امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحریم مبادلات بانکی، داروهای خاص در ایران را کمیاب کرد
هردم ازین باغ بری می رسدangry3angry3angry3angry3angry3angry3angry3
برف ببارد یا باران برای باور "پاییز" همین "جای نبودنت" کافیست !!
وزارت بهداشت در انتظار تامین ارز مرجع برای ترخیص داروها از گمرک
چهارشنبه 3 آبان 1391

معاون داروی سازمان غذا و دارو گفت: برای ترخیص بسیاری از اقلام دارویی که در گمرک انبار شده‌اند، منتظر تامین ارز مرجع هستیم. دکتر محمدرضا شانه‌ساز گفت: ذخایر دارویی را به طور مرتب قلم به قلم بر اساس موجودی کارخانه‌ها رصد می‌کنیم و باید بگویم وضع دارویی کشور بد نیست. به گفته او در این خصوص همان حرفی که از ابتدا زدیم و وزیر بهداشت گفتند را تکرار می کنیم که اگر ارز دارو و ارز مرجع تامین شود و یارانه‌ها و پرداخت سازمان‌های بیمه گر بهتر از چندماه گذشته انجام شود، قول می‌دهیم کمبودی نخواهم داشت.

اوگفت: کمبودها همیشه بوده است حتی سایت‌های کشورهای بزرگ دارویی هم بحث کمبودها را دارند ولی چیزی به نام «نبود دارو» در کشور نداریم. معاون سازمان غذا و دارو گفت: خیلی اقلام دارویی در گمرک داریم که منتظر تخصیص ارز مرجع هستند اگر این داروها وارد بازار شوند وضع بهتر می‌شود. شانه‌ساز با اعلام اینکه برای تامین ارز به طور مرتب با مسئولان بانکی جلسه داشته‌ایم گفت: حتی خود خانم وزیر هفته‌ای چند جلسه در دفترشان با بانک‌ها دارند یا به بانک مرکزی می‌روند، ولی به دلایل خاصی آنچه مورد مورد نظر ما بوده از نظر تامین ارز و جابه‌جایی پول تاکنون انجام نشده است.

منبع تهران امروز
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : paeazan
تأمینی‌لیچایی با اشاره به کاهش واردات مواد اولیه دارو به کشور: بانک مرکزی تاکنون ارز بخش واردات دارو را تأمین نکرده است
یکشنبه 7 آبان 1391

نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تأکید بر اینکه واردکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند، گفت: متأسفانه بر خلاف قول مسئولان بانک مرکزی و وزارت بهداشت و درمان تاکنون ارز مرجع برای واردات محصولات دارویی اختصاص داده نشده است.

حسن تأمینی‌لیچایی در گفت‌وگو با خانه ملت، با انتقاد از عملکرد دستگاه‌های دولتی به‌ویژه گمرک ایران در ترخیص نکردن داروهای وارداتی، تصریح کرد:‌ به‌طور حتم مصوبه که از سوی دولت تصویب و به تأیید بانک مرکزی می‌رسد نباید دچار بروکراسی و پروسه‌های اداری شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه هفته پیش مسئولان بانک مرکزی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی متعهد شدن که ارز واردات دارو را به‌طور کامل اختصاص دهند، گفت:‌ متأسفانه بر خلاف قول مسئولان تاکنون ارز مرجع برای واردات این محصولات اختصاص داده نشده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون بانک مرکزی اختصاص ارز دارو را در اولویت‌های اصلی و نخست خود قرار داده است، افزود: با این وجود هنوز شرکت‌های وارد کننده دارو و مواد اولیه درمانی برای واردات با مشکلات اعتباری روبه‌رو هستند.

این نماینده مجلس نهم، با تأکید بر اینکه واردکنندگان دارو و تجهیزات پزشکی با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند، یاد‌آور شد: این شرکت‌ها به‌علت افزایش تحریم‌ها و نبود ارز قادر به واردات محصولات مورد نیاز نیستند، از این‌رو شاهد کمبود این‌گونه محصولات در کشور هستیم.

تأمینی‌لیچایی ادامه داد: هم‌اکنون به‌علت کاهش واردات مواد اولیه دارو، صنایع داروساز برای تولید محصولات خود با مشکل روبه‌رو هستند.

وی با بیان اینکه اعتبارات حوزه بهداشت و درمان باید به جای واردات برخی داروها، در جهت تسهیل واردات داروهای خاص اختصاص داده شود یاد‌آور شد: متأسفانه در این بخش مشکلاتی جدی داریم؛ ولی معلوم نیست که چرا بانک مرکزی و دستگاه‌های مربوطه هیچ توجهی به حل و رفع این مشکلات ندارد.

نایب رئیس دوم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه در آینده نزدیک کمیسیون بهداشت و درمان مجلس جلسه‌ای را با بهمنی رئیس کل بانک مرکزی برگزار می‌کند، تصریح کرد: به‌طور حتم هر چه سریع‌تر باید مسأله اختصاص اعتبارات ارزی واردات دارو حل شود.

ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
امروز دوستم رفته بود حلال احمر شیراز اکستاویا بگیره....بهش نداده بودن...بعد گفته بودن نیست...دارو وارد نمیشهconfused2
بعد بهش گفتن بیا و زایفرون مصرف کن..مسول بیماریهای خاص شیراز دکتر دوستی اینو گفته بود بهش...اونم گفته دکترم گفته حتما اکستاویا بزن...دکتره هم گفته اسم دکترت رو بگو من باهاش تماس میگیرم...اصلا یه وضعی شده بوده....
میگفت خیلیا اومدن مشکل تهیه اکستاویا وبتافرون رو داشتن...آخر اینا انقدر منتظر موندن تا دارو رو گرفتن...
بعدش دکتر دوستی گفته میخوایم جلسه بزاریم با همه پزشکا که بیمارا رو ترغیب کنن به مصرف دارو ایرانی...که سینووکس ورسیژن و زایفرون به ترتیب جای گزین آونکس -ربیف و بیتا فرون بشه...
خدایاinnocent0001.gif
خدایا تو آن کن سر انجام کار...innocent0001.gif
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : ghaside , mehdernet2
ده روز پیش رفتم داروخونه بیست و نه فروردین داروموبگیرم یه پسر حدودا هجده ساله شنگول هم پشت سرم نشسته بود به دوستش گفت بذار "یه"بتافرن بخرم بریم.من با تعجب نگاش کردم و گفتم دمش گرم چه روحیه ای داره....wink2داشتم از داروخونه می رفتم بیرون دیدم دم در وایساده بهم گفت خانم بتا فرون داری؟پونصد ازت می خرم....Huhتازه دوزاریم افتاد بعله واسه بازار ازاد می خواد...شوکه شدم... sadگفتم وای خدایا به دادمون برس.این چند می خواد به امثال ما بفروشه؟angryangryangryچه طوری دارو رو نگهداری می کنه تا اون مریض نگون بختی که ناچارا می خره حالشو بدتر نکنه.داشتم به اینا فک می کردم و حرص می خوردم که قیافه خانم وزیر بهداشت اومد جلوی چشمم و گفتم کاش لااقل عکسشو بزنن رو قندون تا یه کار مفید بهداشتی کرده باشه.. Smile (16):60:
icon_questionگر نگهبان من آن است که من میدانم
شیشه را در بغل سنگ نگه می داردicon_question
 تشکر شده توسط : mehdernet2 , paeazan
امیدوارم که خدا مریضی ای بدتر از ام اس تو تنه کسایی که با جون نه فقط ماها بلکه با جون همه مریضایی که محتاج داروهای حیاطی هستن (بیچاره اونایی که سرطان دارنsad2) ، بازی میکنه ، بندازه تا بفهمند بازی کردن چه حالی داره . اینا به اسم تحریم دارن جیبای خودشونو وبچه هاشونو پر میکنن و دارن مثلا مثلا علم کپی برداریشونو برخ بقیه مخصوصا چین !!!!!!!!!!!!! میکشن که آره ماهم میتونیم . آخه به چه جرمی ماها محکوم به استفاده داروهای درپیتی ایرانی هستیم به چه جرمی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در چشمان کسی که پرواز را نمی فهمد , هرچه بیشتر اوج بگیری کوچکتر خواهی شد.
 تشکر شده توسط : mehdernet2 , فریبا

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ماجرای اختلاف قیمت داروهای ام اس در بازار nahid 2 1,830 2019/09/10, 07:49 PM
آخرین ارسال: nahid
  داروهای در حال ورود به کشور nahid 3 3,357 2018/06/30, 08:36 PM
آخرین ارسال: hessam
  چشم انداز درمان با سلول بنیادی در ایران.... sooorooosh 9 7,525 2016/05/21, 02:45 PM
آخرین ارسال: niloofary
  وضعیت داروهای "ام اس" در بازار دارویی کشور hamdam 2 4,240 2016/05/10, 08:55 AM
  اختلال درتوزیع داروهای اکتووکس و اکتوفرون و سرگردانی بیماران niloofary 0 2,180 2015/12/28, 10:11 AM
  تفاهم نامه داروهای بیماران خاص و صعب العلاج 5/3/1394 nahid 14 8,670 2015/06/05, 09:02 AM
آخرین ارسال: hessam
  240 میلیون دلار صرفه جویی ارزی با تولید داروهای بیماران خاص paeazan 1 2,635 2015/02/16, 12:09 AM
آخرین ارسال: فرید 1353
  عرضه رایگان داروهای ایرانی ام اس دربرخی استان ها sargol 11 8,720 2015/02/04, 12:38 PM
آخرین ارسال: فرید 1353
  سیرتولید داروهای MS، دکتر ترابی ، کنگره 11 nahid 1 3,096 2014/11/03, 06:43 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  لیست قیمت داروهای بیماران خاص و صعب العلاج edarzi 16 14,831 2014/09/04, 05:57 AM
آخرین ارسال: glassheart

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست