• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 30
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات : 3.82
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس چه تغیییر مثبتی در شما ایجاد کرده ؟
Photo 
سلام
متاسفانه ما انسان ها عادت داریم همیشه نیمه خالی لیوان نگاه کنیم توی این تایپیک از دوستان عزیز ام اسی خودم تقاضا دارم دیدشون نسبت به ام اس عوض کنند و نیمه پر لیوان ببینند و هر اتفاق خوبی که به دلیل داشتن بیماری ام اس براشون افتاده رو بنویسند
(مثلا یه جای نمیخواستید برید ام اس بهونه کردید نرفتید)
مثلا من خودم چون بچه کوچیک خانواده بودم همه ی کارا همیشه روی دوش من بود و برادرام همه کارا به من میگفتن اما حالا به لطف این بیماری هی از زیر کارا میپیچونم یه حالی میده که نگوsmilingsmiling
میدونم خیلی ها میگن چه لوس وتنبل ولی من به سهم خودم اون یه قطره ی که ته لیوان بود دیدم حالا از شما دوستام میخوام هر کدوم به این لیوان یه قطره اضافه کنید تا حتی اونای که عادت کردن همیشه نیمه خالی لیوان ببینند هیچ بهونه ی نداشته باشن
باشد که دیگه کسی ما رو به عنوان یک شخصی که یه نقص داره نبینند و همه ما رو به عنوان کسی که یه حسن و مزیتی نسبت به دیگران داریم ببینند
میدونم نگارشم خیلی مزخرف بود ولی خوب چیکار کنم من همیشه انشاهامو توی مدرسه مینوشتم به بزرگی خودتون ببخشید

لطفا در انتخاب محل مناسب برای درج مطلب خود دقت فرمایید
اللهم عجل لولیک الفرج
به حق خانم زینب کبری سلام الله
 تشکر شده توسط : najva , عمومهربان , نوشا , رنگین کمان , sadaf , naz.gigili , blue sky , ابراهیم , paeazan , maede , هلما , farzaneh20 , شفا یافته , omid_nejad , زهرا٥٣ , sange sabor , Ermia
مزیتی نمیبینم confused2

کمتر حرص میخورم

ولی خوب کاش ام اس نبود حرص می خوردم از آمپول زدن بهتره sad2sad2sad2sad2
من همیشه عاشقه فعالیت و کار و .....بودم و هستم ....از بی حسی متنفرم .....از این که این بیماری منو از کارو فعالیت بندازه میترسم ....

حاضرم بیشتر از توانم کار کنم ولی بهانه ای برای فرار از کار نباشه ......

من از این بیماری و از آینده این بیماری میترسم .....
دارم دلشوره میگیرم
چقدر دنیات ازم دوره
پس چرا هیچ بارونی
تورو از من نمیشورهsad2sad2
 تشکر شده توسط : pesareshoja_ir71 , مرضیه :) , amirfarhag , blue sky , sange sabor
ولی من وقتی ام اس گرفتم فهمیدم اووووووووووووووووووه چقد با اطرافیانم فرق میکنم خدا خودش یه چیزی میدونه به همه سلامتی داده به من بیماری ام اس icon_biggrin من ناراحت نیستم فقط دیدم به اطرافیانم به حرفهاشون به نظراتشون به دید بیماریشون به دید سلامتیشون فرق کرده که ابا مثلا این که نشسته اینجا اگه خودشم ام اس بگیره بازم از این حرفا میزنه بازم میتونه تحمل کنه یا توی همون دقایق اولیه ناوبد میشه خودش رو میبازه ناامید میشه ؟ این سوالاتیکه همیشه تو ذهنم و خودم رو جای کساییکه هیچ وقت نمیتونن جای من باشن میذارم پس ن با بقیه فرق میکنم خیلی love28
 تشکر شده توسط : pesareshoja_ir71 , belfi0631 , sange sabor
مزییت ؟
برایه من:
پیدا کردن فرشتهای بال شکسته ... !love28
یه زحمتی براتون دارم سر نمازایی که میخونید یاد این برادر کوچیکتونم باشید . ...
منو از دعاي خودتون بي بهره نذاريد.ممنون ...
خدانگهدار همتون باشه.
خدا خودش شام تاریک سپید کنه.
دست طبیعت گل عمر مرا نچین.
 تشکر شده توسط : pesareshoja_ir71 , zenith , نوشا , parnia mosahebi , blue sky , samiei_m_j , maede , هلما , nasi_20 , sange sabor
مطمئنا هر چقدر هم که آدم واقع نگری باشیم و همیشه به نیمه پر لیوان توجه کنیم ولی یه جاهایی دیگه این نیمه خالی لیوانه که به ما توجه می کنه ، نمی شه منکر این شد که ام اس یه معذوریتها و یه خط قرمزهایی رو ایجاد می کنه ، مثل اینکه باید مراقب باشی تا تزیرق هاتو به موقع انجام بدی ، نباید ناراحتی و استرس داشته باشی ! تو گرما زیر آفتاب و در جای گرم نباشی ، چون حالت بد می شه ، خیلی خودت رو خسته نکنی و از اینجور باید و نباید ها . ولی موضوعی که همیشه به خود آدم بر می گرده اینه که چقدر خودت رو درگیر شرایط ایجاد شده بوسیله ام اس کنی ، چرا باید ام اس رو بهونه ای قرار بدیم که نشون بدیم حالا دیگه ما با بقیه آدم ها فرق می کنیم ؟ ام اس یه موقیت نیست بلکه تنها شرایطی هست که حتی می تونه کوچکترین تاثیری هم زندگی فرد نذاره .
خداوندا ، سرنوشت مرا خیر بنویس . تقدیری مبارک ، تا هر چه را تو دیر می خواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود می خواهی دیر نخواهم .
 تشکر شده توسط : havaars , pesareshoja_ir71 , khatoon25 , somaye_602000 , esmaeil , parvaneh , zenith , Ali 324 , sara.arsham , ارزو , عمومهربان , arezooo82 , Hegan , parivash , رنگین کمان , shahrzad.s , sadaf , samiei_m_j , naz.gigili , Hasty , پرستو , paeazan , maede , هلما , عسل راد , زهرا٥٣ , sange sabor , Ermia , narges tala
همینکه از غرور بی جام کم شده و دیدم بازتر شده و تونستم اطرافمو بهتر از قبل ببینم واسم کلیییییییییییییییییییییییییییییهlove51love51love51
البته اشتباه نکنین من آدم خیلی مغروری نیستم.اما همون یه ذره غرور هم دیگه نیست
خدا صدهزار مرتبه شکر
یه مزیت دیگه هم که واسم داشته اینه که دیگه مثل قبل عجول نیستم و به این نکته رسیدم که در همه ی مواقع, صــــــــــــــبــــــــــــــــــــــــــر خیلی لازمه
با تمام بی کسی هایم کســـی دارم هنـــــوز

گاهی گمان نمی کنی و می شود/گاهی نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابتست/گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای, گدائی و بخت نیست /گاهی تمام شهر گدای تو می شود

تشکر شده توسط : pesareshoja_ir71 , parvaneh , Ali 324 , ارزو , sadaf , مرضیه :) , maede , هلما , omid_nejad , Ermia
من نمي تونم نيمه پرليوانو ببينم منم مثل تو پسر شجاع، اون قطره ته ليوانو مي بينم با اينكه در اكثر مواقع ام اس رو به هيچ مي انگارم، اما نمي تونم منكر يه سري ترسهايي كه برام ايجاد كرده،نشم.
در كل من آدمي بودم كه خيلي در مورد خودم و موفق شدنم سخت مي گرفتم اما الان سعي مي كنم راحت تر زندگي كنم. با اينكه ذاتا آدم حساس و غصه خوري هستم، اما الان فكر مي كنم كه خيلي اين اخلاقام بهتر شده
 تشکر شده توسط : pesareshoja_ir71 , parvaneh , sadaf , مرضیه :) , پرستو , Hegan , ابراهیم , omid_nejad , زهرا٥٣
ام اس یک نعمت بزرگ برام بود.

نیمه پر لیوان را وقتی بهتر میشه دید که بهبودی حاصل شده باشه و به گذشته نگاه کرد..

خیلی اذیت شدم، خیلی خیلی زیاد اما "پایان شب سیاه، سپیده"

به چیزهایی که همیشه رویاهاش را داشتم رسیدم، روحم بزرگتر شد، فهمیدم که جسم فقط یک وسیله است، دیدگاه دیگران را نسبت به خودم دونستم و در بین اطرافیانم یک اسطوره صبر و مقاومت شدم (به این قضیه مغرور نیستم فقط خوشحالم که با الگو بودنم تونستم به خیلی هاشون کمک کنم)

وسواس فکریم از بین رفت و همه چیز را راحت تر میبینم.

دوستان خوبی پیدا کردم.

ام اس را بیماری پیچیده و وحشتناک و غیرقابل درمان نمیدونم و این را به همه دنیا ثابت خواهم کرد.agreement2
من هم ام اس داشتم.
 تشکر شده توسط : pesareshoja_ir71 , Matilat , هانیه , احمدرضا , somaye_602000 , parvaneh , parisa2011 , liliyam , Saina , Ali 324 , kian , ارزو , عمومهربان , maedeh , maryamjoooon , نازنین , shahrzad.s , sadaf , رزمینا , naz.gigili , aazam , نیوشا... , arezooo82 , ابراهیم , paeazan , هلما , زهرا٥٣ , sange sabor , Ermia
سلام
میدونید فکر کنم مهم ترین مزیت ام اس داشتنمون اشنا شدنمون باهم باشه
که خودش یه دنیا میرزه
اللهم عجل لولیک الفرج
به حق خانم زینب کبری سلام الله
 تشکر شده توسط : Prime , هانیه , احمدرضا , fireboud , شفا یافته , parvaneh , parisa2011 , liliyam , Saina , ارزو , arezooo82 , نوشا , maedeh , رنگین کمان , blue sky , سیما جون , sadaf , samiei_m_j , مرضیه :) , naz.gigili , نیوشا... , ابراهیم , maede , هلما , رامنا , free , omid_nejad , mahan1022 , sange sabor
[

ام اس برای من از این نظر خوب بود که نظر منو به زندگی تغییر داد . فکر کنم قبل از گرفتن ام اس کمی خود خواه و

از خود متشکر بودم ، ولی بعد از گرفتن ام اس غرورم از بین رفته وآدمی متواضع وآرام شدمagreement2
مهم این نیست که در کجای این دنیا ایستاده ایم
مهم اینست که در چه راستائی گام برمیداریم.
 تشکر شده توسط : fireboud , احمدرضا , ارزو , blue sky , sadaf , رزمینا , undecided

• 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ...
  • 30
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پس از کرونا مراجعه شما به مراکز درمانی چه تغییری کرده ؟ nahid 10 3,448 2021/01/24, 01:17 PM
آخرین ارسال: glassheart

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان