•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21(current)
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟
سلام دوستانicon_question
اگه حس میکنین حافظتون ضعیف شده پیشنهاد میدم جدول حل کنین یا اینکه شعر حفظ کنین و مشاعره انجام بدین خیلی کمک میکنه که ذهنتون فعال بشه و واکنشاش سریع تر بشه icon_question
من دانشجو هستم اونم شاگرد اول Smile (16)Smile (16) عاشق شعرم و خیلی وقتا با خودم یا اگه کسی مایل باشه مشاعره میکنم و این خیلی کمک میکنه که یادآوری برام آسون بشه.
البته چندماهی میشه شعرو گذاشتم کنار پایان نامه مینویسم Dash2Dash2
همیشه به خودتون تلقین کنین یادآوری هیچ کار سختی نیست حافظه اکثر ما مشکلی نداره فقط چون مشغله ذهنی زیاد داریم ((مثلا بیماریمون )) باعث میشه حس کنیم حافظمون ضعیف شدهwink2wink2
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : yas8866 , maryk909 , پریا حقیقت پور , mahbub
دوستان کندر بجوید. هر روز چند تا دونه بردارید خوردش کنید با دندون و با آب بخورید.
 تشکر شده توسط : yas8866 , پریا حقیقت پور
من یه بار کندر جویدم تا سه روز نمیتونستم چیزی بخورم از بس مزه بدی داشت confused2confused2confused2
ولی کندر برا حافظه خیلی خوبهagreement2
خاستگاه کندر آفریقای جنوبی خصوصاً سومالی، عمان و یمن است. کندر از درختی به نام Olibanum به دست می‌آید.
شهرت درخت کندر، به خاطر این است که پس از بریدن تنه‌اش به قسمت‌های کوچک‌تر، شیره‌ی سفید شیر مانندی از آن خارج می‌شود که این قطرات با گذشت کمتر یا بیشتر از دو هفته پس از از دست دادن رطوبتش و خشک شدن (غلیظ شدن) تبدیل به یک صمغ نارنجی - قهوه‌ای می‌شود که با نام کندر (Frankincense ) شناخته می‌شود؛ که نیمه‌ی اول نام آن (Frank) به معنی خالص و پاک و قسمت دوم آن به معنی دود کردن است.
برای گرفتن روغن کندر، باید قبل از سخت شدن کامل کندر اقدام کرد و بهتر است فرایند روغن کشی با حضور دی اکسید کربن انجام شود تا کلیه‌ی خواص آن حفظ شود. حدود 50000 هزار سال به عنوان بخور خوشبو استفاده می‌شده است و حتی امروزه در کلیساها و معابد به عنوان بخور (شبیه عود) در بسیاری از نقاط جهان استفاده می‌شود.
کندر و روغن به دست آمده از آن خواص مفید سلامتی و پزشکی دارد و حتی در برخی مناطق به خاطر قدرت معجزه آسا و اسرارآمیز آن مورد توجه قرار گرفته است.
محققان در بسیاری از تحقیقات به بررسی خواص کندر و روغن آن پرداخته‌اند که دامنه‌ی بسیار وسیع داشته و به نتایج قابل اهمیتی دست یافته‌اند.
فواید کندر و روغن کندر
* روغن کندر خواص ضد عفونی کننده و گندزدایی و ضد میکروبی دارد. از آن می‌توان در زخم‌ها برای جلوگیری از کزاز استفاده کرد و برای عفونت‌های داخلی هم مفید و موثر است.
* کندر خواص ضد التهابی داشته و برای بهبود بیماری‌های التهابی روده بسیار مفید است. روغن کندر برای معده درد و ناراحتی‌ها و دردهای شکمی خوب است و باعث بهتر شدن هضم و حتی کم کردن گازهای روده می‌شود.
* برای برطرف کردن جای زخم صورت و بدن مفید است. تغییرات پوستی حاصل از جوش، آکنه، آبله و ... می‌تواند با استفاده از روغن کندر بر طرف شود.
* به حفظ عملکرد کلیوی کمک می‌کند. به تولید مناسب ادرار کمک کرده و باعث خروج سموم از بدن از طریق ادرار می‌شود.
* موثر در کاهش فشار خون است و در تولید مجدد سلول‌های سالم بسیار مفید است.
* در مصر باستان از روغن کندر به عنوان ماسک صورت برای سلامت نگه داشتن پوست، بهبود جای زخم، جلوگیری از چروک خوردن و جوان و نرم نگه داشتن پوست استفاده می‌شده است.
* برای برطرف کردن شک و مساعد شدن حال کسانی که از شک زیاد رنج می‌برند، کم کردن ضعف اعصاب و استرس از آن استفاده می‌شود. همچنین برای افرادی که از کابوس‌های شبانه و خستگی رنج می‌برند و برای جوان سازی فکر و بدن از آن استفاده می‌شود.
* خاصیت کندر در تعدیل سیستم ایمنی مورد بررسی قرار گرفته است. روغن کندر برای محافظت در برابر سرماخوردگی و راحتی ماهیچه‌ها و دردهای مفاصل مفید است و در درمان روماتیسم و حتی آرتریت بسیار موثر است.
* کندر همچنین در کودکان برای بهبود بلع و تنفس‌های عمیق مفید می‌باشد.
* در مطالعات بالینی و سلولی مختلف اثرات ضد سرطانی قدرتمندی در کندر دیده شده است.
* کندر در تقویت حافظه و رفع فراموشی و ضعف حافظه بسیار موثر است. پیامبر اسلام بر خوردن کندر در دوران بارداری بسیار تاکید کرده‌اند؛ و همچنین خوردن آن را برای بهبود و افزایش حافظه توصیه کرده‌اند.
* اثرات مفید کندر در کاهش قند خون، کاهش چربی خون و محافظت از کبد در بسیاری از بررسی‌ها مشاهده شده است.
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : yas8866 , maryk909 , alireza1111 , پریا حقیقت پور , mahbub
درود دوستان
دوستان یه جستجوی کردم در مورد فراموشی مطلبی ندیدم به خاط همون در مورد فراموشی سوالی داشتم حالا ممنون میشم اگه تجربه ای راهکاری  داشتی...

دوستان احساس میکنم حافظه ام کمی یا زیاد مختل شده زود یه نکته یا حرفی را فراموش میکنم حالا دلیلش را نمیدونم اگه در این زمینه دوستان تجربه یا راهکاری داشته باشن ممنون میشم بنویسن البته زیاد دوست ندارم به دکتر مراجعه کنم
باتشکر از دوستان

تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2019/04/18, 04:12 PM)aztab نوشته است: درود دوستان
دوستان یه جستجوی کردم در مورد فراموشی مطلبی ندیدم به خاط همون در مورد فراموشی سوالی داشتم حالا ممنون میشم اگه تجربه ای راهکاری  داشتی...

دوستان احساس میکنم حافظه ام کمی یا زیاد مختل شده زود یه نکته یا حرفی را فراموش میکنم حالا دلیلش را نمیدونم اگه در این زمینه دوستان تجربه یا راهکاری داشته باشن ممنون میشم بنویسن البته زیاد دوست ندارم به دکتر مراجعه کنم
باتشکر از دوستان

سلام وقت بخیر 

منم دقیقا چند وقته این احساس رو دارم .فکر میکردم که دارو ایرانی سینومر استفاده میکنم حافظه کوتاه مدتم دچار مشکل شده .نمیدونم از بس حس بدی به سینومر دارم اینجور فکر میکنم یا نه واقعا تاثیر داره .شایدم چون من این دارو رو با ربیف که ۳ سال بدون مشکل استفاده کردم دارم مقایسه میکنم و نسبت بهش بدبین شدم
ولی مصرف سینومر و اختلال حافظه من با هم شروع شد
متاسفانه هنوز نتونستم برم تهران و دکتر مقدسی رو ببینم و ماجرا رو بهش بگم
روی افکار خود لم ندیم
            wink2
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21(current)

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا ندادن تست حافظه در وضعیت ام اس بیمار ابهامی ایجاد می کند؟ hessam 11 3,680 2019/12/29, 08:10 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  آیا ام اس درمان قطعی دارد؟ mina 39 70,691 2017/11/04, 07:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  تاثیر واکسن هپاتیت، کزاز، آنفولانزا و... بر ام اس سیترا 58 34,165 2017/09/30, 05:42 PM
آخرین ارسال: nahid
  آیا افزایش فشار مایع مغزی نخاعی با پیشرفت ام اس ارتباط دارد؟ Kamyar 9 7,196 2017/08/09, 04:54 PM
آخرین ارسال: hourieh
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 161,748 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  سئوال در مورد تست حافظه naazli 19 6,217 2017/06/17, 10:41 PM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  بین ام اس و آب مروارید رابطه ای وجود دارد ؟ elnaz77 9 8,303 2016/09/30, 03:05 AM
آخرین ارسال: الهه درد
Sad راهنمایی در مورد عدم تاثیر پالس تراپی Hasty 44 28,313 2016/05/10, 02:15 AM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,606 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,556 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان