•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
المتوزوماب ( لمترادا) تحول جدید برای درمان MS
آقا سروش حال که اینقدر آلمتوزوماب براتون مهم شده خواستم بر اساس تحقیقات مستند شده در کتاب پروفسور جلینک اطلاعاتی ارائه دهم:
در نشست سالانه آکادمی نورولوژی آمریکا (AAN) در هونولولو سال 2003 محققان یافته‌های خود رادرمورد تعدادی از داروهای مرتبط و موثر برای مبتلایان به ام.اس، ارائه کردند. آنها نشان دادندکه داروی آلمتوزوماب( بانام تجاری کمپس ) فواید مهمی درکاهش میزان عود بیماری ام.اس البته نه ام.اس پیشرونده ثانویه دارد. اما متاسفانه عوارض جانبی آن دردسرساز است. در یک سوم از بیمارانی که با این دارو درمان می‌شدند، یک اختلال شدید تیروئیدی خود ایمنی به نام گراوس به وجود آمد گزارشات جدید در مورد مصرف این دارو در 39 بیمار نشان می‌دهد که میزان عود بیماری در آنها سالانه از 5/2به 2/0 کاهش یافته است. متاسفانه در 12 مورد از بیماران، بیماریهای خود ایمنی دیگری به وجود آمد، دو مورد بیماری تیروئید آشکار و یک مورد بیماری خود ایمنی پوستی .
تحقیق اخیر نشان می‌دهد که مصرف این دارو باعث کاهش معینی درمیزان عود بیماری می‌شود، اما عوارض جانبی آن متداول بوده و باعث نگرانی ودغدغه است دراین آر.سی.تی،334 بیمار، مورد مطالعه قرار گرفتندکه قبلا درمان نشده بودند، این بیماران که از نوع عود-فروکش کننده بودند در شروع تحقیق اینترفرون بتا –1a را سه باردرهفته دریافت کردند و یا به مدت سه سال در چرخه‌های سالانه آلمتوزوماب وریدی مصرف کردند. اما درگروهی که آلمتوزوماب مصرف می‌کردند، استفاده ازآن خیلی زود متوقف شد، چرا که سه نفر از آنها به بیماریهای خود ایمنی مربوط به پلاکت مبتلا شدند که این امر منجر به خونریزی مغزی سپس مرگ آنها شد. اما سایر افراد این گروه، میزان عود بسیار کمتر(کمتراز74%) ومعلولیت کمتری(کمتراز71%) داشتند. جالب توجه است که معلولیت آن دسته از افرادی که داروی آلمتوزوماب مصرف می‌کردند، به طور متوسط بهبود یافت، در حالی که معلولیت بیمارانی که اینتر فرون بتا –1a مصرف می‌کردند، وخیم‌تر شد. این یافته یکی از یافته‌های بسیارمهم بود که درسرتاسر جهان پیچید، چراکه تا به‌حال دارویی به این اندازه، در معکوس شدن معلولیت تأثیر نگذاشته بود. مسئله‌ای که در مورد داروی آلمتوزوماب وجود دارد عوارض جانبی آن است. چرا که تقریبا 23% بیمارانی که آلمتوزوماب مصرف می‌کردند، مبتلا به بیماری خود ایمنی تیروئید شدند، 3% ازآنها به بیماری خودایمنی پلاکتی ودوسوم، یعنی66%، دچار عفونتهای مزمن شدند. به‌نظر می‌رسد، این عوارض جانبی، یکی از محدودیت‌هایی است که دربرابر استفاده از این دارو، وجود دارد. داروی دیگری از همین گروه داکلی زوماب است که بهتر از آلمتوزوماب به‌نظر می‌رسد. در نشست آکادمی نورولوژی آمریکا( AAN) سال 2003، دو گروه از محققان آمریکایی، گزارش دادندکه میزان عود بیماری ام.اس پیشروندة ثانویه، با مصرف این دارو یا در ترکیب با اینترفرون بتا، در ده مورد از یک تحقیق و یازده مورد از تحقیق دیگر، کاهش یافت، همراه با تأثیرات شگرف بر فعالیت بیماری که از طریق ام.آر.آی تشخیص داده شد. دریک گروه هیچ نوع صدمة مغزی جدید مشاهده نشد ودرگروه دیگر، تعداد صدمات مغزی، تا70 % کاهش یافت.

تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد
باور نکن تنهایی ات را تا یک دل و یک درد داریم
 تشکر شده توسط : paeazan , یه غریبه , esmaeil , sooorooosh , کارون , hamid , sargol , FBF , nahal , MFhealth , nanaz
دستتون درد نکنه همدم خانم. من و دکتر مسگری یه چیز گفتیمSmile (16)
البته همدم خانم در مورد داکلی زوماب هم مقاله زدم. اما تو اون مقاله به خوبی به درصد عملکرد دارو اشاره نشده بود که بخوایم با الابواب مقایسش کنن. همین بحث در مورد ریتوکسیماب هم صادق بود.
از راهنماییتون و لطفی که به من داشتین بینهایت ممنونم استاد
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : hamdam , FBF , nahal
آلمتوزوماب به حدی قویه که به عنوان یکی از Conditioning Regimens در Stem Cell Transplant هم استفاده می شه.

شاید دوز مورد استفاده با هم فرق داشته باشه و شاید نقش Rescue بودن Stem Cell هاست که باعث پایین اومدن نرخ مرگ و میر شده!
سحر اضافه کن به فهم آسمانم
 تشکر شده توسط : najva , paeazan , sara2 , sooorooosh , nahal
دوستان یعنی این دارو جز داروهای شیمی درمانیهHuh.....پس واسه من خیلی خوب میشه چون دارم داروی شیمی درمانی استفاده میکنم......نه عزیزم مو ریختن کجا بوده این ها همه اش حرف الکیه....confused2
خدایا:اخرش نفهمیدم.....اینجایی که من هستم تقدیرمن است یاتقصیرمن!!!!
 تشکر شده توسط : FBF
نه خانم. من گفتم تو تاپیک های قبلی-مکانیزم اثرش یه مقدار فرق میکنه. ولی خوب اگر بیمار از تزریقش زنده در بره عملکرد خوبیه.تو همون کمبریج کسایی برای ام اس روش کار کردن میگن اگر دیدیم هیچی جواب نمیده.یعنی هیچ دارویی تو دنیا نیست که بیماری رو کنترل کنه رو به المتوزوماب میارن.
به موازات اینکه عملکرد دارو فوق العاده هست دارو خیلی پر خطره

تشکر شده توسط : nahal
(2013/07/16, 12:27 PM)sooorooosh نوشته است: نه خانم. من گفتم تو تاپیک های قبلی-مکانیزم اثرش یه مقدار فرق میکنه. ولی خوب اگر بیمار از تزریقش زنده در بره عملکرد خوبیه.تو همون کمبریج کسایی برای ام اس روش کار کردن میگن اگر دیدیم هیچی جواب نمیده.یعنی هیچ دارویی تو دنیا نیست که بیماری رو کنترل کنه رو به المتوزوماب میارن.
به موازات اینکه عملکرد دارو فوق العاده هست دارو خیلی پر خطره

اره ولی واسه من عوارضش مهم نیست ....فقط عملکردش خوب باشه.ممنونicon_question
خدایا:اخرش نفهمیدم.....اینجایی که من هستم تقدیرمن است یاتقصیرمن!!!!
 تشکر شده توسط : sooorooosh
21سپتامبر ، 2013
Alemtuzumab (دارویی که با به راه اندازی مجدد سیستم ایمنی بدن در درمان مولتیپل اسکلروزیس با موفقیت همراه بوده است) در اروپا به تصویب رسید.
تحول جدید برای درمان مولتیپل اسکلروزیس (MS) - نتیجه بیش از سه دهه تحقیق در کمبریج - امروز آژانس اتحادیه اروپا آلمتوزوماب را به تصویب رساند.
آژانس داروهای اروپا (EMA) : داروی Alemtuzumab با نام تجاری Lemtrada را برای درمان MS را تایید کرده است .
مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی بدن به اشتباه فیبرهای عصبی و عایق محافظ( غلاف میلین در مغز و نخاع) را مورد حمله قرار می دهد. آسیب حاصل از اعصاب در نهایت منجر به تخریب آنها می شود، و در نتیجه ناتوانی جسمی و شناختی را به بار می آورد.

Alemtuzumab سیستم ایمنی بدن را با تخلیه کلیدی طبقه ای از سلولهای ایمنی به نام لنفوسیتها راه انداری مجدد می کند. این سیستم سپس پاسخ ایمنی اصلاح شده را جایگزین می کند. دارو فواید مهمی درکاهش میزان عود بیماری MS دارد با اینحال با عوارض جانبی همراه است و در یک سوم از بیمارانی که با این دارو درمان می‌شدند، یک اختلال شدید تیروئیدی خود ایمنی به وجود آمد

مولتیپل اسکلروزیس تقریبا 100،000 نفر در انگلستان، 400،000 نفر در ایالات متحده و چندین میلیون نفر در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار دارد.
علائم این بیماری می تواند از دست دادن مهارت های فیزیکی، حسهای مختلف کنترل مثانه، و توانایی های فکری می باشد.

اگر چه این دارو برای استفاده در اتحادیه اروپا به تصویب رسید، هنوز توسط رهنمود‌هاي موسسه ملي تعالي باليني و سلامت (NICE)برای درمان MS ارزیابی نشده است.
تمامی حقوق این خبر متعلق به سایت ام اس سنتر میباشد و انتشار خبر بدون درج نام ام اس سنتر غیر مجاز میباشد
ترجمه از: همدم
http://hamdam2002.blogfa.com/

منبع:
http://nextbigfuture.com/2013/09/europe-...ug-to.html
 تشکر شده توسط : yummy , aztab , sooorooosh , paeazan , zenith , FBF , hamid , sara2 , mysis , MFhealth , برگ 7 , maryam.N
کی برسه اینجا.؟والا ما حاضریم همین جوری بزنیم.
کلاً آدم رو راحت می کنه.یک سال نیم هست در مورد این مینویسم. کی بشه زیارتش کنیم angry2

تشکر شده توسط : hamdam , zenith
(2013/09/22, 10:41 PM)sooorooosh نوشته است: کی برسه اینجا.؟والا ما حاضریم همین جوری بزنیم.
کلاً آدم رو راحت می کنه.یک سال نیم هست در مورد این مینویسم. کی بشه زیارتش کنیم angry2

خوب دیگه! همین که تاییدیه گرفت ،یعنی میرسه. امیدوار باش
 تشکر شده توسط : sooorooosh , zenith , MFhealth , sattar
1392\10\09
اداره غذا و داروي آمريکا يک داروي فرانسوي بيماري «ام اس» را تاييد نکرد
متاسفانه متنش کامل نشون داده نمیشه
ام اس شاید مسیر را برایمان ناهموار کند، اما مانع حرکتمان نخواهد شد
[تصویر:  1927b880db2a9f321.jpg]

تشکر شده توسط : محبوب64 , رامنا

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7(current)
  • 8
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تکفیدرا،جدیدترین درمان خوراکی ام اس paeazan 159 136,713 2018/11/02, 06:18 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  اطلاعات داروئی جدید از داروهای ام اس sooorooosh 31 12,833 2015/12/30, 12:24 PM
آخرین ارسال: nahid
  معرفی تخصصی درمان ها sooorooosh 3 4,775 2014/11/02, 11:41 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  همه چیز در مورد داروهای موثر در درمان بیماری آیدا 6 11,857 2014/01/07, 09:53 AM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  داروی متوترکسات ، درمانی بالقوه برای ام اس پیشرونده maya 8 9,226 2013/01/12, 01:31 AM
آخرین ارسال: paeazan

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان