•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امیتازات : 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت میان MS و CIS
(2011/04/09, 01:58 PM)pic نوشته است: دكتر من هم ربيف داده و من گردشي مي‌زنم ولي بعضي وقتها كبود مي‌شه و از دكترم كه پرسيدم گفت طبيعي و نه كرمي داد و نه حوله‌اي اين حوله اي كه مي‌گيد چي هست و از كچا مي تونم تهيه كنم و اثري داره يا نه

حوله مال خود شرکت شرینگ هست مارک بتافرون رو هم روش داره دوستانی که بتافرون تزریق می کنند باید داشته باشن .
این حوله رو هم انجمن میده یک کیف خوشگل هم داره laughing3 البته کیفش مقوایی هست ولی خیلی نازه love28
کرم رو هم از داروخونه بخر .
این مشکلات رو هم به پزشک نباید بگید باید برید به پرستارتون بگید. icon_question
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth
 تشکر شده توسط : آیدا , پریا حقیقت پور
(2011/03/22, 04:48 PM)TootFarangi نوشته است: ام اس و سی آی اس یکی هستن مراحل اولیه ام اس رو بهش می گن سی آی اس !
کسی که یک حمله داشته باشه و با پالس خوب بشه و برگشتی نداشته باشه بهش می گن CIS که بعضی از پزشکان همون مراحل اول به بیمار آمپول رو تجویز می کنن بعضی ها هم تا حمله 3 و 4 صبر می کنند بعدش دارو را تجویز می کنن.

.
یعنی منم می تونم بگم CIS دارم ؟ چرا دکترم میگه ام اس. CIS قشتگ تره.wink2
با درد بساز چون دواي تو منم، در كس منگر كه آشناي تو منم
 تشکر شده توسط : آیدا , پریا حقیقت پور
من که حمله اولم دو تا پلاک بود دکتر کلا ام اس رو رد کرد خودم 3ماه بعد یه ام ار ای واسه خودم تجویز کردم که کلا پلاک هام از بین رفته بود (اون موقع cisبود)بعد از شش ماه تو ام ار ای بعدی تعداد پلاک ها اینقدر زیاد شده بود که قابل شمارش نبود که دکتر گفت به جمع ام اسی ها خوش اومدیconfused2
به نظر من اگه از همون اول دارو تجویز کنن خیلی بهتره
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : ارزو , # پریسا # , kaveh_plus , آیدا , paeazan , سمانه میم , niloofary , پریا حقیقت پور
من طی مدت زمانی که سپری کردم از همون اول که مشکل چشمم پیش اومد تا سه سالی که آونکس استفاده کردم و بعدش که الان چهار سال شد که داروم توسط دکترم قطع شده نظرات مختلفی شنیدم. مثلن همون ماه های اول با تماسی که با انجمن داشتم با لحنی کاملن آشنا به وضعیتم از پشت تلفن اینو به مسخره دارم می نویسم گفته شد فقط با یکبار مشکل دکترت برات آونکس تجویز کرده؟ چرا؟ داروی به این گرونی و با این عوارض رو فقط با یکبار مشکل برات نوشته و ... تعدادی هم پیرو جمع کردن مشتری برای دکترهای فامیل خودشون مثلن دکتر مهرآذین، نه به صراحت ولی دکتر منو زیر سوال بردند. خیلیها هم گفتند یکی از دلایلی که تو مشکل حادی برات تا حالا پیش نیومده تشخیص زودهنگام و شروع مداوا در روزهای اولیه بوده که اینو راست می گن. من بیماریم بسیار سریع تشخیص داده شد و به صورت اورژانسی برای گرفتن پالس بستری شدم. به هر حال مسیری رو که طی کردم رو خیلی بد نمی دونم. راستی یکی هم بهم گفت شاید به خاطر وضعیت جسمانیته که خیلی این بیماری درگیرت نکرده. شاید راست گفتند من آخه لرم تو یه شهر کوهستانی بزرگ شدم دارای جسمی سالم بودم تا قبل از ام اس روحم هم همینطورخیلی سالم بود. خیلی هم شاداب بودم.
وقتی تنها شدی تنها تر از تمام غریبان روزگار
از قیل و قال حادثه باری دلت گرفت
بر خویش تکیه کن برعرش
 تشکر شده توسط : MFhealth , najva , okhtapus , آیدا , sargol , سمانه میم , niloofary , پریا حقیقت پور
من چن ســـال تو حالت CIS بودم یه روز نا امید یه روز امید وار
آخر سر همبه ام اس ختم شد.ولی خداییش خیلی بهتر شد که تکلیفم مشخص شد و دارو مصرف کردم
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : okhtapus , # پریسا # , kaveh_plus , آیدا , sargol , paeazan , سمانه میم , آنا , niloofary , پریا حقیقت پور
در واقع اگر تمام علائم به نفع ام اس باشد اما یک اشکال وجود داشته باشد و آن هم اینکه حمله اول باشد و طبق قوانین تشخیص قطعی ام اس که می گوید در دو فاصله زمانی مختلف حد اقل دو پلاک تشکیل شده باشد را نقض می کند پزشکان محترم که از نظرخود تشخیص ام اس داده اند اما با یک تبصره به آن cis می گویند. این تبصره که همان حمله اول بودن است. می تواند تعیین کننده باشد چرا که ممکن است دیگر اتفاق نیوفتد و یا ام اس باشد و اتفاق بیوفتد به هر حال دکتر بر اساس سایر شواهد که تشخیص ام اس را قطعی می کنند تصمیم می گیرد که دارو بدهد یا نه اگر شواهد کم باشد دارو نمی دهد و اگر شواهد فراوان دارو می دهد در کل علم جدید می گوید از همان ابتدا دارو بدهید چرا که تا 47 درصد کاهش در ورود افراد به مراحل پیشرونده ثانویه در افرادی که cis انها به ام اس تبدیل می شود را می توان شاهد بودangry2
 تشکر شده توسط : MFhealth , okhtapus , آیدا , ساغر , sargol , paeazan , سمانه میم , niloofary , پریا حقیقت پور
cis یعنی حمله اولی ؛میتواند ام اس باشد یا نباشد این مسئله تعیین کننده است . ولی ماشاالله دکترای ما اینقدر با کلاسند که تا پلاک میبینند میگن ام اس .من خودم یه حمله بیشتر نداشتم اونم شش ماه پیش اینقدر بهم گفتن ام اس داری دیگه اگرم نداشتم دیگه باورم شده.ولی حالا شک دارم که ام اس باشه...sadsadsadfighting0030.giffighting0030.giffighting0030.gif
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم , موجیم که آسودگی ما عدم ماست ....
 تشکر شده توسط : # پریسا # , آیدا , آنا , niloofary , پریا حقیقت پور
به عود کننده و فروکش کننده همون cis میگن
من اینرو از دکترم پرسیدم
که در حال حاضر بهترین نوعش هست
اگر پیشرونده بشه خوب نیستش
love51زنده بودن را به بیداری بگذرانیم که عمری به اجبار خواهیم خفتlove51
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
با سلام من حدود 3 ماه پیش یک حمله داشتم و الان 3 ماه هست که دیگه تکرار نشده با تمام MRI و ازمایشات کامل دکتر تشخیصCIS رو داده میخواستم بدونم CISهمون MSهست.ممنون میشم اگه جوابمو بدین.
 تشکر شده توسط : Ghost , پریا حقیقت پور
(2012/09/17, 12:24 PM)"sahar نوشته است: با سلام من حدود 3 ماه پیش یک حمله داشتم و الان 3 ماه هست که دیگه تکرار نشده با تمام MRI و ازمایشات کامل دکتر تشخیصCIS رو داده میخواستم بدونم CISهمون MSهست.ممنون میشم اگه جوابمو بدین.

CIS به حمله ای گفته میشه که در اون علامت یا علائمی مشابه ام اس وجود داره و حداقل 24 ساعت طول می کشه .
اما در ام اس فرد به فاصله ی یک ماه حداقل دو حمله رو تجربه می کنه و در مغز یا نخاعش بیش از یک پلاک وجود داره .

منبع
[تصویر:  emza-full-light.gif]

... Forever trusting who we are , And nothing else matters
 تشکر شده توسط : Ghost , sooorooosh , پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • 2(current)
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 9