•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20(current)
  • 21
  • بعدی 
امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امیتازات : 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اطلاع اطرافيان
سلام بیماری منو همه خبر دارن ، اولش دوست نداشتم بگم ولی طی یه اتفاق مجبور شدم به همه بگم الان همه میدونن به همه هم گفتم هر سوالی دارید از خودم بپرسید ، چون وقتی از پدر ومادر و خواهرام میپرسن ناراحت میشن منم خودم برای هر کس سوالی داشته باشه توضیح میدم، هر چند فکر اشتباه بعضیا رو نمیشه عوض کرد.
به هر حال چه همه بدونن چه ندونن فرقی نداره .
 تشکر شده توسط : niloofarh , hamed_mh84
سلام من خودم مشکلی ندارم همه بدونن ولی خانوادم مشکل دارن تقریبا فامیل و دوستان میدونن و غیره نه.نمیدونم چرا مشکل دارن؟sadsadsadangry2angry2خدا خواسته.ولی به شدت برخورد میکنن اگه ببینن به کسی گفتم منم بیخیالevilgrin0039.gif

(2009/10/23, 09:44 PM)hamid نوشته است: امروز از تهران تا كرج با علي سر اين موضوع بحث ميكرديم
به طور مثال عرض كنم كه ازدواج چيز مهمي براي بيماران ام اس هست .
مشكل اونم فقط اطلاع كم مردم جامعه از اين بيماري هست كه اينم مربوط ميشه به بحث همين تاپيك

خيلي ساده بگم مردم جامعه ديد بدشون نسبت به ام اس به خاطر اينه كه فقط كساني رو ديدن كه مشكلات بزرگ داشتند و نتونستن ام اس رو مخفي كنند و اصلا كساني كه بدون مشكل يا حتي كساني كه مشكلات كوچك داشتند رو نديدند چون امثال من و شما نگفتيم .
من نظرم اينه كه براي عوض كردن ديد مردم امثال من و شما بايد به تمام اطرافيان خود بگيم . مطمئن باشيد تمام مشكلاتش فقط 2هفته اول نهايت 1 ماه اول هستم . من خودم به همه گفتم اين تجربه رو دارم و مطمئنم شمام يه روز به حرف من ميرسيد كه بايد افرادي كه با ام اس مشكلي ندارند با اطرافيان خود مساله رو درميون بگذارند

اينو قول ميدم 70 % مشكلات بيماران ام اس با اين موضوع حل ميشه

به نظرم اين تاپيك يكي از مهم ترين تاپيك هاي سايت هست

والا برای ازداج تا بفهمن ترحم میکنن بعد میگن نمیشه.آخه نمیدونم مگه ام اس غوله ؟اطلاعات مردم خیلی کمه
UnknownUnknownLaie_70

(2009/10/31, 05:38 PM)anaram نوشته است: Wink اينكه فوق العاده اس
ولي حميد . تو دختر نيستي� >Sad
هيچي دختري نمياد دستي دستي رويه خودش عيب بذاره� Tongue
ام اس در حاله حاظر يك عيب محسوب ميشه . هرچقدم من بگم هيچي نيست جامعه ميگه يه بيماريه خاصه كه اين ديگه خيلي عيبش ميكنه

کاملا موافقم.درکشو ندارنagreement2

من هیچ موقع آرامش نداشتم فقط سال اول بعد اینقدر تنش بود و هست در خانواده که در مدت 5 سال بالای 15بار پالس گرفتم اونم قوی و پلاکام از 3 به 12 تا رسیدlaughing3laughing3laughing3 و همچنان ادامه داره نمیخوان قبول کنن و فقط به من استرس وارد میکنن همش دعوا و تنشsad2sad2sad2sad2sad2sad2
 تشکر شده توسط : yas8866 , hamed_mh84
سلام عزیزانم من دیروز هم در این رابطه نظر دادم ولی باید بگم دختر یا پسری که اینقدر درکش پایینه همون باهاش ازدواج نکنی بهتره .
ببخشید رک میگم ولی کسی که مغزش خالیه شما هرچه براش توضیح هم بدی فایده ای نداره من از نزدیک با این ادما مواجه شدم .
بعضیا که فکر میکردن دوراز جون هممون کسی که ام اس میگیره میمیره و از خودم حال خودمو میپرسیدن و میگفتن خواهرت چطوره ؟ منم میگفتم خودم هستم .
زیاد به حرفای مردم توجه نکنید .
ان کس که دوست داری نیمه دیگر تو نیست !
او تویی ، اما در جای دیگر
 تشکر شده توسط : hadisss , niloofarh , hamed_mh84
بطور ناخواسته خانواده من متوجه بیماری من شدند
تا قبل از اون کسی اطلاعی نداشت و زندگی راحتی داشتم
اما الان مشکلات زیادی برام ایجاد شده
غم و غصه‌ی مادرم برام ایجاد استرس میکنه و احساس گناه میکنم و همین حالم رو بدتر میکنه و تو این مدت دچار حمله شدم
 تشکر شده توسط : hamed_mh84
(2018/01/29, 03:00 AM)l36320 نوشته است: بطور ناخواسته خانواده من متوجه بیماری من شدند
غم و غصه‌ی مادرم برام ایجاد استرس میکنه و احساس گناه میکنم و همین حالم رو بدتر میکنه و تو این مدت دچار حمله شدم

فقط این اوایل سخته
چون باید خانواده ت رو متوجه کنی که ام اس مثل گذشته نیست
و اینکه خودت باید قوی باشی و زود جا نزنی
مث حس ی عشق تازه بودی
مث افسانه بی اندازه بودی ...
 تشکر شده توسط : hamed_mh84 , baharan
(2018/01/29, 03:00 AM)l36320 نوشته است: بطور ناخواسته خانواده من متوجه بیماری من شدند
علاوه بر حرف حمید منم خیلی استرس میگیرم وقتی این صحنه رو میبینم ولی میدونی چیکار کردم؟
9سال یه کلمه از مریضیم و عوارضش و اینکه الان چمه ..هیچی نگفتم تو خونه ....تو خودم ریختم و فیلم بازی کردم که خوبم ....لااقل ظاهره آدم خوب باشه یکم ناراحتیه خانوادت کمتر میشه ....
fighting0030.giffighting0030.giffighting0030.gif
بعدشم زندگی قبلت رو ادامه بده همون طور که بوده ...بهشون ثابت کن ام اس هیچ فرقی تو زندگیت ننداخته
فعلا سکوت را برگزیدیم ............
 تشکر شده توسط : hamed_mh84 , baharan
همه خانواده و دوستان و سر كار و دوستام بهشون خودم گفتم قبل از اينكه بخان از ديگران بفهمن و فكر چرت كنن گفتم كه مريضيم چيه و با توضيح كامل و درستش همشون فهميدن كه نبايد بزرگش كنند و در آخر هم به همشون گفتم كه هيچوقت حق ندارند در مورد مريضي من حرف بزنن يا فكري بكنن يا دل بسوزونن و تا الان كه همه باهام خوب كنار اومدن
 تشکر شده توسط : samiramiss , hamed_mh84
سلام دوستان کسی از طب سنتی استفاده کرده ؟؟؟:
سلام ترانه جان ، اگه در سایت جست و جو کنید جواب سوالتون رو پیدا می کنید.
ولی این تاپیک موضوعش فقط اطلاع اطرافیان هست.
چشم ها را بـایـد شست  . ، . جـــور دیـگـر بـایــد دیـــد
 تشکر شده توسط : hamid
به نظر من اینکه به اطرافیان اطلاع بدید یا نه بستگی به این داره که آدمای اطرافتون چطوری باشن؟
من خودم چون خانواده مو میشناسم اگه خبر بدم بهشون واااااااااااااااااای دیگه فکرشون درگیر میشه و .... هیچی دیگه خودشون برام میشن یه مساله جدید .. حالا بیا و اونا رو آروم کن .. به خاطر همین فقط شوهرم خبر داره و بس ... و البته محل کار اونم بعلت مرخصی هام!

ولی در کل اگه خانواده این چنینی ندارین و راحت تر کنار میان،‌بهشون بگین بهتره .. چرا که نه !
رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند ...
 تشکر شده توسط : bahareh.beh

•  قبلی
  • 1
  • ...
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20(current)
  • 21
  • بعدی 

موضوع های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اطلاع از قیمت داروها hamid 1,061 733,587 2023/07/08, 01:07 AM
آخرین ارسال: علی008
  چه کسانی از بیماری شما اطلاع دارند؟ مهسا24 166 81,894 2019/09/30, 06:49 PM
آخرین ارسال: مامان امیرحسین
  چقدر از وضعیت ام اس خود یا دیگران اطلاع دارید؟ sara.arsham 3 4,068 2017/01/12, 12:18 AM
آخرین ارسال: 71shahab

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

علت بوجود آمدن بیماری ام اس چیست