امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات : 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیماران ام اس باید به جنبه روحی خود بیشتر توجه کنند
#1
معنویت یا روحانیت را می توان به عنوان معنی و مفهوم زندگی و احساس عمیق به زندگی تفسیر نمود. هنگامی که مردم با معنویت خود ارتباط برقرار می کنند، احساس می کنند که مفهوم دارند و آرام و پر انرژی هستند.

معنویت یک جنبه قدرتمندی از تجربه انسانی است که می تواند به تلاش برای دستیابی به سلامتی در برابر چالش ها و موانع زندگی، از جمله بیماری MS، کمک کند.

برای برخی، دین نیروی محرکهی معنویت آنهاست. برای افراد دیگر، معنویت یعنی ارتباط برقرار کردن با طبیعت، یا ارتباط با انسان های دیگر، یا ارتباط با هر چیز دیگری که معنای خاصی به زندگی آنها می دهد. بسیاری از مردم در طول زندگی، هنگامی که با تغییر یا بحران بزرگ مواجه می شوند، دچار چالش بزرگ روحی می شوند. به اعتقاد چینی ها در بحران ، انسان دارای دو شخصیت می باشد ، یکی برای خطر و دیگری برای فرصت. این بستگی به شما دارد که کدام یک از شخصیت ها را قدرتمند کنید تا در بحران بوجود آمده غرق شوید یا رشد کنید.

هر بحران شامل موارد زیر است:
- ترس های مربوط به آینده نامشخص
- فرصت های رشد

از جمله این فرصت ها:
آگاهی بیشتر از خود ، کشف نقاط قوت و منابع داخلی ، یافتن معنای چالش ، کشف تعادل بیشتر، هماهنگی و هدف ، تغییر احساسات بی قدرت به احساس قدرت خلاق ، پیدا کردن فرصت برای رشد شخصی و افزایش انعطاف پذیری،روابط عمیق تر و معنی دار تر با دیگران.

اگر زندگی را به عنوان یک مسیر تصور کنید - و بحران ها یا چالش ها را به عنوان دست انداز های این مسیر ، بنابراین منابع زیر می توانند به شما در مسیر حرکت کمک کنند.

+ تاثیر عواطف.
غم و اندوه واکنش طبیعی انسان در برابر چیزهایی که از دست می دهد، می باشد. حال تصور کنید درطول مسیر زندگی فردی اتفاقاتی همچون : از دست دادن یکی از عزیزان، ابتلا به  MS، یا هر گونه اختلال در مسیر زندگی اش اتفاق بیوفتد، مسلما این اتفاقات غم و اندوهی را در زندگی فرد ایجاد کرده و به طبع آن سلامت فرد را تحت شعاع قرار می دهد،  اما نکته مهم این است که حتی در صورت از دست دادن سلامتی اگر فرد گرایش به سالم ماندن را در خود تقویت و پرورش دهد، اولین گام در جهت بهبود را برداشته است..

+ شناسایی آنچه شما را تخلیه کرده و یا تقویت می کند.
با توجه به این که خستگی یکی از نشانه های رایج و چالش انگیز MS است، بنابراین شناسایی چیزهایی که در زندگی تان اتفاق می افتد چه از نظر جسمی وچه از نظر احساسی اهمیت دارد. بنابراین تلاش کنید چیزهایی که در زندگی شما تحریک و تشنج ایجاد می کنند و انرژی شما را تخلیه می کنند را شناسایی کنید. همچنین چیزهایی که سبب تقویت روحیه شما شده و سبب پر انرژی شدنتان می شود را نیز شناسایی کنید.

+ اولویت بندی داشته باشید.
حالا که می دانیم اندکی انرژیمان محدود شده است و از طرفی چالش های زندگی و موانع بیشتر از انرژی ماست بنابراین اولویت بندی مناسب انرژی بر مساعل فیزیکی و عاطفی راه کار مناسبی برای مقابله با این موانع است. پس انرژی خود را بر چیزهایی که برای شما اهمیت دارد و بیشتر با اهداف و ارزشهای شخصی شما همخونی دارد متمرکز کنید.

+ با خود واقعیتان ارتباط برقرار کنید.
با تفکر عمیق به خودتان با خود واقیتان ارتباط برقرار کنید - خودتان، انگیزه ها، احساسات و ایده های خود را به رسمیت بشناسید ، به خودتان اعتماد کنید نقاط قوت و ضعف خود را به رسمیت بشناسید،  در دنیای واقعی به گونه ای عمل کنید که منعکس کننده ارزش ها ، نیاز شخصیتان است. رعایت این موارد  به صمیمیت واقعیتان با دیگران کمک می کند.

+ معنویت را در زندگی خود بگنجانید.
درزندگی روزمره اغلب مقدار زیادی فشار وجود دارد وهمین امر مانع از انعکاس درونی، آگاهی از احساسات  خود و دیگران - و رشد شخصی می شود. بنابراین با آگاهی ازین مسئله تلاش کنید نفس معنوی خود را که شامل: صرفه جویی در وقت و فضا برای کشف، پرورش احساسات درونی ، تمرکز کردن بر فرصت های تغییر و رشد و ایده پردازی، احساسات و روش های جدید برقراری ارتباط با جهان می باشد را زنده و پویا نگه دارید.

+ حفظ تعادل در روابط
علائم غیر قابل پیش بینی MS، یک چالش در زندگیتان می باشد که بر روی نزدیکان و دوستان تاثیر می گذارد.
بنابراین با وجود داشتن این چالش در زندگی شما نیاز است برخی موارد مورد بازبینی قرارگرفته و مجددا تعریف شوند، ازجمله: تغییر نقش ها و مسئولیت ها در یک رابطه، فعالیت های مشترک، صمیمیت ها ووو


توصیه مترجم:
مراقب احساسات و روحیه لطیفمان باشیم که در دنیای پر هیاهو مورد تهاجم قرار گرفته است.  تلاش کنیم توانایی ها و خود واقعیمان را هر روز مرور کنیم، با هر بار تکرار، توانایی هایمان را از نزدیک حس خواهیم کرد و در نهایت بر مشکلات و عادات بد غلبه کرده و ازینکه موانع از سر راهمان برداشته می شود شگفت زده خواهیم شد.

منبع:
https://www.nationalmssociety.org/Living...Well-Being


تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد
 تشکر شده توسط : atkh , samiramiss , alireza1111 , adrine , samaneh , Maryam seyyedi , hamid , پریا حقیقت پور
  


موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درباره ام اس نوع پیشرفته اولیه (PPMS)بیشتر بدانید. تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,333 2019/07/12, 09:32 PM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  رژیم غذایی و تغذیه در بیماران ام اس: تیم ترجمه ام اس سنتر 0 1,413 2019/06/14, 12:27 AM
آخرین ارسال: تیم ترجمه ام اس سنتر
  علت سردرد در بیماران ام اس چیست ؟ تیم ترجمه ام اس سنتر 7 6,443 2018/12/12, 12:57 AM
آخرین ارسال: rezaya
  بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس در معرض خطر پایینی ازسرطان قرا hamdam 3 4,390 2018/11/19, 11:27 PM
آخرین ارسال: ناهید کاشانی
  تغییرات DNA در بیماران ام اس نقش دارد ؟ تیم ترجمه ام اس سنتر 3 2,497 2018/10/25, 01:23 AM
آخرین ارسال: kohedard
  قابل توجه خوانندگان کتاب غلبه بر بیماریM.S hamdam 16 13,053 2018/08/21, 02:32 PM
آخرین ارسال: ندا1366
  شخصیت بیماران MS hamdam 38 21,690 2017/10/26, 04:11 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  ناخن بیماران ام اس چگونه است ؟ warrior 37 37,286 2017/07/18, 05:32 PM
آخرین ارسال: yas8866
  نقش خورشید بازی برای بیماران مبتلا به MS hamdam 0 2,925 2014/09/25, 08:59 PM
آخرین ارسال: hamdam
  بازسازی میلین در بیماران مبتلا به مالتیپل اسکلروزیس رامنا 7 7,597 2014/09/13, 05:52 PM
آخرین ارسال: siaکاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست