•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8(current)
امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات : 3.63
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت میان MS و CIS
(2015/11/21, 03:50 PM)مونگا نوشته است:
(2014/03/03, 01:46 PM)farhad omidvar نوشته است: سلام
ام ار اي گرفتم 3 تا پلاك غير فعال دارم
نوار وپ 109 براي چشم راست و 115 براي چشم چپ رو نشون داد ( استادندارد گزارش 90 تا 117 بود )
گزگز رو توي پاي راسj تقريبا صبحا و دم غروب دارم با كمي ضعف .
علائم باليني از نظر حسي خوب
3 تا متخصص رفتم 2 تا شون گفتند كورتون براي احتياط و اگر حمل اي در آينده باشه تشخيص ام اس
سومي گفت نيازي به كورتون نيست 2 ماه بعد دوباره ام ار اي ولي گفت cis
لطفا نظر بديد .
سلام
میتونم سیر بیماریتون رو داشته باشم؟
همچنان cis?
دارو استفاده میکنین؟
ممنونم......
همسر منم مشکلی مشابه شما داره....
سلام امیدواره هر دوتون خوب باشید - من تا حالا 4 تا ام آر آی دادم که شکر خدا هنوز وضعیتم مثل قبله - پلاک ها خاموش و غیر فعال - هنوز گزگز و سنگینی پا رو کمی دارم و داروهام هم فقط ویتامین دی - بعضی وقتا هم که گزگز بیشتر میشه گاباپنتین می خورم که احساس بهتری بهم میده - ببینید همه چی خارج از کنترل ماست - تنها چیزی که می تونیم روش کنترل داشته باشیم دور بودن از استرس و نخوردن حرص الکیه - باید خودمون رو بسپاریم بخود خدا و به دکتر و نظراتش مطمئن باشیم - یه چیز دیگه ورزش رو فراموش نکنید - باشگاه برید و استخر هم بدن قوی می مونه هم روحیه خوب میشه -
ببخشید من دکتر نیستم ولی تجربه خودم رو گفتم - به همسرتون سلام برسونید و بگید ما همه با همیم و باید برای هم دعا کنیم - موفق باشید
 تشکر شده توسط : niloofary , آنا
سلام من دفعه اولم سمت چپم بی حس شد ولی گزگز نمیکرد پام مبلنگید بعد سمت چپم خوب شد و سمت راستم شروع شد و گزگز میکرد ازمایش دادم ویتامینdپایین بود روی۷ دوشب بعدش رفتم بیمارستان و به مدت ۱۰ روز کورتون گرفتم ولی فایده نداشت و دوباره حمله کرد و چشم چپم تار شد دوباره رفتم بیمارستان و پلاسما فرز کردن ۵ جلسه هر دوبار هم تشخیص cisرو دادن ممکنه بهMsتبدیل شه ؟دکتر حتی بهم داروهم نداد گفت نیازی نیست ولی من الان خوبم ینی ممکنهMsبشه؟

(2011/03/22, 03:23 AM)bhxn نوشته است: سلام دوستان

فرق بین ms و cis چیه ؟
از یکی از دوستان شنیدم که به حمله ی اول cis میگن خواستم ببینم درسته این موضوع ؟
من تا حالا دو بار حمله داشتم حالا من ms دارم یا cisSmile (52)
پدر و مادرم که راستشو نمی گن شما لطف کنید تکلیف ماروicon_biggrin مشخص کنید

راستی سوال دیگه ام که داشتم فرق ین سینووکس و آونکس و بتافرون وو کلا این آمپولایی که برای ام اس به کار میره چیه ؟ چرا بعضی از پزشکا برای بیماراشون بتافرون تجویز می کنن بعضی ها آمپول های دیگه ؟

موضوع دیگه ایم که هست من 6 ماهه که بتافرون تزریق می کنم چند ماه اول فقط رو بازو تزیق میکردم تا اینکه بازوهام حالت طبیعی خودشو از دست داد ! دقیقا محلی که تزیق می کرم سفت شده !! طوری که نمی تونم تزریق کنم
الان حدود 3 ماه رو بازو هام تزریق نکردم ولی بازم سفته !! خواستم ببینم طبیعی که به خاطر تزریق زیاد رو بازو سفت شه ؟

حداقل دوره ی استفاده از بتافرون چند ساله ؟ تا چند ساله دیگه باید تزریق کنم angry خدایش دیگه خسته شدم laughing3

سلام خیر اینطور نیست من دوبار حمله داشتم و تشخیصcisرو دادن
(2014/02/17, 01:03 PM)مهدی نصیری نوشته است: خوب سی ای اس هم همون ام اسه دیگه.تو مراحل خییییلی ابتدایی ام اس رو اگه تشخیص بدن و مثه شما باشن میگن سی ای اس.وگرنه هموم ام اس هست و فقط یه اسم دیگه میزارن روش.دکتر اخری با توجه به علایمتون و چیزایی که فرمودین به نظرم حرفش منطقی تر به نظر میاد.نگران بچه ها هم نباشین به هیچ وجه.به سن هم ارتباطی نداره .

اگه ام اس بود اسمشcisنبودparty0048.gif
 تشکر شده توسط : niloofary
کسی که یک حمله داشته باشد را cis میگویند .
فاصله بین دو حمله باید یک ماه باشد تا دو حمله محسوب شود .
وقتی دومین حمله رخ دهد ام اس میشود .
بعضی از پزشکان برای cis دارو تجویز نمیکنند ولی اگر دارو مصرف شود 35%از حمله بعدی جلوگیری میکند .
احتمال این هم وجود دارد cis هیچ وقت حمله دوم نداشته باشد . البته با مصرف دارو و رعایت نکات مهم مربوط به ام اس
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : famoon , siamak.m.h
چقد امیدوار کننده بود
و بی آنکه بخواهی دچار میشوی...
دچار یعنی نگاهش تنها چاره ات میشود
و من دچار ان نگاه ساده ات شدم
دچار یعنی من..
 تشکر شده توسط : yas8866

•  قبلی
  • 1
  • ...