امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افراد شب‌زنده‌دار در معرض خطر افزايش وزن هستند
Rainbow 
افراد شب‌زنده‌دار در معرض خطر افزايش وزن هستند

پزشكان مي‌گويند افراد شب زنده‌دار كه در ساعات نيمه شب بيدار مي‌مانند بيشتر در معرض اضافه وزن و رژيم غذايي ناسالم قرار دارند.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، بيدار ماندن در نيمه شب و عادت كردن به اين الگوي خواب مي‌تواند شما را در معرض خطر افزايش وزن قرار دهد. بررسي‌ها نشان مي‌دهد افرادي كه دير به رختخواب مي‌روند و دير مي‌خوابند به هنگام بعدازظهر بيشتر غذا مي‌خورند و گرايش آنها بيشتر به مصرف فست‌فودهاست بوده و كمتر از ميوه و سبزي استفاده مي‌كنند.

به گزارش مجله تخصصي ساينس ديلي، آزمايشات نشان مي‌دهد افرادي كه دير مي‌خوابند در ساعات بعدازظهر به طور متوسط 248 كالري بيشتر مصرف مي‌كنند كه اين ميزان دو برابر مصرف افرادي است كه زودتر به رختخواب مي‌روند.

اين مطالعه كه در نشريه جديد طب نورت وسترن به چاپ رسيده مي‌افزايد افراد شب زنده‌دار همچنين گرايش بيشتري به نوشيدن نوشابه‌هاي پركالري دارند. آنها در وعده‌ي شام نيز كالري بيشتري مصرف مي‌كنند.

به گزارش ايسنا، اين اشخاص نسبت به كساني كه به موقع به رختخواب مي‌روند شاخص توده‌ي بدني بيشتري دارند. اين مطالعه براي اولين بار در آمريكا آشكار مي‌سازد كه بين چرخه‌ي زماني خواب و بيداري، رفتار تغذيه‌اي و شاخص توده‌ي بدني ارتباط وجود دارد.

كلي گلازر بارون روانشناس تغذيه و متخصص نورولوژي در دانشكده پزشكي فين برگ در دانشگاه نورت وسترن در اين باره خاطرنشان ساخت: مصرف بيشتر كالري در طول روز به معناي افزايش قابل توجه وزن بدن است. چنانچه اين وزن اضافي با تحرك، ورزش و فعاليت بدني تعديل نشود اين افراد در ماه حدود دو پوند اضافه وزن پيدا مي‌كنند.

وي در ادامه افزود: هنوز به درستي نمي‌دانيم علت اينكه شب زنده‌داران كالري بيشتري مصرف مي‌كنند تمايل آنها به غذاهاي پركالري يا عدم دسترسي آنها به مواد غذايي سالم‌تر است.

در پايان در اين مقاله كه در مجله چاقي به چاپ رسيده است تاكيد شد نه تنها مقدار كالري مصرفي در هر فرد حائز اهميت است بلكه ساعتي هم كه فرد براي خوردن غذا انتخاب مي‌كند در سلامت وي تاثيرگذار است

قابل توجه شب زنده داران سایت confusedconfusedconfused2confused2angry2angry2angry2angry2
 تشکر شده توسط : mirali , آرمین , MFhealth , baran , سحــــــــر , i3aran , Mahdieh , paeeze , TootFarangi
والله ما که وزنی اضافه نکردیم!
عشــق
همین خنده های ساده ی توست
وقتی با تمام غصه هایت میخندی
تا از تمام غصه هایم
رها شوم...

تشکر شده توسط : نازلی
خداروشكر منم وزن اضافه نكردم wink2
بيا با من مدارا كن ، كه من مجنونم و مستم ...
 تشکر شده توسط : نازلی
من عجیب کمبود وزن دارم با قد 186 و وزن 64!!
به تعداد نفسهای آدمیان راه های رسیدن به حقیقت وجود دارد ...
(2011/05/16, 12:41 PM)آرمین نوشته است: من عجیب کمبود وزن دارم با قد 186 و وزن 64!!

برید باشگاه بدن سازی
یا اگه از یه رژیم مناسب استفاده کنین خیلی تاثیر داره
باید دکتر واستون بنویسه
من تاثیرشو واقعا دیدم البته اینجور کارا حوصله میخواد
عشــق
همین خنده های ساده ی توست
وقتی با تمام غصه هایت میخندی
تا از تمام غصه هایم
رها شوم...

تشکر شده توسط : آرمین
(2011/05/16, 12:44 PM)sahar نوشته است: برید باشگاه بدن سازی
یا اگه از یه رژیم مناسب استفاده کنین خیلی تاثیر داره
باید دکتر واستون بنویسه
من تاثیرشو واقعا دیدم البته اینجور کارا حوصله میخواد
مرسی ولی...
مشکل باشگاه بدن سازی اینه که من فعالیت بدنی کنم بدنم گرما تولید می کنه
که این برا بیماریم ضرره..
به تعداد نفسهای آدمیان راه های رسیدن به حقیقت وجود دارد ...
نه آقا آرمين اونقدري گرم نمي كنه كه بخواد مشكل ساز بشه
من خيلي زياد شنا مي كنم
اونقدر هم داغ مي كنم كه با وجود اينكه توي آب هستم ولي آب بدنم تبخير ميشه و هميشه بطريه آبم كنار استخره
جديدا دارم بدنسازي هم كار مي كنم
خداروشكر فعلا كه مشكلي برام بوجود نيومده
فكركنم شما هم اگه كم كم شروع كنين بدنتون به مرور عادت مي كنه مشكلي براتون بوجو نمي ياد
بيا با من مدارا كن ، كه من مجنونم و مستم ...
 تشکر شده توسط : آرمین
تشکر .......پس بگو ؟confused2
دوباره ادامه بده
من نمونه نقضش....

شب بیداری و روز خواب آلوییlaughing3laughing3

به خود آی,خود تو جان جهانــــــی...

من یک زمانی بن کلن بر عکسی شده بودم smiling یعنی شب بیدار بودم بعد صبح که همه بیدار میشدن من تازه میرفتم لا لا می نماییدم confused الان دیگه نهایت تا 1 بیدارم بیشتر نمی کشم چون در طول روز کلی زحمات بی وقفه انجام می دم دیگه شب نمیشه بیدار موند ولی خیلی حال می داد اون زمان جوونی هام laughing3
Free chees is found on the mousetrap
To catch anything you want you must pay it's worth

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روشن بودن محيط در شب ها منجر به چاقي افراد مي شود yaro 2 3,045 2014/04/04, 09:52 AM
آخرین ارسال: hamid_147
  افرادی پشت میز می‌ نشینند در معرض بیماری‌های قلبی و عروقی هستند mojtaba2iran 1 2,824 2012/11/19, 08:12 PM
آخرین ارسال: sargol
Rainbow رمزگشایی کدهای مغزی که می‌تواند به درمان افراد لال کمک کند naazanin 0 2,601 2012/08/25, 02:19 PM
آخرین ارسال: naazanin
  تاثیر زمان مصرف غذا بر وزن افراد و نداشتن عادت غذایی ثابت شهرزاد 0 2,049 2012/07/18, 08:54 AM
آخرین ارسال: شهرزاد
  آیا تلویزیون های 3 بعدی مضر هستند ؟ najva 0 2,024 2012/05/09, 09:04 PM
آخرین ارسال: najva
Exclamation ترسیدن، فعالیتی بسیار مهم برای سلامت و زنده نگهداشتن افراد است TootFarangi 1 2,859 2012/05/05, 11:15 AM
آخرین ارسال: نازلی
  آیا این تصورات عمومی درست هستند ؟ najva 4 4,260 2012/02/09, 08:55 PM
آخرین ارسال: parastoo joon
  چرا زنان واقعا قوی تر از مردان هستند؟ فرناز 0 2,556 2011/12/15, 04:03 PM
آخرین ارسال: فرناز
  نرخ ابتلا به اختلال افسردگي در مردان رو به افزايش است mojtaba2iran 0 2,016 2011/03/04, 02:07 PM
آخرین ارسال: mojtaba2iran
  افراد تحصیل کرده بیشتر عمر میکنند mojtaba2iran 0 2,023 2011/03/02, 11:57 PM
آخرین ارسال: mojtaba2iran

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست