امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیمه تامین اجتماعی یا بیمه سلامت
سلام به همگی

آقا من دچار چالش شدم smiling 
الان بیمه تامین اجتماعی خویش فرما هستم (چون کارمند نیستم خودم حق بیمه کامل میدم)
هر ماه دارم ۴۰۰ و خورده ای پول میدم.

دارومو رایگان میگیرم ، از داروخانه پرسیدم گفت با بیمه سلامت هم رایگانه.

حالا چالش هام ایناس :

۱ - چرا ماهی ۴۰۰ و خورده و در سال ۵ میلیون و خورده ای باید پول بدم ؟ مگه خدمات خاصی داره !!!
۲ - آیا حیف نیست حدود ۱۰ سال بیمه تامین اجتماعی هستم و بیخیالش شم ؟
۳ - نکنه بیمه سلامت شم دو روز بعد یه قانون بیاد که آقا به ام اسی ها خدمات نمیدیم!!

یه سوالم بپرسم ، شاید اطلاع داشته باشید :
* آیا بیمه خویش فرما ، استعلاجی داره ؟

باتشکر از همکاریتون . البته جدا از سوال آخر یه جورایی درد و دل کردم Smile (16)
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
(2019/12/10, 04:32 PM)hamid نوشته است: سلام به همگی

الان بیمه تامین اجتماعی خویش فرما هستم (چون کارمند نیستم خودم حق بیمه کامل میدم)

حالا چالش هام ایناس :

۱ - چرا ماهی ۴۰۰ و خورده و در سال ۵ میلیون و خورده ای باید پول بدم ؟ مگه خدمات خاصی داره !!!
۳ - نکنه بیمه سلامت شم دو روز بعد یه قانون بیاد که آقا به ام اسی ها خدمات نمیدیم!!

به نظر من بیمه تامین اجتماعی بهتره. حداقلش اینه که بعد از چند سال حقوق بازنشستگی دارید. در ضمن خدمات بیمه تامین اجتماعی خیلی بیشتر از بیمه سلامته
تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز !؟
میکشم ناز یکی تا به همه ناز کنمsmiling
 تشکر شده توسط : hamid , emerald
با سلام ...
اولا بیمه تامین اجتماعی به خاطر برخورداری از بازنشستگی ارجحیت داره ....ولی با توجه به سابقه شما تا جاییکه می‌دونم همین الان هم میتونین تقاضای بازنشستگی کنین البته با ده روز حقوق و یا اگر شرایط جسمانی تون جوری هست که میتونین از کار افتادگی بگیرین میشه برای اون هم اقدام کرد....( تو پرانتز عرض کنم که امیدوارم سالم  و سلامت باشین همیشه) 
در ضمن از طریق بیمه تامین اجتماعی میتونین پیگیری کنین برای بیمه تکمیلی....
در مورد بیمه سلامت اتفاقا من خودم چون هیچ بیمه ای ندارم ( البته قبلا شاغل بودم و بیمه تامین اجتماعی ولی به دلایلی نمیخوام خویش فرما ادامه بدم ) دیروز باهاشون تماس گرفتم ....بعیده دولت فرضی رو‌که مطرح کردین انجام بده ...اولا چهار بیماری طبق تعریفشون بیشتر بیماری خاص تلقی نمیشه و ثانیا مگه این بیماران خاص چه درصدی از جامعه رو تشکیل میدن؟ 

نتیجه: اگر پرداخت حق بیمه مشکلی نداره به نظرم بیمه تامین اجتماعی باقی بمونین ...گرچه مستمری قابل توجهی هم نمیدن ....
 تشکر شده توسط : hamid
(2019/12/10, 04:32 PM)hamid نوشته است: سلام به همگی

حالا چالش هام ایناس :

سلام 
انشالله همیشه سالم و سر بلند باشید 
به نظر من همین تامین اجتماعی باشید بهتر :
۱. 
۱۰ سال بیمه بودید پس تا آخرش برو 
۲. 
در مورد خدمات خاص الان بیشتر بیمارستان ها دولتی تامین اجتماعی هستند و به دفترچه تامین اجتماعی خدمات بهتری می دهند 
حتی رایگان 
در مورد سوالت من فکر نکنم خویش فرما استیلاجی داشته باشه آخه مگه کسی می تون خودش کارمند خودش باشه و استیلاجی بگیره مرخصی استیلاجی برای زمانی هست که شما به دلیل بیماری توان کار کردند نداشته باشید و باید استراحت کنید و زمانی که دارید  به منظور بهبود بیماری استراحت می کنید این مدت زمان استراحت از مرخصی استحقاقیتون کم نمی کنند و حقوقش را هم از کارفرماتون نمی گیرند و خود تامین اجتماعی بر اساس پایه حقوقی که براتون رد می کنه و بهتون حقوق می دند 
مگه این که شما کد کارگاه داشته باشید که بتوانید استیلاجی از تامین اجتماعی بگیرید
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
چند تا مورد :

راجع به استعلاجی خویش فرما : حرف حسام کاملا منطقی هست . سرچ هم کردم و حرفش تاییده

در رابطه با خدمات تامین اجتماعی که الی گفت . تامین اجتماعی دقیقا چه خدماتی داره ؟ واقعا ماهی ۵۰۰ تومن خدماتش ارزش داره ؟

آرزو :
بازنشستگی !! بعید میدونم .
از کار افتادگی هم ۱۰۰٪ بعیده
تکمیلی هم که در حال حاضر اصلا به دردم نمیخوره و صرفا هزینه هست ولی اگه آینده نگر باشم و بگم به درد میخوره ، فقط کسانی میتونن بیمه تکمیلی باشن که از طرف یه شرکت، سازمان، اورگان اقدام کنن که علنن من به هیچ کدوم از اینا دسترسی ندارم. پس تکمیلی نخواهم داشت.

و در نهایت داستان ارزش هست واسم.

باتوجه به شرایط الانم که یکی دو تا استارت آپ دارم و هنوز به درآمد نرسیدم ، پرداخت ماهی ۵۰۰ تومن یکم واسم جای فکر داره.
نمیگم سخته که اگه سخت بود جای این همه بحث و فکر نبود. بحثم ارزشمند بودن این پرداختی ها هست

۲۰ سال و در بهترین حالت ۱۵ سال دیگه باید بیمه پرداخت کنم که به بازنشستگی برسم.
اگه حساب کنیم تورم و افزایش حقوق و ... تغییری نکنه ، من باید 120 میلیون پرداخت کنم که بعدش ماهی 1 میلیون و 800 تومن بهم بدن
اون موقع سن م شده 52
بماند که تو شرایط فعلی ایران چند درصد ممکنه ۵۲ ساله بشم ، که انشالا نشم smiling ، وقتی ۵۲ سالم شد ۱.۸۰۰ ماهیانه به چه دردم میخوره ؟؟

پس اینم استدلالم واسه به اصطلاح خدمات بازنشستگی
مث حس ی عشق تازه بودی
و در نهایت داستان ارزش هست واسم.
باتوجه به شرایط الانم که یکی دو تا استارت آپ دارم و هنوز به درآمد نرسیدم ، پرداخت ماهی ۵۰۰ تومن یکم واسم جای فکر داره.
نمیگم سخته که اگه سخت بود جای این همه بحث و فکر نبود. بحثم ارزشمند بودن این پرداختی ها هست

۲۰ سال و در بهترین حالت ۱۵ سال دیگه باید بیمه پرداخت کنم که به بازنشستگی برسم.
اگه حساب کنیم تورم و افزایش حقوق و ... تغییری نکنه ، من باید 120 میلیون پرداخت کنم که بعدش ماهی 1 میلیون و 800 تومن بهم بدن
اون موقع سن م شده 52
بماند که تو شرایط فعلی ایران چند درصد ممکنه ۵۲ ساله بشم ، که انشالا نشم smiling ، وقتی ۵۲ سالم شد ۱.۸۰۰ ماهیانه به چه دردم میخوره ؟؟

پس اینم استدلالم واسه به اصطلاح خدمات بازنشستگی

یعنی با این وضع تورم شاید اون موقع حقوق ماهیانه تون مثلا ۸میلیون باشه.
الان پایه حقوق امسال بر اساس قانون کار حدود یک میلیونو چهارصد تومانه فکر کنم
هر سال هم حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد اضافه میکنن
ببخشید 
حمید جان 
این را یادم رفتم بگم شما یک چیزی حدود ۳۰درصد از حداقل حقوق پایه وزارت کار را به عنوان حق بیمه می دهید 
اگه امسال پایه حقوق ۱/۵۰۰ هست   حدود ۵۰۰ هزار تومان می دهید  چون حداقل دریافتی حدود دو میلیون درمیاد از شما کم تر از این مقدار نمی گیرند 
در ضمن وقتی که نزدیک پنچ سال آخر بازنشستگی شدید می توانید پایه حقوقی حق بیمه پرداختی تون  را تا جای که قانون کار اجاره می ده (فکر کنم حدود حداکثر ۷ برابر حداقل حقوق )افزایش بدهید و میان گین ۵ یا 2 سال  آخر را محاسبه و به شما به عنوان حقوق بازنشستگی پرداخت می کنند و با حقوق مناسب بازنشسته بشید.
به نظر من برو کار کن با دگران هم کار کن برای خودت و ام اس هم خوبه . angel wink2
گفت از دوست چه خواهی که تورا شاد کند گفتم از دوست همین بس که ز ما یاد کند
If you want to be OK , you should have a healthy lifestyle with exercise and don`t think about any problems
 تشکر شده توسط : hamid , emerald
(2019/12/11, 02:34 AM)Man_mijangam نوشته است: بعد بیست سال که شما بازنشست شدید اون موقع حقوق دریافتی ماهیانه شما بر اساس قانون کار همون سال محاسبه میشه.
یعنی با این وضع تورم شاید اون موقع حقوق ماهیانه تون مثلا ۸میلیون باشه.
الان پایه حقوق امسال بر اساس قانون کار حدود یک میلیونو چهارصد تومانه فکر کنم
هر سال هم حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد اضافه میکنن

تو مثالم گفتم که فرض بگیریم هیچ تورم و افزایش حقوقی نداشته باشیم .
اگه بخوایم حساب کنیم پرداختی من هم ۱۲۰ میلیون نمیشه و با این وضعی که داریم پیش میریم احتمالا تا ۱۵ سال دیگه ۴۰۰ - ۵۰۰ میلیون پول بیمه دادم !!!
و آخرش هم قبول ماهی ۸ میلیون میگیرم

(2019/12/11, 05:56 AM)hessam نوشته است: ببخشید 
حمید جان 
این را یادم رفتم بگم شما یک چیزی حدود ۳۰درصد از حداقل حقوق پایه وزارت کار را به عنوان حق بیمه می دهید 
اگه امسال پایه حقوق ۱/۵۰۰ هست   حدود ۵۰۰ هزار تومان می دهید  چون حداقل دریافتی حدود دو میلیون درمیاد از شما کم تر از این مقدار نمی گیرند 
در ضمن وقتی که نزدیک پنچ سال آخر بازنشستگی شدید می توانید پایه حقوقی حق بیمه پرداختی تون  را تا جای که قانون کار اجاره می ده (فکر کنم حدود حداکثر ۷ برابر حداقل حقوق )افزایش بدهید و میان گین ۵ یا 2 سال  آخر را محاسبه و به شما به عنوان حقوق بازنشستگی پرداخت می کنند و با حقوق مناسب بازنشسته بشید.
به نظر من برو کار کن با دگران هم کار کن برای خودت و ام اس هم خوبه . angel wink2

همه اینایی که گفتی رو میدونم و ۲ ساله دارم خویش فرما رد میکنم ۴۰۰ و خورده ایه مبلغش
اون آخرش هم میدونم میانگین n سال قبل رو میگن و میتونم مبلغ رو ببرم بالا

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

فکر کنم در نهایت نه من بتونم شماها رو قانع کنم و نه شما منو Smile (16) 
یه جورایی در دوراهی (در حال زندگی کردن) و (تلاش برای ساختن آینده ای بهتر) هستم
و چون در ایران عزیزمان هیچ امیدی به آینده نیست ، ترجیحم اینه که در حال زندگی کنم
ولی خب نگران اینم میشم که یهو حال ایرانمون خوب بشه و بتونم به آینده امیدوار باشم
مث حس ی عشق تازه بودی
 تشکر شده توسط : hessam
سلام آقا حمید
در مورد بازنشستگی باید خدمتتون عرض کنم که امکانپذیر هست ...البته نمیدونم که شرط سنی رو در نظر میگیرن یا نه ..وگرنه افراد بالای ۶۰ سال رو به عنوان دوستان بابا میشناسم که با ده سال سابقه بازنشسته شدن 
در مورد از کار افتادگی ...خوشحالم که شرایطش رو ندارین وگرنه من خودم با ۷ سال سابقه بابا رو از کار افتاده کردم با پوشش ۱۰۰ درصد ...یعنی حقوق کامل 
در مورد بیمه تکمیلی باید خدمتتون عرض کنم که بیمه سامان بیمه تکمیلی هست که حتی انفرادی و حتی بیش از اون بدون داشتن بیمه گر پایه به شما بیمه تکمیلی براساس نوع دزخواستتون ارایه می‌کنه ...

https://www.azki.com/supplementary-healt...doQAvD_BwE

و در نهایت امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشین

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بیمه تامین اجتماعی و تست سلامت Man_mijangam 12 3,172 2021/06/21, 11:34 AM
آخرین ارسال: Ali7mahboobi7
  حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی mehrakmahmoodi 2 1,499 2021/04/16, 02:28 AM
آخرین ارسال: Faraj.moradi
  تغییر بیمه زهرا59 16 8,463 2018/02/01, 11:10 PM
آخرین ارسال: glassheart
  نحوه گرفتن دارو از طریق بیمه تکمیلی طلایی آموزش وپرورش البرز 2 5,408 2016/10/24, 10:37 PM
آخرین ارسال: glassheart
  چرا وزارت بهداشت هزینه 50داروی خاص رو تا 90 درصد بیمه کرد بجز ام اس nasiri 8 5,148 2012/05/12, 02:43 PM
آخرین ارسال: شهرزاد

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست