امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات : 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برخورد اولیه با ms
خدا کنه مشکلی نباشه و اشتباه کرده باشم
متخصص مغز و اعصاب خوب تو مشهد کسی سراغ نداره ؟ لیستشون رو دارم ولی نمی دونم برم پیش کدومشون
( این لیست پزشکان متخصص مشهده :http://www.moalemin.ir/Docters.htm)
(2013/05/26, 08:27 PM)محمدرضا نوشته است: خدا کنه مشکلی نباشه و اشتباه کرده باشم
متخصص مغز و اعصاب خوب تو مشهد کسی سراغ نداره ؟ لیستشون رو دارم ولی نمی دونم برم پیش کدومشون
( این لیست پزشکان متخصص مشهده :http://www.moalemin.ir/Docters.htm)
این لیست پزشکان مغزو اعصاب مشهد
http://mscenter.ir/Thread-%D8%A7%D8%B7%D...7#pid62747

اما قبلا یه روز در هفته دو پزشک بنام تو انجمن مشهد میومدن مشاوره و ویزیت انجام میدادن، نمیدونم الان هم اینطور باشه یا نه تماس بگیرید
gone out

follow the white rabbit
[/b]

تشکر شده توسط : محمدرضا , nahid , neda.n
ممنون از همگی
پیگیری می کنم
Blush
 تشکر شده توسط : fireboud
سلام.
مشکلات فقرات علائمشون این شکلی نیست. ولی دلیل نمیشه فکر کنی حتما ام اسه. یه عالمه مشکلات نورولوژیک دیگه و یا حتی بعضی ویروسها یا عوارض دارویی و مسمومیت ها یا ... میتونن علائم نورولوژیک این شکلی ایجاد کنند. نورولوژی پاشنه آشیل علوم پزشکیه. تشخیص در مشکلات مرتبط با اون کار آسونی نیست. ایشالله که چیز مهمی نیست و برطرف میشه. زود نتیجه گیری نکنین که ام اسه. هر چند اونم باشه بازم اونقدر که فکر میکنی سخت نیست.
 تشکر شده توسط : محمدرضا , fireboud , nahid
صبح می خوام برم ببینم چی شده و سری هم به انجمن MS بزنم دعا کنید دوستان ، دعا .
 تشکر شده توسط : fireboud , نارنجی مدرسه موشها , neda.n , کارون , nahid , edarzi , arezooo82 , minoshka
سلام به دوستتون بگید به خدا توکل کنه و به خودش مسلط باشه این اولین شرطه بعد سعی کنه خودش رو برای شنیدن هر چیزی اماده کنه ایشا الله که چیز خاصی نباشه اگه خدای نکرده ام بود سعی کنه بپذیره و با خودش کنار بیاد با اینکه میدونم اولش خیلی سخته اما داشتن ارامش به خصوص در این بیماری حرف اول و اخر رو میزنه حتی اگه حمله ای باشه با ارامش و روحیه بالا زودتر حال فرد خوب میشه
جای خالی بعضی ها با هفت میلیارد نفر هم پر نمیشود!
همه ی دنیای من مینومlove28
 تشکر شده توسط : محمدرضا , minoshka
سلام
خیلی جالبه که شما امروز نفر چهارمی هستین که من باهاش اینجوری مواجه شدم
و سه نفر قبلی هم بخاطر یه سری علائم اطرافیانشون ، از من راجع به ام اس و اینا میپرسیدن و مستاصل بودن که اطرافیانشون درگیر ام اس هستن یا نه ؟ و اگر هستن ، چیکار باید کرد ؟
علائمشونم اغلب بی حسی اندام و بعضا عدم تعادل و اینا بود
قبل از هر چیز فکر کنم بد نباشه یه توضیحی بدم اونم اینکه
خیلی عوامل و بیماری های مختلفی هستن که باعث بوجود اومدن علائمی مثه بی حسی و گز گز و عدم تعادل و اینا میشن
ساده ترینشون ممکنه بالا بودن چربی و فشار خوب و کم خونی و اینا باشه
واسه همین قبل از هر چیز بهتره اول آدم خیالش از بابت اونا راحت باشه و به خودش استرس وارد نکنه
بعدم اینکه خیلی بیماری ها هستن که این علائم رو به همراه دارن . نمونه اش همون جور که بچه ها گفتن ، ضعف و فشار عضلانی و دیسک و ساییدگی و آرتروز و ... است
که خب بهترین راه کاریه که شما کردید و آدم باید به یه پزشک عمومی مراجعه کنه و بعد از انجام بررسی های اولیه ، طبق نظر اون پزشک به پزشک متخصص مراجعه کنه
درباره ی ام اس هم بگم خیلی از بچه ها در سنین کم درگیر شده ان . اصن ام اس بیماری جووناست و روز بروز سن ابتلا بهش کم و کمتر میشه
من خودم 14 سالم بود که درگیر ام اس شدم
هیچ چیز خاص و وحشتناکی هم نیست
شروع ام اسم هم باعلائم حسی و گز گز نیمه ی بدنم بود و خیلی سریع بعد از 3 روز کورتون تراپی رفع شد
الانم خیلی بهتر از خییلی از هم سن و سالام دارم زندگی و فعالیت میکنم و گاهی بیش فعالم
چیزی که درباره ی ام اس خیلی مهمه روحیه ی فرد و اطرافیانه
اینو به جرات میگم ، بیمارانی که اطرافیانشون با مساله ی بیماریشون راحت کنار میان و سعی میکنن بهشون بفهمونن که ام اس تاثیری در روند زندگیشون نداره و شاید بتونه ، کیفیت زندگیشونو بالا ببره ، خیلی بهتر و سریع تر از بقیه ، به روال عادی زندگی بر میگردن و نقش بیماریشونو در شخصیتشونو و زندگیشون کمتر میشه دید
یه مساله ی دیگه ای که بعنوان دوست فردی که ممکنه درگیر ام اس شده باشه ، فک میکنم باید مورد توجه قرار بدید ، اصلاعات درست و صیحیحی راجع به بیماریه
یه مثال خنده دارش رو یکی از اون سه نفر قبلی به من گفت
ازم پرسید " چقدر طول کشید تا امستون به اون یکی نیمه ی بدتون سرایت کرد ؟ "
حرف خنده داریه . این نشون میده که خیلی ها اصن فرق ام اس و جزام رو با هم نمیدونن و انتظار دارن وقتی اسم ام اس روی کسی بود ، روز بروز اوضاعش بدتر بشه و بیماریش شدت بگیره و ...
بخاطر همین عاجزانه ازتون میخوانم ، اگر خدای نکرده برای دوستتون تشخیص ام اس دادن ، هم خودتون ، هم اطرافیان دوستتون و هم خود دوستتون ، راجع به ام اس مطالغات خوب و کاملی داشته باشیدagreement2
آنارام باشید
 تشکر شده توسط : fireboud , Nooranta , nahid , omid , yummy , edarzi , محمدرضا , naarin.p , arezooo82 , neda.n , minoshka
سلام مجدد دوستان و تشکر ویژه از همگی
امروز اول رفتم انجمن ام اس مشهد فکر کنم مدیریت بود باهاشون صحبت کردم فکر کنم تنها کسی که اونجا سرحال و خوشحال نبود من بودم .
کمی در مورد بیماری توضیح دادن و گفتن که اگه تشخیص ام اس بدن خود بیمارستان و دکتر معالج به انجمن معرفی می کنند .
یکم روحیه و حالم بهتر شد رفتم بیمارستان خدا رو شکر تو ام آر ای و بقیه عکس و آزمایش ها چیز خاصی نشون نداده بود مثل اینکه می خوان یه سری آزمایش دیگه ازش بگیرن تا مشخص بشه بیماریش چیه . احتمال یه بیماری رو دادن که خودش هم نفهمید دقیقا اسمش چیه تا بهم بگه
می گه از کمر به پایین درد دارم و نمی تونم پاهام رو تکون بدم البته می تونه انگشت هاش رو تکون بده
اگه ام اس بود تو این آزمایش ها نشون می داد دیگه ؟
اگه ام اس نباشه امکان داره خدایی نکرده بیماری دیگه ای باشه که زمین گیرش کنه ؟
از یه طرف نگرانم که ام اس خودش رو تو این آزمایش ها نشون نداده باشه ، از یه طرف نگرانم نتونه راه بره .
نظر شما چیه دوستان ؟
 تشکر شده توسط : nahid , minoshka
به نظر من بایدصبرکنید تا نتیجه آزمایش معلوم بشه و فقط مثبت فکر کنید وانرژی مثبت بفرستید که هیچیش نباشهagreement2نه ام اس نه چیز دیگه ای Tongue
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
 تشکر شده توسط : محمدرضا , موجود گیاه خوار , nahid , minoshka
ام اس سنترو بهش معرفی کنید...بهش بگید کم سن و سال تر از اون هم بودن کسایی که با ام اس کنار اومدن و زندگی بهتری رو هم شروع کردن...
از همه مهمتر هم اینه که بفهمه ام اس مساوی ولیچر نیس
"یک راند دیگر مبارزه کن"
وقتی پاهایت چنان خسته اند که بزور راه میروی...
 تشکر شده توسط : محمدرضا , minoshka

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نحوه برخورد با فرد مبتلا به ام اس sori3880 15 11,183 2014/10/12, 03:40 PM
آخرین ارسال: movahedi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان