امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اهمیت زمان خواب و خواب کافی
اتفاقا من جدیدا خیلی خواب آلو شدم و وقتی آخرین قاشق غذامو میخورم،قبل از اینکه قورتش بدم چشمام سنگین میشه و ...Sleepy
کاش به نیم ساعت کفایت میکردم! حداقلش باید 2 _1:30 ساعت بخوابم!!!confused
ولی وقتی بیدار میشم انگار یه روز دیگه شروع شده و ...icon_biggrin
confusedwink2smiling
Together we stand
Divided we fall
 تشکر شده توسط : neda.n , Pooya.N , melody , ساغر , nazii
کلا تنظیم خوابم بهم خورده گاهی اوقات چند شبانه روز بیدار میمونم روزی نیم تا یک ساعت میخوابم.
یادمه زلزله سال 69 گیلان وزنجان من شمال بودم اصلا بیدار نشدم.
ولی الان یه مورچه از کنارم رد بشه بیدار میشم.
خواب غروب یا عصر بیشتر از 4-3 ساعت هم اکثر اوقات سردردهای بدی میاره.
ولی خواب بعد از ظهر یه چیز دیگست.
(2012/08/24, 01:25 PM)ابراهیم نوشته است: کلا تنظیم خوابم بهم خورده گاهی اوقات چند شبانه روز بیدار میمونم روزی نیم تا یک ساعت میخوابم.
یادمه زلزله سال 69 گیلان وزنجان من شمال بودم اصلا بیدار نشدم.
ولی الان یه مورچه از کنارم رد بشه بیدار میشم.
خواب غروب یا عصر بیشتر از 4-3 ساعت هم اکثر اوقات سردردهای بدی میاره.
ولی خواب بعد از ظهر یه چیز دیگست.
جاتون خالی الان نهار خوردم حسابی چشام .............

!.........The world is full of nice peaple, if u can't find one, Be One
دنيا پُر از آدم هاى خوبه ولى اگه نتونستى حتى يكى از اونها رو پيدا كنى، لااقل خودت خوب باش!.........

خوش بحالتون من داغونه خواب بد ظرم .ولی دریغعععععع
گل زرد و گل زرد و گل زرد/بیا باهم بنالیم از سر درد.عنان تا در کف نا مردمان هست/ستم بر مرد خواهد کرد نامرد
 تشکر شده توسط : melody
من كه خواب جزء بسيار مهم و حذف نشدنيه زنديگمه. از تموم لحظات ممكن هم استفاده ميكنم.

كافيه اراده كنم و بيهوش شمagreement2
براى تو
براى چشمهايت..
براى من
براى دردهايم..
براى ما
اى كاش خدا كارى بكند...
 تشکر شده توسط : neda.n , nazii , parastoo joon , مهدی نصیری
من خوابم خوبه به شرطی که همه جا تاریکی مطلق باشه و سکوت......confused2
سرنوشت را کی توان از سر نوشت......
 تشکر شده توسط : parastoo joon
مممممممم عاشق خوابم مخصوصا از نوع بعد از ظهرشTongue فقط وقتی ميخوابم يه 3-4 ساعت ميخوابمSmile (16) انگار ديگه جون ندارم از جام پاشمconfused
قرار نیست من اونجوری زندگی کنم که دنیا دوست داره ...

خب طبعا قرارم نیست دنیا هم اونجوری بچرخه که من دوست دارم...wink2
 تشکر شده توسط : parastoo joon
افرادی که بیخوابی دارند، فاقد ژن آرامش هستند

همشهری آنلاین
: پزشکان درحال بررسی توضیح ژنتیکی برای این مسئله هستند که چرا دست کم یک سوم از انسان‌ها به طور موقت یا دائم از اختلالات خواب رنج می‌برند

به گزارش خبرگزاری مهر، هزاران نفر از افرادی که از شرایط جسمی سالمی برخوردارند با سطحی از کمبود خواب کنار می‌آیند که می‌تواند سایرین را به شدت مضطرب کند. این افراد تنها کسانی نیستند که از بیخوابی رنج می‌برند، کارگران شیفتی و افرادی که بیماری‌های ذهنی دارند نیز از دیگر قربانیان بی خوابی تلقی می‌شوند.

یک گروه تازه شناسایی شده از افراد بیخواب هم هستند که بدون ژن خواب راحت متولد می‌شوند. به این معنا که این افراد در مقابل احساس گرما و آسایشی که فرد پیش از خواب ظرف 15 دقیقه حس می‌کنند مصون هستند. ژن آنها طوری طراحی شده که به جای این احساس گرما و آرامش، نوعی حالت هوشیاری ذهنی به خود می گیرند. خواب عادی و طولانی برای این افراد غیر ممکن است.

فقدان ژن آرامش در این افراد به این معنا است که آنها در این شرایط احساس آرامش نمی‌کنند و قرار گرفتن در حالت خواب برایشان دشوار است.

ژن‌های بیخوابی دیگری هم وجود دارند که دوره‌های بیداری مکرر را برای فرد به همراه می‌آورد یا برخی دیگر فرد را ساعت 4 صبح از تختخواب بیرون می‌آورد و وی را مجبور می‌کند که روز خود را در این ساعت آغاز کند اما همین ژن تا ساعت 4 بعد از ظهر آنها را خسته و فرسوده می‌کند.

تا چند وقت گذشته، بیخوابی یک عارضه کاملا روانشناسی شناخته می‌شد که به واسطه استرس، اندوه یا از بین رفتن ساعات منظم خواب براثر سفرهای متعدد یا شیفت کاری ایجاد می‌شود. اما اکنون پزشکان درحال بررسی یک توضیح ژنتیکی برای این مسئله هستند که چرا دست کم یک سوم از انسان‌ها دارای مشکلات خواب موقت یا دائم هستند.

اما با این تفاسیر محققان پیش از این هم اعتقاد داشتند که پنج تا شش نوع بیخوابی مختلف به ژن‌ها ارتباط دارند. از این رو در تلاش برای ساخت داروهایی هستند که بتواند تأثیر سیگنال‌های شیمیایی که این ژن‌ها را تولید می‌کنند، خنثی کنند.

براساس اظهات ایوس فن سومرن -رئیس بخش تحقیقات خواب موسسه عصب شناسی هلند و به عنوان یکی از کارشناسان برجسته جهانی، بیخوابی از نخستین نیاکان انسانی به ما رسیده است. در آن زمان یک یا دو نفر از افراد یک قبیله که می‌توانستند بیدار بمانند از جامعه خود که در خواب بودند محافظت می‌کردند.

فن سومرن معتقد است، بیخوابی غیرقابل توضیح به ندرت کودکان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به علل ناشناخته در بزرگسالی خود را نشان می‌دهد.

براساس تحقیقات انجام شده 20 درصد از جمعیت تا پیش از 60 سالگی به بیخوابی مبتلا می‌شوند، این مشکل معمولا در خانواده‌ها وجود دارد و موجب می‌شود که ارتباط ژنتیکی متقاعد کننده تر باشد.

ماه گذشته انجمن پزشکی سلطنتی در بریتانیا یک نشست ویژه برای بحث درباره آخرین نتایج یافته‌ها درباره اختلالات ژنتیک خواب برگزار کرد.

آدرین ویلیامز استاد طب خواب در کالج کینگ لندن اظهار داشت: همه این اطلاعات بسیار جدید است و درک ما هنوز در مراحل اولیه قرار دارد، پیش از این هنگام بررسی اختلالات خواب به سابقه خانوادگی توجهی نمی‌کردیم چرا که به نظر مرتبط نمی‌رسید اما امروز به نظر می‌رسد که این سابقه به وضعیت بیمار بسیار مرتبط است.
ﭼﻘﺪﺭ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ٬ ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﺒﯿﻪ ﺣﺮﻓﻬﺎﯾﺸﺎﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ...
 تشکر شده توسط : paeazan , # پریسا #
حرفتون منطقی ولی به شرطی که داروها باعث مختل خواب ادم نشه و تنظیم خوابتو بهم نریزه که نتونی شب تا صبح بجای اینکه خستگیت در بره نخوابی بخاطر ناراحتی تنت و ...love51
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۱

چرا و چگونه صبح ها زود بیدار شویم؟

علاوه بر تمام این مواردی که گفته شد، اگر صبح‌ها زودتر بیدار شوید، دیگر در ترافیک خسته‌کننده صبحگاهی گیر نمی‌افتید و می‌توانید به موقع در محل کارتان حاضر شوید.
مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها همیشه توصیه می‌کنند شب‌ها زود بخوابید و صبح اول وقت هم بیدار شوید؛ البته این موضوع مربوط به کشور یا فرهنگ خاصی نیست و تقریباً همه مردم دنیا فواید سحرخیزی را تائید می‌کنند.

با این حال، اگر شما عادت دارید شب‌ها تا دیر وقت بیدار بمانید و کارهایتان را انجام دهید و این موضوع هم مشکلی برایتان ایجاد نکرده است، شیوه‌تان را تغییر ندهید؛ بعضی‌ها شب‌ها بهتر فکر می‌کنند و گروهی هم صبح‌ها.

بنابراین اگر شما هم فکر می‌کنید از آن دسته انسان‌هایی هستید که شب‌ها راحت‌تر مشغول کار و فعالیت می‌شوند، همین که آن را درک کرده‌اید و مطابق آن عمل می‌کنید، بسیار خوب است.
اما اگر دوست دارید صبح زود از خواب بیدار شده و مشغول کارهایتان شوید، بهتر است این نکات را هم بدانید، شاید انگیزه بیشتری برای بیدار شدن و بیرون آمدن از رختخواب به شما بدهد:

_ یکی از بهترین و لذت‌بخش‌ترین تجربه‌های زندگی، مشاهده طلوع خورشید است؛ بنابراین اگر صبح زودتر از رختخواب بیرون بیایید، می‌توانید به آغاز روز جدید خوش‌آمد گفته و از دیدن یک صبح زیبا شادمان شوید.

_ در ساعات اول صبح، سکوت و آرامشی وصف نشدنی، در کوچه و خیابان حاکم است؛ ماشین‌ها هنوز شروع به حرکت در خیابان و بوق زدن نکرده‌اند، بچه‌ها خواب هستند و صدای گریه و جیغشان شنیده نمی‌شود، تلویزیون‌ها خاموش است، بچه همسایه موسیقی تمرین نمی‌کند و در کل همه جا آرام است و دلنشین.

_ اگر هر روز صبح حتی چند دقیقه هم زودتر بیدار شوید، فرصت بیشتری برای تهیه صبحانه مورد علاقه‌تان خواهید داشت و می‌توانید در زمان مناسب آن را میل کنید. خیلی‌ها این قدر دیر از رختخواب بیرون می‌آیند که حتی فرصت ندارند یک لیوان شیر بنوشند و به محل کارشان بروند؛ شاید این گروه از افراد نمی‌دانند متخصصان در مورد صبحانه چه نظری دارند، آن‌ها می‌گویند صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی است که به هیچ وجه نباید حذف شود.

_ با این کار علاوه بر فرصت کافی برای صرف صبحانه‌ای کامل و لذیذ، ورزش کردن هم برایتان میسر می‌شود؛ فقط کافی است از شب قبل فکر کنید و برای ورزش صبح فردا کمی زمان بگذارید.

_ علاوه بر تمام این مواردی که گفته شد، اگر صبح‌ها زودتر بیدار شوید، دیگر در ترافیک خسته‌کننده صبحگاهی گیر نمی‌افتید و می‌توانید به موقع در محل کارتان حاضر شوید، البته با توجه به مصرف صبحانه، ورزش کردن و همچنین عدم استرس ناشی از ترافیک و... بهره‌وری شما هم افزایش چشمگیری خواهد داشت.

راه سحرخیزی
حالا شاید این سۆال برای شما مطرح شود که چطور ممکن است با این همه کار و گرفتاری، صبح‌ها زود از خواب بیدار شوید؟ نگران نباشید چون به شیوه‌هایی ساده، می‌توانید عادت زود خوابیدن و زود بیدار شدن را در خودتان ایجاد کنید.

_ اول از همه به یاد داشته باشید که این کار هم باید به تدریج و آهسته انجام شود؛ به این معنی که نمی‌توان عادت زود بیدار شدن را طی یک شب ایجاد کرد.

_ همچنین حتماً باید اجازه دهید شب‌ها زودتر از قبل بخوابید تا صبح هم بتوانید زودتر بلند شوید.

_ نباید ساعتی را که قرار است صبح زنگ بزند و شما را بیدار کند، کنار تخت بگذارید، بلکه بهتر است آن را در مکانی قرار دهید که برای خاموش کردنش مجبور به بلند شدن و بیرون رفتن از رختخواب باشید و به محض این که زنگ ساعت را قطع کردید نیز از اتاق خارج شوید.
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : zenith , ابراهیم , Ghost
من عادت کردم هرشب ساعت 10می خوابم ویک ربع به6بیدارم این جوری راحتم تجربه خودم اینه که به موقع نخوابیدن واقعااذیت میشمlaughing3Smile:60:

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تنظيم ساعت خواب نازلی 13 8,283 2015/09/02, 03:56 PM
آخرین ارسال: silent
  بهترین زمان‌ها برای خوردن ، خوابیدن و فعالیت mohabat 4 5,278 2015/06/17, 09:41 PM
آخرین ارسال: nahid
  عوارض کم خوابی و خواب ناکافی **** 14 5,934 2014/09/23, 12:59 PM
آخرین ارسال: 0MID
  پارستزی یا خواب رفتگی اندام ها najva 3 19,761 2014/05/17, 01:37 PM
  آپنه (فقدان تنفس در هنگام خواب) چیست ؟ yaro 2 8,662 2014/04/04, 08:42 AM
آخرین ارسال: سمیرا
  خواب ضایعات مغز را دفع می کند nahid 0 2,389 2013/10/22, 08:21 PM
  منظوراز فلج خواب (بختک ) چیست ؟ mojtaba2iran 4 6,989 2013/06/21, 06:40 PM
آخرین ارسال: sooorooosh
  تاثیر زمان مصرف غذا بر وزن افراد و نداشتن عادت غذایی ثابت شهرزاد 0 2,059 2012/07/18, 08:54 AM
آخرین ارسال: شهرزاد
  خستگی بعد از خواب شبانه علل و راه حل ها # پریسا # 4 10,115 2012/06/22, 09:27 PM
آخرین ارسال: amirreza
  راز خواب آلودگی در فصل بهار نازلی 1 3,140 2012/04/14, 01:15 AM
آخرین ارسال: فرناز

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان