که اون دکتر فلوشیپ ام اس نداشته باشه,دکترهای مغز و اعصاب از به روزترین دکترها هستن بهتره رونده درمانتونا بسپارین دست دکترتون نه این که خودتون به اجبار از دکتر بخواهید داروتون عوض کنه
باید کاری کنی، آروم بگیرم Blush
 تشکر شده توسط : hessam , kaveh_plus , helli , mahdi1004
دوستان حرفی که دیروز زدم درست نبود!
گویا مسئول داروخانه درست متوجه حرفم نشده بوده و اشتباه گفته
دیروز دکترم گفت که مشابه ایرانی تکفیدرا 4 الی 5 ماه دیگه وارد بازار میشه و داروی BG12 تا چند وقت دیگه
ولی گفت که BG12 عوارض داره و بهتره صبر کنم تا اون یکی بیاد به بازار
 تشکر شده توسط : یاسی , helli
دوستان خبری نشد؟دیگه نمیخوام آمپول بزنم angry
سلام به همه. من تازه متوجه شدم كه اين دارو در ايران داره توليد ميشه. ميخوام در مورد تجربه خودم بگم شايد به كسي كمك بكنه. من الان ١ سال و ٢ ماه هست كه از تكفيدرا استفاده ميكنم. JC مثبت هم هستم يعني ريسك PML دارم. قبل از تكفيدرا هر چند ماه يكبار حمله داشتم ولي از وقتي تكفيدرا شروع كردم ديگه حمله نداشتم و بي حسي و ضعف پاهام از بين رفته. تنها عوارض اين دارو براي من گرگرفتگي فقط در صورتي كه دارو رو با معده خالي بخورم و گاهي اوقات هم سوزش معده هست. به نسبت خوبياش عوارضش اصلا به چشم نمياد. در ضمن از وقتي اين دارو رو شروع كردم انرژي خيلي بيشتر دارم حتي به نسبت قبل از شروع ام اس. در حال حاضر شنا و صخره نوردي رو به شكل حرفه اي انجام ميدم و فول تايم هم سر كار ميرم. اميدوارم تجربه من به دوستان كمكي بكنه.
 تشکر شده توسط : sara2 , glassheart , javad6788 , nahid , helli , hyd69hyd , lilit , غزل , علیرضا 2
سلام
ممنون مهشید جان
شما با چه قیمتی تهیه اش میکنید؟قبلاً چه دارویی مصرف میکردید؟
خدا کنه هرچه زودتر وارد بازار بشه!
دیگه طاقت آمپول زدن ندارم؛ دلم میخواد همه آمپولامو بریزم روی زمین و با پاهام لهشون کنم!!!
 تشکر شده توسط : javad6788 , hyd69hyd
ما که تکفیدرا اصل خارجی به دستمون نمی رسه. امیدوارم نمونه ایرانیش هم مثل خارجی باشه.
البته من از اولش تا حالا سینووکس میزنم و تا حالا که خوب بوده. برای آینده گفتم.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : javad6788 , helli

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 12
  • 13
  • 14(current)
  • 15
  • 16
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  المتوزوماب ( لمترادا) تحول جدید برای درمان MS esmaeil 78 62,456 2014/11/17, 11:54 AM
آخرین ارسال: مهوش
  معرفی تخصصی درمان ها sooorooosh 3 4,772 2014/11/02, 11:41 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  همه چیز در مورد داروهای موثر در درمان بیماری آیدا 6 11,846 2014/01/07, 09:53 AM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  کسانی که دنبال مصرف داروی خوراکی هستن دقت کنن.... sooorooosh 0 2,731 2012/04/29, 09:24 PM
آخرین ارسال: sooorooosh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست