•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20(current)
  • 21
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات : 3.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ام اس بر حافظه تاثیر دارد ؟
من توى يه طرح تحقيقاتى كه در مورد حافظه بود شركت كردم. چند تا نكته داشت كه ميخوام به شما بگم؛ براى قوى موندن حافظه حل جدول ( چه جدول كلمات چه اعداد با همون سودوكو) و پازل خيلى مفيده. حافظتون رو با نوشتن كارهاتون شرطى نكنيد. ينى اينجورى نباشه كه "هميشه " كارهاتون رو بنويسيد. چون اينطورى حافظتون شرطى ميشه و چيزى رو توى خودش نگه نميداره. اونوقته كه حتماً بايد بنويسيد تا كارهاتون توى ذهنتون بمونه و اين خيلى خوب نيستUndecided
براى اينكه كارهاتون توى ذهنتون بمونه، راه هاى زيادى هست. مثلاً به كارهاتون شماره بديد. مثلاً بگيد امروز بايد ٥ تا كار انجام بدم و اينطورى توى ذهنتون نگهش داريد.
با كارهاتون يه شعر يا داستان براى خودتون تعريف كنيد كه توى ذهنتون بمونه.
به نظرم راهكارهاى مفيدى بودن. لااقل براى من كه خيلى مفيد بودنBlush
 تشکر شده توسط : hamed_24 , elham 66 , glassheart , kaveh_plus , Reza_N , سمیرا67 , helli , hadisss , vahideh. , niloofary , silent , mahsa24 , laleh , leili-asmaneh , maryk909 , alireza1111 , پریا حقیقت پور , mstoday , mahbub
شعر حفظ کردن ومشاعره هم خیلی جواب میده امتحان کنینicon_questionicon_questionicon_question
به اندوه خود لبخند بزن...
 تشکر شده توسط : یه غریبه , Reza_N , silent , niloofary , mahsa24 , المان , پریا حقیقت پور , mstoday
به نظر من هر آدمی با حافظش کار نکنه طبیعیه که موقع نیاز براش کارایی نداشته باشه باید کاملا عادی مثل همه از حافظمون استفاده کنیم فقط یه خورده بیشتر!
میدانی تنهایی کجایش درد دارد؟؟؟
""انکارش""
 تشکر شده توسط : silent , mahsa24 , المان , پریا حقیقت پور
من احساس میکنم حافظم خیلی ضعیف شدهsad
نمیدونم تلقینه خستگیه یا چیز دیگه
ینی به ام اس میتونه ربط داشته باشه:|
حَـسْـبُــنَــا الــلّــهُ وَ نِــعْــمَ الْــوَکِـيــلُN_aggressive (39)
 تشکر شده توسط : glassheart , آنا , yas8866 , siamak.m.h , aztab , پریا حقیقت پور
منم حافظه کوتاه مدتم ضعیف شده . چون میبینم تعداد دفعاتی که میرم تو اتاق یا آشپزخونه یا در کمد رو باز میکنم بعد فکر میکنم ببینم برای چی اومدم و چی میخواستم زیاد شده !
می دونم مثلا امگا3 خوبه برای حافظه ولی نمیخورم چون یادم میره و یا وقتی که یادم هست میل ندارم یا زمانش با چای تداخل داره و... !Smile (16)
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : آنا , مُنا_منتظر المهدی , yas8866 , siamak.m.h , aztab , پریا حقیقت پور
سلام دوستان خوبم
منم متاسفانه حافظه کوتاه مدتم شدیدا ضعیف شده من خیلی به زمان و به موقع انجام دادن کارها حساس بودم ولی الان واقعا یادم میره و خیلی برام عذاب اوره sad2
ناهید جون من قرص امگا 3 هم هر شب میخورم ولی فایده ای نداره فکر کنم باید از دکترم سوال کنم . ولی واقعا سخته sad2
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : samiramiss , آنا , siamak.m.h , مُنا_منتظر المهدی , aztab , پریا حقیقت پور
سلام دوستان
خوب هستین،ولی من احساس نمیکنم صد در صد ظاهرا کمی تا قسمتی حافظه ام شدیدا مشکل پیدا کرده زودی همه چیز از یادم میره نمیدونم چیکار کنم confused2

تشکر شده توسط : yas8866 , آنا , پریا حقیقت پور
این داستان همه جایی پس!تا حالا من فک میکردم که فقط منم که حافظم تعطیله laughing3laughing3 ولی چند ساله پیش یه دکتری به من گفته بود پلاکتات تو قسمت حافظه مغزته و مرور زمان حافظتو از دست میدیconfusedconfusedconfused2 ولی بعدش دیگه هیچ دکتری اینو نگفت حالا واقعا نمیدونم این فراموشیا از حواس پرتیه یا از پلاکتامicon_biggrin
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور
(2017/06/29, 02:27 PM)maryk909 نوشته است: این داستان همه جایی پس!تا حالا من فک میکردم که فقط منم که حافظم تعطیله laughing3laughing3 ولی چند ساله پیش یه دکتری به من گفته بود پلاکتات تو قسمت حافظه مغزته و مرور زمان حافظتو از دست میدیconfusedconfusedconfused2 ولی بعدش دیگه هیچ دکتری اینو نگفت حالا واقعا نمیدونم این فراموشیا از حواس پرتیه یا از پلاکتامicon_biggrin

میتونه از ام اس باشه Confused. اختلالات شناختی مثل ضعف حافظه و تمرکز شایع هست اما میشه کنترل و تقویتش کرد agreement2
 تشکر شده توسط : yas8866 , maryk909 , پریا حقیقت پور
دوستان من هم از لحاظ حافظه افتضاحه شدم یک روز هرچی دنبال کنترل گشتم پیداش نمیکردم
تا اینکه رفتم دریخچال چیزی دربیارم کنترل اونجا بود یامیبینی یه نفرکه سرکله زیادی هم داشتم باهاش اسمش ازیادم میره،یامیبینی یه نفرزیاددیدمش ولی هرچی فکرمیکنم کیه یادم نمیاد ،درحالی که قبل مریضیم همه به حافظه ام غبطه می خوردن ،واقعانمیدونم واسه تقویت حافظه ام چکارکنم
ساقیا امشب صدایت با صدایم سازنیست
یاکه من بسیارمستم یاکه سازت ساز نیست
ساقیا امشب مخالف مینوازد تارتو
یا که من مست وخرابم یا که تارت تارنیست
 تشکر شده توسط : پریا حقیقت پور

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20(current)
  • 21
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آیا ندادن تست حافظه در وضعیت ام اس بیمار ابهامی ایجاد می کند؟ hessam 11 3,676 2019/12/29, 08:10 PM
آخرین ارسال: alireza1111
  آیا ام اس درمان قطعی دارد؟ mina 39 70,683 2017/11/04, 07:11 PM
آخرین ارسال: nahid
  تاثیر واکسن هپاتیت، کزاز، آنفولانزا و... بر ام اس سیترا 58 34,157 2017/09/30, 05:42 PM
آخرین ارسال: nahid
  آیا افزایش فشار مایع مغزی نخاعی با پیشرفت ام اس ارتباط دارد؟ Kamyar 9 7,190 2017/08/09, 04:54 PM
آخرین ارسال: hourieh
  ایا امکان این وجود دارد که پلاک ها از مغز و نخاع به طور کامل پاک شون montazer 152 161,733 2017/08/09, 04:40 PM
آخرین ارسال: hourieh
  سئوال در مورد تست حافظه naazli 19 6,210 2017/06/17, 10:41 PM
آخرین ارسال: siamak.m.h
  بین ام اس و آب مروارید رابطه ای وجود دارد ؟ elnaz77 9 8,295 2016/09/30, 03:05 AM
آخرین ارسال: الهه درد
Sad راهنمایی در مورد عدم تاثیر پالس تراپی Hasty 44 28,308 2016/05/10, 02:15 AM
آخرین ارسال: leili-asmaneh
  آیا آزمایش ژنتیک برای تشخیص ام اس در جنین وجود دارد؟ zenith 7 8,604 2014/07/31, 12:18 AM
آخرین ارسال: kohedard
  آیا مصرف داروهای هورمونی در روند بهبود بیماری تاثیر منفی خواهد داشت؟ sharmin 1 2,555 2014/02/17, 11:14 AM
آخرین ارسال: رامنا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست