امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برخورد اولیه با ms
سلام دوستان امیدوارم همیشه شاد باشید .
خواهش می کنم کمکم کنید
دیروز عصر دوستم با بنده تماس گرفت و از خواب رفتگی کمر به پایین برایم گفت ( به طوری که واکنش ها را حس می کرد ولی کنترل دقیق و تعادل کامل روی پاهایش را نداشت ، از چند روز قبلش هم کمر درد داشت)
ماجرا از این قراره که از ساعت 5 بعداز ظهر که از خواب بیدار شد ( این چند روز برنامه ی خوابش ریخته بهم ) این حس در اون به وجود اومد زیاد توجه نکرد و رفت باشگاه اما وضعیتش بهتر نشد برگشت و با هم رفتیم درمانگاه پزشک عمومی تشخیص اسپاسم و گرفتگی داد و آمپول و دارو تجویز کرد بعد از تزریق رسوندمش خونه ولی مثل اینکه تا صبح حالش بدتر شده و درد شدیدی تو پاهاش احساس می کرد ، رفت بیمارستان و آزمایش خون و ام آر ای و...
هنوز پزشکان جواب ندادن . الان میگه حس نمی کنم پاهام رو ، و نمی تونست ادرار کنه .
از امروز صبح همش MS داره رو مغزم رژه می ره ، می ترسم دچار این بیماری شده باشه .
با خود بیماری مشکل ندارم ، خوب کاریش نمیشه کرد اگه گرفته باشه بیشتر نگرانیم برای روحیه و وضعیت خودشه آخه یه پسر 18 ساله وسط امتحانات مدرسه و کلی آرزو و برنامه برای بعد امتحاناتش این وضع براش پیش بیاد ؟
به نظر شما دچار MS شده ؟
اگه شده چه کار کنم که باهاش کنار بیاد ؟
من به عنوان بهترین و تنها دوستش چه جوری می تونم کمکش کنم برگرده به زندگی ؟
اصلا چقدر امکان داره که دچار ام اس شده باشه ؟‌
ببخشید اگه جمله بندیم خوب نیست و درست سوالم رو مطرح نکردم ، حالم اصلا خوب نیست rolleyes
 تشکر شده توسط : mari , neda.n , nahid , edarzi , kiana
سلام محمد رضا ایشالا که حال دوستت خوب میشه
دوستت باید بهت افتخار کنه که همچین دوستی داره
منم ام اس گرفتم 17 سالم بود
ببخشید اینو میگم من اولین علایمم سری کمر به پایین بود ولی هر سری باعث نمیشه بنا رو بر ام اس گذاشت بستگی داره چند مدته که این سری همراهشه؟
ایشالا که چیز خاصی نیست
بابا تو رو خدا ام اس رو انقدر بزرگش نکنین اگرم زبونم لال داشته باشه مگه چیه ملت همه مریضن کیه که این دور و زمونه سالم باشه
گاهی مرا یاد کن...
من همانم که اگر ساعتی از من بی خبر بودی آسمان را به زمین میدوختی
 تشکر شده توسط : محمدرضا , آرزو , mari , anaram , omid
ممنون کارون جان

این سری رو از همین دیروز بعدازظهر داشته
در مورد این بیماری مطالعه داشتم ، با خودش مشکلی ندارم مشکل اینه که اگه دچار شده باشه چطور برش گردونیم به زندگی عادی چه جوری روحیه اش رو بهش برگردونیم ،‌ آخه سخته برخورد اولیه با این بیماری اونم مخصوصا کسی که تا حالا چیزی در موردش نشنیده .
بزرگترین نگرانیم همینه .
 تشکر شده توسط : کارون
(2013/05/26, 07:26 PM)محمدرضا نوشته است: ممنون کارون جان

این سری رو از همین دیروز بعدازظهر داشته
در مورد این بیماری مطالعه داشتم ، با خودش مشکلی ندارم مشکل اینه که اگه دچار شده باشه چطور برش گردونیم به زندگی عادی چه جوری روحیه اش رو بهش برگردونیم ،‌ آخه سخته برخورد اولیه با این بیماری اونم مخصوصا کسی که تا حالا چیزی در موردش نشنیده .
بزرگترین نگرانیم همینه .

محمد رضا اصلا شاید ام اس نباشه 100 بیماری هست سری بدن دارن مثل دیابت کم خونی و ...
اصلا نگران نباش
گاهی مرا یاد کن...
من همانم که اگر ساعتی از من بی خبر بودی آسمان را به زمین میدوختی
 تشکر شده توسط : محمدرضا
اصلا نگران نباش مگه ما برنگشتیم به زندگی
تازه فهمیدیم که چطور باید زندگی کنیم

انشالله که هیچی نیست و به خیر میگذره
اما اگر تشخیص ام اس بود تنها کاری که میتونید براش بکنید بهش روحیه بدید
 تشکر شده توسط : mari , محمدرضا , kiana
(2013/05/26, 07:10 PM)محمدرضا نوشته است: سلام دوستان امیدوارم همیشه شاد باشید .
خواهش می کنم کمکم کنید
دیروز عصر دوستم با بنده تماس گرفت و از خواب رفتگی کمر به پایین برایم گفت ( به طوری که واکنش ها را حس می کرد ولی کنترل دقیق و تعادل کامل روی پاهایش را نداشت ، از چند روز قبلش هم کمر درد داشت)
ماجرا از این قراره که از ساعت 5 بعداز ظهر که از خواب بیدار شد ( این چند روز برنامه ی خوابش ریخته بهم ) این حس در اون به وجود اومد زیاد توجه نکرد و رفت باشگاه اما وضعیتش بهتر نشد برگشت و با هم رفتیم درمانگاه پزشک عمومی تشخیص اسپاسم و گرفتگی داد و آمپول و دارو تجویز کرد بعد از تزریق رسوندمش خونه ولی مثل اینکه تا صبح حالش بدتر شده و درد شدیدی تو پاهاش احساس می کرد ، رفت بیمارستان و آزمایش خون و ام آر ای و...
هنوز پزشکان جواب ندادن . الان میگه حس نمی کنم پاهام رو ، و نمی تونست ادرار کنه .
از امروز صبح همش MS داره رو مغزم رژه می ره ، می ترسم دچار این بیماری شده باشه .
با خود بیماری مشکل ندارم ، خوب کاریش نمیشه کرد اگه گرفته باشه بیشتر نگرانیم برای روحیه و وضعیت خودشه آخه یه پسر 18 ساله وسط امتحانات مدرسه و کلی آرزو و برنامه برای بعد امتحاناتش این وضع براش پیش بیاد ؟
به نظر شما دچار MS شده ؟
اگه شده چه کار کنم که باهاش کنار بیاد ؟
من به عنوان بهترین و تنها دوستش چه جوری می تونم کمکش کنم برگرده به زندگی ؟
اصلا چقدر امکان داره که دچار ام اس شده باشه ؟‌
ببخشید اگه جمله بندیم خوب نیست و درست سوالم رو مطرح نکردم ، حالم اصلا خوب نیست rolleyes

دوست عزیز ، علائم دوست شما ممکنه از دیسک کمر یا ساییدگی مهره هم باشه که برا خودش درمانهایی داره اما اگه احیانا تشخیص ام اس دادن براش ، اول از همه تو بیمارستان بستری میشه و پالس کورتون می گیره . که باعث میشه بیماریش عقب نشینی کنه . کورتون برا خودش عوارضی داره مثه اینکه ممکنه افسرده بشه . جون نداشته باشه . سر درد داشته باشه و چیزایی از این دست . اینا همه گذریه . اگه تشخیص ام اس داشت اینا رو براش توضیح بدید و بگید بعد دو ، سه هفته برمیگرده به حالت قبلش . درباره ام اس هم سایت رو بخونید و براش توضیح بدید . خیلی زود با شروع درمان ام اس میشه گوشه ای از زندگی و بقیه اش میشه همون رسیدن به برنامه های شخصی . این سایت حتما اینو بهتون ثابت کرده که بیشتر بچه های ام اس چیزی حدود نود و هشت درصد زندگی عادی دارن و گه گاهی با یه سری عوارض کوتاه مدت و نه چندان پیچیده ام اس رو به رو هستند و اما اگه هم عوارض بیماری شدید باشه ما همین جا داریم کسایی رو که دقیقا با یه وضعیت شدید از بیماری رو به رو شدن اما دنیاشون تموم نشد و با تلاش خودشون خیلی خیلی زود به زندگی برگشتن . حالا به نظر من مسلط بودن شما به روحیه اتون به عنوان دوست صمیمی حرف اول رو میزنه . ما هم اینجا در کنارتون هستیم .

Peace begins with a smile
 تشکر شده توسط : محمدرضا , nahid , edarzi , anaram
ممنون از همگی
یکی از عواملی که باعث آرامشم می شه همین سایت و کاربرای عزیزشه
شنیدم ام اس تو شهر های مختلف انجمن داره چه طور می تونم با اونا در ارتباط باشم ( مشهد ) ؟آدرسی چیزی ازشون دارین به من بدین ؟
کسی از مشهد هست من به دوستم معرفیش کنم تا با چشم خودش بهش ثابت بشه که چطور بیماران MS دارن با بیماریشون زندگی می کنن ؟
 تشکر شده توسط : nahid , neda.n
(2013/05/26, 08:03 PM)محمدرضا نوشته است: ممنون از همگی
یکی از عواملی که باعث آرامشم می شه همین سایت و کاربرای عزیزشه
شنیدم ام اس تو شهر های مختلف انجمن داره چه طور می تونم با اونا در ارتباط باشم ( مشهد ) ؟آدرسی چیزی ازشون دارین به من بدین ؟
کسی از مشهد هست من به دوستم معرفیش کنم تا با چشم خودش بهش ثابت بشه که چطور بیماران MS دارن با بیماریشون زندگی می کنن ؟
سلام دوست عزیز

انجمن MS خراسان رضوی(مشهد) :
آدرس: خیابان احمد آباد ، خیابان قائم ، قائم 12 ، پلاک 50 تلفن : 8446347
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : محمدرضا , nahid , neda.n , anaram
به پزشک مغز و اعصاب خوبی مراجعه کنید و قبلا بهش بگید که اگه تشخیص هرچی هست فوری اسمشو نیاره .زمان برای گفتنش هست.
البته کمتر دکتری هست که زود بگه.
امیدوارم چیز مهمی نباشه و دوستتون سلامتیشو به دست بیاره.
آقا محمد رضا ! شما چه زود تشخیص ام اس رو برای دوستت دادی !
هنوز که معلوم نیست.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : محمدرضا
به نظر من شما که دوست به این خوبی براش هستید اگه به خودتون مسلط باشید می تونید این دوران دوستتون رو(اگر خدایی نکرده ام اس باشه...) با درایت سرو سامون بدید. سعی کنید اطلاعاتتون رو درباره بیماری و مراحل درمان و داروها بالا ببرید... من خودم اطلاع داشتن از اینکه تو مرحله بعد قراره چه مرحله تشخیصی رو پشت سر بذارم خیلی آرومم کرد.

ان شاالله که مشکلی نیست ...icon_questionagreement2
هزار مرتبه بیماری از سلامت به
تو گر کنی قدمی رنجه بر عیادت من...
 تشکر شده توسط : neda.n , محمدرضا , fireboud , nahid , anaram

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نحوه برخورد با فرد مبتلا به ام اس sori3880 15 11,079 2014/10/12, 03:40 PM
آخرین ارسال: movahedi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان