•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • 8
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امیتازات : 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
المتوزوماب ( لمترادا) تحول جدید برای درمان MS
(2012/11/17, 01:35 PM)ghaside نوشته است: بچه ها خبری اطلاعی ندارین که ممکنه کی و چه وقت سعادت پیدا میکنیم این گنجینه بیاد ایران !!!!؟؟؟ که عمرا بیاد HuhHuhHuh
دارو گیر میاد ...مهم اینه که پزشکی باشه که بتونه دارو رو تزریق کنه...
این دارو از 2000 بوده ...اگر کسی هم بخواد تهیش کنه با نسخه پزشک میشه از حلال احمر دارو رو سفارش داد تا تهیش کنن...بحث تهیش یه قسمت از کاره اینکه پزشکی باشه که حاضر باشه دارو رو به مریض بزنه به نظر من سخت تره....
خود صحراییان به من گفت تا تاییدیه نگیره بهت نمیزنم...اگر تاییدیه بگیره برای ام اس قیمتش چند برابر میشه...این از همه چیز بدتره...
الان میگن...طبق اون متن انگلیسی که ناهید خانم گذاشت دوره درمانش برای ام اس ....یعنی 8 آمپولش 2500 یورو میشه...دادم ترجمش کردن....
خوب معلوم نیست چند ماه دیگه که تایید بخوره قیمتش چقدر بشه...
البته خوب خیلی دل میخواد تزریقش ...شما حساب کنید سال اول تو 5 روز 5 بار این دارو رو به صورت وریدی تزریق میکنن....دوز دارو خیلی بالاست...ممکنه عوارض بدی از خودش نشون بده...
حتماً هم باید 5 تاش تزریق بشه....تا اثر بخشی داشته باشه...این دوزی هست که خود محققهای سانوفی برای کنترل ام اس معرفی کردن...زیاده...خیلی زیاده
[تصویر:  43679430772591471299.gif]

تشکر شده توسط : ghaside , mysis , paeazan , Ermia
(2012/11/17, 03:28 PM)ghaside نوشته است: ا !! جدا اینقدر بده؟ ماماننننننننننننننننننننن .... پس ایشاله قسمت هیچکی نشه . یه سؤال دیگه مریضیه ما هم خدایی ناکرده یه نوع سرطان بشمار میاد!!؟؟ConfusedSad
k نه قصیده خانم...سرطان کجا بود؟laughing3
ببینید داروهای سرطان به این خاطر رو مریضی ما جواب میده که تعداد گلبول های سفید خونمون رو پایین میاره...همونطور که میدونید بیماری ما یک بیماری اتو ایمنی هست....یعنی گلبول های سفید خونمون عامل از بین رفتن میلین هستن....وقتی پزشکا کنترل ام اس از دستشون خارج میشه تنها راهی که براشون میمونه اینه که گلبولهای سفید رو از بین ببرن....اگر ازمایش خون کرده باشین یه قسمت توش هست به نام wbc که نشون دهنده میزان گلبول سفید خون هست...خوب باید مقدار عدیدیش بین 4000-11000 باشه ...وقتی پزشکا میبینن ام اس داره از کنترل خارج میشه میان و با تزریق نوانترون (همون میتوکسانترون) به بیمار میزانشو پایین میارن...و با نابود سازس سیستم ایمنی ام اس رو کنترل میکنن...دلیل استفاده از داروهای شیمی درمانی این هست

تشکر شده توسط : ghaside , paeazan , mari
(2012/11/17, 04:15 PM)sooorooosh نوشته است: k نه قصیده خانم...سرطان کجا بود؟laughing3
ببینید داروهای سرطان به این خاطر رو مریضی ما جواب میده که تعداد گلبول های سفید خونمون رو پایین میاره...همونطور که میدونید بیماری ما یک بیماری اتو ایمنی هست....یعنی گلبول های سفید خونمون عامل از بین رفتن میلین هستن....وقتی پزشکا کنترل ام اس از دستشون خارج میشه تنها راهی که براشون میمونه اینه که گلبولهای سفید رو از بین ببرن....اگر ازمایش خون کرده باشین یه قسمت توش هست به نام wbc که نشون دهنده میزان گلبول سفید خون هست...خوب باید مقدار عدیدیش بین 4000-11000 باشه ...وقتی پزشکا میبینن ام اس داره از کنترل خارج میشه میان و با تزریق نوانترون (همون میتوکسانترون) به بیمار میزانشو پایین میارن...و با نابود سازس سیستم ایمنی ام اس رو کنترل میکنن...دلیل استفاده از داروهای شیمی درمانی این هست

در واقع با این کار پزشکان صورت مسئله را پاک میکنند . تعداد گلبول های سفید خون را پایین میارن اونوقت با ساده ترین سرماخودگی ، دچار عفونت شدیدی میشیم. اگه راست میگن بیان جلوی از بین رفتن میلین توسط گلبول های سفید و بگیرن fighting0030.gif
سروش جان به نظر من المتوزوماب داروی امید بخشی نیست . من ترجیح میدم به همین حالت بمونم تا اینکه بخوام با المتوزوماب درمان بشم.evilgrin0039.gif
گاهی چه زود دیر میشود.angry2angry2
 تشکر شده توسط : sooorooosh , ghaside , paeeze
(2012/11/05, 11:39 AM)paeazan نوشته است: : نوعی داروی سرطان که باعث از بین رفتن و سپس بازسازی سیستم دفاعی می‌شود نسبت به داروهای دیگر تاثیر بهتری در پیشگیری از حملات ام‌ اس داشته است.
خب البته اين خبر در سرتاسر تاپيك بارها تكرار شده
اين هم يه لينك ديگه كه بيشتر كمك ميكنه
تاثير داروي لوسمي در درمان ام اس

تشکر شده توسط : sooorooosh , paeazan
(2012/11/17, 05:02 PM)parisa2011 نوشته است: در واقع با این کار پزشکان صورت مسئله را پاک میکنند . تعداد گلبول های سفید خون را پایین میارن اونوقت با ساده ترین سرماخودگی ، دچار عفونت شدیدی میشیم. اگه راست میگن بیان جلوی از بین رفتن میلین توسط گلبول های سفید و بگیرن fighting0030.gif
سروش جان به نظر من المتوزوماب داروی امید بخشی نیست . من ترجیح میدم به همین حالت بمونم تا اینکه بخوام با المتوزوماب درمان بشم.evilgrin0039.gif
پریسا خانم اینو مطمئن باشین که قویترین دارو در کنترل ام اس همین کمپت(المتوزوماب هست)یعنی رو بررسی ای که رو همه دارو ها شده به چشم دیده شده که قدرتی فوق العاده در کنترل ام اس داره...و تنها دارویی که بازگشت ناتوانی داشته همین المتوزوماب بوده...........
یعنی 30 سال از 1970 تو بهترین دانشگاه جهان کار کردن تا این دارو ساخته شد ...تو سال 2000...بعد از چند مرحله...ملکول زیر بدست اومد
[تصویر:  1ded4259d101.png]
اگر خود لینک مرجع ویکی پدیا رو هم نگاه کنین ...که فعلا دارم ترجمش میکنم...اسم این دارو به عنوان امید بخش ترین درمان ام اس گفته شده...اسم تاپیک رو از اونجا برداشتم...
http://en.wikipedia.org/wiki/Multiple_sclerosis
این تنها دارویی هست که بازگشت ناتوانی داشته ...و بعضی از معلولیتها رو که ام اس به و جود آورده و فکر میکردن هیچ وقت از بین نمیره رو دوباره خوب کرده...و توانایی به بیمار برگشته........
این امیده....من خیلی به این دارو امید وارم....سیستم ایمنی رو کلا نابود میکنه و از اول بدن جایگزین میکنه...اگر در اوایل بیماری برسه...ممکنه کلا ام اس رو خاموش کنه

تشکر شده توسط : ghaside , مـه ســـا , mysis , parisa2011 , paeazan , sara2
سروش عزیز یک سوالی داشتم من مکانیسم اثر المتوزوماب را به دقت بررسی کردم

بیشتر جنبه تخریبی داره تا بازسازی در ام اس وقتی ناتوانی ایجاد میشه که اکسون ها آسیب ببینه

حالا این ادعا که ناتوانی را المتوزوماب از بین برده و توانایی ایجاد کرده یکم غیر قابل درک هستشconfused2

به نظرت این ادعا هستش یا واقعیت داره ؟
 تشکر شده توسط : sooorooosh , ghaside
(2012/11/17, 08:51 PM)mysis نوشته است: سروش عزیز یک سوالی داشتم من مکانیسم اثر المتوزوماب را به دقت بررسی کردم

بیشتر جنبه تخریبی داره تا بازسازی در ام اس وقتی ناتوانی ایجاد میشه که اکسون ها آسیب ببینه

حالا این ادعا که ناتوانی را المتوزوماب از بین برده و توانایی ایجاد کرده یکم غیر قابل درک هستشconfused2

به نظرت این ادعا هستش یا واقعیت داره ؟
سلام دوست عزیز..
اگر ام اس وارد مرحله ثانویه شده باشه و تخریب اکسون دقیقاً رویت بشه ...اینکه بخواد بازسازی اکسون صورت بگیره غیر ممکنه...
تو همون حالتی که بیماری داره مراحل اولش رو سپری میکنه هم ممکنه تخریب اکسون بشه یعنی جایی که بیماری حالت عود و فروکش کردن داره...دقیقاً این حالت روی که اکسون داره تخریب میشه روی ام ار ای قابل تشخیص هست ....تو این حالت کاری از دست کسی بر نمیاد...این دارو هم بازگشت ناتوانی نمیده...اما مواقعی که بیماری در حالت ریلپس و ریمت کردنه و بعد از خوابیدن التهاب و ایجاد پلاک بیماری خوابید...میتونه ضایعات رو ترمیم کنه...اثر تخریبی این دارو روی گلبول های سفید هست که کل سیستم ایمنی رو میتونه از بین ببره...
در مورد افرادی هم که بیماریشون وارد مرحله ثانویه شده و عملکرد این دارو رو روشون بررسی کردن مطلب گذاشتم...همون اول تو مقاله متن زیر رو قرار دادم...
((در اولین مطالعات بالینی بر روی دو گروه از بیماران با دو نوی ام اس عود کننده بهبود یابندهRRMS و پیشرونده ثانویه SPMS انجام شد نتایج زیر حاصل شد(مارس 2012)
.بررسی عملکرد تاثیر دارو در25 بیمار که به نوع ثانویه بیماری دچارند حاکی از ان است که در دوران7 ساله مصرف دارو هیچ ضایعه مغزی جدیدی lesions forming in the brains and spinal در ام ار ای مغز و نخاع دیده نشده...به هر حال بیماران مبتلا به نوع ثانویه بیماری با وجود عدم افزایش ضایعات مغزی نخاعی در اسکن ام ار ای دچار پیشرفت معلولیت هر چند با سرعتی کم میشدند که این نشان دهندهی تاثیر نقش عواملی دیگر غیر از التهاب در پیشرفت بیماری ام اس میباشد))
چیزی که مشخصه اینه که این دارو عملکرد فوق العادهای داره اگر در مراحل اول بیماری به بیمار برسه...
یعنی تا حدی قدرت تخریب سیستم ایمنیش بالاست که توانایی اینو داره که لنفوسیتهای سیستم ایمنی رو چه b و چه t کامل نابود کنه و سیستم ایمنی جدید احتمال داره که در آینده اصلا حمله نکنه و ام اس کلا خاموش بشه...
بقول خیام...:
برداشتمی من این فلک را زمیان ...از نو فلکی دگر چنان ساختمی
کلا از اول یکی دیگه میسازن تحویل میدن...اگر شانس منه اون یکی بدتر حمله میکنهwink2
به هر حال من سوالتون و از دکتر هم کامل میپرسم..که جواب دقیق تری بگیرم و خدمتتون ارائه کنم
البته اینو هم باید دقیق سوال کنم که چرا نقش باز سازی رو داره...نوعی پروتیین هستن این انتی بادیها که رو عصبها میشینن...خوب ممکنه خودشون بجای میلین ایفای نقش کنن...میگم این مکانیسم عملکردش که چرا بازگشت ناتوانی میده خیلی پیچیده هست...حتما اینو از پزشکم میپرسم...از پسر عموم هم میپرسم...اونم نورولوژ هست...یعنی اون انقدر در مورد این دارو توضیح میده که شبا هم خوابشو میبینم..اطلاعات دقیق رو که بدست اوردم حتما میزارم

تشکر شده توسط : paeazan , ghaside , parisa2011 , mysis
(2012/11/17, 11:06 PM)parisa2011 نوشته است: [QUOTE='sooorooosh' pid='269532' dateline='1353174598']سلام دوست عزیز..
اگر ام اس وارد مرحله ثانویه شده باشه و تخریب اکسون دقیقاً رویت بشه ...اینکه بخواد بازسازی اکسون صورت بگیره غیر ممکنه...
تو همون حالتی که بیماری داره مراحل اولش رو سپری میکنه هم ممکنه تخریب اکسون بشه یعنی جایی که بیماری حالت عود و فروکش کردن داره...دقیقاً این حالت روی که اکسون داره تخریب میشه روی ام ار ای قابل تشخیص هست ....تو این حالت کاری از دست کسی بر نمیاد...این دارو هم بازگشت ناتوانی نمیده...اما مواقعی که بیماری در حالت ریلپس و ریمت کردنه و بعد از خوابیدن التهاب و ایجاد پلاک بیماری خوابید...میتونه ضایعات رو ترمیم کنه...اثر تخریبی این دارو روی گلبول های سفید هست که کل سیستم ایمنی رو میتونه از بین ببره...
در مورد افرادی هم که بیماریشون وارد مرحله ثانویه شده و عملکرد این دارو رو روشون بررسی کردن مطلب گذاشتم...همون اول تو مقاله متن زیر رو قرار دادم...
((در اولین مطالعات بالینی بر روی دو گروه از بیماران با دو نوی ام اس عود کننده بهبود یابندهRRMS و پیشرونده ثانویه SPMS انجام شد نتایج زیر حاصل شد(مارس 2012)
.بررسی عملکرد تاثیر دارو در25 بیمار که به نوع ثانویه بیماری دچارند حاکی از ان است که در دوران7 ساله مصرف دارو هیچ ضایعه مغزی جدیدی lesions forming in the brains and spinal در ام ار ای مغز و نخاع دیده نشده...به هر حال بیماران مبتلا به نوع ثانویه بیماری با وجود عدم افزایش ضایعات مغزی نخاعی در اسکن ام ار ای دچار پیشرفت معلولیت هر چند با سرعتی کم میشدند که این نشان دهندهی تاثیر نقش عواملی دیگر غیر از التهاب در پیشرفت بیماری ام اس میباشد))
چیزی که مشخصه اینه که این دارو عملکرد فوق العادهای داره اگر در مراحل اول بیماری به بیمار برسه...

پس همانطوریکه اشاره کردی نمی تونه کار خاصی برای ام اس پیشرونده بکنه .
امیدوارم برای شما که مبتلا به ام اس از نوع عودکننده فروکش کننده هستید موثر واقع بشه
هیچ فرقی نمیکنه پریسا خانم....اره ممکنه برای کسایی که اون بر هستن و دولتشون غـــیرت داره زمین تا آسمون فرق کنه...ولی برای ماها که اینجا هستیم و آدما به اندازه پشیزی هم ارزش ندارن هیچ فرقی نمیکنه....هیچ فرقی نمیکنه به خدا....
الان امروز دنبالش گشتم ببینم دارو مون بیمه شده اسم 53 تا دارو جدید و اعلام کرده بودن...اسم داروی ما نبود....

ماها فقط ناظریم....هیچ وقت درمان بهمون نمیرسه...خدا جوابشون بده

تشکر شده توسط : ghaside , Ermia
مرسی از همتون به خاطر ترجمه مطالب . المتوزوماب هر چند واسه اکثر ما داروی قابل استفاده ای نیس ، حالا یا به خاطر اینکه هنوز با داروهای معمول کنترل میشه agreement2agreement2 یا به خاطر قیمت خیلی زیادشangry3angry3

ولی با این حال هممون با خوندن مطلب امیدوار شدیم که یه داروی قوی هس که دیر یا زود به کشور ما هم میاد . همونجور که توی این چند سال داروها خیلی تغییر کرده . حتی توی ایران

ولی چیزی که خیلی ناراحتم میکنه اینه همه یه نگرانی مشترک داریم . تا اسم یه دارو میاد همه میگن چنده؟؟؟؟؟ angry3angry3angry3خودتون بشمارین توی این تاپیک چند بار درباره هزینه داروها صحبت شد ؟ sadsadsadsad
به قران نباید توی ایران کسی نگران هزینه درمان باشه . کاری به نفت ندارما . شما معادن سنگ و گازمونو ببینین . کم نیسن . اون وقت اما باید استرس هزینه درمانو بخوریم angry3angry3angry3angryangryangry

بعد ایران میاد 40.000.000.000$ کمک میکنه به لبنان واسه ساخت سد !!!!
اخه با این پول چند تا بیمار خاص 100% درمان میشن ؟

از قدیم گفتن چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است
حالا من چرا دارم اینا رو اینچا میگم ؟! نمیدونم!!!

هرگز کوتاه نخواهم آمد حتی اگر سقف آسمان از قامتم کوتاهتر شود !
 تشکر شده توسط : paeeze , paeazan , عمومهربان
دارویی جدید برای بیماری ام اس

حدود صد هزار نفر در بریتانیا به این بیماری مبتلا هستند

دانشمندان بریتانیایی می گویند یک دارو جدید در جلوگیری از حملات در بیماری ام اس، از بقیه داروهای دیگر "موثرتر" بوده است.

در بیماری ام اس، سیستم دفاعی بدن علیه سیستم عصبی خود وارد عمل می شود و باعث می شود ماهیچه ها از کار بیافتند.
محققان در دانشگاه کمبریج بریتانیا می گویند یک داروی سرطان که باعث از بین رفتن و سپس بازسازی سیستم دفاعی می شود نتیجه بهتری نسبت به داروهای دیگر برای جلوگیری از حملات در بیماری ام اس داشته است.

به همین دلیل نگرانی هایی وجود دارد که شرکت ساخت این دارو حال قیمت آن را افزایش دهد.

حدود صد هزار نفر در بریتانیا به این بیماری مبتلا هستند.

کسانی که به بیماری ام اس مبتلا هستند برای مدت زمانی علائم این بیماری را حس نمی کنند اما این علائم به طور ناگهانی دوباره ظاهر می شوند.

محققان داروی سرطان خون به نام المتوزوماب (alemtuzumab) را که تاثیر مثبتی در تحقیقهای کوچکتر بر بیماری ام اس داشته است را آزمایش کرده اند.

این دارو از افزایش تولید گلبول سفید خون در سرطان خون جلوگیری می کند و در ام اس هم سلول های دفاعی را کاملا از بین می برد و یک سیستم دفاعی تازه می سازد که به سیستم عصبی بدن حمله نمی کند.

دکتر السدیر کلز از دانشگاه کمبریج می گوید: "طبق آزمایشها این دارو موثرترین داروی ام اس است اما درمان این بیماری نیست."

او درباره عواقب استفاده از این بیماری هم هشدار داده است.

استفاده از این دارو می تواند بیماریهای دیگری را در سیستم دفاعی بدن بوجود آورد.

دکتر کلز گفت این دارو می تواند بر بیمارانی تاثیر گذار باشد که معالجه استاندارد بر آنها تاثیری نداشته است.

تشکر شده توسط : paeazan , nazanin , ehsan 10054

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5(current)
  • 6
  • 7
  • 8
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تکفیدرا،جدیدترین درمان خوراکی ام اس paeazan 159 136,691 2018/11/02, 06:18 PM
آخرین ارسال: samiramiss
  اطلاعات داروئی جدید از داروهای ام اس sooorooosh 31 12,829 2015/12/30, 12:24 PM
آخرین ارسال: nahid
  معرفی تخصصی درمان ها sooorooosh 3 4,772 2014/11/02, 11:41 AM
آخرین ارسال: sooorooosh
  همه چیز در مورد داروهای موثر در درمان بیماری آیدا 6 11,846 2014/01/07, 09:53 AM
آخرین ارسال: الی کوچولو
  داروی متوترکسات ، درمانی بالقوه برای ام اس پیشرونده maya 8 9,225 2013/01/12, 01:31 AM
آخرین ارسال: paeazan

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان