امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثیر گرما بر بروز علایم ام اس
منم تمام صورتم التهاب پیدا میکنه قرمز میشه میخاره گرممه اونم توی تابستون خوزستان از دیروز هم کولر روشن کرده بودیم که خدا رو شکر امروز بارون گرفت باز یکی دو روزی وا بهتر میشه وای متنفرم از گرما angry3
 تشکر شده توسط : شهرزاد
من که تو گرما حسابی قاطی میکنمangry کلا ً یادم رفته بود که ام اس دارم ولی همین چنر روز پیش که هوا یهو گرم شد دوباره یادم اومد که چمه confusedکلا‍ اوضاع و احوالم بهم ریخته بود sadو دوباره همه علائم باهم اومدن البته بغیر از دوبینیangry3حالا که هوا خنکتر شده یه خورده بهترم wink2
جايي كه راه نيست خداوند راه ميگشايد
من تو زمستون وضعیتم عالی بود ینی هیچیم نبود دیگه. کم کم که هوا گرم شد تاری چشمم هم بیشتر و بیشتر شد و الانم که اصلا نمیتونم تو گرما دووم بیارم چشام تار میشه...طاقتم هم کم شده.
هر کاری یا حرکتی که باعث بشه عرق کنم بد طور علائمم ظاهر میشه
دور نرو...
بیا کنار دلم
من غیر از اینها که می نویسم
نوازش هم بلدم...
 تشکر شده توسط : sooorooosh , رزمینا
توی گرما تار شدن بیشتر چشم پیشکش!!!!من وقتی گرمم میشه اخلاقمم عوض میشه!!!!Smile (16)
اینجوری که مامانم میگه angry3angry3angry3
 تشکر شده توسط : ehsan 10054
منكه گرما عذيتم ميكنه ازش فراريم تازه سردردش بده
...
 تشکر شده توسط : رزمینا

تاثیرگرمابربیماران ام اس
تاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم مهر 1390
ممکن است علائم بيماري ام اس در گرما تشديد شود بنابراين توصيه مي‌شود که بيماران از قرار گرفتن در معرض گرما بپرهيزند.

محيط هاي گرم و مرطوب براي این بیماران خوب نيست . دوري از گرما بحدي نباشد كه سرما بخوريم . چون ابتلا به عفونت هاي ويروسي خيلي بدتر است . اثر ضعيف كننده گرما در ما موقتي است .

خطاب به بیماران:
آيا تا به حال متوجه شده اي كه پس از يك حمام داغ يا كاركردن زير گرماي خورشيد شديداً خسته مي شوي و يا اينكه بخوبي حالت معمولي نمي تواني ببيني ؟ در چنين شرايطي قابليت انتقال رشته هاي اعصاب كاهش مي يابد من خيلي خوب مي دانم كه اثر بد گرما امري ماندگار نمي باشد، اما هر وقت پيش بيايد كم ترسناك نيست . يك سينوزيت ساده مي تواند مرا شديداً ضعيف كند اما فردايش كه تب دست از سرم برداشت ، حالم كاملاً خوب است .

آيا گرما دشمن شما است؟
آيا تا بحال شده پس از گرفتن يك حمام گرم يا كاركردن زير نور خورشيد احساس كنيد كه بي نهايت ضعيف شده ايد يا به خوبي نمي توانيد ببينيد؟اينها مثال هايي هستند كه نشان مي دهند درجه حرارت بالا چطور سبب بيماري مي شود.گرما دشمن بسياري از بيماران مبتلا به ms مي باشد چونكه بر هدايت جريان هاي عصبي تأثير مي گذارد.من متوجه شدم كه تأثير گرما بر افزايش علائم سيستم عصبي مركزي دائمي نيست ولي وقتي ايجاد مي شود آن را به مقدار زياد تهديد مي كند.عفونت سينوسها،اخيراً من را شديداً ضعيف كرده بود و قادر به تمركز چشم هايم نبودم وقتي كه تب من قطع شد من خوب بودم البته اين را به خاطر داشته باشيد كه ما نبايد فكر كنيم همه مشكلات جسمي ما دقيقا به msمربوط مي شود.شما با پزشك خود مشورت كنيد آنوقت او براي شما معين مي كند كه چه مقدار علائم مربوط به ms است و چه مقدار مربوط نيست.بنابراين تا حد امكان از قرار گرفتن در گرما خودداري كنيد.

حساسيت به گرما :
از خصوصيات ديگر بيماري ms عدم تحمل گرما است .به اين صورت كه با افزايش حرارت محيط ويا درجه حرارت بدن دچاراحساس خستگي وضعف وهمينطورتشديدعلائمي كه داشته است مي شود. اين تشديد علائم موقتي است و با استراحت در محيط خنك برطرف مي شود.
علائم بيماري ms در اينجا توضيح داده شده منحصر به بيماري m s نيست و هر بيماري كه سبب اختلال در كاركرد سيستم عصبي شود مي تواند اين علائم را ايجاد كند ، لذا با بروز اين علائم نبايد به غلط گمان كرد كه به بيماري ms مبتلا شده ايم . بيماريهاي زيادي علائم فوق را مي توانند ايجاد كنند . لذا تشخيص بيماري ms فقط توسط پزشك مغز واعصاب و بعد از معاينه بيمار بايد صورت گيرد .

دکتر ابوالحسنی

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به MS Irani مي باشد.
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : khatereh. , رزمینا
[size=large]من اصلاً نمی تونم گرما رو تحمل کنم و حالم رو بد میکنه یعنی حالت منگی و خستگی بهم میده اگه هوا متعادل باشه و سرما زیاد نباشه سریعاً دوش میگیرم در طول این شش سال که بتافرون می زنم اکثراً فردا صبحش عرق از سرم می ریزه و متوجه شدم که بهترین راهش دوش گرفتنه[/size] angelangelangelBlushBlush
به جهان خرم ازآنم که جهان خرم از اوست/ عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
هم گرمازیادوسرمای زیادبرای ماخوب نیست.خودمن درسرمای زیاداستخوان دردشدیدمیگیرم واحساس وضعف وبیحالی پیدامیکنم.درگرمای زیادهم خیلی اذیت میشم.چشمهام تارمیشه ودچارخستگی شدیدمیشم یعنی انگارهزاران کوه روکندم.
پس نتیجه میگیریم هوای معتدل برای ماخیلی عالی است
اے دنیا کے مسافر منزل تیری قبرھیں اے کر رھا ھیں جو تو دو دن کا یہ سفرھیں موت ھیں تیرا ان دیکھا ساتھی آچانگ تجھے نگل لے گا:ای مسافر دنیا خونه ی توقبر است ای که هرکاری میکنی سفر دو روزه هست مرگ رفیق ندیده ی تو است یکهو نفست رو می گیره
 تشکر شده توسط : ehsan 10054 , رزمینا
منم تو گرمایه زیا قبلا که میتونستم را برم میوفتاذم نمیتونستم
دیگه راهی برم
...
 تشکر شده توسط : sargol , رزمینا
واقعا گرما بدجوری حالمو بد میکنه. قدرت هر کاری رو ازم می گیرهsad2 کاش همیشه زمستون بود...

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا این ها علایم بیماری ام اس است ؟ modemo 94 27,953 2022/02/18, 04:21 AM
آخرین ارسال: aydamirzaii
  ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟ anaram 204 96,244 2019/04/25, 05:33 PM
آخرین ارسال: mahbub
  تاثیر واکسن هپاتیت، کزاز، آنفولانزا و... بر ام اس سیترا 58 34,162 2017/09/30, 05:42 PM
آخرین ارسال: nahid
Sad راهنمایی در مورد عدم تاثیر پالس تراپی Hasty 44 28,313 2016/05/10, 02:15 AM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  آیا علایم من نشانه حمله است ؟ m.moza 87 46,343 2015/06/25, 09:36 AM
آخرین ارسال: ehsanm
  با گرما چطور کنار بیایم؟؟؟ mahdimotamedi 35 21,195 2014/06/03, 08:50 PM
آخرین ارسال: farbod bahmani
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,556 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا
  رابطه گرما و مواد غذایی با ام اس امیدوار 1 3,039 2012/08/02, 09:14 AM
آخرین ارسال: samii
  تاثیر دارو layali 7 4,414 2012/04/20, 03:32 PM
آخرین ارسال: فرناز
  تاثیر دارو بر قدرت ترمیم بدن montazer 6 7,130 2011/03/29, 09:51 AM
آخرین ارسال: Prime

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان